Najlepszy przewodnik po tatuażach Tupac Shakur

W dzisiejszym przewodniku przedstawiamy niesławne tatuaże Tupaca i wyjaśniamy historie i znaczenia za nimi.

tatuaże tupac shakur

Tupac Shakur był amerykańskim raperem i aktorem. Jest powszechnie postrzegany jako twarz oporu wobec nierówności.

W wieku 25 lat 2pac został zamordowany w strzelaninie samochodowej 13 września 1996 roku. Morderstwu towarzyszyły tajemnicze okoliczności, strzelec nigdy nie został skazany, a wielu fanów wierzy, że nadal może żyć.

Kariera muzyczna Tupaca trwała około 6 lat. Wydał 4 albumy z kolejnymi 7 po jego śmierci. Każdy z 11 albumów pokrył się platyną i do dziś cieszy się dużą popularnością.

Tupac zrobił swój pierwszy tatuaż w wieku 18 lat, w 1989 roku. Od tego czasu dodał wiele innych osobistych tatuaży do swojej kolekcji body art.

Niektóre z jego unikalnych tatuaży stały się niesławne, a wielu fanów na całym świecie kopiuje jego styl. Rzućmy okiem na historie kryjące się za znaczeniami tatuaży 2pac.

Tatuaż „THUG LIFE”

tatuaże tupac shakur

Tatuaż: Tatuaż Tupac Thug Life jest jego najbardziej znanym. Został narysowany tuszem po obu stronach jego brzucha.

Interpretacja: Po wizycie w sklepie tatuażu Dago w Houston, Tupac postanowił namalować tuszem Thug Life na torsie.

Jest to prawdopodobnie jego najsłynniejszy atrament z tysiącami na całym świecie, kopiujący ten projekt. Według Tupaca, w rzeczywistości jest to akronim oznaczający „Nienawiść, którą dajesz wszystkim małym niemowlętom”. I w tatuażu zostało zamienione na kulę.

2pac założył również grupę muzyczną Thug Life, która później wydała album Thug Life: Volume 1.

Królowa Nefretete i tatuaż „2 Die 4”

Tupac shakur queen nefertiti i 2 die 4 tattoo

Tatuaż: Prawa strona klatki piersiowej Tupaca przedstawia królową Nefertiti. Tuszem poniżej jest „2 Die 4”.

Interpretacja: Egipska królowa Nefretete była królewską żoną faraona Echnatona. Obaj są znani z udziału w rewolucji religijnej, w której czcili jednego Boga, Atena.

Nefertiti to symbol czarnej doskonałości i kobiecości. Atrament jest dedykowany jego matce Afeni Shakur i reprezentuje miłość, jaką do niej darzy. Znany jest z tego, że nazywa swoją matkę czarną królową.

2 Die 4 to wytatuowany hołd dla jego piosenki z 1993 roku, Something 2 Die 4. Utwór pokazuje, jak jego matka mówi mu, jeśli nie może znaleźć czegoś, dla czego mógłby żyć, a następnie znaleźć coś, za co mógłby umrzeć.

’50 Czarnuchy i AK47′ Tatuaż

tupac shakur 50 czarnuchów i tatuaż AK47

Tatuaż: „50 czarnuchów” z AK47 jest wytatuowany na jego torsie, tuż nad tatuażem „Thug Life”.

Interpretacja: Ten kawałek jest hołdem dla czarnej jedności. 50 reprezentuje 1 czarnoskórego człowieka na każdy stan w Ameryce, pokazując, że gdyby wszyscy się zjednoczyli, byliby silniejsi niż AK47. Brat przyrodni Maurice i przyjaciółka Dana Smith byli obecni przy tuszowaniu.

Raper Nipsey Hussle zainspirował się Tupacem i stworzył własną piosenkę „50 Niggaz”, w której śpiewa również o czarnej nierówności. Później został zastrzelony przed swoim sklepem odzieżowym Marathon 31 sierpnia 2019 r..

Tatuaż „2PAC”

tatuaże tupac shakur 2pac

Tatuaż: „2pac” jest wypisany atramentem na lewej piersi.

Interpretacja: 2pac to pseudonim sceniczny i skrót od Tupaca. Jest to pierwszy tatuaż, który raper wykonał tuszem w wieku 18 lat w 1989 roku.

