Nájdite perfektný svadobný dirndl – skvelé návrhy a praktické tipy

Svadobné dirndlky sú v poslednej dobe stále viac trendy a preferujú ich mnohé nevesty v ich najväčší deň v živote. Nie je sa čomu čudovať, pretože takéto svadobné šaty sú nielen veľmi originálne, ale predovšetkým veľmi ženské a rustikálne zároveň. Tradícia sa stretáva s najnovšími módnymi trendmi a zaisťuje jedinečný svadobný outfit, ako aj dostatok expresívnej elegancie a primeraného bohatstva. Nájsť perfektný vysnený dirndl na svadbu v kroji nie je žiadna raketová veda. Napriek tomu by ste sa mali trochu dopredu informovať a vysokokvalitný výrobca tradičných krojov alebo si vyberte skúseného špecializovaného predajcu. Radi by sme vám tiež pomohli pri hľadaní a hľadaní vášho svadobného dirndlu a pripravili pre vás niekoľko dôležitých tipov, ako aj skvelé návrhy dirndl, ktoré by mali slúžiť ako dodatočná inšpirácia.

Najnovšie svadobné dirndl trendy

Čistá romantika! Na Oktoberfeste alebo pri iných príležitostiach, ako sú napríklad ľudové slávnosti, ktoré vyžadujú nosenie tradičného kroja, sa tento rok nosia bohato zdobené dirndly, ktoré sú uchovávané v jemných odtieňoch. Veľa čipky, brokátu, flitrov a perál je v móde. Žiadny trend v skutočnosti nemôže byť pre váš dokonalý svadobný dirndl vhodnejší ako tento. Nenájdi?

Ak vás to nebaví tak romanticky, ale skôr tým tradičnejším dirndlovým typom, potom v najnovších kolekciách určite nájdete to, čo hľadáte. Pretože tento rok sú stále v trende veľmi klasické, o niečo dlhšie strihané kroje. Tu sa môžete jednoducho rozhodnúť pre klasický dirndl z jemnej bavlny s decentnými výšivkami a klásť dôraz na šperky a obuv.

Najnovšie trendy v svadobnom dirndl

svadobné šaty dirndl svadobná kytica vlasové doplnky kvety

Na čo si dať pozor pri kúpe a nosení dirndlu??

Dirndl by mal byť vždy príjemný na nosenie. To platí samozrejme aj pre svadobné dirndlky. Preto by ste pri výbere látky a strihu mali byť veľmi pozorní. Farba je spravidla vecou vkusu a v závislosti od príležitosti a osobných preferencií si môžete vybrať svoje obľúbené farby.

Čo sa týka svadobných dirndlov, vo väčšine prípadov sa dáva prednosť bielej, ale krémová alebo svieža farba je pre nevestu v kroji tiež jednoducho vynikajúca.

Dokonalý svadobný dirndl by mal vyzerať skutočne pevne a sviežo, ale napriek tomu vám poskytne dostatok vzduchu na dýchanie. Nesmiete sa cítiť tlačení a tlačení. Naopak – elegantné a pohodlné zároveň.

Moderný svadobný dirndl z lesklých tkanín

dirndl svadobná blúzka zlaté vyšívané svadobné šaty

Látky ako bavlna a ľan sú pri výbere dirndlu jednoznačne na vrchole rebríčka. Na svadobný dirndl sa samozrejme často a radi používajú jemnejšie látky ako hodváb, satén a brokát. Jemné čipky a filigránske výšivky tiež zdobia látky a pôsobia ešte elegantnejšie.

V zásade existujú tri hlavné dĺžky pre tradičný dirndl, ktoré sa merajú od pupka po koleno. Je to najkratší variant, ktorý je asi 50 centimetrov dlhý a nosia ho hlavne mladé dievčatá. Dĺžka kostýmu je tradične až po členky. V dnešnej dobe sa to však líši a môžete sa rozhodnúť prakticky pre akúkoľvek dĺžku. Vopred si dobre premyslite, v ktorej dĺžke dirndlu sa budete na svadbe cítiť najpohodlnejšie. Dôležitú úlohu zohráva predovšetkým miesto svadby.

