Spite dobre so správnou posteľnou bielizňou

"Ak nespíte dobre, nemôžete byť ani skutočne šťastní!" 

Dobrý spánok je veľmi dôležitý pre naše telo, ako aj pre našu psychiku. Pretože každému z nás sa stalo, že sme zle spali a presne vieme, ako sa potom v priebehu dňa cítime. Rozhodujúcu úlohu zohráva väčšinou výber posteľnej bielizne. Dnes by sme sa chceli zaoberať niekoľkými aspektmi, ktoré by vám mali pomôcť pri výbere správnej posteľnej bielizne.

posteľná bielizeň pre zdravý spánok

Najdôležitejšie posteľné prádlo, ktoré vám pomôže dobre sa vyspať

V prvom rade matrac, vankúš, posteľná bielizeň a prikrývka zaisťujú dobrý spánok. Nemali by ste vyberať len vizuálne, ale mali by ste myslieť aj na osobné potreby a choroby: alergie, bolesti chrbta atď. Látky sú tiež ďalším dôležitým bodom. Pomáhajú vám nielen zdravo spať, ale zaisťujú skutočný pocit pohodlia v posteli. o www.bettentrend.de Našli sme široký sortiment všetkých dôležitých posteľných produktov. Tu nájdete to najlepšie pre seba online.

Vyberte si správnu posteľnú bielizeň a periny

Matrac

Matrac nemeníte každý rok. Preto by ste ich mali vyberať starostlivo. Okrem ergonómie a spracovania by mal človek dbať aj na ekologické aspekty, ktoré prírodné a šetrné materiály zaručujú. Na matrace, ktoré získali certifikáciu Stiftung Warentest a Öko-Test, sa môžete spoľahnúť.

Vankúše

Vankúš je azda najdôležitejšia vec, ktorá prispieva k dobrému spánku. Pevnosť a opora vankúša závisí priamo od výplňového materiálu. Okrem toho, že je útulný, mal by optimálne chrániť krk počas spánku. Preto je dôležité vybrať si vankúš, ktorý je vhodný pre vašu polohu pri spánku.

Vyberte si peknú posteľnú bielizeň a dobre sa vyspi

Posteľné prádlo

Pokiaľ ide o posteľnú bielizeň, látky sú veľmi dôležité. Nie všetky sú vhodné pre každé ročné obdobie. Bobor a flanel sú z. B. absolútni favoriti zimy, zatiaľ čo Renforce, Linon a Seersucker zaisťujú vyrovnanie teploty v teplom období. K dispozícii sú aj univerzálne pomôcky, ako je saténová a hodvábna posteľná bielizeň. Odporúčame Jersey pre alergikov. Túto tkaninu je tiež veľmi ľahké žehliť.

Periny

Dokonca s perinami sú tam letné aj zimné deky. Líšia sa hrúbkou a materiálom. V prípade, že nie ste alergický, odporúča sa používať spodné pokrývky. Sú obzvlášť ľahké a veľmi dobre regulujú vlhkosť v posteli. Odporúčajú sa prikrývky na štyri sezóny, pretože sa skladajú z dvoch častí a dajú sa od seba oddeliť v závislosti od potreby tepla.

Vyberte si preto najlepšiu posteľnú bielizeň a doprajte si pohodlný a zdravý spánok!

  zdravý spánok so správnou posteľnou bielizňou