Sakal Kepeği Nasıl Kurtulur

Uygun bakım ve tımar söz konusu olduğunda, sakal kepeği erkekler için rahatsız edici ve utanç verici bir sorundur. Sakal kepeği, cildinizdeki maya büyümesinden kaynaklanır, bu da pullara ve tahrişe neden olur. Sakal kepeği olarak da bilinen, sakalınızdaki ve yüzünüzdeki bu kuru, pul pul dökülen cilt, tarzınızı mahvedebilir. Sakal kepeklerinden kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey cildinizi temiz tutmak ve sakalınızı nemli tutmak, alttaki kaşıntılı kuru cildi ortadan kaldırmaktır. Bu cilt durumunu tedavi etmek isteyen erkeklerin göz önünde bulundurması gereken birkaç sakal bakım çözümü vardır..

Bazı erkekler kuru ciltlerini temizlemek ve nemlendirmek için kaliteli bir sakal kepeği şampuanı ve saç kremine ihtiyaç duyarken, diğerleri sakallarının kurumasını ve pul pul dökülmesini önlemek için sakal yağı kullanmak isteyebilir. Ayrıca ölü deri hücrelerini ve batık tüyleri temizlemek için yüzünüzü düzenli olarak yüz peelingi ile temizlemelisiniz..

Pek çok farklı ürün ve bakım ipucu ile kepeğinizi gidermek için doğru tedaviyi seçmek zor olabilir. Size yardımcı olmak için sakal kepeklerinden nasıl kurtulacağınıza dair bu kılavuzu derledik. Şampuan ve saç kreminden yağ ve balsama kadar, sakalınızın altındaki pul pul kuru cildi durdurmanın en iyi yollarını keşfedin.

Sakal Kepeği Nasıl Kurtulur

Sakal Kepeği Nedir??

Sakal kepeği, sakalınızda beyaz pulların görünmesine neden olan bir cilt rahatsızlığıdır. Seboreik dermatit, sakalınızın altında pul pul kuru cilt ile sonuçlanan sakal kepeklerinin en yaygın nedenidir. Bu ölü deri parçacıkları pul pul dökülür ve dökülür, sakal kıllarınızda kepek olarak ortaya çıkar. Başınızdaki ve saçınızdaki kepek, sakalınızdaki kepekle aynıdır. Sakal kepeklerini önlemenin en basit yolu kuru cildinizi uygun şekilde nemlendirmek ve nemlendirmektir..

sakal kepek

Sakal Kepeği Neden Olur??

Sakal kepeklerinin iki ana nedeni vardır – kuru cilt ve mantar enfeksiyonları. Sakalınızın altındaki kuru, pul pul dökülen cilt, sert temizleyiciler veya kimyasallarla (örn. normal sabun) yıkamanın bir sonucu olabilir. Bu düşük kaliteli yıkamalar yüzünüzü ve sakalınızı temizleyebilir, ancak aynı zamanda cildinizin doğal yağlarını da giderir ve sakalınızı ve yüzünüzü kurutur. Diğer durumlarda, soğuk hava da cildinizi kurutabilir ve kuruluğa neden olabilir..

Sakal Altındaki Kuru Cilt

Öte yandan, mantar enfeksiyonları Malassezia mantarları adı verilen bir mikropun bir sonucudur. Bu doğal olarak oluşan maya cildinizde yaşar ve doğal cilt yağlarınızı (sebum) besleyerek onu oleik aside dönüştürür..

Güneş ışığı normalde bu mantarların büyümesini öldürüp yavaşlatsa da, kalın sakalınızın altında gölge bulabilir. Çoğu erkek oleik aside duyarlı olduğundan, bu mantar enfeksiyonu cilt tahrişlerine, kaşıntıya, kızarıklığa ve kepek gibi görünen pul pul dökülmeye neden olur..

