Lepší spánok -12 efektívnych stratégií

Spite lepšie manželská posteľ dizajn spálňa matrac s dreveným rámom

Spite lepšie -12 efektívnych rád

Máte problémy so spánkom v noci? Prečítajte si text o všetkých aspektoch a naučte sa relaxovať s nasledujúcimi 12 tipmi.

Okúpať sa

Spite lepšie manželská posteľ dizajn vane drevené panely stenový dizajn

Zahrievanie tela a následné postupné ochladzovanie je skvelou prípravou na ten nočný odpočinok. Zapáľte sviečky s esenciálnymi olejmi, prečítajte si knihu, popíjajte bylinkový čaj a začnite relaxovať.

Upokoj sa

Spať lepšie manželská posteľ dizajn útulná obývacia izba vstavaný krb

Zaspávanie je proces, ktorý sa začína hodiny pred tým, ako si ľahnete do postele. Po kúpeli si oblečte útulné pyžamo a vypnite prenosný počítač, televíziu, mobilný telefón a ďalšie zariadenia. Nechajte v celom dome rozsvietené malé svetlo – horiace sviečky sú dobrým rituálom – urobte si čas na bežné aktivity – rozprávanie, čítanie alebo počúvanie hudby..

Kúpte si posteľnú bielizeň podľa svojich predstáv

Spánok lepšie manželská posteľ dizajn skriňa organizovaná čisto

Posteľná bielizeň je v priamom kontakte s vašim telom a môže mať zásadný vplyv na to, ako sa v posteli cítite. Rozhodnite sa, s ktorou posteľnou bielizňou sa budete cítiť najlepšie, a vždy si ich kúpte. Darujte staré, opotrebované sady ako darček, ak nie sú pohodlné – je lepšie mať dve sady posteľnej bielizne vyššej kvality ako skriňa plná škrabavých kúskov.

Urobte zo svojej spálne útočisko pre spánok

Spať lepšie manželská posteľ dizajnový nápad hravý útulný

Zamyslite sa nad tým, že v spálni necháte len to najnutnejšie. Odneste počítač, televízor a ďalšie zariadenia. Umelecké diela, vankúše alebo dekorácie by vám mali priniesť pokojné, relaxačné pocity. Skontrolujte, či sú matrace, plachty, prikrývky a vankúše dostatočne pohodlné, a zrenovujte všetko, čo neprináša 100% radosť.

Nájdite si pár minút ráno a dajte do poriadku posteľ a izbu, aby ste večer mohli prísť do čistej, sviežej miestnosti..

Držte sa režimu spánku

Vsaďte lepšie váza keramické hodiny klasický nočný stolík

Spanie a vstávanie súčasne môže vášmu telu pomôcť nájsť pohodlný rytmus. Ak ste išli spať neskoro, skúste upraviť čas skôr – o päť minút skôr každú noc na primeraný čas.

Vyrabujte chladničku

Spite lepšie manželská posteľ dizajn chladničky kuchynské police

Neskorá večera môže skutočne narušiť zaspávanie – ale ísť do postele hladný nie je oveľa lepšie. Ak ste skutočne hladní, dajte si niečo k jedlu. Uistite sa, že je bez kofeínu a alkoholu, pretože váš spánok môže byť ovplyvnený.

Skúste aromaterapiu

Spite lepšie manželská posteľ dizajn spálňa matrac s dreveným rámom

V spálni používajte esenciálne oleje na podporu relaxácie. Levanduľa je známa svojou upokojujúcou vlastnosťou, ale viac by vám mohla chutiť iná príchuť. Pred spaním nakvapkajte trochu oleja do vane alebo v miestnosti použite difúzne zariadenie. Esenciálne oleje môžete tiež skvapalniť vo vode a pomocou rozprašovača zľahka nastriekajte posteľnú bielizeň a vankúše.

Prečítaj si niečo

Spi lepšie krycie okuliare kniha spálňa

Vezmite si niečo na čítanie, ale nie, že to nemôžete odložiť. Témy, ktoré vás zaujímajú a tiež vyžadujú koncentráciu – literatúra faktu, filozofia, prírodné témy alebo niečo inšpiratívne. Možno ste na niektorých stránkach takmer zaspali.

Vraj je naozaj tma

Spite lepšie manželská posteľ dizajn súčasná moderná pohodlná posteľ

Je v spálni pri zhasnutých svetlách skutočne tma? Ak sa cez závesy tlačí pouličné osvetlenie, investujte do žalúzií. Odstráňte všetky blikajúce zariadenia, ako sú prenosné počítače a mobilné telefóny. Vymeňte hodiny za jednoduché, ktoré nepotrebujú žiadne svetlo.

Zvuková skúška

Spite lepšie manželská posteľ dizajnová stena pokrývajúca tmavú elegantnosť

Niektorí z nás zaspávajú v úplnom tichu, iní uprednostňujú hudbu alebo iné zvuky. Ak si nie ste istí, aký ste typ, experimentujte so zvukmi. Na pokojnú noc vyskúšajte zátky do uší, interferenciu s hlukom alebo čističky vzduchu. Ak ste hudobný typ, vytvorte si spánkový zoznam skladieb maximálne na hodinu.

Zaspať

Spite lepšie manželská posteľ dizajnová stolná lampa biele zariadenie čela postele

Ak je vám v hlave príliš veľa myšlienok, zaznamenajte si ich do denníka. Bez ohľadu na to, ako text vyzerá, jednoducho si zapisujte svoje myšlienky, kým sa neupokojí.

Zhasnite svetlá, ľahnite si a sústreďte sa na ďalší nádych. Môžete pokračovať v počítaní dychov alebo sa zamerať na uvoľnenie tela od hlavy po päty.

Choď ešte spať

Spite lepšie manželská posteľ dizajnová perina biela manželská posteľ pohodlná

Ak sa v noci zobudíte, vyskúšajte dychové alebo relaxačné cvičenia, aby ste rýchlo zaspali. Ak to nefunguje, čítajte niekoľko minút v inej miestnosti. Alebo si zapíšte do denníka. Nezapnite svetlá úplne a skúste sa vrátiť do postele o 10 minút.

Povedzte nám: Máte nespavosť? Čo vám funguje Podeľte sa o svoje skúsenosti a rady v nižšie uvedenom komentári

Spite lepšie manželská posteľ dizajn vane drevené panely stenový dizajn