To początek jego podróży do body artu. Jego nazwisko urodzenia brzmiało w rzeczywistości Lesane Parish Crooks. Jego matka zmieniła imię do Tupaca Amaru po tym, jak dołączyła do Partii Czarnych Panter. Nazwa została zainspirowana XVIII-wiecznym rewolucjonistą peruwiańskim zabitym przez Hiszpanów.

Tatuaż czaszki i skrzyżowanych piszczeli

tatuaż czaszki i skrzyżowane piszczele tupaca shakura

Tatuaż: Jego prawe ramię ma czaszkę i skrzyżowane piszczele.

Interpretacja: Tupac postanowił nałożyć tusz na czaszkę i skrzyżowane piszczele na prawym ramieniu. Reprezentuje śmierć, a pod napisem „Mój jedyny strach przed śmiercią powraca reinkarnacja”.

Tatuaż „BEZ SERCA”

Tupac Shakur bez serca tatuaż

Tatuaż: Nad czaszką i skrzyżowanymi kośćmi naniesiono atrament HEARTLESS.

Interpretacja: HEARTLESS to tatuażowy hołd dla jego przyjaciela i rapera „Stretch”. Ich więź była bardzo bliska, gdy 2pac został ojcem chrzestnym jego córki, Moneysha.

Ich związek rozpadł się, gdy Tupac dowiedział się, że Stretch występował z arcywrogiem Notoriousem B.I.G, gdy był w więzieniu.

W swojej piosence’ Against All Odds, Tupac mówi: „i ten czarnuch, który był dla mnie w dół, połóż głowę, zmienił strony, przypuszczam, że jego nowi przyjaciele chcieli go zabić”.

Tatuaż „FUCK THE WORLD”

tupac shakur pieprzyć świat tatuaż

Tatuaż: Na jego górnej części pleców znajdują się słowa „Pieprzyć świat”.

Interpretacja: Ten tatuaż jest hołdem dla jego piosenki „F ** k the World”. 2pac uważał, że ludzie często spiskują przeciwko niemu.

Miał silną nienawiść do systemu i musiał stawić czoła wielu wzlotom i upadkom w swoim życiu. Jego uwięzienie było trudniejsze niż inne. Jego rozgłos często czynił go bardziej podatnym na ataki ze strony innych więźniów.

Krzyż gotycki i tatuaż „EXODUS 1831”

gotycki krzyż tatuaż tupac shakur

Tatuaż: Na jego plecach widać krzyż w stylu gotyckim i EXODUS 1831.

Interpretacja: Ten krzyżowy tatuaż Tupaca został podpisany przez Denisa Coelho, znanego również jako Dago. Oboje zdecydowali się na ten tatuaż, gdy Tupac poprosił o coś, co mógłby mieć do końca życia.

EXODUS 1831 reprezentuje dwudniową rebelię kierowaną przez Nata Turnera, afroamerykańskiego niewolnika. Bunt miał miejsce w Southampton w stanie Wirginia 31 sierpnia 1831 roku. Ostatecznie Nat Turner został powieszony za udział w powstaniu.

Inne odczucie EXODUS 1831 może odnosić się do wersetu biblijnego, jednak z silnym zainteresowaniem Tupaca w kwestii równości czarnych, jest bardziej niż prawdopodobne, że odnosi się do Nata Turnera.

Tatuaż „BALLIN”

tatuaże tupac shakur ballin

Tatuaż: Dolna część pleców Tupaca mówi „BALLIN”.

Interpretacja: Słowo „Ballin” to slangowe określenie oznaczające kogoś, kto ma bogactwo. W swojej piosence „Straight Ballin” Tupac powiedział: „Podzielę się z wami definicją Ballin”, ale nie. Gra ma być sprzedana, a nie opowiedziana.

Jest to nadal popularne słowo używane do dziś, a raperzy Mustard i Roddy Rich używają Ballin’ w tytule swojej nowej ścieżki dźwiękowej.

„Uśmiechnij się teraz i płacz później” Tatuaż

Tupac shakur uśmiech teraz płacz później tatuaż

Tatuaż: Na plecach ma maskę z napisem „Uśmiechnij się teraz”, a po przeciwnej stronie znajduje się druga maska ​​z napisem „Płacz później”..

