Najlepszy przewodnik po tatuażach Angeliny Jolie

Sprawdź poniżej interesującą sztukę ciała Angeliny Jolie. Pokazujemy jej fajne tatuaże i wyjaśniamy historie, które za nimi stoją.

Angelina Jolie buddyjski tatuaż wiruje

Angelina Jolie to amerykańska aktorka znana ze swojej działalności humanitarnej. Zdobyła Oscara w 2000 roku i od tego czasu zbiera kilka nagród, w tym 3 Złote Globy.

Jolie jest znana ze swojego bardzo nagłośnionego związku z Bradem Pittem, co było nieco kontrowersyjne, biorąc pod uwagę, że Pitt był wówczas żonaty z Jennifer Aniston.

Para była razem przez 12 lat, ale rozstali się po niechlujnej kłótni w prywatnym odrzutowcu, co wywołało śledztwo FBI. Dzielą razem sześcioro dzieci.

Angelina jest fanką sztuki ciała i ma kilka wspaniałych i eleganckich tatuaży, z których każdy ma ciekawą historię.

W przeciwieństwie do wielu innych aktorek w centrum uwagi, Jolie zdecydowała się pokryć duże części swojego ciała sztuką.

Duchowość jest kluczowym czynnikiem w jej decyzjach dotyczących tatuażu. Dzisiaj odkryjemy historie związane z tatuażami Angeliny Jolie.

Dowiedz się o tatuażach Dwayne’a „The Rock” Johnsona.

Tatuaż tygrysa bengalskiego

tatuaż tygrysa bengalskiego angelina jolie

Tatuaż: Tygrys bengalski siedzi w dolnej części pleców, zakrywając poprzedniego smoka.

Interpretacja: Angelina postanowiła zdobyć tego tygrysa bengalskiego jako hołd dla jej kambodżańskiego obywatelstwa. Rozciąga się na 12 cali. Ten tatuaż tygrysa Angeliny Jolie został ukończony w Bangkoku w Tajlandii w 2004 roku przez Ajarna Noo Kanpai.

Tusz został wykonany za pomocą błogosławionej tradycyjnej igły Thai Sak Yant, która wykorzystuje długi metalowy kolec lub zaostrzony bambus do wyrycia tatuażu w skórze.

Tygrys służy do częściowego zasłaniania smoka i okna. Smok jest plemienny i został wytatuowany pod wpływem chwili. Okno symbolizuje tęsknotę Jolie do bycia kimś innym.

„Poznaj swoje prawa” Tatuaż

angelina jolie poznaj swoje prawa tatuaż

Tatuaż: „Poznaj swoje prawa” jest napisany atramentem na górze jej pleców, tuż pod szyją.

Interpretacja: W hołdzie jednej z jej ulubionych piosenek, „Poznaj swoje prawa” Angelina postanowiła zdobyć ten tatuaż.

Piosenka została napisana przez punkowy zespół „The Clash” i została napisana w 2004 roku. The Clash to brytyjska grupa założona w 1976 roku z karierą muzyczną trwającą dekadę.

Khmerski tatuaż

Angelina Jolie Khmer skrypt tatuaż

Tatuaż: Duże „pismo Khmerów” zakrywa jej lewą łopatkę.

Interpretacja: Ten tatuaż został namalowany przez Sompong Kanphai błogosławioną igłą. Służy do duchowej ochrony jej adoptowanego syna, Maddoxa Chivana, przed negatywnościami życia.

Buddyjskie zaklęcie oznacza: „Niech twoi wrogowie uciekają daleko od ciebie. Jeśli zdobędziesz bogactwa, niech na zawsze pozostaną twoje. Twoje piękno będzie takie jak Aspara. Gdziekolwiek się udasz, wielu będzie Cię przychodzić, służyć i chronić, otaczając Cię ze wszystkich stron”..

Nie przegap naszego przewodnika po tatuażach Conora McGregora.

Krzyż Tatuaż

Angelina Jolie krzyż tatuaż

Tatuaż: Na lewym biodrze ma pogrubiony krzyż.

Interpretacja: Krzyż został namalowany tuszem, aby zakryć poprzedni tatuaż z Amsterdamu, dobrze znany smoczy tatuaż Angeliny Jolie z niebieskim językiem.

