Sú testy matracov stále dôveryhodné?

Mnoho ľudí si pred kúpou nového produktu vopred overí kvalitu zaujímavých modelov a ich alternatív na internete. Oficiálne recenzie, najlepšie vyrobené nezávislými spotrebiteľskými časopismi, poskytujú zmysluplné výsledky. Ak sú zapojené aj profesionálne testovacie laboratóriá, testy ponúkajú rozpoznateľnú pridanú hodnotu. Na internete sa bohužiaľ stále objavujú testovacie portály, ktoré zrejme poskytujú profesionálne správy o testoch, a tým aj potenciálne rozhodnutia o kúpe. Mnoho z týchto stránok sa však pokúša presvedčiť zákazníkov o určitých produktoch, aby s nimi zarobili peniaze.

Nový matrac je jedným z dlhodobých nákupov, preto by ste výberu mali venovať trochu viac času, aby ste si mohli dlho užívať odpočinok v posteli. Spotrebitelia sa samozrejme aj tu snažia vyťažiť maximum z ceny a výkonu. Ceny za matrace začínajú na necelých 100 eurách a v prémiovom segmente sa môžu pokojne dostať až na niekoľko tisíc eur.

Nie je však vždy ľahké určiť, kto je víťazom testu matraca, podľa ceny – a mnohým správam o testoch na internete sa nedá veriť, pretože mnoho prevádzkovateľov portálov sa snaží predovšetkým predávať drahé matrace za také vysoké ceny. . Nakoniec musí spotrebiteľ znášať dôsledky.

lepšie previsnuté ergonomické matracové vankúše

Pri porovnávaní na internete buďte opatrní

Na porovnávacích portáloch by ste sa mali pozrieť dvakrát Test matraca bola vykonaná. Aj so známymi webmi, ako je Stiftung Warentest, by ste sa o ňom mali dozvedieť viac. V prípade renomovaných stránok je však postup testu spravidla vysvetlený a podrobne je uvedená spolupráca s rôznymi skúšobnými laboratóriami alebo podobnými.

Prevádzkovatelia pochybných stránok sami netestujú žiadne produkty a zastupujú iba samozvaných víťazov testov, ktorí zaplatia určitý poplatok. Takpovediac si kúpite titul víťaz testu. Na týchto portáloch často nie je jasné, podľa akých kritérií alebo za akých podmienok bol test vykonaný a kto je za test skutočne zodpovedný.

ergonomické matrace pre lepší spánok

Aby sa zodpovedajúca stránka mohla naplniť obsahom, jednotlivé výsledky z rôznych testovacích správ a recenzií, napríklad od Amazonu, sa skombinujú a vytvoria sa ako samostatný test. Prevádzkovatelia stránok potom zarábajú peniaze takzvanými affiliate odkazmi, pretože zákazníkov preposielajú príslušným maloobchodníkom. Dostanete teda províziu z predaja a budete sa správať ako kšeftári, iba v digitálnej forme.

dievčatko na posteli v spálni

Mali by ste sa preto vždy starostlivo informovať na internete a použiť niekoľko zdrojov informácií. Prvé miesto nie je vždy opodstatnené. Ďalšou možnosťou je objednať si nový matrac u dôveryhodného predajcu alebo si ho objednať priamo od výrobcu, napr. “Odložiť projekt“Kúpiť a vyskúšať si ich doma doma na dlhší čas.”.

Tipy na perfektnú infografiku spánku

Infografika: Okrem vhodného matraca existujú aj ďalšie body, ktoré môžu mať na spánok pozitívny, ale aj negatívny vplyv.

Právny rámec

Podľa nemeckého práva v prípadoch, keď sú spotrebitelia klamaní alebo sú poškodení konkurenti v dôsledku zavádzajúcich vyhlásení, Zákon proti nekalej súťaži (UWG). Obchodný akt je zavádzajúci v tom, že uvádza, že sa uskutočnil test a že vyhodnotenie z neho vyplynie, ak nebolo testované vôbec nič. Operátor vystupuje na obchodnej báze, pretože zarába prostredníctvom preposielania zákazníkov.

Vymyslené testy a slobodný výber víťazov testov bez testovania výrobkov preto porušujú zákony o hospodárskej súťaži. Preto je Stiftung Warentest a rôzne Združenia na ochranu spotrebiteľa spojil a poslal varovania príslušným prevádzkovateľom webových stránok. Žiadajú ich, aby odstránili dezinformácie a vydali vyhlásenie o prerušení činnosti.

Správny výber matracov

Uprednostnite relevantné testovacie stránky

Každý, kto sa chce dozvedieť viac o produktoch na internete, by sa mal držať renomovaných stránok známych spoločností. To platí nielen pre hľadanie správneho matraca, ale aj pre skupiny produktov všetkého druhu. Často sú časopisy špecializované na jednotlivé oblasti, ktoré je možné kúpiť aj v trafikách, najlepšou voľbou na získanie zmysluplných správ o testoch.

Stiftung Warentest má najväčšie portfólio a je najznámejšou spoločnosťou, ktorá v skutočnosti vykonáva testy nezávisle. Öko-Test je na trhu už viac ako 30 rokov a získal si dobrú povesť. V takýchto prípadoch samozrejme budete musieť za testovacie protokoly zaplatiť peniaze. Nakoniec je to lepšie pre vašu peňaženku, pretože skutočného víťaza testu si môžete užiť dlhšie.

matrac rám postele drevené ergonomické vankúše

Mladá rodina testuje matrac v obchode

Obrázok: Pri výbere matraca musíte dávať pozor, aby ste sa kvôli nesprávnym informáciám neuchýlili k zlej kvalite. Zdroj obrázku: Iakov Filimonov – 692526295 / Shutterstock.com