Interpretacja: Są to maski komediowe i tragedie, pochodzące ze starożytnej Grecji i są szeroko stosowane w przemyśle teatralnym.

Reprezentują dobre i złe dni w życiu Tupaca, z pozytywnym przesłaniem, aby pozostać silnym. Jest to popularne w gangach powiedzenie, które bezpośrednio odnosi się do masek, aby pokazać innym, że życie się później poprawi.

Tatuaż głowy pantery

tatuaże tupac shakur

Tatuaż: Jego lewe ramię pokazuje dużą głowę pantery.

Interpretacja: Nic dziwnego, że Tupac był zagorzałym zwolennikiem Partii Czarnych Panter i równości Czarnych. Jego matka, Afeni Shakur, była członkiem organizacji politycznej wraz z wieloma innymi członkami jego rodziny.

Partia Czarnych Panter została założona w 1966 roku w celu obrony i ochrony czarnych obywateli Ameryki. Afeni, urodzona jako Alice Faye Williams, również pisała biuletyn Panther Post i była mentorką dla nowych członków.

Tatuaż „Tylko Bóg może mnie osądzić”

tupac shakur tylko bóg może osądzić mnie tatuaż

Tatuaż: Na jego lewym ramieniu widnieje napis „Tylko Bóg może mnie osądzić”.

Interpretacja: To popularne powiedzenie jest sposobem na lekceważenie negatywnych ocen otrzymanych przez innych. Działa jako przypomnienie, szczególnie dla wyznawców wiary, że jest tylko jeden prawdziwy sędzia, Bóg.

Tupac wydał również utwór ‘Only God Can Judge Me’ z udziałem Rappin’ 4 Tay do swojego albumu muzycznego ‘All Eyez on Me’ w 1996 roku. Wielu zdecydowało się na to popularne powiedzenie, które często łączy się z zestawem modlących się rąk: krzyż lub inne atrybuty religijne.

Tatuaż „BEZPŁATNY”

Tupac Shakur wyjęty spod prawa tatuaż

Tatuaż: Banita wyraźnie widać na jego lewym przedramieniu.

Interpretacja: Banita może opisać kogoś, kto złamał prawo lub osobę, która została wygnana. Tatuaż to kolejny akronim i oznacza „Operating Under Thug Laws as Warriors”.

To także hołd dla jego innej grupy muzycznej Outlawz, utworzonej w 1995 roku po wyjściu z więzienia. Wydał piosenkę Outlaw na swoim albumie „Me Against the World” w 1995 roku. Słowo to jest historyczne i było powszechnym określeniem uciekinierów, które jest nadal powszechnie używane..

„NOTORICZNY” Tatuaż

Tupac Shakur notoryczny tatuaż

Tatuaż: Na prawym przedramieniu widnieje słowo „Notorious”.

Interpretacja: Notorious to inne słowo dla kogoś, kto jest sławny, ale nie z najlepszych powodów. Jest to również hołd dla zabitego przyjaciela Big Kato, który został zamordowany w 1993 roku. Tupac często wspominał o swoim przyjacielu Kato w swojej muzyce.

Wspólny przyjaciel Big Sykes wierzy, że został zamordowany za prowadzenie samochodu w tym czasie, który miał „felgi Dayton” o wartości około 2500 USD. Kato odegrał ogromną rolę w przyspieszeniu kariery Big Syke na jej wczesnych etapach i ostatecznie został przedstawiony Tupacowi przez ich wspólnego przyjaciela.

Tatuaż „MOB i BOSS PLAYAZ”

Tupac shakur mob i szef playaz tatuaż

Tatuaż: „MOB” siedzi z tyłu jego prawego ramienia, a następnie „Boss Playaz” na karku z koroną.

Interpretacja: Tupac wyjaśnił znaczenie MOB jako Pieniądze, Organizacja i Biznes. MOB w dzisiejszym świecie często oznacza Money Over B ** ches.

Ponieważ Tupac bardzo szanował kobiety, oczywiste jest, że nie to chciał przekazać.

Tupac wyjaśnił hierarchię w getcie, „pochodząc z getta, nasz rozwój jako mężczyzn zaczyna się od kurzu, czarnuchów bandytów, a potem w końcu boss playa”. Oczywiste jest, że Tupac osiągnął punkt w swojej karierze, kiedy w końcu został szefem.

