Vlastná motivácia upratovať – ​​potrebujete to?

sebamotivácia upratovanie jarné tipy kuchyňa

Vybudujte si vlastnú motiváciu upratovať v kuchyni a nájdite vhodné prostriedky

Priznajme si to všetci otvorene: V našom stresujúcom a uponáhľanom každodennom živote sa nám všetkým nedarí udržať náš byt v dobrej kondícii, pokiaľ ide o hygienu. Bez ohľadu na to, ako dlho to odkladáme, príde okamih, kedy to musíme urobiť.

Často tiež potrebujeme vhodnú príležitosť, ktorá by nás motivovala k upratovaniu. Zmena sezón je určite jednou z nich, nie??

Na čistenie potrebujete vlastnú motiváciu?

upratovanie kuchyne motivácia nájsť sebamotiváciu

Spoločné upratovanie bytu

sebamotivácia jarné tipy kuchynské povrchy

Uprac kuchyňu

sebamotivácia upratovanie v kuchyni tipy a triky

Začnite problém dôkladne riešiť!

Nečistoty sa zhromažďujú hlavne tam, kde je vykonaná väčšina práce. Toto je kuchyňa. Pretože to je srdce domácnosti a práve tu sa odohrávajú najdôležitejšie akcie, ktoré držia rodinu pohromade. Tu je hygiena a bezpečnosť rovnako dôležitá. To znamená, že nepotrebujeme žiadne mikróby, ale ani nesmieme čistiť príliš veľkým počtom chemických látok. Pretože tieto môžu tiež ohroziť naše zdravie a zdravie ľudí okolo nás.

Čistá kuchyňa vždy vyzerá atraktívne

upratovanie kuchyne motivácia upratovať

Aké prostriedky použijete na čistenie kuchyne??

sebamotivácia tipy na čistenie kuchyne stredné

Čistenie nie je také nepríjemné!

sebamotivácia upratať kuchyňu

Alternatíva k chemickým látkam

Jar je obdobím, ktoré robí tému prírody opäť skutočne aktuálnou. Preto je to tiež správna príležitosť pripomenúť nám, že nám tiež dáva veľmi dobré prostriedky na čistenie. Sú lacnejšie pre vás, pre prírodu aj pre nás. Sóda bikarbóna, ocot, jednoduché alebo tečúce mydlo, éterické oleje, to všetko nám môže pomôcť rýchlo a efektívne vyčistiť náš domov.

Existuje alternatíva k chemickým látkam!

motivácia čistiť jarné tipy triky znamená

Rúra a varné platne

Najviac Sebamotivácia Na čistenie tejto časti varnej zóny potrebujete rúru a varné platne. Ale verte nám, že to môže byť tiež veľmi jednoduché. Trochu sódy bikarbóny zmiešajte s vodou. To vytvára krémovú konzistenciu. Trochu prikryte znečistené oblasti a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Pravidlo je medzi 5 a 15. Mali by ste to posúdiť na základe úrovne znečistenia.

Vyčistite varné platne

sebamotivácia kuchynská jar pripravte čistenie varných platní

Lesklé povrchy v kuchyni sú vždy fascinujúce!

samomotivácia kuchynské čistenie povrchov znamená

Chemické látky, ktoré sa bežne používajú, sú veľmi toxické a presne to príde do úvahy, keď sa povrchy zahrievajú.

Na konci by ste museli všetko utrieť handričkou z mikrovlákna

kuchynská čistiaca pracovná plocha handrička

Profylaxia práčky

Za tých 15 minút čakania, kým zmes nadobudne účinnosť v rúre a na platničkách, ste mohli práčku rýchlo vyčistiť. Jeden z najlepších spôsobov, ako sa motivovať pri upratovaní, je uvedomiť si, že to všetko môže fungovať veľmi rýchlo. Hlavným problémom je vývoj nepríjemného zápachu, ktorý sa potom prenáša do oblečenia. Okrem výmeny filtra by ste mali urobiť aj niekoľko vecí, aby ste zabránili tvorbe vápenca. Do priehradky na prací prostriedok dajte dve čajové lyžičky octu a 3 lyžice sódy bikarbóny. Nechajte práčku bežať naprázdno, dokonca aj pri maximálnych stupňoch. Odstredivku môžete vynechať. Pri nasledujúcom praní bude vaše oblečenie voňať ako jar a po zápachu nebude ani stopy.

Vyčistite umývačku riadu

Umývačku riadu by ste mali chrániť aj pred baktériami. Vezmite si aj umývadlo. Naplňte nádobu na prací prostriedok octom a spustite stroj raz. Ocot odstraňuje zápach a má antibakteriálny účinok. Môžete použiť jablčný alebo vínny ocot. Oba sú na tento účel rovnako účinné.

Poriadok a čistota sú v modernej kuchyni nevyhnutné

sebamotivácia kuchyňa zorganizovať upratovanie jar

Kým počkáte, kým bude ulička prázdna, umývadlo by ste mali navlhčiť a vydrhnúť sódu bikarbónou a povrchy, ktoré k nemu patria. Ak si myslíte, že je odtok upchatý a cítite z neho nepríjemný zápach, mali by ste tam naliať dve čajové lyžičky octu a sódy bikarbóny. Po 15 minútach by ste mali výdatne opláchnuť horúcou vodou.

Vyčistite a ochutte chladničku

Mali by ste ho používať aj v chladničke Sebamotivácia nájsť na čistenie. Nakoniec tam uchovávate svoje potraviny. Pri upratovaní to jednoducho nemôžete preskočiť. Najprv vyberte všetko z chladničky. Zoraďte výrobky a vyhoďte tie, ktorých dátum spotreby už nastal. Potom potrebujete zmes octu (alebo citrónovej šťavy) a vody. Na každý budete potrebovať 250 mililitrov. Postriekajte ňou celú chladničku a nechajte tak. Potom to celé umyte vlhkou handričkou a osušte ďalšou handrou. Dokončite sušením handrou.

Poličky, pracovné plochy a podlaha

Teraz, keď dodáte svojim kuchynským spotrebičom nový vzhľad, bolo by načase zodpovedajúcim spôsobom upraviť povrchy. Za týmto účelom vezmite čajovú lyžičku strúhaného mydla, rozpustite ju v litri teplej vody, pridajte 100 mililitrov citrónovej šťavy a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Všetko vyčistite rôznymi žinkami a pred posledným krokom si urobte krátku prestávku.

Vyčistite dvere skrinky v kuchyni

tipy na čistenie triky motivácia jar

Vyčistite držadlá

upratovanie kuchyne nápady tipy motivácia

Umy okná

Na čistenie okien potrebujete väčšinou najväčšiu motiváciu. Ale kto chce pozvať jar na špinavé sklenené tabule? Použite rovnakú zmes, akú ste použili do chladničky. Postriekajte ním sklenené tabule a vyčistite ich. Ako je to teraz, vaše okenné sklá žiaria ako nové?

Udržiavanie čistých okien je dôležité pre celkový pozitívny dojem z miestnosti

motivácia tipy na čistenie čistenie okien