Skúste alpské dobroty z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody späť domov

Taliansko je domovom pláží pobozkaných slnkom, sviežich viníc, starobylých miest a pokojných ostrovov. Napriek tomu, že táto myšlienka tvorí väčšinu krajiny, na severe stále existuje región, ktorý si počas tisícročí zachoval svoju živú divokosť a je charakteristický očarujúcimi jazerami, rozoklanými horami, hustými lesmi a rozsiahlymi údoliami. Južné Tirolsko leží na hranici s Rakúskom a zo všetkých strán je obklopené Alpami. Kultúra a s ňou spojené alpské pochúťky sú rovnako germánske ako talianske. Možno práve kvôli týmto multikultúrnym vplyvom má Južné Tirolsko už 26 michelinských hviezd, a preto je najoceňovanejšou provinciou v Taliansku. Je to čistý a nezaťažený svet, kde sa akoby zastavil čas a kde sa typická alpská elegancia prejavuje v každom aspekte každodenného života. Predstavujeme vám zvodné alpské dobroty z Južného Tirolska, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať.

Malé obchody a výrobcovia vás vždy pozývajú na zábavu

Skúste vysokohorské dobroty z Južného Tirolska a prineste si so sebou kúsok prírody domov a ochutnajte alpský syr

Tri vrchy sú jedným z najobľúbenejších vrcholov v Alpách

Skúste vysokohorské lahôdky z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody späť domov cez tri vrcholy Álp

Schüttelbrot – alpské lahôdky z Južného Tirolska s dlhou históriou

V Južnom Tirolsku chlieb predstavuje tradičný vidiecky život a je veľmi cenený ako dôležitá súčasť jeho dedičstva. Existujú prísne pravidlá, podľa ktorých je možné chlieb zaradiť medzi autentické regionálne výrobky. Napríklad 3/4 obilia sa musí dopestovať lokálne a pochádzať z určených fariem vo veľmi špecifických údoliach. Chlieb nesmie obsahovať všetky druhy konzervačných látok, musí obsahovať zmes konkrétnych druhov múky a korenia a musí byť pripravený výlučne z prírodných kvasníc alebo domáceho kysnutého cesta. Výsledok – 100% prírodný produkt, ktorý chutí a vonia podľa tisícročnej tradície.

Schüttelbrot je nepochybným víťazom, pokiaľ ide o popularitu a jedinečnosť. Tento chrumkavý a aromatický plochý chlieb, v taliančine známy aj ako „pane scosso“, je vyrobený z ražnej múky a ochutený ďatelinou, rascou, anízom, feniklom a koriandrom. Pretože cesto po upečení rýchlo schne a stvrdne, môžete Schüttelbrot skladovať v suchu počas celej zimy. Dnes je Schüttelbrot obľúbeným doplnkom horského syra, slaniny a červeného vína.

V kombinácii chleba a syra by čatní nikdy nemalo chýbať

Vyskúšajte vysokohorské dobroty z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody domov so sebou vysokohorský čatní syr schüttelbrot

Ideálny darček pre milovníkov prírody a hôr

Vyskúšajte vysokohorské dobroty z Južného Tirolska a prineste si so sebou kúsok prírody domov, vysokohorské darčekové balenie vínneho šunkového chleba

Alpský a horský syr – prírodné a pre zvieratá priateľské alpské pochúťky z Južného Tirolska

Tajomstvo výroby fantastického syra je v mlieku. Každý výrobca syrov to môže potvrdiť. Južné Tirolsko ponúka prístup k jednému z najlepších druhov mlieka v Taliansku. Nakoniec sa z neho vyrobí viac ako 250 rôznych druhov syrov, všetky s jedinečnými chuťovými kombináciami a druhmi zrenia. Surové mlieko sa denne nakupuje a spracúva zo vzdialených horských fariem, ktoré majú väčšinou malé stáda, z ktorých každá má iba pätnásť kráv. Dobytok sa môže voľne pásť na miestnych poliach plných byliniek a divých rastlín, čo zase zaisťuje neporovnateľnú čistotu a zemitú arómu konečného produktu..

Napriek silnému dopytu túto prírodnú alpskú pochúťku vyrábajú iba malé podniky, a preto je niekedy k dispozícii iba v určitých obdobiach roka. Ak by ste chceli niektorú z týchto špecialít ochutnať sami, môžeme len odporučiť, alpenweit.de navštíviť, kde nájdete jedny z najobľúbenejších a najexkluzívnejších druhov alpských a horských syrov. Tento syr si najčastejšie vychutnáte ako desiatu medzi hlavnými jedlami s červeným vínom Schüttelbrot, Chutney a Trollinger alebo Lagrein.

Listy tvoria prírodný obal na ekologické produkty

Vyskúšajte alpské pochúťky z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody späť domov s alpským syrom v listoch hrozna, aby ste si ho mohli užiť

Prekvapte svojich hostí na ďalšej akcii aromatickým tvarohovým koláčom z Álp

Vyskúšajte alpské dobroty z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody domov

South Tyrolean Speck – alpské lahôdky pre labužníkov zameraných na potešenie

Juhotirolská slanina je jemne údená surová šunka a nepochybne patrí k najznámejším špecialitám v regióne. Vyznačuje sa aromatickou kombináciou tradičných byliniek, severoeurópskych spôsobov údenia a spôsobov sušenia na vzduchu v Stredomorí. Túto hybridnú metódu konzervácie je potom možné zhrnúť do zlatého pravidla – málo soli, málo dymu a veľa čerstvého horského vzduchu.

Zrelá juhotirolská slanina by nemala chýbať na žiadnej deske s občerstvením

Vyskúšajte alpské dobroty z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody domov

Skúste alpské dobroty z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody späť domov s tradičnou šunkovou slaninou cez Alpy

Časy sa vždy menia. Napriek tomu neporovnateľná vôňa a chuť tradičných alpských pochúťok z Južného Tirolska zostáva po stáročia úplne nezmenená. Oddaní remeselníci žiarlivo strážia ich recepty a odovzdávajú ich z generácie na generáciu. Ak teda hľadáte niečo organické a luxusné, čo je v súlade s dávnymi tradíciami, potom by mala byť Alpen Feinkost z Južného Tirolska vašou prvou a poslednou voľbou..

Skúste vysokohorské dobroty z Južného Tirolska a prineste si kúsok prírody späť domov cez tirolské hory