Nápady do spálne založené na doktríne Feng Shui

Všetci potrebujeme dokonalý spánok. Cez noc nabijeme novou energiou a prebúdzame sa živí a s dobrou náladou. Je to najlepší spôsob, ako začať nový deň. Preto je dobrý spánok obzvlášť dôležitý pre každého. Na to, aby ste si poriadne oddýchli, však potrebujete v spálni šikovne navrhnuté a harmonické prostredie. Ako to môžete vytvoriť, sme ukázali v našom prvom príspevku o maticiach a myšlienkach myšlienok spálne Feng Shui. Naši verní čitatelia tam môžu získať základné informácie o použití pravidiel Feng Shui pri navrhovaní spální. V dnešnom článku chceme pokračovať v téme myšlienok spální Feng Shui a zamerať sa viac na možné chyby pri zariaďovaní miestností. Samozrejme, získate aj praktické rady, ako sa takýmto chybám vyhnúť, aby ste si vo svojej spálni užili vyvážené prostredie.

Každý sa musí v spálni cítiť pokojne a vyrovnane

Nápady do spálne feng shui

Uplatnenie pravidiel Feng Shui a skvelých myšlienok spální založených na čínskej filozofii života by mohlo vášmu osobnému životu poskytnúť silnú podporu. Možno vás táto myšlienka už unesie, však? Zostaňte naladení a čítajte ďalej, aby ste zistili, ako môžete zvýšiť svoju priaznivú energiu!

V nasledujúcom texte si najskôr ukážeme, ako správne polohovať posteľ. Až potom sa pozrieme na tie veci, ktoré v spálni Feng Shui nemajú miesto. Na konci sa určite budete cítiť obohacení týmito múdrymi radami Feng Shui pre návrh spálne a budete chcieť využiť mnohé z tu popísaných nápadov na spálňu vo svojej vlastnej spálni..

Šikovné nápady spální zahŕňajú najlepší poriadok a dokonalú hygienu v tomto veľmi dôležitom a veľmi osobnom priestore

Nápady do spálne najlepšie objednávajú dokonalú hygienu

  • Chytré nápady na spanie založené na Feng Shui: vyberte správnu polohu postele

Dvere sú v umení interiérového dizajnu Feng Shui veľkým problémom a symbolizujú toľko vecí. Spravidla je však dôležité držať posteľ čo najďalej od dverí. Odborníci na Feng Shui odporúčajú polohovať posteľ tak, aby ste spali hlavou k dverám, nie nohami. Stručne povedané, posteľ nesmie byť vo dverách. Inak by do miestnosti mohlo prúdiť príliš veľa energie čchi, viac krémovejšej v smere postele. Silný tok čchi môže spôsobiť zdravotné problémy a v najhoršom prípade vám spôsobiť srdcové problémy.

V perfektnej spálni Feng Shui nesmie byť posteľ v línii dverí

Feng Shui ovláda nápady na spálňu

Posteľ musí byť najmenej jeden a pol metra od okna

Nápady do spálne feng shui

Tiež sa predpokladá, že posteľ by mala byť od okna vzdialená najmenej jeden a pol metra, inak by energia čchi mohla ľahko prúdiť von. Odborníci varujú, že nie je vhodné umiestňovať posteľ pod okno. To môže postupne vyčerpávať vašu osobnú energiu, pretože okno neponúka podporu ani ochranu. Pokúste sa vybrať najlepšie miesto pre posteľ v príslušnej miestnosti. Správnou polohou postele predídete napätiu a nervozite vo svojich osobných vzťahoch.

Extra tip: Neumiestňujte posteľ pod lúč. Podľa všeobecného pravidla Feng Shui sa odporúča, aby ste svoju posteľ nedávali priamo pod lúč. To môže viesť k pocitom tlaku, ktoré môžu narušiť spánok a poškodiť vaše zdravie.

 Publikované čelo postele je vynikajúcim nápadom na dizajn spálne

Perfektné nápady na spanie do postele

  • Niečo iné o posteli podľa pravidiel Feng Shui

Je samozrejmé, že posteľ je najdôležitejším kusom nábytku v každej spálni. Jeho poloha je nielen zásadná pre naše zdravie, pre vnútorný mier a rovnováhu, ale existujú aj ďalšie požiadavky, ktoré by posteľ Feng Shui mala spĺňať. Najprv s tým začneme Čelo postele. V noci vaše telo potrebuje dobrú ochranu a bezpečný komfort, aby si oddýchlo od práce a denného stresu a zbavilo sa všetkých zlých emócií. Feng Shui odporúča používať pevné čelo postele vyrobené z dreva. Dobre polstrované čelo postele je mnohými prijaté, pretože robí to najlepšie z oboch svetov – je jemné a podporné.

 Pohodlný matrac vám zaručí potrebný komfort spánku

Nápady na spálňu s matracom

Na to slúži Feng Shui Maratze sú tiež jasne definované. Ich kvalita je obzvlášť dôležitá, pretože čím lepšie v noci odpočívate, tým ste na svoj deň lepšie pripravení. Vyberte si matrac múdro a uistite sa, že vám poskytne pevný úchop a dobrý spánok. Nikdy nekupujte použitý matrac, pretože je nielen veľmi nehygienický. Verí sa, že sa na ňom nahromadila energia od predchádzajúcich majiteľov a v zásade nemáte predstavu, o akú energiu by mohlo ísť. Vyhnite sa posteliam a matracom, ktoré sa skladajú do stien, pretože sú zvyčajne nepríjemné a pre vaše telo nie sú zdravé.

