Dizajn steny v spálni: Čo o vás prezrádzajú farby stien?

Všimli ste si, ako môžu farby ovplyvniť vašu náladu? Ak premýšľate nad dizajnom steny vo svojej spálni, potom je výber správneho odtieňa veľmi dôležitý. V skutočnosti hrá dôležitú úlohu vo vašom zdraví. Farby stien teda robia obrovský rozdiel a určujú, ako sa v miestnosti cítite.  

Slávny psychoterapeut Carl Jung je priekopníkom v oblasti psychológie farieb. Zaujímal sa o vlastnosti a významy farieb a veril, že dokáže úspešne implementovať rôzne odtiene farieb v psychoterapii.  

Dizajn steny v spálni: Aká farba steny je pre vás dôležitá?

Nástěnný dizajn farby steny spálne modrá akcentová farba

Napriek tomu, že existujú určité pravidlá, ktoré farby sú pre dizajn steny v spálni najlepšie, každý má svoje vlastné preferencie.

Možno vás priťahuje atraktívna farba a ani neviete o jej vlastnostiach. Zabudnite na pravidlá a vyberte si farbu, ktorá je pre vás dôležitá. Namaľujte steny v spálni a cíťte sa pohodlne vo svojej vlastnej relaxačnej miestnosti. Radi by sme vám pomohli s nasledujúcimi tipmi. Len čítajte ďalej a zistite viac o dizajne stien v spálni …

Vytvorte útulnú atmosféru. Farby stien v tom zohrávajú dôležitú úlohu

Nástenný dizajn spálne ružové farebné svetlo na stenu

Tmavo modrá je odtieň, ktorý dáva miestnosti hĺbku

Nástenný dizajn farba steny spálne tmavo modrá akcentová farba

Nápady a techniky pre návrh steny vo vašej spálni 

Maľovanie stien spálne je lacný spôsob, ako prispôsobiť štýl vašej spálne. Ak chcete spestriť svoju spálňu, nemôžete len vymaľovať steny. Môžete maľovať kdekoľvek od stropu spálne po podlahu. Tu je niekoľko nápadov, ako posunúť dizajn stien vo vašej spálni na vyššiu úroveň.

Stenu spálne zdobia trojrozmerné efekty

Nástenný dizajn steny spálne farby jasnej atmosféry

Ozdobné lišty na stene spálne 

Ak sa cítite dobrodružne, pridajte jednu alebo viac stien spálne do hĺbky tým, že pred maľovaním pridáte obdĺžnikové alebo hranaté lišty. Tie zaistia jedinečný rozmerový efekt. Namaľujte stenu a pásy v rôznych odtieňoch, ktoré k sebe dobre ladia, a vychutnajte si harmonickú kombináciu farieb. 

Orezávacie pásy vyzerajú tak elegantne

Nástenný dizajn nástenného stropu pre zvieracie lišty

Pruhy a vzory 

Ak chcete dosiahnuť dramatický efekt, skúste namaľovať jeden alebo viac pásikov na steny spálne. Pruhy nemusia byť rovnomerné alebo vždy kolmé. Hrajte odvážne s farebnými nuansami a vzormi a zabavte sa pri tom! 

Hravé vzory a jemné farebné akcenty

Nástenný dizajn spálňová posteľ čelo postele ornage farba steny svetlo modrá

Metalická farba na stenu 

Ak je vaša spálňa prirodzene tmavá, metalické farby dodajú vašim stenám teplú žiaru. Vyžadujú viac vrstiev farby, ale konečný efekt stojí za to. Metalické farby sú k dispozícii v rôznych odtieňoch. Stena na obrázku nižšie je natretá metalickou oceľovou farbou. 

Dodajte svojej spálni trochu lesku

Metalické farby na stenu do spálne

Maľujte strop 

Maľovanie stropu spálne môže zvýšiť vizuálny záujem. Pre odvážny vzhľad namaľujte stenu postele pri posteli ako súvislú čiaru, ktorá siaha až k stropu a vytvára efekt baldachýnu, ako na obrázku nižšie. Alebo pridajte na strop pruhy, ako v nižšie uvedenej čiernobielej spálni. 

Strop je pokračovaním steny

Nástenný dizajn Farba steny spálne farba stropu svetlo modré pruhy

Klasické a štýlové v čiernobielom prevedení

Nástenná maľba na stenu v spálni

Svetelný efekt 

Stmievače sú lacné a pomáhajú vytvárať správne osvetlenie a útulnú atmosféru. Schopnosť rozjasniť alebo stlmiť miestnosť podľa potreby je obzvlášť užitočná, ak ste steny svojej spálne namaľovali výraznou farbou. 

Svetlo a farba idú ruka v ruke

Použite nástenné lišty na dizajn stien

Čo o vás prezradia farby stien spálne 

Prezrite si nižšie uvedené farby a vyberte si svoju obľúbenú. Ideme sa pozrieť na to, čo váš výber farby odhalí o vašej osobnosti alebo o tom, čo by ste vo svojom živote mohli potrebovať viac. 

Aká je tvoja obľúbená farba?

Farebné nuansy spálne pre dizajn na výber

Sivá 

Ak ste si vybrali obľúbenú sivú, bude sa vám páčiť minimalistický dizajn a najnovšie high-tech pomôcky. Tvrdo pracujete a potrebujete spálňu, kde by ste sa mohli dobiť. Našťastie šedá je trendová farba steny. Sivé steny pôsobia skutočne upokojujúco a relaxačne. 