Kesintili Sakaldan Kurtulun

Özünde, sakal kepeği, küçük pullar şeklinde dökülen ve daha sonra yüzünüzdeki kıllara yerleşen kuru, ölü deri hücreleridir. Kuruluktan kaçınmanın tek yolu cildinizi günlük olarak beslemek, nemlendirmek ve bakım yapmaktır..

Sakal Kepeği Nasıl Kurtulur

Sakal Kepeği Nasıl Durdurulur

Sakal kepeklerinden kurtulmaya gelince, 3 basit ve kolay adım var. Buradaki odak, sakalınızın altındaki ölü deri hücrelerini pul pul dökmek ve çıkarmak ve ardından yüksek kaliteli bir şampuan, saç kremi, yağ ve balsam ile nemlendirmek ve bakım yapmaktır..

Sonuç olarak, sakal kepeklerinin tekrar ortaya çıkmasını önlemenin en iyi yolu, aşağıdaki rutini uygulayarak sağlıklı bir sakalı sürdürmektir:

  • Sakalınızı iyi bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın ve temizleyin. En iyi sakal şampuanları ve saç kremleri, yüzünüzdeki ve altındaki cildi eksfoliye eden, temizleyen, nemlendiren ve bakım yapan tamamen doğal bileşenlerden yapılır. Sakalınızı şampuanlamak ve bakım yapmak, sakal kepeklerini önlemenin ilk adımıdır..
  • Sakal yağı ve balsamı uygulayın. Günde en az bir kez sakal yağı ve balsamı kullanmak saçınızın ve cildinizin nemi korumasına ve nemli kalmasına yardımcı olabilir. En iyi sakal yağlarında jojoba yağı, hindistancevizi yağı, hint yağı, argan yağı, badem yağı ve E vitamini yağı gibi kaliteli bileşenler kullanılırken, en iyi balzamlarda shea yağı, kakao yağı ve balmumu bulunur. Bu ürünler kepek için nihai nemlendiricilerdir..
  • Sakal fırçası kullanın. İyi bir fırça, sakalınızı şekillendirmenin yanı sıra, cildinizdeki ve ürünlerinizdeki yağları dağıtacak ve böylece sakalınızın kuru ve kaşıntılı kısımlarını onaracaktır. Bu esansiyel doğal yağlar sakalınızı yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için çalışacaktır..

Peeling, yıkama ve nemlendirmenin bu kombinasyonu, uygun sakal bakımının temelini oluşturur. Sakalınızı temiz, parlak ve kepeksiz tutmak için birlikte nasıl çalıştıklarını öğrenmek için bunların her birine derinlemesine bakalım..

Şampuan ve Sakalınızı Bakımı

Sakal Kepeği Nasıl Durdurulur

Beyler, saçınızı yıkadığınız gibi sakalınızı da yıkamanız gerekiyor. Ancak sakalınızı doğru malzemelerle temizlediğinizden ve nemlendirdiğinizden emin olmanız önemlidir. Bu, cildinizin ürettiği doğal yağları çıkarmadan sakalınızı ölü deri hücrelerinden ve bakterilerden temizlemek için formüle edilmiş doğal bir sakal yıkama kullanmak anlamına gelir..

Kaliteli bir şampuan ve saç kremi daha sonra sakalınızı ve cildinizi besler, nemlendirir ve bakım yaparak sakal kaşıntısını ve kepeği ortadan kaldırır. Güzel bir yan fayda, bu ürünlerin de gerçekten güzel kokması ve kadınların sevdiği hafif ama çekici bir koku bırakmasıdır.!

Sakalınızı şampuanlamak için elinize küçük bir miktar uygulayın, avuçlarınız arasında köpürtün ve sakalınıza derinlemesine masaj yapın. Kuvvetlice ovaladığınızdan emin olun, ancak saçlarınızı çok fazla çekmekten kaçının..

