Hygge pocit pre viac tepla a útulnosti doma

Dánsky koncept hygge si rýchlo získal obľubu a šíri sa ako nová filozofia šťastia nielen v Európe a Severnej Amerike, ale aj po celom svete. Vytvoriť doma pocit hygge znamená teraz vyplniť vlastné štyri steny útulnou intimitou a spokojnosťou. Považuje sa tiež za protilátku moderného a špičkového života. Hygge je o rozvíjaní pocitov šťastia, priateľstva a pohody v každodennom živote. Pomocou tohto konceptu životného štýlu sa pokúša nájsť hlbší zmysel v bežnom živote a vytvoriť zmysluplné a všímavé spojenie so svetom. Hygge nie je o veľkých gestách, ale o tom, že si každý deň užijete malý luxus, aby ste cítili pocit známosti, pohodlia a príbuzenstva..

Nuž, kým príde zima, je to najlepší čas, aby ste sa doma cítili príjemne a rozšírili tam pocit hygge, rovnako ako to robia Dáni! Radi vám ukážeme, ako sa to dá dosiahnuť pomocou niekoľkých tipov!

Hygge je dánska filozofia života pre teplé rodinné vzťahy, šťastie a spokojnosť v každodennom živote

 hygge pocit

 • Viac vlhkého pocitu vo vašom vlastnom dome

Aby ste sa v každodennom živote cítili viac hygge, môžete zvážiť nasledujúce nápady:

 1. Trávte viac času s priateľmi a rodinou.

Všetci vieme, že príjemné chvíle so svojimi blízkymi nás robia šťastnými.

Kedy ste však naposledy sedeli pri veľkom stole so všetkými svojimi blízkymi a delili sa o zábavné a zábavné príbehy až do bieleho rána? Smiať sa, žartovať a piť domáci cider s blízkymi priateľmi a rodinou – to je hygge! Zaručí vám nezabudnuteľné chvíle s blízkymi!

 Sadnite si pred praskajúci otvorený oheň a cíťte sa úplne uvoľnene

hygge životné nápady a životný štýl

 1. Posaďte sa pri plápolajúcom ohni

Málo vecí vyvoláva pocity útulnosti a tepla, viac ako praskajúci oheň v najchladnejších mesiacoch. Na skutočne príjemný oheň by ste samozrejme mali použiť skutočné drevo. V domácej atmosfére by rozhodne mal existovať stoh palivového dreva, ktoré je možné každú chvíľu hodiť do ohňa.

 Objavte čaro jednoduchých vecí v živote

hygge štýl v obývačke

 1. Udržujte veci jednoduché.

Prečo by ste mali celé hodiny sedieť v kuchyni a trápiť sa v knihách receptov, aby ste pripravili komplikované jedlá? Urobte to po dánsky a uvarte jednoduché jedlo, či už je to ohrievacia polievka alebo jednoduché vyprážané kura. Vždy sa rozhodnite pre niečo chutné, čo sa dá uvariť s minimálnym úsilím..

Máte radi ryby? Potom poznáte dobrý vkus!

Hygge dánske životné šťastie

 1. Zhasnite svetlá a namiesto toho použite sviečky.

Dáni milujú sviečky a my tiež. Blikajúce plamene vytvárajú letmú žiaru a dodávajú útulný pocit aj tej najtemnejšej miestnosti. Upozorňujeme však, že vonné sviečky je lepšie nepoužívať, pretože v typickej hygge atmosfére nie je nič umelé – dokonca ani sviečky. Včelí vosk je najlepší.

 Ozdobte sviečkami a vytvorte útulnú atmosféru

Ozdobte sviečkami a vytvorte útulnú atmosféru

 1. Ozdobte interiér aj exteriér

V spoločnosti Freshideen veríme, že šťastný a zdravý život musíme žiť uprostred prírody. Ale niekedy je vonku jednoducho príliš chladno na to, aby ste sa šli prejsť. Aby sa tomu zabránilo, Dáni vyvinuli skvelé nápady na šírenie väčšieho tepla a prirodzenej útulnosti vo vašom vlastnom dome. Sú veľkými fanúšikmi prinášania prírody do domu: myslite na odhalené kamenné múry, drevené podlahy, veľké drevené stoly a samozrejme guľatinu, ktorú je možné kedykoľvek hodiť do otvoreného ohňa..

