43 skvelých nápadov na farebnú paletu spální – urobte správnu voľbu!

chladná farebná paleta spálne elegantná kombinácia modrá žltá

Chladná paleta spální – urobte správnu voľbu!

Vždy sme stáli za pozíciou, pokiaľ ide o interiérový dizajn domov, funkčnosť a forma sú rovnako dôležité. Oblasti domu, ako je kuchyňa a spálňa, sú miestnosti, kde je potreba objektivity zrejmejšia a zásadnejšia ako kdekoľvek inde.

Nový výskum v Británii o spánkových režimoch a spálňach odhalil niekoľko zaujímavých faktov. Tiene a nuansy, ktoré existujú vo vašej spálni, môžu skutočne ovplyvniť kvalitu a trvanie vášho spánku.

Sladkovodná modrá farebná schéma v klasickej spálni

chladná spálňová farebná paleta tyrkysové nástenné zrkadlo voda

Štúdia na 2 000 domácnostiach zistila, že modrá bola na prvom mieste v zozname farieb, ktoré zaisťujú zdravý a relaxačný spánok.

Kombinujte zelenú s inými žiarivými farbami

chladná farebná paleta spálne tráva zelená stena živý odtieň

Elegantný vzhľad – tmavo modré odtiene

chladná farebná paleta spálne tráva zelená tmavo modrá tmavý trendový interiér

Maslovo žlté závesy a prehozy

chladná paleta farieb spální maslová žltá bledá

Bledozelené motívy a steny

krásna paleta farieb spální moderný kvetinový vzor

Čalúnený dizajn postele v oranžovej farbe

zaujímavá paleta farieb spální detská izba oranžová

Trávovo zelené prostredie a pekné kvetinové vzory

moderná farebná paleta spální zelená krémová relax

Oranžové a modré akcenty kontrastujú s bielym interiérom

krásna paleta farieb spální oranžovo modré akcenty

Ďalšie farby v zozname sú žltá a zelená. Hnedá a šedá patria prekvapivo na koniec katalógu použitých farieb, pretože podľa všetkého sprostredkúvajú pocit depresie a súmraku..

Nech vstúpi modrá!

Cítiť sa trochu „modro“ nemusí byť také zlé, pokiaľ ide o viac času stráveného vo vašej spálni. Modrá a jej nuansy sú najlepšími odtieňmi do spálne a hneď im konkuruje ružová. Biela a modrá sú skvelou kombináciou, ktorá sa perfektne hodí aj k chladnému súčasnému vzhľadu.

Svetlá spálňa – kvetinové vzory na stenách

chladná paleta farieb spální modro hnedý koberec

Elegantná farebná schéma – modré nuansy a klasický interiér

chladná farebná paleta spálne modrá tradičná schéma

Moderná spálňa – drevený nábytok

chladná farebná paleta spální akcenty deco elegantné

Tmavomodré čalúnenie postele

chladná paleta spální moderná tmavo modrá biela

Modré prehozy so zebrovými vzormi

chladná paleta farieb spální zebra modrá textúra

Elegantná ženská spálňa – vycibrené prostredie

chladná paleta farieb spální modrá zaujímavá

Tmavomodré závesy a pásikavý koberec

chladná farebná paleta spálne akcenty neutrálny interiér atraktívny

Radosť zo života pobozkaná slnkom

Aj keď modrá môže fungovať niekoľkými spôsobmi a dvojfarebné modré steny sa perfektne hodia k spálni, žltá je farba, ktorú musíte používať múdro. Štúdia, ktorú uskutočnila spoločnosť Travelodge, ukázala, že žltá je druhá najlepšia farba po modrej na dobrý spánok. Časť je spôsobená veselou a zábavnou príťažlivosťou farby, ktorá akoby „zotrela“ všetky starosti náročného dňa v práca.

Maslovo žltý nábytok do spálne

chladná farebná paleta spálne žltý jasný vzhľad

chladná farebná paleta spální akcenty žltá stena biele obliečkychladná paleta farieb spální žltá biela čierna

„Slnkom pobozkané“, neutrálne interiéry a spálne s farebnou paletou vo veľkej žltej oblasti predstavujú príjemnú a vzdušnú príťažlivosť. Žltá je obzvlášť dobrou voľbou pre malé a kompaktné spálne, pretože prináša pocit vizuálnej sviežosti. Naopak, nadmerné zdobenie zlatom sa osvedčilo pre dobrý spánok.

