Roztoče v posteli: ako bojovať s roztočmi

Roztoče patria nielen medzi najrozšírenejšie, ale aj medzi najrozmanitejšie živé bytosti na Zemi. A pretože sú malé, zostávajú väčšinou bez povšimnutia. Väčšina druhov roztočov je pre ľudí neškodná, niektoré však nie sú. Môžu spôsobiť alergie, vyrážky a dokonca vám môže byť aj zle. Preto je také dôležité zbaviť sa roztočov v posteli.

Takto môžete bojovať proti roztočom

Roztoči Roztoči bojujú proti radosti.Čistota

V dnešnom príspevku vezmeme roztoče pod kapotu a dáme vám pár tipov, ako ich udržať mimo postele a posteľnej bielizne. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako bezpečne ovládať roztoče v posteli.

Prečo sú roztoče problémom v posteli??

Roztoči v posteli Roztoči bojujú s posteľnou bielizňou

Roztoče v posteli – rýchla referencia

Roztoče sa spravidla nachádzajú v posteliach, vankúšoch, čalúnenom nábytku, kobercoch alebo inom textílii v domácnosti, kde ľudia dlho spia alebo sedia. Roztoče vyžadujú vlhké prostredie, preto sú lôžka preferovaným miestom na pobyt.

Poriadok a čistota sú najdôležitejšími kľúčovými slovami, pokiaľ ide o roztoče v posteli

Roztoči v posteli Roztoči bojujú so spálňami

Dospelí roztoče žijú jeden až tri mesiace a živia sa rôznymi potravinami, vrátane krmiva pre psov, obilia, kvasníc a ich obľúbeného jedla, našej mŕtvej kože. Páči sa im aj koža našich domácich miláčikov. Roztoče nehryzú. Ak sa zobudíte s uhryznutím na koži, s najväčšou pravdepodobnosťou máte do činenia s plošticami alebo blchami.

  • Udržujte spálňu čo najmenej prašnú.
  • Posteľnú bielizeň – matrac, vankúše, pružiny, perinu a perinu – prikryte prikrývkami odolnými voči roztočom.
  • Obliečky perte v horúcej vode týždenne.
  • Na výrobok, závesy a koberce použite denaturačný výrobok – ADMS alebo ADS sprej, úpravu koberca X -mite Carpet..
  • Na odstránenie prebytočnej vlhkosti použite odvlhčovače.

Bytový textil a posteľnú bielizeň perte pri vysokých teplotách

Roztoče v posteli Boj s roztočmi Vyperte posteľnú bielizeň

Roztoče sa ľahko množia v posteľnej bielizni a matracoch. Celoročne môžu spôsobiť alergie s nepríjemnými príznakmi. Aj keď nie ste alergický na roztoče, je vhodné vykonávať tieto opatrenia pravidelne, aby ste ich z hygienických dôvodov odstránili..

Roztoče nemožno vidieť voľným okom

Roztoče v bojovej posteli

Roztoče a roztoče domové sú jedna a tá istá vec?

Roztoč je malý osemnohý tvor, ktorý je voľným okom prakticky neviditeľný. Roztoče sa živia ľudskou srsťou, a preto sú rozšírené všade tam, kde ľudia žijú. Roztoče žijú aj v tých najčistejších domoch, takže je ťažké ich odstrániť.

Matrac je preferovaným miestom na pobyt pre roztoče

Roztoče v posteli Roztoče bojujú s alergiou na matrace

Roztoče sú obzvlášť bežné v posteľnej bielizni, pretože tam je zvyčajne veľa mŕtvych kožných buniek. Roztočom sa darí aj na miestach s vysokou vlhkosťou. Matrace a posteľná bielizeň tieto požiadavky spĺňajú, pretože koža a pot sú pre nich ideálnym zdrojom výživy a vlhkosti.

Rozkrývky odolné voči roztočom sú dobrý nápad

Roztoči v posteli Roztoči Boj proti roztočom Tipy pre domácu liečbu

Prečo sú roztoče problémom v posteli??

