Kde nosíte zásnubný prsteň?

Nie je nič lepšie, ako keď si dvaja ľudia navzájom vyznajú lásku a prisahajú večnú vernosť. Zásnubný prsteň bol vždy súčasťou návrhu na sobáš a prísľubu manželstva medzi dvoma ľuďmi. Okrúhly tvar prsteňa symbolizuje lásku a spolupatričnosť do večnosti. Odkiaľ však pochádza táto tradícia a kde správne nosiť zásnubný prsteň, to sa dnes dozviete od nás. A hore verlbobungsring.de môžete sa pozrieť na rôzne modely!

urobte návrh na sobáš, kde nosiť zásnubný prsteň

Pôvod zásnubného prsteňa

Existujú rôzne verzie histórie zásnubného prsteňa. Údajne ženy dostali akýsi zásnubný prsteň na ruky už v dobe kamennej potom, čo s mužom veľa zažili a ukázali svoju lásku. Jaskyniari samozrejme neboli zlaté alebo strieborné šperky, ale jednoduchá šnúrka. To by malo naznačovať mužov nárok na držbu.

V rímskych dobách dostali ženy na znak spolupatričnosti aj zásnubný / snubný prsteň. Počas tej doby boli predstavené prstene zo železa, často zdobené malým kľúčom. Tento symbol by mal predstavovať prístup k mužskému srdcu.

V nemecky hovoriacich krajinách sa zvyk nosenia zásnubného prsteňa alebo snubného prsteňa na znak prísľubu lásky datuje do roku 1477. V tej dobe daroval arcivojvoda Maximilián I. Habsburský svojej neveste zásnubný prsteň ozdobený diamantmi. Ostatné vrstvy spoločnosti nemali finančné prostriedky na nákup takých drahých a krásnych prsteňov a darovali svojim blízkym prstene z dreva alebo kameňa.

kde nosiť zásnubný prsteň navrhnúť

Kam nosiť zásnubný prsteň?

V dávnych dobách muži dávali zásnubný prsteň svojmu vyvolenému na prstenník ľavej ruky. Tento prst mal byť údajne spojený priamo so srdcom žilou. Tento romantický koncept bol prijatý v mnohých európskych krajinách a kultúrach. Aj tu v Nemecku sa zásnubný prsteň nosí vľavo. Často sa to nosí po svadbe ako stohovací prsteň pre snubný prsteň na pravej ruke. Samozrejme, je to osobné rozhodnutie.

Moment aplikácie, keď je predstavený zásnubný prsteň, je veľmi špeciálnou udalosťou v živote dvoch ľudí. Užite si tento moment ako žena a prajeme mužom, aby si vybrali ten pravý prsteň!

kde nosiť snubné prstene so zásnubným prsteňom

zásnubný prsteň zlatý kde nosiť zásnubný prsteň

svadobné nápady, kde nosiť zásnubný prsteň