Zariadenie perfektnej spálne: dôležité rady a tipy

"Ako si spal??" Teraz buďme úprimní! Môžete na túto otázku odpovedať s veselým úsmevom alebo dlhou tvárou oveľa častejšie? Najnovšie štúdie ukazujú, že každý tretí človek v Nemecku občas trpí poruchami spánku, ktoré sa často stávajú chronickými. Na kvalitu nášho spánku samozrejme vplýva mnoho faktorov, napríklad nepriaznivé životné situácie, pracovný stres alebo zdravotné problémy. Samotné zariadenie spálne nie je o nič menej dôležité, pretože závisí od toho, ako pohodlne a pohodlne sa človek počas spánku cíti.

V spálni, alebo najmä keď spíme, vedome strávime veľkú časť svojho života. Táto miestnosť by preto mala optimálne vyhovovať vášmu vkusu a byť dokonale prispôsobená vašim potrebám. Alebo skrátka: koncept spálne musí byť jednoducho správny. Našťastie máme rôzne Štýly spální k dispozícii, ktoré je možné vybrať podľa chuti a osobných preferencií.

moderný nábytok do obývačky

Nájdite ten správny štýl bývania pre svoju spálňu

V skutočnosti neexistuje nič také, ako jeden správny štýl zariaďovania. Správna vec je, čo máš najradšej. Hlavná vec je, že sa vo svojich štyroch stenách cítite pohodlne. Rovnako nie je úplne nevyhnutné zariadiť všetky obytné priestory v rovnakom štýle. Mnoho úspešných konceptov bývania kladie dôraz najmä na kontrast – každá jednotlivá izba je navrhnutá v úplne inom štýle bývania. A prečo nie? Rozmanitosť vždy prináša oživujúcu dynamiku a závan čerstvého vzduchu, a to nielen v živote všeobecne, ale predovšetkým v živote. Vytvorte si doma dokonalé útočisko so štýlom života, ktorý máte najradšej a ktorý vyhovuje vašej osobnosti. Môžete kombinovať rôzne prvky dohromady. S týmto rozhodnutím by vám mal pomôcť malý sprievodca.

Moderný štýl bývania

Pokiaľ ide o zariadenie, tento štýl sa vyznačuje predovšetkým jasnými líniami a puristickým dizajnom. Pokiaľ ide o nábytok, často ide o šatníky s čelnými plochami s vysokým leskom, postele s kamienkovými aplikáciami alebo sklenené kryty. Minimalistický dizajn a maximálna funkčnosť sú v tomto štýle bývania veľmi dôležité.

zariadenie spálne klasický obývací štýl hardi

Klasický štýl bývania

Klasické zariadenie znamená poskytnúť obytnému prostrediu primeranú porciu jednoduchej elegancie s rafinovaným, nadčasovým nádychom. Rovnováha a harmonický kontrast sú jednoducho nevyhnutné v úspešnom koncepte klasického bývania. Nábytok a bytové doplnky často označujú konkrétne epochy a usilujú sa o jednoduchosť.

Vidiecky štýl

Tento štýl bývania, nazývaný aj rustikálny štýl, je mimoriadne útulný a príjemný. Bežný je tu vitrážový alebo lakovaný nábytok s drevorezbou alebo bez nej. Vďaka tomu je celá životná atmosféra tichšia a domáckejšia a pozýva vás na relaxáciu.

rustikálne nápady na zariaďovanie spální pre život

Trendové farby, materiály a textúry

Napriek tomu, že Greenery tento rok Pantone Institute nazval trendovou farbou číslo 1, neznamená to, že ním musíte vymaľovať celú spálňu alebo si kúpiť nábytok v tomto odtieni. Mnoho ďalších farieb je perfektných pre spálňu s harmonickou farebnou schémou. Ako pastelové tóny, ako aj zemité nuansy ako hnedá, sivá, olivovo zelená a krémová. V zásade: Teplé a jemnejšie farby sú v spálni vítané a poskytujú väčší pokoj a relaxáciu.

Materiály a textúry by tiež mali pôsobiť harmonicky a prirodzene. Ľan, bavlna, hodváb a koža pre bytový textil, ako aj pravé drevo, korok a ratan patria k najobľúbenejším a najčastejšie vyberaným materiálom.

Absolútne neúspešné s úspešným nábytkom do spálne

 • Jasné farby a jasné neónové svetlo
 • TV, počítač & Co. ako aj ďalšie elektrické spotrebiče – kvôli elektrosmogu
 • Kovový nábytok – vytvárajú ďalšie elektromagnetické pole
 • Otvorené pracovisko – domáca kancelária
 • Pri chôdzi naboso je podlaha príliš holá alebo studená
 • Silné, umelé arómy a znečisťujúce látky

opatrnosť!

Vaša spálňa nie je skladom! Žehliace dosky, špinavá bielizeň a veľa šancí tu absolútne nemajú miesto.

moderná spálňa zariadená spálňovým nábytkom

Extra tipy na zariadenie spálne:

 • Nájdite to správne miesto pre svoju posteľ: zaistite dostatočnú podložku, napríklad stenu alebo pevný rozdeľovač miestností
 • Inštalácia sieťového izolačného spínača, ktorý minimalizuje elektrosmog
 • Vyberte si monochromatický nábytok a pridajte farebné akcenty s bytovými doplnkami
 • Správne zvoľte zatemnenie okien
 • Krásne dekoratívne predmety, ako sú vázy, svietniky atď., Vždy zoskupujte v nepárnom počte
 • Vytvorte viac pohodlia kombináciou niekoľkých svetelných zdrojov – nočná lampa, nepriame osvetlenie pozadia, stropné žiarovky atď..
 • Šikovné skladovanie a upratovanie – na nočnom stolíku, v úložných boxoch, v košíkoch a boxoch
 • Pozrite sa bližšie na všetky kusy nábytku a bytového textilu a dbajte na primeranú certifikáciu a dobrú kvalitu

Nebojte sa, buďte opatrní! Elegantný prehoz vás ušetrí od neustáleho ukladania postelí a zaistí v spálni uprataný vzhľad.

zariadenie spálne svetlé drevo moderný štýl

Záver:

Vytvorenie konečnej oázy spánku vyžaduje trochu času a energie. Najlepšie urobíte, ak vynaložíte vedomé úsilie, pretože neskôr sa to tisíckrát vyplatí.

Našťastie mnoho skúsených predajcov, ako napríklad Hardeck, ponúka vo svojich miestnych obchodoch aj online vysokokvalitný nábytok od vysokokvalitných značkových výrobcov a širokú škálu štýlov bývania. Hülsta, Musterring, Wellemöbel, Rauch DIALOG, WIEMANN a Loddenkemper pravdepodobne patria k najobľúbenejším značkám nábytku v tejto oblasti.

Bez ohľadu na to, či chcete kombinovať boxovú pružinovú posteľ so šatníkovou skriňou s posuvnými dverami alebo čalúnenú posteľ s elegantnou komodou a kompaktnými nočnými stolíkmi, v špecializovaných predajniach určite nájdete ten správny nábytok do spálne, ktorý je pre vás to pravé.

Redakcia vám želá veľa zábavy a úspechov pri výbere!

    vybavenie spálne moderným dreveným nábytkom