Tatuaż „ZAUFAJ NIKOMU”

tupac shakur nie ufaj nikomu tatuaż

Tatuaż: Jego ramię ma napis „Nie ufaj nikomu” wypisany na koronie.

Interpretacja: Tupac prowadził szybki tryb życia, w którym przemoc odgrywała kluczową rolę. Miał wiele zamachów na swoje życie, jeden, który najbardziej się wyróżnia, miał miejsce w 1994 roku. Tupac został postrzelony 5 razy, z których dwa trafiły go w głowę.

W tym czasie opuszczał studio nagraniowe i oskarżył Seana Combsa (P. Diddy, który był wówczas w budynku, o posiadanie wcześniejszej wiedzy o strzelaninie, zanim się ona odbyła.

Tupac czuł się zdradzony przez wielu w swoim życiu, co doprowadziło go do zdobycia tego atramentu. Został ukończony w 1995 roku w Tattoo Asylum Andy’ego Neville’a na Venice Beach.

Tatuaż „Bądź ambitny z miłością w młodości”

tupac shakur bądź smbitious z miłością, podczas gdy młody tatuaż

Tatuaż: „Bądź ambitny z miłością w młodości” jest na jego prawym ramieniu.

Interpretacja: Kolejny wyjątkowy tatuaż w kolekcji sztuki ciała Tupaca. Czaszka trzymająca gotówkę i wagę, jednocześnie balansująca dzieckiem i sztabkami złota. Pod napisem „Bądź ambitny z miłością w młodości”.

W ten sposób pokazuje całą chciwość i kłopoty związane z pieniędzmi i nieudanym związkiem. Gdy już znajdziesz pragnienie, by kochać kogoś innego, możesz budować na tym, co masz razem i wspólnie tworzyć rodzinę i mini imperium.

Tatuaż „MAKAVELI”

tatuaż tupac shakur makaveli

Tatuaż: Makaveli jest wytatuowany na szyi.

Interpretacja: Uważa się, że Makaveli reprezentuje Nicolo Machiavelli, włoskiego stratega wojennego, który sfingował własną śmierć. W więzieniu Tupac regularnie czytał książki napisane przez Nicolo Machiavellego, takie jak Sun Tzu i Sztuka wojny.

To wywołało wiele teorii spiskowych, których fani desperacko chcieli uwierzyć, że Tupac może nadal żyć. Jest to teoria, w którą wierzy się do dziś, a ludzie często twierdzą, że widzieli go na Kubie, w Belize i nowy film dokumentalny wskazujący na jego potencjalne nowe życie w Nowym Meksyku.

Dwa miesiące po jego śmierci ukazał się jego album „The Don Killuminati – The 7 Day Theory” z napisami pod pseudonimem Makaveli. Fani zauważyli, że po przestawieniu liter pojawia się „Am Alive K”.

Tatuaż „Mój jedyny strach przed śmiercią powraca w postaci reinkarnacji”

tupac shakur mój jedyny strach przed śmiercią to powrót reinkarnowanego tatuażu

Tatuaż: „Mój jedyny strach przed śmiercią powraca reinkarnacją” pod czaszką i skrzyżowanymi kośćmi na ramieniu.

Interpretacja: W swojej piosence Reincarceration Tupac powiedział: „Mój jedyny strach przed śmiercią to powrót reinkarnacji”.

Tupac zawsze powtarzał, że nie boi się śmierci, co nie jest tak zaskakujące, jak niektórzy mogą sądzić, ponieważ wiele razy wcześniej patrzył śmierci prosto w twarz. Jego jedyną obawą jest odrodzenie. Wolałby pozostać w spokoju.

Tatuaż „DADA”

tatuaż tupac shakur dada

Tatuaż: „Dada” jest wytatuowany na lewym ramieniu z koroną.

Interpretacja: To tatuaż w hołdzie jego narzeczonej, Kidadzie Jones. Córka Quinceya Jonesa Jr, znanego z umiejętności jazzowych i produkcji płyt.

Kidada opisuje Tupaca jako miłość swojego życia. W nocy, gdy Tupac został zamordowany, Kidada wrócił do hotelu w Las Vegas, czekając na jego powrót.

Po strzelaninie została z nim w szpitalu i była z nim aż do jego śmierci. Dopiero niedawno zaręczyli się, zaledwie kilka miesięcy przed jego śmiercią.