 Pod posteľou by malo byť najmenej 30 cm voľného priestoru, aby energia Chu mohla voľne prúdiť

Nápady na spanie

Potom to je Výška postele Podľa doktríny Feng Shui je veľmi dôležitý pre zdravý spánok. To umožňuje plynulý tok energie pod posteľou. Postarajte sa preto o to, aby bola vaša posteľ dostatočne vysoká, najmenej 30 cm od podlahy, aby tok energie mohol voľne cirkulovať. Platformové postele alebo postele s úložným priestorom pod matracom sú zlým rozhodnutím Feng Shui, pretože pod posteľou nenechávajú žiadny priestor. Energia čchi tam nemôže prúdiť, čo môže viesť k rôznym problémom.

Eklektika je v spálni Feng Shui úplne nemožná

Nápady na spálňu eklektické

  • Čo nie je dovolené v spálni Feng Shui?

Ako sme už spomenuli na začiatku tohto článku, existuje niekoľko chýb v dizajne spálne, ktorých sa väčšina majiteľov domov bohužiaľ dopúšťa. Tu sa na ne zameriame a ukážeme vám, ktoré objekty v harmonicky zariadenej spálni nemajú priestor. Najprv sa musíte pokúsiť vyhnúť akémukoľvek neporiadku a hromadeniu predmetov alebo oblečenia úplne. Príliš veľa neporiadku znamená, že energia čchi nemôže cirkulovať vo vašej spálni, čo môže spôsobiť lásku a zdravotné problémy. Zaistite, aby bola oblasť okolo vašej postele čistá a bez nečistôt.

 V spálni Feng Shui by nemala byť žiadna porucha.

Nápady na dekoráciu spálne Feng Shui

Je tiež dobré vedieť, že knihy môžu byť obzvlášť zdrvujúcim zdrojom neporiadku. Príliš veľa ležiacich kníh môže narušiť pokoj vo vašej spálni. Tým, že miestnosť vyzerá takto, sa zdá, že je to miesto na prácu. V spálni je povolených niekoľko kníh, ale nie viac! Knihy by mali byť spravidla umiestnené v inej časti domu.

Prosím, v spálni nie je televízor!

Nápady na spálňu Feng Shui vládne bez televízie

Televízory sú nezdravým doplnkom väčšiny izieb; Nielenže generujú škodlivé magnetické polia, ktoré narúšajú spánok. Tiež vás odvádzajú pozornosť od myšlienky spálne feng shui, že by to mal byť priestor na relaxáciu. Vo vašej spálni teda nie je miesto pre televízor, majte to na pamäti!

To platí aj pre pracovné stoly. Práca na počítači v spálni nie je podľa pravidiel Feng Shui dobrý nápad. Ak máte obmedzený obytný priestor, bolo by vhodné notebook, keď sa nepoužíva, prikryť šatkou alebo handričkou.

 V spálni navrhnutej podľa Feng Shui nesmú byť žiadne izbové rastliny

Nápady na spálňu Feng Shui nie izbové rastliny

Yang je veľmi aktívny princíp vesmíru, charakterizovaný ako mužský a spojený s oblohou, teplom a svetlom. Verí sa, že rastliny majú veľa toho, čo ich robí nevhodnými do spálne. Vaša vysoká úroveň energie a vnútorná aktivita vám môžu vziať pokojný pokoj. Preto by bolo oveľa lepšie dostať všetky izbové rastliny a rezané kvety z miestnosti. Ak ich chcete mať vo svojej spálni, snažte sa ich držať mimo dohľadu, keď budete v posteli.

 Vyhnite sa zrkadlám v spálni.

Zrkadlo v spálni feng shui

Odborníci na Feng Shui varujú, že zrkadlá v spálni môžu spôsobiť nespavosť a do miestnosti pozvať neveru. Zrkadlá sú tiež vnímané ako príliš energetické na taký relaxačný priestor. Ak sú zrkadlá potrebné, odborníci navrhujú, aby boli umiestnené za dverami skrinky.

Vodné prvky, ako sú fontány a akvária, do spálne Feng Shui nepatria

Akvárium na stene Feng Shui spálňa

Odstráňte zo spálne všetky predmety, ktoré obsahujú alebo predstavujú vodu. Patria sem akvária, vodné fontány a obrázky jazier alebo riek.

Feng Shui varuje, že sa na ne pozerá ako na negatívne prvky a môžu viesť k možnej finančnej strate alebo lúpeži. To nikto nechce, jasné?

Postupujte podľa našich praktických tipov a kreatívnych nápadov do spálne a navrhnite si svoj vlastný osobný priestor ako skutočnú oázu relaxácie! Náš redakčný tím vám želá veľa zábavy a úspechov!

Učenie Feng Shui vám pomôže vytvoriť si doma príjemnú atmosféru!

Spálňa feng shui