Elegancia v sivej farbe

Nástenný dizajn steny spálne farba šedá

žltá 

Ak vás priťahuje žltá farba, potom ste perfekcionista a snílek. Ste veľmi charizmatický a dbajte na to, aby sa ľudia okolo vás cítili príjemne. Ak si nie ste istí, či celú svoju spálňu vymaľovať žiarivo žltou farbou, vyskúšajte tieto rady: 1. Maľujte na žlto iba jednu stenu. 2. Zlatom vytvoríte sviežu a príjemnú spálňu. 3. Žltú použite ako akcentovú farbu na posteľnú bielizeň alebo doplnky.

Žltá je energická farba

Nástenný dizajn spálne žltej farby na stenu

oranžová 

Oranžoví ľudia sú veľmi sociálni a nebojácni. Milujete dobrodružstvo, cestovanie a stretávanie sa s ľuďmi. Oranžové steny spálne sú teplé a vzbudzujú nadšenie. Je to jedna z najlepších farieb súčasného dizajnu. Keď vás priťahuje oranžová farba, je načase pridať do vášho života (a stien spálne) niečo navyše. 

Akcentová stena v oranžovej farbe

Nástenný dizajn spálne oranžová farba na stenu

Modrá 

Modrá sa dodáva v rôznych odtieňoch, ale väčšina milovníkov modrej má niečo spoločné: potrebu mieru a harmónie. Keď si vyberiete modrú, budete verní, budete mať celoživotných priateľov a budete si užívať rutinu. Milovníci modrej preferujú čistý a organizovaný priestor. Uistite sa teda, že nielen vymaľujete steny, ale svojej spálni pridáte aj trochu viac úložného priestoru a poriadku. V tichej, upratanej modrej spálni sa budete cítiť pohodlne a útulne.

Modrá má mnoho odtieňov a často sa používa ako farba steny

Nástenný dizajn steny spálne farba tyrkysová

moka 

Každý, kto si vyberie moka, je prízemný, úprimný, spoľahlivý a sebavedomý. Ľudia sú priťahovaní k svojmu skutočnému ja. Oceňujú jednoduchý luxus života a radi zdobia svoj domov. Ak vás to ťahá k farebnej moke, môže to znamenať, že by ste si mali užiť viac času v prírode. 

Prajte si vo svojom živote väčšiu harmóniu a rovnováhu?

Nástenné dizajnové svetelné zdroje do spálne

čierna 

Ak je vašou voľbou čierna, ste trochu záhadní. Prestíž a sila sú pre vás dôležité. Ste silní, nezávislí a ovládate sa. Ľudia priťahovaní súkromím černošskej lásky. Čierna je dokonalou farbou pre chránený, intímny priestor vašej spálne. Akonáhle sa usadíte na čiernej, premýšľajte, či musíte vo svojich osobných a profesionálnych vzťahoch klásť viac hraníc, aby ste sa cítili vyrovnane a kontrolovane.. 

Čierna je špeciálna farba a musíte ju používať opatrne

Nástenný dizajn spálne čierna farba na stenu

zelená 

Akonáhle sa usadíte na greene, buďte trpezliví a vyhýbajte sa dráme. Zelená je považovaná za najpokojnejšiu farbu. Existuje mnoho odtieňov zelenej, ktoré všetky môžu vytvárať prostredie bez stresu. Bol váš život v poslednej dobe trochu chaotický? To môže byť dôvod, prečo natriete steny spálne zelenou farbou.  

Odpočívajte vo svojej vlastnej spálni tak, ako by ste chceli relaxovať v prírode

Nástenný dizajn Stena spálne farba zelená relaxácia

Stenový dizajn vo vašej spálni môže pre vás v skutočnosti pôsobiť ako chromoterapia. Užite si tento proces a počúvajte svoj vnútorný hlas. Ak uvažujete o výrazných farbách, začnite v malom. Namaľujte jednu stenu odtieňom, ktorý si vyberiete. Pridajte prúžky alebo len pridajte niekoľko farieb. Bez ohľadu na to, ako budete pokračovať, hlavná vec – cítite sa v tom pohodlne. Dobre si teda premyslite dizajn steny vo svojej spálni a vytvorte si pre seba súkromnú oázu! 

Pohodlie je na prvom mieste

Nástenné svetlé farby spální do spálne Nástenný dizajn spálne farba steny béžová Nástenný dizajn Farba steny spálne tmavo modrá Nástenný dizajn steny spálne farba šedáNástenný dizajn Farba steny spálne svetlo ružová Nástenný dizajn steny do spálne farba čierna Nástenný dizajn steny spálne farby modrá akcentovaná stena Nástenný dizajn Spálňa farby steny krémové farebné nuansy Nástenný dizajn steny spálne farby relaxačnej atmosféry Nástenný dizajn stien spálne farby svetlo modré pruhy Nápady na dizajn stien spální pre steny Nástenný dizajn stien spální farby pastelové farby Nástenné prevedenie farby stien spálne broskyňové nuansy Nástenný dizajn stien spální farby červená Trendy vo farbe stien spální pre steny 2020 Nástenné farby stien spální