Skvelé turistické výlety po Európe, o ktorých ste si zrejme ani nepomysleli!

Skvelé turistické výlety po Európe waldweg

Skvelé turistické výlety po Európe, o ktorých ste si zrejme ani nepomysleli!

Ste jedným z tých turistov, ktorí radšej objavujú malé, neznáme miesta? Marketing cestovného ruchu totiž nemôže vyvinúť všetky cestovateľské destinácie, ktoré sa oplatí vidieť. Nie všetky krásne miesta a turistické výlety sú dobre propagované. Takže ich miniete a zmeškáte šancu užiť si ich.

Aj v Európe, tu doma, sú potenciálne nádherné turistické výlety, ktoré ešte neboli objavené. Len ich nepoznáš …

Pešie výlety do kláštora Dervisch v Bosne a Hercegovine

exotická turistika cestovanie rezidencia skalná voda

Ľudia, ktorí sa v krajine vyznali, by vám nemali nechať ujsť dobrú radu, ako tam ísť. Pešie výlety, ktoré organizujú touroperátori tretích strán, však vo väčšine prípadov toto miesto vynechávajú zo svojich výletov.

Ostrov Skye v Škótsku

turistické výlety prírodou lesnou oblohou

Mnoho Nemcov a Európanov je zamilovaných do prírody Škótska. Ale napriek mnohým turistickým výletom sa zdá, že niektoré krásky zostali neobjavené. Jedným z nich je ostrov Skye.

Ľubľana v Slovinsku

Skvelé turistické výlety po Európe Ľubľana v Slovinsku stavajúca vodu

Pešie túry sa tu nedajú presne spomenúť. Ani miesto nie je také neznáme. Nakoniec je to hlavné mesto Slovenska. Mnoho Európanov si však skutočne neuvedomuje, ako veľmi im to chýba, pretože nenavštívili toto hlavné mesto.

Pešie výlety na hrad Peles v Rumunsku

pešie výlety hrad pôvodné Rumunsko

Ľudia, ktorí sa v hradoch ako takých vyznajú, nemôžu chýbať. Tento objekt musí zahŕňať pešie výlety po východnej Európe. Pretože je mnohými znalcami vyhlásený za najkrajší hrad. Škoda, že to nie je také známe … Ale je na tom aj niečo očarujúce, nie??

Kylemore Abbey

turistické výlety tráva hory jazero

Pešie výlety po západnej časti Írska by rozhodne nemali zahŕňať ani túto destináciu. Je tu tiež veľa histórie a kultúrneho dedičstva, ktoré určite neprehliadnete. Zvlášť pre ľudí, ktorí majú radi históriu!

Český Krumlov v Českej republike

Skvelé turistické výlety po meste a okolí v prírode

Toto miesto je skutočne vhodnejšie na výlety do mesta ako na pešie výlety. Od Prahy je to len pár hodín. Je to jedno z najkrajších miest v Európe.

Nyhavn vedľa Kodane

turistické výlety záverečné jazero single

Ak sa napriek tomu nachádzate v tejto oblasti, urobte krátku trasu touto oblasťou. Keď ste v Nyhavne, pochopíte, prečo ste toto miesto nemohli nechať ujsť.

Bledské jazero v Slovinsku

turistické výlety loďou jednotlivé hory

Opäť sa hovorí o peších túrach, opäť v Slovinsku! Jednoducho krásne a malebné … len tak si to nenechať ujsť! Málo známy Lake Blender!

Bazilika Cistern alebo Potopený palác v Istanbule

Skvelé turistické výlety po múzeu osvetlenia stĺpov v Európe

Všetci tí, ktorí cestujú do Istanbulu, blúdia mestom celé hodiny … Pretože je tam toľko histórie. Keď tam budete nabudúce, skúste nevynechať Cisternovu baziliku. Navštíviť Potopený palác skutočne stojí za to!

Beaune v Burgundsku, Francúzsko

pešie výlety cirkusový životný štýl

Máte radi očarujúce turistické výlety po Francúzsku? Tam sa dostanete do tých krásnych malých serenád, v ktorých môžete jednoducho zostať celý život. Beaune je určite jedným z nich!