Tatuaż został namalowany na dzień przed jej ślubem z Johnym Lee Millerem w 1995 roku. X ma wiele różnych znaczeń, niektóre oznaczają trzeźwość, inne śmiałość, a niektóre pokazują niebezpieczeństwo. Jednak zbiorowo X reprezentuje negatywność.

Tatuaż „Quod Me Nutrit Me Destruit”

angelina jolie quod me nutrit me destruit tatuaż

Tatuaż: „Quod Me Nutrit Me Destruit” widać obok krzyża na jej brzuchu.

Interpretacja: „Quod Me Nutrit Me Destruit” to łacińska fraza towarzysząca krzyżowi i została napisana w tym samym czasie w 1995 roku.

Przekłada się to na: „Co mnie odżywia, niszczy mnie”. To sposób na powiedzenie, jakie motywy mogą mnie również zniszczyć. Fraza jest popularna wśród młodszego pokolenia.

Tatuaż z cyframi rzymskimi

angelina jolie tatuaż z cyframi rzymskimi

Tatuaż: Na lewym przedramieniu Jolie widać zestaw cyfr rzymskich.

Interpretacja: XIII V MCMXL to cyfry rzymskie o numerach 13/5/1940. Te liczby oznaczają datę, kiedy Winston Churchill wygłosił swoje słynne przemówienie. Tego dnia powiedział słynne słowa: „Nie mam nic do zaoferowania oprócz krwi, trudu, łez i potu”.

Przemówienie zostało wygłoszone trzy dni po objęciu urzędu przez Churchilla i jest jego pierwszym przemówieniem wygłoszonym w Izbie Gmin jako premier.

Tatuaże z cyframi rzymskimi zawsze były popularne, ponieważ wielu uwielbia stronę starożytnego Rzymu, którą reprezentuje, mając kawałek historii wypisany na ich skórze.

Tatuaż w języku arabskim

angelina jolie tatuaż w języku arabskim

Tatuaż: Prawe przedramię Angeliny Jolie pokazuje arabskie pismo.

Interpretacja: Po zagraniu w filmie Pushing Tin z 1999 roku, Billy Bob Thornton opuścił swoją narzeczoną, aby nawiązać związek i małżeństwo z Angeliną Jolie (20 lat młodszą od niego).

Wspólnie stworzyli tatuaż z abstrakcyjnymi liniami, a po zakończeniu małżeństwa Jolie postanowiła zakryć atrament. Tatuaż w języku arabskim oznacza „determinację”.

W niektórych krajach arabskich tatuaże i sztuka są częścią kultury. W Libanie w 2013 roku powstał Arab Ink Project, którego celem jest pokazanie arabskiej kultury poprzez projektowanie, tatuaże i sztukę.

Tatuaż współrzędnych geograficznych

angelina jolie współrzędne geograficzne tatuaż

Tatuaż: Na jej lewym ramieniu znajduje się zestaw współrzędnych geograficznych.

Interpretacja: Tatuaż koordynujący Angelina Jolie jest prawdopodobnie najbardziej znaczący. Każda współrzędna reprezentuje lokalizację, w której urodziło się wszystkie sześcioro jej dzieci wraz z miejscem urodzenia jej męża w Oklahomie, dodanym w 2011 roku.

Tatuaż znajduje się tam, gdzie kiedyś był hołd dla byłego męża Billy’ego Boba Thorntona. Współrzędne przedstawiają Kambodżę i Etiopię, gdzie urodziło się dwoje jej przybranych dzieci.

Reszta przeznaczona jest dla Nambii, miejsca urodzenia Shiloh, Wietnamu, gdzie urodził się Pax Thien i Nicei we Francji, gdzie urodziły się bliźnięta Knox i Vivienne.

Tatuaż „MODLITWA ZA DZIKIEGO SERCA W KLATKACH”

angelina jolie modlitwa za dzikie serce trzymane w klatkach tatuaż

Tatuaż: „Modlitwa za dzikie serce trzymane w klatkach” jest wyryta na jej lewym przedramieniu.

Interpretacja: Angelina Jolie jest wielką fanką Tennessee Williamsa i sztuki „Stairs to the Roof”. Powstał w 1941 roku i miał premierę w 1947 roku.

Jolie postanowiła uzyskać podtytuł sztuki „Modlitwa za dzikie serce trzymane w klatkach”, napisany tuszem na jej skórę w 1999 roku, podczas gdy jej matka Marcheline Bertrand była obecna.

