Problémy s spánkom preč s perfektnou ergonómiou v posteli

Zdravý spánok nám pomáha znova nájsť pokoj a harmóniu každú noc a nabitý pozitívnou energiou začať nasledujúci deň. Preto si všetci prajeme, aby sme mohli poriadne a hlboko spať. Mnoho z nás sa bohužiaľ sťažuje na nepríjemné problémy so zaspávaním alebo nemôže poriadne spať. Výsledok: Na druhý deň sa cítite bezmocní a máte tiež dosť zlú náladu. Dôvody nespavosti sú samozrejme niekedy veľmi zložité. Napriek tomu sa jeden z nich ukazuje ako veľmi dôležitý a našťastie relatívne ľahko odstrániteľný: nesprávny matrac. Pretože mať správnu ergonómiu v posteli je jedným z najúčinnejších prostriedkov proti ťažkostiam so zaspávaním a závisí to predovšetkým od správneho matraca vrátane podložky, vankúšov a posteľnej bielizne. Ak sú všetky tieto aspekty ergonómie priamo v posteli, budete vo svojej spálni ležať veľmi pohodlne a budete sa cítiť, ako by ste sa vznášali nad mrakmi..

Zabráňte zaspávaniu vďaka optimálnej ergonómii v posteli

perfektná ergonómia v matraci Casper na zabránenie poruchám spánku

Ospalci, dávajte si pozor!

Takzvané online matrace sú v posledných rokoch skutočným nákupným humbukom. Nielenže sú tieto veľmi obľúbené a obľúbené, ale sú aj relatívne lacné a ľahko sa dajú zohnať. V dnešnej dobe digitalizácie a rýchlej komunikácie sa moderné online matrace jednoducho osvedčujú ako perfektné riešenie pre náš zdravý a pokojný nočný spánok..

Čo by ste však mali zvážiť pri kúpe matraca a v čom spočíva dokonalá ergonómia postele? Povieme vám to v nasledujúcich riadkoch.

V zásade môžete povedať, že typ tela, hmotnosť a poloha pri spánku hrajú rozhodujúcu úlohu pre optimálne pohodlie pri ležaní na matraci. Je preto vhodné nielen čítať správy o testoch online alebo požiadať o radu odborníkov, priateľov a známych, ale presvedčiť sa aj osobne. To v zásade znamená: vyskúšajte si to!

Získajte 100 nocí testovacích lôžok!

ťažkosti so zaspávaním ergonómia v posteli matrac

Vysokokvalitní výrobcovia a online poskytovatelia vám túto možnosť zaručujú, často bezplatným vyzdvihnutím a zárukou vrátenia peňazí, ak sa vám nepáči. Napríklad, keď si kúpite matrac Casper, máte šancu ho vyskúšať na 100 nocí, a ak s ním nie ste spokojní, vrátiť ho. Zbierka je v skutočnosti bezplatná. To mimochodom platí aj pre všetky produkty spoločnosti. Jeden Casper matrac vždy príde k zákazníkovi v praktickej kartónovej škatuli a je stlačený vákuom, takže sa dá rýchlo a ľahko rozvinúť. Ďalšie podrobnosti a informácie o kvalite produktov a špeciálnych zľavách nájdete na stránke casper.com.

Nájdite dobrú kvalitu za najlepšiu cenu

casper matrac ergonomicky dobrý spánok preč problémy so zaspávaním

Čo definuje dokonalú ergonómiu v posteli?

V prvom rade sa človek pýta: Z čoho by vlastne mal byť môj matrac? Pretože materiály sú u väčšiny výrobkov všetko-koniec. Moderné matrace obvykle pozostávajú zo studenej peny alebo viskózovej peny a v prípade pružinového jadra z veľkého počtu oceľových pružín. Okrem toho sa často používa aj latex, prírodné vlákna a perie.

V závislosti od materiálu a typu konštrukcie má každý matrac iné vlastnosti. V zásade by perfektný matrac mal byť schopný správne sa prispôsobiť telu ležiacej osoby alebo inými slovami zaistiť optimálne uvoľnenie tlaku. Pamäťová pena je napríklad v tomto ohľade jedným z najlepších materiálov a môže zmierniť napätie v ramenách a bokoch. Pohyby, obzvlášť pri otáčaní, sú navyše takmer úplne izolované, čo zaisťuje ešte viac pohodlia pri spánku, dokonca aj pre dvoch. A to nie je také dôležité, keď si uvedomíte, že každú noc zmeníte polohu na spanie najmenej štyridsaťkrát.

Pri ležaní je potrebné pozorovať vodorovnú chrbticu

len ležať perfektná ergonómia casper poruchy spánku

Základné pravidlo ergonómie pri spánku znie: Chrbtica by mala podľa možnosti zostať vo vodorovnej polohe. Jedine tak sa vyhnete nepríjemnému napätiu v oblasti krku, ramena alebo panvy a drieku.

Okrem optimálneho zmiernenia tlaku a elasticity by mal byť dobrý matrac vyrobený z priedušných materiálov. Priedušná latexová pena s otvorenými bunkami napríklad zaisťuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu, ktorá odvádza prebytočnú vlhkosť z matraca. Ako je známe, počas spánku stratíme každú noc až 0,5 litra vlhkosti. Ak to bohužiaľ zostane v matraci, roztoče a plesne budú šťastné a v posteli si s nami urobia skutočne pohodlie. A to nechceme!

Správna by mala byť samozrejme aj samotná plocha na spanie. Skvelé riešenie na to poskytujú pružný latex a ochranné pamäťové peny, ktoré rýchlejšie odvádzajú telesné teplo a tiež zabraňujú tvorbe vlhkosti. To zaisťuje príjemnú teplotu vo vašom priestore na spanie. Pri kúpe matraca nezabúdajte na vyberateľný poťah, ktorý sa tiež ľahko čistí.

Správne vankúše k tomu jednoznačne patria

casper matrac poruchy spánku preč

Bezpochyby dlhšia životnosť matraca a jeho povaha bez znečistenia zohrávajú nemenej dôležitú úlohu pri zariaďovaní vašej oázy spánku..

A áno, samozrejme, treba zvážiť aj vhodný lamelový rošt alebo iný typ základne matraca.

Vytvorte si dokonalé prostredie na spanie vo vlastných štyroch stenách!

casper matrac dobrá ergonómia, poruchy spánku preč

Záver:

Zdravý a pokojný spánok je v našom živote stále dôležitejší, pretože nám pomáha dobíjať batérie znova a znova a úspešne čeliť mnohým výzvam každodenného života..

Pri nákupe online matracov by vám teda malo prospieť testovanie matracov a ak nespíte sami, vždy si skontrolujte, či váš partner neleží. Správny matrac by mal zaistiť príjemný pocit zo spánku s optimálnym pohodlím ležania a poskytnúť vám lepšiu kvalitu života. Zaistite dokonalú ergonómiu v posteli so správnym matracom pre seba a dobre a odpočívajte!

    ergonómia v posteli poruchy spánku s casperom odchádzajú