Aj malé prvky prispievajú k atmosfére hygge

hygge-idees-deco

Hyggeový pocit pre telo

 1. Upečte si chlieb sami

Čerstvo upečený bochník chleba šíri nádhernú arómu, ktorá nám pripomína staré rustikálne domy. Pečenie chleba má aj ďalšie výhody. Na jednej strane miesenie cesta môže mať veľmi relaxačný účinok na telo i dušu. Na druhej strane domáci chlieb vytiahnutý priamo z rúry a chutne zjedený s rodinou a priateľmi je jednou z najjednoduchších radostí života..

 Pitie kakaa, leňošenie a čítanie vzrušujúcej knihy – takto žijú Dáni!

Hygge koncept Dánov

 1. piť kakao

Môžete si ešte vychutnať niečo chutné v malom kruhu? Áno, samozrejme! V horúcej rúre si môžete pripraviť voňavé teplé nápoje, napríklad kakao. Aromatický nápoj pomaly miešajte a dolaďte ho pravou čokoládou, smotanou a mliekom. Potom si to vychutnajte po malých dúškoch z veľkého hrnčeka. Okrem kakaa si môžete pripraviť voňavý bylinkový čaj a popíjať ho s priateľmi v útulnej obývačke. To je dobré pre telo i dušu!

Keď je vonku chladné počasie, ľudia si radi dajú niečo teplé doma

Hygge - útulné nápady na dekoráciu

– Hygge pre životný štýl bez stresu

Naša tretia skupina múdrych tipov obsahuje nápady, ktoré zaručujú životný štýl bez stresu v chladných zimných mesiacoch. Čo iného môžete urobiť pre seba a svojich blízkych, aby sa každý cítil šťastný?

 1. Choďte často von a vyhľadajte kontakt s prírodou

V zime je chladno a pochmúrne. To však neznamená, že musíte zostať zatvorení vo svojom vlastnom dome. Pocit hygieny znamená dosiahnuť rovnováhu v každodennom živote a viesť dobrý a zdravý život. Preto je kontakt s prírodou v dánskom spôsobe života úplne zásadný. Dlhá prechádzka vonku vo vetre a daždi vám určite prospeje. Vezmite si teplú šatku a nechajte vlasy rozpohybovať vietor – aj to je 100% hygge! Potom príďte domov a vychutnajte si šálku horúceho kakaa pri sedení na pohovke!

 Po dlhej prechádzke v snehovej búrke si môžete vychutnať horúci nápoj doma

Hygge

 1. Čítať knihu

Aj keď hygge zahŕňa pocit známosti a spolupatričnosti, stále môžete sedieť sami a dopriať si úplný relax. Tu prichádza do úvahy len niekoľko vecí. Jednou z nich je schúliť sa pod teplú deku a prečítať si vzrušujúcu knihu. Náš tip: Nepoužívajte prosím elektronické zariadenia, ale skutočnú knihu! Dokonca aj typická vôňa papiera vám dodá pocit hygge!

Teplá deka a vzrušujúca kniha niekedy stačia na relaxáciu a zabudnutie na stres každodenného života

Hygge pocit domova

 1. Odhoďte mobilný telefón!

Ako sme už zdôraznili, pocit hygge je teplo a útulnosť, blízkosť prírody a radosť z jednoduchých vecí. Je ťažké nájsť spoločného menovateľa dynamiky každodenného života vo veľkomeste. Aby ste skutočne znížili stres, musíte sa aspoň na chvíľu zaobísť bez moderných zariadení. Odložte teda mobil a užívajte si pocit úplnej pohody!

Postupujte podľa vyššie popísaných tipov a zabezpečte si v každodennom živote pocit vlhka! To vám úprimne želáme!

 Životný štýl hygge je taký krásny!

Hygge životný štýl

Hyggeligový život

 Jednoducho zariadené a plné pohody hygge!

Drevený obklad na stenu

Drevo a mäkké textílie vyžarujú teplo a Dáni ich preferujú

Drevené police drevený stôl

 Hygge pocit znamená teplo a útulnosť doma

Hygge pocit tepla pohodlie domova šťastný