Viac prírodných materiálov a tkanín v interiérovom dizajne

prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne

Pozrite sa na prírodné materiály z novej perspektívy!

Náš tím čerstvých nápadov rád pozorne sleduje zmenu štýlov a nové trendy. Nižšie uvedená obývačka v hollywoodskom štýle je dôkazom toho, že „Shine“ bol po mnoho sezón opäť nazývaný „najlepšou voľbou“.

Ešte pred niekoľkými rokmi sa opakovanie geometrických vzorov, lakovaný nábytok, elegantné kvety a množstvo lesklých povrchov považovali za prvotriedne ideály interiérového dizajnu. [podľa DKOR Interiors cez Houzz]

Išlo o oživenie hollywoodskeho štýlu v plnej kráse. Teraz je tento štýl späť a ako vždy sa mu venovalo veľa nadšencov. Ale interiérový dizajn nabral v posledných sezónach úplne iný charakter … [podľa CB2]

Viac prírodných materiálov a tkanín v interiérovom dizajne

prírodné materiály a textílie v dizajne interiéru ružovej sedačky

V mnohých ohľadoch sa chladná jednoduchosť zdá byť novým „normálom“. Ako na obrázku vyššie, často sa používajú jasné farby a geometrické vzory. Máte množstvo prírodných materiálov. Ľudia radi používajú kov, kameň a drevo. Inšpirácia štýlu je často založená na materiáli. Bez ohľadu na to, či ide o geometriu plechu, mramoru alebo dreva, samotné materiály sú „hviezdy“. Často dominujú v minimalistickom štýle.

Napríklad kupolovité závesné svetlá, trojuholníkové stolíky a svietniky v tvare valca sú oveľa obľúbenejšie ako dostatočné množstvo ozdobných tvarov. Pozornosť je teda zameraná na zmenu mramoru, lesk medi a zrno dreva.

Je to nový prístup, ktorý si zaslúži druhý pohľad. Práve o tom je dnešný článok!

kov

Kov je lesklý a ak ste mu poskytli zaujímavé označenia, môže pôsobiť formálne a dokonca aj ťažko. Súčasné dizajnové riešenia sa preto vzdávajú zložitosti foriem, aby skutočne žiarili.

Medené závesné svetlá na obrázku sú dielom dizajnéra Toma Dixona

Prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne žiaria medeným leskom

Sú na zoznamoch prianí mnohých ľudí. Dielo má výrazný vzhľad samostatne alebo v skupinách!

Tu vidíme nástenné svetlá vyrobené výlučne z plechu

prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne nástenná žiarovka

Sú vyrobené z ručne vyrábaného plechu s prírodným matným leskom. Prevládajú tu krivky a mnoho oblých tvarov.

V nasledujúcom príklade ste nešetrili na kovových akcentoch

prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne pohovky na stenu

 Vyskytujú sa v nábytku aj v doplnkoch, ako sú hodiny. Tu vidíme prácu dizajnérskej spoločnosti CB2, ktorá pozostáva zo surového železa a obsahuje niekoľko vrstiev hliníka.

drevo

Drevo je materiál, ktorý je prítomný prakticky vo všetkých štýloch dizajnu. Toto sa používa v modernom aj tradičnom zariadení. Prívesné svetlo na drevenú dyhu obsahuje základňu, ktorá je potiahnutá dyhami zo skutočného dreva a má prírodný ručne písaný povrch. Jednoducho šik!

Mnoho z najžiadanejších kúskov dreva obsahuje výrazné geometrické tvary

prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne žiaria skvele

 V novembri minulého roku spoločnosť „Design This“ zaradila do svojho sortimentu túto závesnú lampu, ktorú môžete vidieť nižšie.

Charakter pútavého dizajnu je ešte výraznejší vďaka teplu dreva a napätiu šikovnej geometrie.

Prírodné materiály a textílie v interiéri navrhujú geometrické tvary

Spoločnosť „Retauration Hadrware“ nasmeruje pódiové svetlá na krásu geometrie dreva svojou prácou „Geometrické formy v Cloche Natural“.

Obsahuje replikované vintage geometrické modely v nafúknutom skle

prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne geometrické čiary

kameň

Odvážny charakter De Steine ​​nemožno prehliadnuť. Od žilkovania mramoru po páskovanie achátov sú prírodné vzory také žiaduce, že ich štruktúra je v mnohých textíliách dokonca napodobnená. Zostaňme však pri skalách prvýkrát …

Kamenná kupola tu zanecháva trvalý dojem v prípade závesných svetiel z CB2

prírodné materiály a textílie v interiéri kamenné závesné svetlo

 Mäkký biely mramor, odhalená žiarovka a priľahlé striebro tvoria silnú kombináciu.

West Elm nedávno ukázal novú sériu kamenných gombíkov, o ktorých mnoho ľudí hovorilo, že vyrážajú dych. Pozrite sa aj na achátové rúčky vo svetlo šedej farbe.

Tu vidíte „agátové gombíky v zelenej farbe, ktoré vytvárajú živý kontrast k drevenému nábytku

prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne

Pozrite sa, ako minerálne pásy pôsobia oproti svetlejšej minerálnej báze skutočne odvážne. Výsledkom bola drevená skrinka so skalnými blokmi, ku ktorej boli pripevnené tlačidlá a držadlá. Prírodné materiály sú obzvlášť oslnivé.

Kameň tiež ovplyvnil vzory našich textúr, nástenných malieb a umenia

Prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne komody

Toto umelecké stvárnenie prírodných materiálov z „Ferm Living“ je dielom Christiny Kroghovej a bolo vytlačené na 13 mm kúsku brezového dreva..

Sledujte účinok kombinácie mramorovej žily a drevného zrna

prírodné materiály a textílie v interiéri textúry drevený kameň

Dostávame sa na koniec nášho článku. Na tomto mieste by som vám chcel znova pripomenúť, že niektoré z najobľúbenejších kúskov obsahujú ich kombinácie. Mramor sa napríklad stretáva s drevom v továrni s názvom „Mramor + drevená doska“.

Je ideálny na servírovanie syra a iných vynikajúcich predjedál

prírodné materiály a textílie v interiérovom dizajne mramorové drevo

Návrat prírodných materiálov priniesol aj novú vlnu nápadov na dizajn, ktorá sa objavuje na stránkach, ako je tento od Etsy.

Existuje mnoho DIY projektov, ktoré vyplávali na povrch a sú charakterizované povrchmi z dreva, kovu a kameňa. Ak chcete dosiahnuť odvážny vzhľad, nemali by ste zabúdať, že farebné kúsky a geometrické obrazce je možné nádherne integrovať do pozadia. Vďaka tejto jednoduchosti môžete tiež vytvoriť odkaz na hollywoodsky štýl!