Ako navrhnúť spálňu na dobrý spánok

Kto si starostlivo zariadi spálňu, bude si užívať optimálne pohodlie pri spánku. Pretože dobrý spánok úzko súvisí s jednotlivými aspektmi dizajnu spálne. Preto chceme upriamiť vašu pozornosť na jednotlivé komponenty v spálni a povzbudiť vás, aby ste návrh spálne premysleli do najmenších detailov. Pretože okrem pohodlnej postele potrebujete na dobrý spánok oveľa viac!

Vytvorte si optimálne podmienky na spánok

V priestore na spanie sa môžete obklopiť krásnymi kusmi nábytku a vybrať si správnu paletu farieb, ale to len čiastočne prispieva k príjemnému prostrediu na spanie. Existujú aj ďalšie požiadavky, ktoré zaisťujú kvalitný nočný spánok. Veľký podiel na tom majú napríklad matrace a lamelové rošty. Aj so správnou posteľnou bielizňou sa vám bude lepšie spať! Našťastie na internete nájdete obrovské množstvo všetkého, čo potrebujete pre svoje vlastné pohodlie pri spánku. Betten-abc.de ponúka napríklad široký sortiment postelí, matracov a posteľnej bielizne od známych výrobcov a produktov vlastnej značky, takže už nie je nič žiaduce.

Navrhnite si spálňu podľa vlastných potrieb

návrh spálne matrac obliečka na vankúš

Lôžko

Vyberte si správny model, aby ste si kvalitatívne oddýchli a mohli nerušene čítať alebo snívať. V posteli však trávime veľkú časť svojho života! Chcete posteľ s dokonale zladenými komponentmi a vrstvami alebo model, v ktorom je možné rám postele, rošt a matrac kúpiť jednotlivo? Potrebujete jednolôžko alebo manželskú posteľ? Model a veľkosť sú to, čo musíte určiť podľa svojich vlastných preferencií a potrieb. Rozmanitosť materiálov a výber farieb vám poskytujú široké možnosti … Správnu posteľ však musí nájsť každý!

Moderná posteľ s čelom zaručuje dobrý komfort pri spánku

urobte zo spální pohodlnú posteľnú bielizeň svetlých farieb

Matrac a lamelový rošt

Či už je to posteľ z masívu, pružinová posteľ alebo čalúnená posteľ, podložka na spanie má veľký význam. Zvlášť pre všetkých, ktorých bolí chrbát a krk! Matrace, kryty a lamelové rošty by potom museli spĺňať všetky individuálne požiadavky.

Pri zdravom spánku sa uvoľní svalstvo a uvoľní sa celé telo. Preto sa musíte absolútne spoľahnúť na správny matrac a správny lamelový rošt! Pri výbere matraca musíte dbať na odľahčenie kyseliny miechovej. Hlavnú úlohu tu zohrávajú vaše vlastné potreby, veľkosť a hmotnosť. Pri výbere matraca musíte skutočne dbať na stupeň tvrdosti! Pretože niekto by chcel spať mäkšie, iný potrebuje tvrdý povrch. Tretie strany sa v spánku viac -menej potia a majú na matrac špeciálne nároky. To je tiež prípad alergikov.

Nájdite pre seba vhodný vankúš

dizajnové spálne zdravý spánok správny matrac

Dobrý matrac ide ruka v ruke s vhodným roštom. Pohodlie ležania závisí aj od kvalitného lamelového roštu. K dobrému odvetraniu matraca prispieva aj lamelový rošt. Obzvlášť funkčnými alternatívami sú elektrický lamelový rám a rolovací rám. A ak chcete existujúci matrac urobiť pohodlnejším a prispôsobiť ho svojim vlastným potrebám, zaobstarajte si topper!

Posteľná bielizeň

Potom, čo ste našli vhodnú posteľ a matrac, pokračujte v hľadaní najlepšej posteľnej bielizne pre vás. Pretože k pohodliu spánku prispieva aj posteľná bielizeň. A nemusí byť len krásny, ale musí byť aj kvalitný. Vankúše, deky, obliečky. Berte výber postelí veľmi vážne!

Pokiaľ ide o posteľnú bielizeň, materiál by mal viesť. Niektoré periny sú však vhodné na zimu, iné na leto. Väčšina moderných prikrývok je vyrobená z páperia, vlny, bavlny alebo syntetiky: Vyberte si prikrývku, ktorá zaisťuje optimálnu telesnú teplotu. A podľa polohy pri ležaní by ste si museli vybrať aj vhodný vankúš. Dávajte si tiež pozor na výplň vankúša. Čo máte radšej: páperie, zvieracie chlpy, výplň z vlákien, penové vločky alebo možno prírodné výplne? Odroda je skutočne veľká!

Posteľ v neutrálnych farbách vytvára harmóniu v priestore na spanie

dizajn spálne drevená posteľ tapeta

Ak chcete dobre spať, mali by ste dbať na optimálny nábytok do spálne. Urobte si z jednoduchého spánku svoje obľúbené miesto, kde je možný relax a snívanie. Spálňu si predstavte ako súpravu niekoľkých komponentov, preto si na každý detail doprajte dostatok času. Najdôležitejšie je urobiť informované rozhodnutie!

Dizajnové spálne s funkčnými kusmi nábytku

dizajn spálne dizajn postele svetlo žlté steny farebné obrázky

Premeňte svoju vlastnú spálňu na oázu pohody!

dizajn spálne moderný posteľ oválny koberec