Yüzünüzdeki Kepeği Durdurmak İçin Sakalınızı Yıkayın

Sakalınızı düzeltmek istiyorsanız, sakalınızı duşta taramayı bile tercih edebilirsiniz. Yıkamayı çalıştırdıktan sonra, ılık suyla durulayın. Daha sonra, sakalınızı şekillendirmek için aynı adımları kullanın. Sakalınızı her gün ürünle yıkamanız gerekmediğini unutmayın – genellikle haftada iki ila üç kez şampuanlama ve bakım önerdiğimiz sıklıktır. En yüksek puanlı ürünleri arıyorsanız, bunlar şu anda piyasadaki en iyi sakal kepeği şampuanlarından bazılarıdır..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Profesör Fuzzworthy'nin Tazmanya Avustralya'dan Gelen Tüm Doğal Yağlı Sakal ŞAMPUANI - 120gm Profesör Fuzzworthy’nin Tazmanya Avustralya’dan Gelen Tüm Doğal Yağlı Sakal ŞAMPUANI – 120gm Henüz derecelendirme yok 14.90$ Şimdi al
Viking Devrimi Sakal Yıkama & Arganlı Sakal Bakım Seti & Jojoba Yağları – Yumuşatır, Pürüzsüzleştirir & Sakal Büyümesini Güçlendirir - Doğal Nane ve Okaliptüs Kokusu - Sakal Yağlı Sakal Şampuanı (5 oz) Viking Devrimi Sakal Yıkama & Arganlı Sakal Bakım Seti & Jojoba Yağları – Yumuşatır, Pürüzsüzleştirir &… Henüz derecelendirme yok $14.88 Şimdi al
Sakal Şampuanı ve Saç Kremi Seti - Biotin & Çay Ağacı - Erkek Sakal Yağı ile En İyi Sakal Kremi - Erkekler İçin Sakal Uzatma Kiti - Sakal Yumuşatıcı - Made In USA Sakal Şampuanı ve Saç Kremi Seti – Biotinli Erkekler İçin Sakal Yıkama ve Saç Kremi & Çay Ağacı – Erkek… Henüz derecelendirme yok 14.99$ Şimdi al

İyi Sakal Yağı ile Nemlendirin

Sakal Kepeklerini Durdurmak İçin İyi Sakal Yağı ile Nemlendirin

Sakal kepeği için en iyi nemlendirici sakal yağıdır. Kepeğin birincil nedeni kuru cilt olduğundan, günlük olarak yüksek kaliteli sakal yağı veya balsamı uygulamak kepeği hemen durduracak ve sakalınızın kaşınmasını önleyecektir. Ve çoğu sakal yağı tarifleri tamamen doğal içeriklerden oluştuğu için hassas cilde sahip erkekler düzenli kullanımla tahrişi ve sivilceyi hafifletebilir..

Bu yeterli bir neden değilse, sakal yağının faydaları sakalınızın sağlıklı görünmesini ve hissetmesini sağlamaya kadar uzanır. Örneğin, bu ürünlerdeki taşıyıcı ve esansiyel yağlar, sakalınızı ve cildinizi gün boyu nemlendirecek ve nemlendirerek yumuşak ve parlak bırakacaktır. Son olarak, çay ağacı yağı ekleyen bir sakal yağı alırsanız, antibakteriyel etkilerinin yatıştırıcı ve iyileştirici özelliklerini takdir edeceksiniz..

Sakal Yağı Sürerek Sakalınızdaki Kepeği Önleyin

Sakal yağı uygulamak için duştan sonra yüzünüzü kurulayın. Avucunuza birkaç damla sıkın, ellerinizi birbirine sürtün ve nazikçe yüzünüze uygulayın. Yüzünüze eşit bir şekilde yaymak için parmaklarınızı kullanın, alttaki cilde dokunduğunuzdan emin olun. Sakalınız gürse, daha fazla dağıtmak için tüyleri tarayın. Ardından, biraz sakal kremi alın ve işlemi tekrarlayın..