Roztomilé kvetinové vzory – ženský nábytok v spálni

paleta farieb spálne žltý prízvuk neutrálna bielachladná paleta farieb spální žltý prízvuk neutrálna bielachladná paleta farieb spální žltý prízvuk neutrálna bielachladné akcenty palety spální príjemne tepléchladná paleta farieb spální žlté kvety

Vyvážené zelené vibrácie

Zelená je odtieň, ktorý je univerzálne populárny a radí sa popri jedinečnej modrej medzi jednu z obľúbených farieb popredných dizajnérov. Keďže je zelená neoddeliteľnou súčasťou prírody, zdá sa, že sa v jej prítomnosti cítime oveľa pohodlnejšie a mierumilovnejšie. Preto je jednou z troch najpoužívanejších farieb v moderných spálňach. Vápno zelená a svetlejšia verzia jablkovej zelene v kombinácii s bielou a žltou sú veľmi obľúbené tvary. Čerstvé a živé, stále je lepšie uchovávať tmavšie verzie zelene ďaleko od spálne.

Minimalistická spálňa – svieža farebná paleta svetlých a tmavozelených odtieňov

chladná farebná paleta spálne akcentuje zelené tieňovaniechladná farebná paleta spální zvýrazňuje hnedý rám postelechladná spálňa-farebná paleta-akcenty-plošinová posteľchladná farebná schéma spálne zvýrazňuje hnedý rám postelechladná farebná paleta spálne akcentuje zelenú stenuchladná farebná paleta spální zvýrazňuje zelený dizajn

Stolové striebro

Jedná sa o paletu farieb, ktorá by niektorých z nás mohla určite prekvapiť. Spálne so striebornými tónmi sa zdajú byť vhodné na relaxáciu. Výskum ukazuje, že tí, ktorí do spální pridávajú akcenty striebra, si doprajú celkovo 7 hodín a 33 minút spánku. Aj keď striebro v súčasnej dobe nie je medzi majiteľmi domov veľmi obľúbenou farbou (obzvlášť v porovnaní s prírodnými šedými a hnedými), môže byť načase tento koncept prehodnotiť..

Spálňa zariadená v strieborných odtieňoch – má upokojujúci účinok

chladná paleta farebných akcentov spálne sivá striebornáchladná paleta farebných akcentov spálne strieborná čierna

Striebro napĺňa miestnosť významom, fascináciou a energiou a tento akcentovaný dekor v tejto farbe sa zdá byť motivujúcim pre viac pohybu ako ostatné! No je tu ešte jedna farba, ktorá je viac o chudnutí!

Iskrivé prostredie – luxusná spálňa

chladná paleta farieb spálne akcenty báječné šumivé svetláchladná farebná paleta spálne zvýrazňuje svetlé striebrochladný režim spánku farebná paleta akcenty strieborná kombinovaná šedálesklý čierny nábytok komoda čelo postele

Pôžitok z pomarančovej sviežosti

Na konci nášho dnešného zoznamu je žiarivá a farebná oranžová. Keďže dekor a nábytok sú stále častejšie tónované v tejto iskrivej a originálnej farbe v súčasnom štýle, oranžová farba veľmi rýchlo posúva obľúbené polohy. Oranžová zmiešaná s trochou žltej a čisto bielej je štýl, ktorý sa perfektne hodí k modernej kúpeľni. Táto farba navyše vyvoláva spontánnosť a športové vibrácie. Oranžová poskytuje príjemné a pozitívne myšlienky, ktoré naopak spôsobujú príjemný spánok.

Klasický interiér – tradičné prostredie

chladná farebná schéma spálne zvýrazňuje oranžové stenychladná paleta farebných akcentov spálne nasýtená oranžová

Aj keď štúdia prináša niekoľko zaujímavých otázok, najmä pokiaľ ide o šedú a hnedú ako farbu spálne, zároveň potvrdzuje, že fialová je pre tiché miestnosti príliš stimulujúca. Zdá sa, že červená a zlatá spadajú do rovnakej triedy. Takže keď nabudúce budete svoju izbu premaľovať, myslite na farby, ktoré vám uľahčia myseľ. Je to perfektný príklad aspektu interiérového dizajnu, ktorý výrazne presahuje rozmery, ktoré môže oko vidieť!

Útulný elegantný interiérový dizajn v spálni

chladná farebná paleta spální zvýrazňuje oranžové prehozychladná farebná schéma spálne zvýrazňuje minimalistickú oranžovú farbuchladná farebná paleta spálne akcentuje svetelné hrychladná farebná paleta spální akcenty vzor tetovania na stenustudený akcent farebnej palety spálne