Jolie stwierdziła, że ​​ten tatuaż nie był dla niej, ale raczej dla wszystkich innych i udzieliła tej odpowiedzi Rolling Stones w 1999 roku na temat tatuażu: „Nie sądzę, że znam jedną osobę, która może być całkowicie tym, kim jest w każdej sekundzie dnia, który czuje się całkowicie wolny. Jest to więc rodzaj modlitwy, aby wszyscy znaleźli swoje szczęście, aby się wyrwali”.

Scarlett Johansson ma kilka fajnych tatuaży. Sprawdź je w naszym poradniku.

Tatuaż „H”

Angelina Jolie litera h tatuaż

Tatuaż: Literę „H” widać na jej lewym nadgarstku.

Interpretacja: H to inicjał jej brata aktora i producenta Jamesa Havena. Został napisany tuszem w 1997 roku i jest tym samym rodzajem hołdu składanego jej matce. Angelina Jolie i jej brat często zadziwiali fanów tym, co niektórzy nazywają „dziwacznym” związkiem rodzeństwa.

Na Oscara w 2000 roku podzielili się namiętnym pocałunkiem w usta. Po luzie James stwierdził: „Nie dałem Angelinie francuskiego buziaka, to było coś prostego i uroczego. Został złamany i stał się wielką rzeczą na całym świecie”.

Tatuaż „W”

Angelina Jolie litera m tatuaż

Tatuaż: U dołu prawej dłoni Jolie znajduje się litera „W”.

Interpretacja: W hołdzie dla swojej matki Marcheline Bertrand, Jolie postanowiła nanieść na prawą rękę tę małą literę „W”. Marcheline zmarła w styczniu 2007 roku po 8-letniej walce z rakiem piersi i jajnika.

W eseju do matki Angelina wyjaśniła tatuaż. „Mam mały tatuaż na prawej ręce po śmierci mojej matki, wiedząc, że tatuaże na dłoniach zanikają. Innym wygląda jak litera M. Ale to nie było M jak Marcheline, jej imię. To było W jak „Winter” piosenka Rolling Stones, którą śpiewała dla mnie jako dziecko i którą pamiętam kochając jako mała dziewczynka.”

Tatuaż „Whisky Bravo”

angelina jolie whisky bravo tatuaż

Tatuaż: Prawe wewnętrzne udo Jolie ma napis „Whisky Bravo”.

Interpretacja: Kolejny hołd dla męża Brada, ten tatuaż reprezentuje jego imię w alfabecie lotniczym, William Bradley Pitt (Whisky Bravo). Ponieważ oboje są licencjonowanymi pilotami, tatuaż ma dodatkowe znaczenie i pokazuje ich miłość do latania.

W brytyjskim dokumencie telewizyjnym „The Queen’s Green Planet” Jolie oszołomiła wielu swoimi umiejętnościami pilotażu, przelatując przez Nambię. Pokazała tatuaż na sesji zdjęciowej w Vanity Fair. Zapytana o atrament przez MTV News powiedziała: „Urm, to dla Brada”.

Tatuaże wewnętrzne ud nie zawsze są popularną opcją i pokazują, że sztuka ciała Jolie jest osobista i wyjątkowa.

Tatuaż „Yant Kraw Petch” (Diamentowa Zbroja)

angelina jolie yant kraw petch tatuaż

Tatuaż: Na jej prawym łopatce widnieje tatuaż „Yant Kraw Petch”, znany również jako tatuaż z diamentową zbroją.

Interpretacja: To kolejny buddyjski duchowy tatuaż, który ma przynieść szczęście, bogactwo i sukces w biznesie. Ktokolwiek otrzyma ten Yant, będzie chroniony przed wszelkimi mrocznymi czasami lub awariami.

Wiadomo, że tatuaże są magiczne w Tajlandii. Pięć rzędów jantr reprezentuje magiczne zaklęcia i każdy aspekt życia człowieka. Yants są niezbędnymi pieśniami, a powtarzane przez nie tworzą spokojny stan umysłu.

Tatuaże na plecach Angeliny Jolie znalazły się na pierwszych stronach gazet na całym świecie, gdy atrament został ujawniony na premierze filmu w 2017 roku. Tylne tatuaże mają symbolicznie związać ją i męża Brada Pitta i zostały napisane po ich dramatycznym rozstaniu w 2015 roku. Rozstali się zaledwie kilka miesięcy po stworzeniu tych części.

