Vreckový pružinový matrac – malý sprievodca pre rozhodnutie o kúpe

Ak spíme takmer tretinu života, mali by sme to robiť správne. Len tak sa telo i duša môžu každú noc nanovo regenerovať a zaistiť veselý štart do dňa. Na to všetci potrebujeme tichú a útulnú oázu na spanie, ktorá nám môže ponúknuť dokonalý spánkový komfort. Samozrejme, v centre pozornosti je posteľ, presnejšie matrac. A nájsť toho správneho nie je v dnešnej dobe ľahká úloha, keď zoberiete do úvahy obrovské množstvo matracov, z ktorých si môžete vyberať.

Je lepšie kúpiť studenú penu, latex, viskózu alebo radšej vreckový pružinový matrac? Rozhodnutie väčšinou závisí od mnohých individuálnych faktorov, ako sú spánkové a ležiace návyky, telesná hmotnosť a postava, ako aj alergie a osobné preferencie. Nasledujúcich niekoľko riadkov sa zameriava na jeden z najobľúbenejších matracov zo všetkých, vreckový pružinový matrac. Zostaňte s nami a zistite viac o perfektnej štruktúre, najdôležitejších vlastnostiach a mnohých výhodách tohto matraca.

vreckový pružinový matrac moderné zariadenie spálne

Čo je to taštičkový pružinový matrac?

Vreckový pružinový matrac sa už osvedčil a v súčasnosti zažíva skutočný humbuk. Ako hrdý zástupca rodiny pružinových matracov ho preferuje väčšina zákazníkov a vždy si ho rád kúpi. Nie je sa tiež čomu čudovať, pretože tento typ matraca ponúka to najlepšie ergonomické pohodlie a optimálnu klímu postele. Prečo sa však vreckový pružinový matrac nazýva a ako je vyrobený?

Vreckové pružinové matrace sa skladajú z mnohých pružín z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú jednotlivo šité do vakov z bavlnenej látky. Pružiny sú iba priamo spojené s inými pružinami prostredníctvom týchto vreciek, čo zaisťuje dobrú bodovú elasticitu a prispôsobenie tela.

vreckové pružinové matrace vyrábajú najlepší spánok

Na čo si dať pri kúpe pozor??

Pre istotu by ste pri výbere taštičkového pružinového matraca mali dbať na niekoľko dôležitých vlastností, ktoré hovoria o vysokej kvalite. Predovšetkým počet peria.

 • Počet pružín vo vreckovom pružinovom matraci

V zásade platí: čím viac pružín, tým elegantnejší a pohodlnejší matrac je. Vysoko kvalitné matrace majú obvykle od 1 000 do 2 000 oceľových pružín, čo zaisťuje lepšiu bodovú elasticitu. A vysoká bodová elasticita v skutočnosti znamená lepšie vstrebávanie obrysov tela pri ležaní. Nemenej dôležitú úlohu zohráva aj počet závitov jari. To by už malo byť 6 – 7 otáčok, aby sa ponúkla dostatočná flexibilita.

 • Lisovacia tvrdosť pružín a stupeň tvrdosti

Pevnosť v tlaku pružín nie je menej dôležitá pre príjemný pocit ležania. V prípade taštičkových matracov poskytuje hodnota tvrdosti v tlaku lepšiu predstavu o pružnosti jadra pružiny. Čím vyššie číslo, tým lepšie. To znamená, že ľudia s vyššou telesnou hmotnosťou by mali dostať matrac s vyššou hodnotou tvrdosti v tlaku.

Hodnota tvrdosti v tlaku by sa však nemala zamieňať so stupňom tvrdosti matraca. Existujú stupne tvrdosti od 1 do 5 a predchádzajú im písmená "H" alebo "F." určený. Jeden znamená – veľmi mäkký a 5 – veľmi tvrdý, pričom správne určenie správneho stupňa tvrdosti vždy závisí od hmotnosti a veľkosti vášho vlastného tela..

vreckový pružinový matrac mladý pár

 • Ležiace zóny pre väčšie pohodlie

Počet ležiacich oblastí tiež hovorí o lepšej podpore tela s vreckovým pružinovým matracom. Ležiace oblasti sa pohybujú medzi 3, 5, 7 a 9. Čím viac ležadiel váš matrac má, tým lepšia je poloha pri ležaní. Správna poloha tela v určených oblastiach ležania zaisťuje optimálne ergonomické umiestnenie chrbtice a tým aj pokojný spánok bez bolestí chrbta a svalových kŕčov.

pružnosť bodu taštičkového matraca najlepšia kvalita

 • Vysoko kvalitné materiály

Vreckové matrace s pružinovým jadrom vďaka svojmu dizajnu spravidla zaisťujú dobrú cirkuláciu vzduchu a optimálny prenos vlhkosti. Pri výrobe matracov sú však nevyhnutné kvalitné a udržateľné materiály, najmä ak chcete dokonalý spánok. Na vrchole zoznamu sú prírodné tkaniny, ako je čistá bavlna, panenská ovčia vlna, hodváb, kašmír a ľan, ako aj bambusové a ťavie vlasy..

K ešte lepšiemu svedomiu životného prostredia prispievajú aj ďalšie vysokokvalitné materiály bez znečisťujúcich látok, ako napríklad latex Talalay. Tento klimaticky neutrálny výrobok, ktorý sa získava z tropického kaučuku, je nielen úplne zdravotne nezávadný, ale aj celkom trvanlivý, priedušný a vysoko elastický – ideálny pre textúru matraca..

To sa páči vysoko kvalitným a osvedčeným výrobcom Výrobca postelí SCHRAMM Neustále sa napríklad spoliehajú na túto udržateľnú a inovatívnu tkaninu, aby vyrobili svoje ručne vyrábané výrobky na spanie v Nemecku. Rodinná firma dokáže od roku 1923 ponúkať prvotriedny komfort postele pre najvyššie nároky-na mieru, exkluzívne a nekompromisne. V centre pozornosti sú vreckové pružinové matrace SCHRAMM s tepelne rafinovanými pružinami. Patentovaná podpora ramien a automatické nastavenie opierky hlavy SHIFT sú ďalšie plusové body, ktoré hovoria o udržateľnej inovácii a maximálnej dokonalosti..

vreckový pružinový matrac dobrý spánok zdravý

Hlavné výhody pružinového matraca

 • Vysoká bodová elasticita a prispôsobenie tela (v závislosti od množstva a sily pružín vo vreckách)
 • optimálne, ergonomické umiestnenie chrbtice cez rôzne ležiace oblasti
 • Pri pohybe takmer žiadne zvuky – tichý, nehlučný spánok
 • vysoká stabilita – všité látkové vrecká optimálne podopierajú telo a zabraňujú jeho zapadnutiu
 • optimálna cirkulácia vzduchu – obzvlášť pre ľudí, ktorí sa veľa potia (žiadne podmáčanie – žiadna pleseň!)
 • Ideálne sa hodí pre všetky polohy tela a všetky hmotnosti
 • dobrá hodnota za peniaze

Záver:

Carpe Noctem vo vlastnej posteli!

Buďte na bezpečnej strane a nájdite svoj perfektný taštičkový pružinový matrac. To boduje množstvom výhod, ktoré môžu výrazne zvýšiť váš spánkový komfort. Nechajte si poradiť skúsenými odborníkmi a ťažte z tradície a dokonalého remeselného spracovania. Nepostrádateľné testovacie klamstvo je pri kúpe matraca samozrejme vždy nevyhnutné.

Redakčný tím Freshideen vám želá dobrú noc a zdravý, pokojný spánok!

pružinový matrac do vrecka pre zdravý spánok