Konik vs Solmaya – Solmaya ve Konik Saç Kesimleri Arasındaki Fark

Konik vs solma tartışması yıllardır sürüyor. Aslında, bazı berberler, terimleri birbirinin yerine kullandıkları için solma ve daralma arasındaki farkı açıkça açıklayamazlar. Ve çoğu durumda, bu sorun değil çünkü genel saç kavramı, yanlarda ve arkada giderek kısalıyor, her ikisi için de geçerli. Ancak soluk ve inceltilmiş saç kesimlerinin güçlü benzerlikleri olsa da, her stilin ne sunduğunu anlamak, sizin için doğru berber kesimini elde etmek için çok önemlidir..

Erkeklerin seçebileceği düşük, yüksek, orta, şakak ve kel varyasyonlarının yanı sıra solma, konik ve konik solma hakkında bilmeniz gereken her şey burada.!

Konik vs Solmaya

konik nedir?

Konik saç kesimi genellikle daha muhafazakar bir kesim ve stildir. İnceltme ile saçınızın uzunluğu, yanlarda ve arkada yukarıdan aşağıya doğru giderek kısalır, sonunda kulağa ulaşır ve enseye doğru kıvrılır. Ayrıca, klasik bir konik saç kesimi, yanlarda daha uzun saçlara izin verir..

konik saç kesimi

solma nedir?

Soluk saç kesimi, kesim genellikle çok daha kısa olduğundan ve herhangi bir noktada cildin solmasına ve dolayısıyla saç çizgisini en aza indirmeye neden olabileceğinden, konik kesimden farklıdır. Solma ayrıca konikten daha fazla saç stiline dahil edilmiştir. Örneğin, erkekler için en iyi saç stillerinden bazıları, tarak üzerinde solma, mohawk solma ve alttan kesilmiş solma içerir..

saç kesimi

Konik Solma Nedir??

Konik solma aslında bir saç kesimi veya stil değildir. Terim, insanlar benzerlikleri nedeniyle iki kesimi karıştırmaya başladığında ortaya çıktı. Teknik olarak, konik bir saç kesimi bir tür solmadır, ancak solma bir tür incelme değildir. Sadece şunu bilin ki, berberinizden saçınızın inceltilmesini isterseniz, muhtemelen daha da inceltilmiş bir saç kesimi elde edeceksiniz..

Solma ve Konik

Soldurmanın erkek saçlarını yandan kesmenin en popüler yolu olduğu göz önüne alındığında, saçınızı nasıl kestirmek istediğinizi anlatırken soldurma talebinde bulunmanızı öneririz..

Konik ve Solma Arasındaki Fark

Konik ve solma arasındaki farkı açıklamak yardımcı olabilirken, her bir kesim türünün görsel bir temsili, muhtemelen hangi kesimi alacağınızı tasavvur etmenin en iyi yoludur. İşte düşük ve yüksek koniklerin ve solmaların resimleri!

Konik ve Solma Arasındaki Fark