Kepek olmayan sağlıklı ve nemli yüz kılları için bu sakal yağlarını kullanın..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Viking Revolution Sakal Yağı Kremi - Tamamen Doğal Kokusuz Argan & Jojoba Yağları – Yumuşatır, Pürüzsüzleştirir & Sakal Büyümesini Güçlendirir – Bakım Sakal ve Bıyık Bakım Tedavisi, 1 Paket Viking Revolution Sakal Yağı Bakım Kremi – Tamamen Doğal Kokusuz Argan & Jojoba Yağları – Yumuşatır,… 9.938 İnceleme $9.88 Şimdi al
Kokusuz Sakal Yağı & Bakımlı Sakallar, Bıyıklar ve Saçlar için %100 Saf Doğal Saç Kremi Nemlendirilmiş Cilt 1 Oz By Ranger Grooming Co By Leven Rose (Sakal Yağı) Kokusuz Sakal Yağı & Bakımlı Sakallar ve Bıyıklar için %100 Saf Doğal Saç Kremi, &… Henüz derecelendirme yok $13.97 Şimdi al
Erkekler için Sakal Yağı - Pürüzsüz Viking Sakal Yağı Bakım Kremi (2 Oz) - Yumuşak ve Kaşıntısız Sakal & Bıyık Yağı, Argan Yağlı Nemlendirici Sakal Yağı Formülü Sakal ve Bıyık Bakımı için; Kuru Cildi Yatıştırın Erkekler için Sakal Yağı – Pürüzsüz Viking Sakal Yağı Bakım Kremi (2 Oz) – Yumuşak ve Kaşıntısız Sakal & Bıyık… Henüz derecelendirme yok $11.97 Şimdi al

Sakal Balsamı kullanın

Sakal Kepek Tedavisi

Sakal balsamı, tıpkı yağ gibi, kepeği tedavi etmenin ve iyileştirmenin mükemmel bir yoludur. Aynı bileşenlerin birçoğu ile sakal balsamı, sakalın altındaki pul pul cilde ek bir nemlendirme katmanı sağlar. Temel fark, balsamın genellikle balmumu, kakao yağı ve karite yağı içermesidir..

Bu daha kalın bileşim, sakal balsamının saçta durulanmayan bir saç kremi olarak iki katına çıktığı ve aynı zamanda şekillendirme için de iyi olduğu anlamına gelir. Daha kalın, daha uzun bir sakalınız varsa, bakım yapmak ve şekillendirmek için önce yağ ve ardından balsam kullanmanızı öneririz..

Bu popüler sakal balsamı ürünleri ile kepekten kurtulabilirsiniz..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Dürüst Amish Sakal Balsamı Bırakılan Saç Kremi - Sadece Doğal ve Organik Malzemelerle Yapılmıştır - 2 Ons Teneke Dürüst Amish Sakal Balsamı Durdurulan Saç Kremi – Sadece Doğal ve Organik Malzemelerle Yapılmıştır – 2… Henüz derecelendirme yok $11.43 Şimdi al
Viking Revolution Sakal Balsamı - Argan Yağı & Mango Yağı - Güçlendirir ve güçlendirir; Sakalları Yumuşatır ve; Bıyık - Narenciye Kokusu Bırakın Erkekler İçin Saç Kremi Ağda - 1 Paket Viking Revolution Sakal Balsamı – Argan Yağı ile Tamamen Doğal Bakım Bakımı & mango yağı -… 6.694 İnceleme $9.88 Şimdi al
Erkekler için Sakal Balsamı | Esansiyel Yağlı Pürüzsüz Viking Sakal Balsamı Balmumu (2 Oz) - Güçlü Tutuşlu Sakal Şekillendirici Balsamı, Erkekler İçin Sağlıklı Sakal ve Sakalları Güçlendirmek İçin Doğal Bırakılan Sakal Kremi bıyık uzatma Erkekler için Sakal Balsamı | Esansiyel Yağlı Pürüzsüz Viking Sakal Balsamı & Balmumu (2 Oz) – Güçlü Tutuş… Henüz derecelendirme yok $13.97 Şimdi al