Čarovný svadobný dirndl v tyrkysovej farbe

svadobné šaty v tyrkysovom alpskom srdci dirndl

Zodpovedajúca blúzka dirndl je jednoznačne súčasťou dirndlu. V poslednej dobe mnoho návrhárov ponúka aj svadobné dirndlky, ktoré sa dajú nosiť aj bez blúzok. Ak máte chuť, môžete sa samozrejme rozhodnúť aj pre takýto kostým. V opačnom prípade sú k dispozícii rôzne varianty blúzok dirndl, ako napríklad klasické: blúzka Karmen.

Blúzka Karmen – vždy bez ramienok a sexi

svadobná dirndl designová taška na vlasové doplnky

Správna dirndlská podprsenka – čarovné slovo: push up! Podprsenka, ktorá tlačí zospodu a z bokov, je pri nosení dirndlu zásadná. So špeciálnou podprsenkou dirndl sa to stane vďaka integrovaným vankúšom.

Extra tip:  Ramienka podprsenky vždy upravte o niečo pevnejšie! Vpredu teda dirndl vyzerá oveľa krajšie a získate perfektný dekolt.

Dávajte si pozor, aby to nakoniec nepôsobilo príliš odhalene

svadobný dirndl s bielou čipkovanou svadobnou kyticou

Účes, obuv a doplnky

Pletené updos sa najlepšie hodí k svadobnému dirndlu, ako ku každému dirndlu všeobecne, ale aj klasický vrkoč môže byť za určitých okolností úplne dostačujúci. Podľa svojho vkusu a svadobného štýlu si môžete do vlasov vložiť malé kvietky alebo perly alebo použiť krásny veniec ako ozdobu do vlasov.

K kompletnému svadobnému outfitu jednoznačne potrebujete tie správne doplnky, akými sú malá taška z dirndlu a elegantné šperky … a samozrejme … správne topánky k tomu. Názory na to, ktoré otázky sú správne, sa líšia. Jedno však platí: menej je viac! Preto to nepreháňajte a predovšetkým nechajte v popredí vyniknúť krásu vášho svadobného dirndlu.

Malá nápoveda: Takzvané Sharini sú jednoznačne súčasťou tradičných bižutérie. Jedná sa o elegantnú malú retiazku, ktorú pripevníte pod dekolt. Predtým zdobené poľovníckymi motívmi alebo inými rustikálnymi prvkami, v dnešnej dobe je viac filigránske a často zdobené striebrom a kryštálom.

Skombinujte svoje šperky a doplnky vkusne a diskrétne

svadobné šaty z ružovej čipky dirndl alpenherz

Bez ohľadu na to, ktorý svadobný dirndl si vyberiete, stavte na eleganciu a rafinovanosť a vyhnite sa akémukoľvek gýču! Vymyslite svoj vlastný, veľmi osobný štýl a buďte kráľovnou svojej veľmi dôležitej oslavy!

Bavte sa a nájdete to, čo hľadáte!

Skutočné majstrovské dielo medzi svadobnými dirndlmi – od Trachtenmanufaktur Alpenherz

luxusná svadobná dirndl vyšívaná čipkovaná svadobná kytica

Viac z nich nájdete nižšie …

alpské srdce svadba dirndl biely čipkovaný ružový opasok

svadobná dirndl biela čipka brokát satén biele ruže svadobná kytica

alpenherz svadobné šaty dirndl v ružovej farbe s výšivkou a čipkou

vyšívané svadobné šaty dirndl

svadobné šaty dirndl čipkovaná výšivka šnurovací náhrdelník

ecru svadobné dirndl svadobné šaty alpenherz vlasové doplnky tylový textilný kvet

svadobná móda dirndl alpenherz biela blúzka kvety vlasové doplnky

svadobné dirndl svadobné šaty tradičná svadobná móda

krátke svadobné šaty svadobné dirndl biele

mint svadba dirndl biela čipka alpenherz kolekcia

ružové svadobné šaty svadobné dirndl náhrdelník vlasové doplnky

krásna dirndl alpenherz biela blúzka červená zástera svadobná kytica margeriten

tradičné módne svadobné šaty wiesn fashion

biele dirndl svadobné šaty svadobné dirndl so zeleným opaskom

wiesn svadobné šaty stredne dlhé biele čipky