Terapeutický pôst a výhody pre vaše zdravie

terapeutický pôst chudnutie ovocná zelenina

Terapeutický pôst – je to správna metóda na zlepšenie vášho zdravia?

Terapeutický pôst je v jednej alebo druhej forme rozšírený v rôznych kultúrach. Vieme to dokonca aj v západných formách kresťanstva. Uskutoční sa pred Veľkou nocou.

Pravoslávni kresťania, napríklad Gréci, majú pred Vianocami tiež obdobie pôstu.

Počas tejto doby budete jesť iba čisto vegánske výrobky. Ale ako všetky tradície, terapeutický pôst nesmie byť vytrhnutý z kontextu. Tieto tradície vznikli v rôznych dobách a s rôznymi zvykmi. Cieľom bolo poskytnúť rovnováhu návykom, ktoré už dnes nie sú bežné. Ľudský organizmus bol tiež odlišný, keď tieto tradície vznikli. Nechceme tým povedať, že terapeutický pôst je zlý nápad. Ako všetko ostatné, aj tento musí nájsť ten správny tvar pre náš každodenný život.

Čerstvé a energické s terapeutickým pôstom

terapeutický pôst schudnúť čerstvá energia

Duchovný aspekt terapeutického pôstu

Je moderné a podľa nás v dnešnej dobe veľmi správne považovať chorobu a pohodu za stav tela a mysle súčasne. Preto je terapeutický pôst niečím, čo si musíte hlboko internalizovať. Pokyny nájdete vo všetkých náboženských písmach vrátane Biblie.

Látky, myšlienky, zvyky, ktoré boli už prehnané, sa teraz musia dostať z myslí a tiel ľudí. Aspoň na chvíľu. Prvým a normálnym výsledkom je, že po tomto terapeutickom období pôstu ho už toľko nepotrebujete. Človek sa očistí od škodlivého nahromadenia v tele a mysli. Zbavíte sa závislostí.

Nalačno konzumujte čerstvú zeleninu

terapeutická zelenina na chudnutie nalačno

Pôst, ale nie hlad

V žiadnom prípade nechceme kritizovať jedno alebo druhé náboženstvo. Hovoríme o forme terapeutického pôstu, ktorú môže každý implementovať do svojho každodenného života a ktorý sa tiež aktívne zapája. Ide o terapeutický pôst, ale vyzerá to na zmenu stravovacieho režimu. Jete veľa jedla, ale tentoraz je vegánske a má veľa živín, vitamínov, omega 3 mastných kyselín. Máme teda dostatok energie na svoju duševnú a fyzickú prácu. Je to aj vzrušujúce, pretože sa nám darí objavovať rôzne nové druhy chuti a jedla. Z terapeutického pôstu sa tak môže vyvinúť veľký, motivujúci zážitok.

Počas tejto doby sa veľa ľudí skutočne naučí jesť skutočne zdravo. Tieto novoobjavené návyky sa im páčia a po ukončení terapeutického pôstu sa odovzdávajú v každodennom živote.

Farebný šalát z paradajok, uhorky a avokáda

terapeutický pôst zoštíhľujúci šalát uhorky paradajky avokádo

Veľmi často existujú aj priame, veľmi viditeľné zdravotné výhody. Väčšia rozmanitosť potravín, vyhýbanie sa príliš veľkému množstvu látok a hromadenie nových vedie priamo k tomu, že sa gastrointestinálny systém cíti lepšie. Často tiež objavíte zásoby energie, ktoré boli v organizme zozbierané v neočakávanom množstve, ale ktorých potenciál ešte nebol vyvinutý.

Ako to vyzerá? Chcete po prázdninách začať s niekoľkotýždňovým terapeutickým pôstom a pripraviť svoj organizmus na zdravší život?

Datle sú ideálne pre váš terapeutický pôst

Termíny na chudnutie nalačno

Citrónová voda má zásaditý účinok a detoxikuje telo

Citrónová voda na chudnutie nalačno

Lahodné vegetariánske baklažánové rolky

Nalačno plnený baklažán

Lahodná zeleninová kastról

  Zeleninový kastról na chudnutie nalačno

Šošovicový guláš s petržlenovou vňaťou

  terapeutický pôst zoštíhľujúca šošovica petržlen

Polenta s pestom a sušenými paradajkami

Kaša na chudnutie bazalka sušené paradajky

Zeleninové rizoto

Ryžová zelenina na chudnutie nalačno

Pite čo najviac zeleninových štiav

terapeutické šťavy na chudnutie, ovocie, zelenina

Špagety s hubami a hráškom

terapeutické hladovanie chudnutie špagety huby hrášok

Špenát a špagety

špagety na chudnutie, terapeutické nalačno

Vegánsky šalát

terapeutický pôst chudnutie vegánsky