Tatuaż „Yant ViHan Pha Chad Sada”

angelina jolie yant vihan pha czad sada tatuaż

Tatuaż: Trzymając centralną pozycję, ten tatuaż na plecach Angeliny Jolie, “Yant Vihan Pha Chad Sada” jest najbardziej zauważalny.

Interpretacja: Ten kawałek reprezentuje cztery żywioły ognia, powietrza, wody i ziemi. Tatuaż powstał podczas reżyserowania filmu „Najpierw zabili mojego ojca” w Kambodży. Jest grawerowany za pomocą stalowych prętów przymocowanych do chirurgicznej stalowej igły.

Angelina Jolie często wybiera bardziej tradycyjną formę tuszu, zamiast bardziej nowoczesnych instrumentów do tatuażu, które widzimy dzisiaj. Tajski mnich Ajarn Noo Kanpai poleciał z Tajlandii do Kambodży na projekt. Tylko on zna prawdziwe znaczenie magicznych tekstów.

Ukończył buddyjski tatuaż na Bradzie Pitcie tym samym atramentem po lewej stronie brzucha. Jest to sposób na zaznaczenie więzi między mężem a żoną. Kanpai jest również odpowiedzialna za tatuaże na wielu innych celebrytach, takich jak Michelle Rodriguez i Cara Delvingne.

Buddyjski wiruje tatuaż

Angelina Jolie buddyjski tatuaż wiruje

Tatuaż: Na lewym przedramieniu Jolie widać zestaw buddyjskich zawirowań.

Interpretacja: Wiadomo, że zestaw buddyjskich zawijasów przynosi szczęście i chroni przed złem. Buddyzm jest religią, o którą bardzo dba Angelina Jolie. Często pokazuje swoją wiarę w kulturę i składa hołd poprzez swoją sztukę ciała poprzez wiele elementów.

Niektórzy błędnie interpretują kulturę buddyjską i nie są świadomi, że religia ta całkowicie toleruje sztukę ciała. Nawet mnisi mogą mieć tatuaże! Najbardziej znani są mnisi z Wat Bang Phra, świątynia z siedzibą w Tajlandii, praktykujący tatuaże Sak Yant.

Perski tatuaż

angelina jolie tatuaż w języku perskim

Tatuaż: Na lewym ramieniu Angeliny Jolie jest perski tatuaż.

Interpretacja: Po przetłumaczeniu tatuaż brzmi: „Poza ideami złego i właściwego postępowania jest pole. Tam cię spotkam.

Napisał go poeta Jalal ad-Din Muhammad Rumi (Rumi), który napisał swoje dzieło w XIII wieku. Był kiedyś uważany za najpopularniejszego poetę Ameryki. Persja była starożytnym królestwem we współczesnym Iranie i chociaż perskie tatuaże są popularne, wielu z nich zostało poddanych karze grzywny i więzienia.

Iran postrzega tatuaże jako zachodnie i chociaż nie ma konkretnych przepisów zakazujących sztuki ciała, nadal jest on klasyfikowany jako zakazany.

W kraju istnieją nawet znaki uniemożliwiające osobom, które są wytatuowane, korzystanie z przestrzeni publicznych, takich jak basen! Jednak tatuażyści na przekór, wciąż tuszują część populacji irańskiej, głównie młodsze pokolenie, w ukrytych studiach w całym kraju.

Dowiedz się o historii tatuażu Bena Afflecka w tym przewodniku.

Plemienny tatuaż

tatuaż tribal angelina jolie

Tatuaż: Plemienny tatuaż jest widoczny w dolnej części pleców Angeliny Jolie.

Interpretacja: Ten tatuaż jest znany na całym świecie pod bardziej obraźliwym terminem “Stempel Tramp”. Kobiety często dostają coś plemiennego, motyla, a nawet własne imię wypisane na dolnej części pleców.

Znaczek trampów powstał w latach 90., a wielu wierzyło, że zaczęło się w Kalifornii. Służy do pokazania opinii społeczeństwa na temat kobiecej seksualności. Tatuaż jest przeznaczony dla kobiet, ale był widziany u mężczyzn ze społeczności LGBTQ.

Tatuaż dolnej części pleców jest obecnie postrzegany jako kontrowersyjny, a niektórzy uważają, że oznacza on, że kobieta jest rozwiązła. Inne celebrytki ze znaczkami trampów to Eva Longoria, Jessica Alba, Drew Barrymore i Britney Spears.