Viskózový penový matrac – malý sprievodca pre správne rozhodnutie o kúpe

Chcete každú noc spať v oblakoch? Potom máte na kvalitnom matraci z viskózovej peny úplnú pravdu. Pretože vám to poskytne pocit ľahnutia bez tiaže a zároveň vám to umožní optimálnu ergonómiu v posteli. Nižšie sa dozviete, prečo to tak je, aké výhody a nevýhody má taký penový matrac a na čo by ste mali pri kúpe myslieť.

Čo je to matrac z viskózovej peny?

Najprv by ste mali vedieť, čo je to viskózna pena. Jedná sa o inovatívnu high-tech penu vyrobenú z termoelastického polyméru. To znamená, že visco pena mení svoju pružnosť v závislosti od teploty. Čím je materiál citlivejší na teplo, tým je teplejší. Nie nadarmo ho NASA v 70. rokoch minulého storočia vyvinula pre sedadlá vesmírnych lodí. Týmto spôsobom sa enormný tlak pri štarte výrazne znížil, aby sa chránili astronauti. Hovorovo sa v skutočnosti hovorí viskózová pena "Pamäťová pena", V Nemecku "Pamäťová pena". Pretože keď ho stlačíte rukou, tkanina veľmi rýchlo ustúpi a potom zostane v tomto tvare niekoľko sekúnd aj po vybratí.

pamäťový penový visco penový matrac

To vysvetľuje optimálne prispôsobenie sa kontúre tela, ktoré dobrý matrac z viskózovej peny ponúka. Na tomto mieste je dôležité spomenúť, že takýto matrac nie je vyrobený len z viskózovej peny, ale vo väčšine prípadov aj zo studenej peny ako spodnej stavby. To vám zabráni príliš sa ponoriť do matraca a zaistí polohu, ktorá je pre chrbticu správna.

Ak sa chcete presvedčiť o pohodlí matraca z viskózovej peny, môžete napríklad prvotriedny Matrace v Kolíne nad Rýnom vyskúšajte, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitných pien. V zabehnutých obchodoch získate nielen potrebné odborné rady, ale máte tiež možnosť vykonať nevyhnutný test uvoľnene..

visco penový matrac tipy na studenú penu

Výhody a nevýhody matraca z viskózovej peny

Vopred by ste mali povedať, že aj niekoľko nevýhod týchto penových matracov platí len v určitých prípadoch a každý ich môže zvážiť sám. Začnime však najskôr s mnohými výhodami matraca z viskózovej peny, predovšetkým s vysokou bodovou elasticitou a optimálnym uvoľnením tlaku. Tieto vlastnosti viskózovej peny zaisťujú, aby bola telesná hmotnosť ležiacej osoby rovnomerne rozložená na matraci. Matrac z viskózovej peny sa zároveň okamžite a dokonale prispôsobí telu a vytvára vláčny, plávajúci zážitok. Chrbtici a chrbtovým svalom, ako aj ramenám a bokom v bočných pražcoch sa dlhodobo uľaví.

Tipy na matrac z viskózovej peny pre bočné podvaly

Matrace z viskóznej peny sú tiež veľmi ľahké a flexibilné. Dajú sa pomerne ľahko otočiť alebo usporiadať. Sú tiež priedušné a celkom trvanlivé. Ich materiálové vlastnosti sú perfektné pre alergikov a astmatikov, pretože roztoče a baktérie v nej jednoducho nemajú šancu. Podobne ako studená pena, aj visco pena je vynikajúcim skladom tepla. To môže byť pre niektorých ľudí prospešné a pre iných nevýhodné. A ak máte bolesti chrbta, kĺbov alebo stiahnuté svaly alebo vás často prechladli nohy, z takého matraca môžete len ťažiť. Zatiaľ čo ľudia, ktorí sa v noci príliš potia alebo chladne spia, by mali radšej zvoliť iný typ matraca. Ak ste nepokojný spáč, platí to isté, pretože príliš častá zmena polohy v ľahu môže výrazne znížiť kvalitu spánku na viskózovom matraci..

nepokojné podvaly na matracoch z viskózovej peny

Čo ešte by ste mali pri kúpe zvážiť?

Dôležitým kritériom pre vysokokvalitný matrac z viskózovej peny je takzvaná objemová hmotnosť. Toto ukazuje, aká vysoká je hustota materiálu, a v tomto prípade by nemala byť nižšia ako 45-55 kg / m³. Vysoké číslo znamená dobrú kvalitu a trvanlivosť matraca. Výška vrstvy ochrannej spodnej stavby má zásadný význam pre pohodlné ležanie a v každom prípade ju musíte vziať do úvahy, obzvlášť ak ste ťažší. Dobrá výška je najmenej 10 cm.

Pri výbere matraca je vždy rozhodujúca pevnosť v tlaku. Jeden hovorí o rôznych stupňoch tvrdosti. Tieto však nie sú prísne štandardizované a môžu sa líšiť od výrobcu k výrobcovi. V zásade platí toto pravidlo: čím je človek vyšší a ťažší, tým by mal byť matrac tvrdší. Najlepší spôsob, ako nájsť správny stupeň tvrdosti, je vyskúšať ho dlhší čas.

Tipy na spanie pre matrac z viskózovej peny

Podobne ako ostatné typy matracov, aj matrace z kvalitnej viskózovej peny majú zónovanie. Inými slovami, majú rôzne ergonomické ležiace oblasti, ktoré sú zodpovedné za určité časti tela. Pri kúpe teda dávajte pozor na snímateľný poťah na matrac, ktorý je vyrobený z vysokokvalitných textílií, napríklad v súlade s normou Öko-Tex® Standard 100. Súčasťou vašej viskózovej peny je samozrejme aj dobrý lamelový rošt matrac, ktorý zaistí cirkuláciu vzduchu a pohodlie pri ležaní, aby viac podporoval. To by potom malo mať najmenej 28 lamiel z pružinového dreva alebo rámy dosiek.

Dúfame, že vám náš malý sprievodca poskytne dôležitú praktickú pomoc pri hľadaní dokonalého matraca z viskózovej peny. Doprajte si dostatok času na podrobné odborné rady a predovšetkým na testovacie lôžko a doprajte si optimálne pohodlie a pokojný spánok.

matrac z visco peny zdravo spi