Roztoče sú problémom, pretože vylučujú enzýmy vo výkaloch a ľudia môžu byť na tieto enzýmy alergickí. To môže spôsobiť príznaky ako kýchanie, sipot, kašeľ alebo slzenie očí.

Roztoče nie sú problémom pre ľudí, ktorí na ne nie sú alergickí, pretože nehryzú a nepreniknú do pokožky. Ak vám však robí starosti hygiena, mali by ste vykonávať pravidelné opatrenia na odstránenie roztočov.

Roztoče môžu spôsobiť alergie

Roztoče na posteľ Roztoče na alergie

Bez ohľadu na to, ako plánujete odstrániť roztoče z matraca, musíte roztoče odstrániť z obliečok a obliečok na vankúše súčasne. To sa dá dosiahnuť praním pri vysokých teplotách. Samotné vankúše by mali byť zabalené v zapečatenom plastovom vrecku a vložené do mrazničky najmenej na 48 hodín, aby sa roztoče usmrtili..

Bezprašný byt je najlepším riešením

Roztoče Posteľné roztoče bojujú proti prachu Roztoče

Tu sú rôzne spôsoby odstraňovania roztočov z matraca

Znížte vlhkosť v spálni, pretože roztoče potrebujú na prežitie relatívne vysokú vlhkosť (okolo 80% vlhkosti). Ak použijete odvlhčovač a znížite vlhkosť na približne 35%, vytvoríte nepriaznivé podmienky pre prežitie roztočov. Táto metóda má však určité nevýhody. Veľmi nízka vlhkosť vzduchu ako 35% môže byť pre niektorých ľudí veľmi nepríjemná. Táto metóda navyše neodstraňuje z vášho matraca výkaly roztočov, čo spôsobuje alergie. Stručne povedané, táto metóda má zmysel iba vtedy, ak je kombinovaná s inými metódami.

Rovnako ako váš matrac môžete vysávať aj pohovku

Roztoči v posteli Boj s roztočmi Posteľnú pohovku povysávajte

Sóda bikarbóna a vysávanie. To môže fungovať pre matrac s textilným povrchom, napríklad pre pružinový matrac. Neskúšajte to priamo na jadre z latexu alebo pamäťovej peny. Šálku sódy bikarbóny zmiešajte s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja podľa vlastného výberu. Potom matrac jednoducho posypte sódou bikarbónou a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom všetko vysajte pomocou hadicového nástavca, aby sa sóda bikarbóna úplne nasiakla. To odsaje roztoče spolu so sódou bikarbónou. Najlepšie je použiť vysávač s HEPA filtrom, ktorý účinne zachytáva a obsahuje roztoče. Bežné vysávače roztoče jednoducho rozprestierajú.

Používajte vysávač s HEPA filtrom

Roztoči v posteli Roztoči bojujú proti roztočom Koberec

Udržujte ho čistý aj pod posteľou

Roztoče Roztočové roztoče Vysajte prach

Oveľa účinnejšou možnosťou je jednoducho kúpiť matrac, ktorý je odolný voči roztočom. Latexový matrac je jediný matrac, ktorý je prirodzene odolný voči roztočom z domáceho prachu. Latex vyrobený z miazgy kaučukovníka je neodmysliteľne odolný voči roztočom, pretože je to pre neho nehostinné prostredie..

Matrac odolný voči roztočom môže poskytovať celoročnú úľavu a hygienu ľuďom s alergiou na roztoče.

Plyšové hračky napádajú aj roztoče

Roztoči v posteli Roztoči bojujú proti alergii na detské plyšové hračky

Ak uvažujete o kúpe latexového matraca, možno by ste zároveň mali zvážiť aj latexový vankúš. Dôvodom je, že hlava je časť tela, ktorá dýcha všetkými enzýmami roztočov domáceho prachu.

Vankúš má veľký význam pre dobrý spánok

Roztoče v posteli Roztoče bojujú s vankúšmi

Uistite sa, že je váš domov bezprašný a zabavte sa tiež!

Roztoči v posteli roztoče matka a dieťa