Vodné lôžko môže mať terapeutický účinok. Objavte jeho prospešné vlastnosti pre zdravie!

V prípade zranení a bolestivých fyzioterapeutických procedúr je aplikácia tepla jedným z najúčinnejších spôsobov zmiernenia bolesti a účinného uvoľnenia svalov, najmä chrbtových svalov. To vysvetľuje, prečo je vyhrievané vodné lôžko možné úspešne používať na lekárske a homeopatické ošetrenia rôznych fyzických stavov.

Pacienti s artritídou, reumatizmom, fibromyalgiou, lupusom a inými ochoreniami kĺbov, kostí a svalov, starší ľudia a ktokoľvek s chronickými bolesťami chrbta môžu mať z vodného matraca veľký prospech. Je známe, že voda zvyšuje prietok krvi, stimuluje krvný obeh a poskytuje rovnomernú a pohodlnú podporu všetkým oblastiam tela.

Vodné lôžko a jeho terapeutický účinok

Vodné lôžko Zdravotné výhody zriadenie spálne

Pri správnej podpore bude vaša chrbtica držaná v prirodzenej polohe. Od krku po dolný koniec chrbtice (chvostová kosť) pre bočné podvaly a s jeho prirodzeným zakrivením pre zadné podvaly. Žalúdočný spánok je tiež lepšie podporený vodným matracom v porovnaní s bežným penovým alebo vnútorným pružinovým matracom.

Podpora vodného lôžka pomáha predchádzať bolestiam kĺbov, krku a krížov. Tvrdé matrace nie sú odpoveďou na ortopedickú bolesť, ale matrace na vodnej posteli ponúkajú dostupné riešenie.

Existujú rôzne typy vodných postelí, niektoré sú veľmi zvlnené, zatiaľ čo iné sú pevnejšie. Každý model ponúka jeden v závislosti od vašich potrieb rôzne úrovne podpory a pohyb vĺn.

Vodné matrace ponúkajú niekoľko zdravotných výhod

Vodná posteľ prospieva zdravému spánku vodný matrac

Podpora vodného lôžka a schopnosť regulovať teplo matraca poskytujú značnú úľavu tým, ktorí trpia artritídou, bolesťami krížov alebo inými ortopedickými stavmi..

Niektoré matrace s vodnou posteľou sú navrhnuté s deflektormi, ktoré poskytujú maximálnu oporu pri minimálnom pohybe postele. Každú stranu manželskej postele môžete tiež prispôsobiť tak, aby sa obaja ľudia cítili pohodlne. Pohyb partnera je izolovaný. Okrem tvrdosti matraca je možné u každého partnera presnejšie nastaviť aj teplotu. Z tohto dôvodu mnohé páry uprednostňujú matrace s vodnou posteľou pred tradičnými matracmi.

Riešenie pre dvoch ľudí

Vodné lôžko zdravotné výhody zdravého spánku manželský posteľ vodný matrac

Vodné postele sú tiež veľmi hygienické. Vinylový vodný matrac pomáha predchádzať tvorbe roztočov a prachu, vďaka čomu sú vodné postele ideálne pre každého, kto má astmu alebo alergiu. Prach sa ľahko odstraňuje a roztoče nemôžu dlho prežiť na povrchu vodného lôžka. Vinylový povrch je úplne nepriepustný pre roztoče z domu a celý povrch matraca je možné ľahko očistiť od prachu, roztočov, plesní a plesní, ako aj baktérií. Pomáha to mať vždy zdravý povrch na spanie a prostredie.

Vodné postele však nie sú dobré len na zlepšenie vášho fyzického zdravia. Vodná terapia je známa tým, že uvoľňuje myseľ a telo. Spánok na vodnom matraci môže tiež znížiť vašu hladinu stresu a psychickú únavu, takže sa ráno budete cítiť svieži a živší.

Zúčastňuje sa veľa ľudí poruchy spánku trpieť, v skutočnosti môže lepšie relaxovať na vodnom matraci a ľahšie a rýchlejšie zaspať. Ak máte aj vy problémy so zaspávaním, môže byť vodná posteľ pre vás tiež najlepším riešením.

Zabudnite na problémy so spánkom!

Vodná posteľ prospieva zdravému spánku