Yaban Domuzu Kıllı Sakal Fırçası Kullanın

Yaban Domuzu Kıllı Sakal Fırçası ile Sakalınızı Eksfoliye Edin

Çoğu erkek sakallarını fırçalamanın ne kadar önemli olduğunu unutur. Ancak sakalı taramak sadece sakal uzatmak veya şekillendirmek için iyi değildir. Sakalınızı fırçalamak aynı zamanda alttaki deriyi de döktüğünden, erkekler duştan önce ve sakal yağı sürdükten sonra fırçalamalıdır..

Erkekler, yaban domuzu kılı sakal fırçası kullanarak, sakal ve bıyıklarının altındaki pul pul kuru cildi, yıkanabilecekleri yüzeye getirebilirler. Ölü cilt hücrelerini çıkarma işlemi aynı zamanda cildin yüzeyini şampuanlar, saç kremleri ve balsamların sağladığı nemi emmesi için açar..

Yaban domuzu kılı sakal fırçası kullanarak başlayın. Doğal domuz kılı kılları cildinizi eksfoliye eder, düğümleri ve düğümleri nazikçe giderir, yağlarınızı yayar ve sentetik kılların aşındırıcılığı ile saç köklerinize zarar vermez..

Sakal fırçası kepeği tek başına tedavi etmese de, sağlıklı bir sakalı korumanın çok önemli bir parçasıdır..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
ZilberHaar'dan Sakal Fırçası - Sert Domuz Kılları - Erkekler için Sakal Bakım Fırçası - Sakal büyümesini düzeltir ve teşvik eder - Sakalları Yumuşatmak için Sakal Yağı ve Balsamı ile çalışır - Sakal kitleri için - 6 inç uzunluğunda Sakal Fırçası ZilberHaar – Sert Domuz Kılları – Erkekler için Sakal Bakım Fırçası – Düzleştirir ve… 5956 İnceleme 17,99 $ Şimdi al
Sakal Fırçası & Erkek Bakımı için Tarak Seti | Noel Hediye Bıyık Makas | Hediye Kutusu & Seyahat Çantası | Büyüme ve Büyüme için Balsamı veya Yağı Dağıtmak İçin En İyi Bambu Bakım Seti stil | Parlaklık & Yumuşaklık sakal fırçası & Erkek Bakımı için Tarak Seti | Noel Hediye Bıyık Makas | Hediye kutusu & Seyahat çantası… Henüz derecelendirme yok $6.99 Şimdi al
Sakal Fırçası ve Tarak - Doğal Domuz Kılı Sakal Fırçası & Erkekler için Sakal Tarağı - Erkekler için Yüz Saç Bakımı Hediye Seti - Bıyık Şekillendirme, Tımar & Şekillendirme Araçları Sakal Fırçası ve Tarak – Doğal Domuz Kılı Sakal Fırçası & Erkekler İçin Sakal Tarağı – Yüz Saç Bakım Hediyesi… Henüz derecelendirme yok 12.97$ Şimdi al

Sakal Kepeği Durdur

Her şey düşünüldüğünde, sakal kepek gerçekten çok karmaşık bir konu değil. Bu can sıkıcı beyaz sakal pulları, vücudunuzun doğal olarak döktüğü kuru, ölü derinin sadece küçük parçalarıdır..

Çözüm, ilk etapta aşırı miktarda kuru cildin oluşmasını önlemek için iyi bakım, yıkama ve iyileştirilmiş cilt bakımıdır. En iyi erkek sakal ürünleri ve düzenli bir bakım rutini ile erkekler, kalın görünen ve sağlıklı hissettiren güzel sakallara sahip olabilirler.!