Z malej svadobnej etikety: týmto ne-gosom by ste mali venovať pozornosť!

Nedávno dorazilo svadobné oznámenie od vašej najlepšej kamarátky alebo kolegyne a vy už premýšľate nad etiketou a vhodným svadobným darom? Neboj sa! Byť dokonalým svadobným hosťom nie je také zložité, ako by ste si mohli myslieť. Mali by ste dodržiavať iba niekoľko pravidiel správania a dodržiavať týchto 10 dôležitých zákazov prechádzania z našej malej svadobnej etikety. Zvyšok je len poriadna porcia dobrej nálady a veľa skutočnej náklonnosti k neveste a ženíchovi.

# 1 No Go: Oblečte si biele šaty alebo kostým

Ako žena si nikdy, ale naozaj nikdy neobliekajte biele šaty alebo oblek, keď ste na svadbe, ktorá je iná ako vaša. Pretože je asi nepísaným zákonom, že biela je vyhradená iba neveste. Ak aj v bielej vyzeráte úplne žiarivo, je veľmi možné, že neveste kradnete šou a kazíte jej tým najkrajší deň v živote.

Zo svadobnej etikety: Biela je pre svadobných hostí jednoznačné tabu!

biele šaty svadobné chyby etikety

# 2 no go: mýliť si svadbu s nočným klubom

Dokonca ani príliš extravagantné večerné šaty a príliš hlboké výstrihy nemajú na svadbe miesto. Skúste sa obliecť elegantne, ale striedmo a nie nevyhnutne svojim oblečením pútajte pozornosť všetkých. Je to veľmi dôležitý deň pre mladomanželov, a preto by ste sa nemali na večierku správať ako tretia najdôležitejšia osoba.

A áno! To platí aj pre príbuzných a dobrých priateľov nevesty alebo ženícha.

Príliš veľa sexi na svadbe jednoducho nie je na mieste

pravidlá svadobnej etikety pre šaty

# 3 No Go: Vystupujte v čiernom

Podľa svadobnej etikety je čierna druhou farbou, ktorá sa k svadbe nehodí. Zvlášť, ak máte dlhé čierne šaty, v tento jasný deň to vyvoláva bezútešnú náladu a vyzerá to akosi nevhodne. Aj malé čierne šaty môžu pri tejto príležitosti zostať v skrini. Ak chcete na svadbe vôbec nosiť čiernu, je lepšie ju nosiť iba ako jemný prízvuk, s trblietavými flitrami, lesklým brokátom alebo farebnou výšivkou. Váš outfit teda nebude spojený so smútkom, ale bude pôsobiť celkom slávnostne.

Elegantné gotické šaty sú vhodné na iné večierky, nie na svadby

svadobná etiketa v dlhých čiernych šatách

# 4 No Go: Prineste si rande

Je nevhodné vziať si nový dátum na svadbu, najmä ak ste im to vopred nedali vedieť. Vezmite preto so sebou niekoho iba vtedy, ak ste boli pozvaní konkrétne „so spoločníkom“ a iba s predchádzajúcou registráciou. Nepodceňujte skutočnosť, že ďalší svadobný hosť stojí nevesty a ženícha ďalšie peniaze a môže spôsobiť neohlásenie a nepokoje. A nikto také niečo nechce.

# 5 No Go: Podcenenie mobilného telefónu ako rušivého faktora

Pokušenie urobiť veľa krásnych fotografií a videí zo svadby pomocou vlastného smartfónu je už teraz skvelé. Rozumieme tomu. Ale aj tak by ste sa mali dať dohromady a nechať svoj mobilný telefón, ak je to možné. Ak je to možné, prepnite to na tichý režim a nehrajte sa na svadobného fotografa. Svadobný pár si na to už určite najal profesionála.

Buďte diskrétni a nepreháňajte to s telefónom!

etiketa svadobného telefónu

# 6 No Go: Príspevok na Facebooku, Instagrame a spol.

Buďte obzvlášť opatrní pri príspevkoch na sociálnych sieťach. Svadba je veľmi dôležitá, súkromná záležitosť a nevesta a ženích by sa mali sami rozhodnúť, kedy, kde a ktoré obrázky chcú verejne predvádzať. Najmä nie je dovolené zverejňovať obrázky nevesty pred svadbou na internete, ale ani všetky ostatné fotografie nevesty a ženícha nesmú byť zverejňované bez povolenia..

Fotografie nevesty sú spravidla ošemetná vec

fotografie zo sociálnych médií, pravidlá svadobnej etikety

# 7 No Go: Užite si alkohol vo veľkom

Rozhodne tu platí: Alkohol pite iba s mierou a nie hromadne! Nielenže to robí extrémne zlý dojem, keď kráčate opitý po svadobnej komunite, ale môžete ohroziť celé plánovanie svadby. Tiež nerobíte nič dobré pre svoju vlastnú povesť medzi priateľmi a známymi. Ak alkohol zle znášate alebo sa rýchlo opijete, nepite na prázdny žalúdok a robte si dlhé prestávky. Ďalšia vec, ktorá pomáha, je dať si častejšie pohár vody.

Alkohol by mal na svadbe slúžiť iba ako prípitok a dobrá nálada

svadobné pravidlá nechodia

# 8 No Go: Svadobné darčeky, ktoré sú príliš veľké a ťažké

Nemyslite si, že väčšie darčeky vám urobia radosť. Na vlastnej svadbe ste dosť zaneprázdnení a poriadne nabití energiou. Posledná vec, ktorú nevesta a ženích potrebujú, sú ťažké darčeky, ktoré zaberajú nielen veľa miesta, ale sú aj ťažko prenosné. Predtým, ako svadobný dar získate, si to teda vopred dobre premyslite. Odporúčame vám, aby ste si aj tak vybrali niečo z darčekového zoznamu nevesty a ženícha.

Svadobnému páru nespôsobte svojim darom žiadne nepríjemnosti!

nápad na svadobnú etiketu svadobný darček

# 9 no go: sťažovať sa a rúhať sa

Je možné, že sa na niečo v bežnom živote sťažujete alebo niekoho ohovárate. Na svadbe je toto všetko jedno z absolútnych sviatkov. Koniec koncov, je to taký krásny deň pre dva manželské páry a nemáte právo si to kaziť nepríjemnými slovami a činmi.

Dobrý dojem nenechá ani neustále šepkanie

tlieskať rúhavej svadobnej etikete

# 10 No Go: Odchod príliš skoro

Nehovorí sa, že by ste mali na večierku vydržať až do konca. Odporúča sa však neodísť zo svadobnej hostiny príliš skoro, najmä ak na to nemáte dobrý dôvod. Počkajte aspoň na krájanie svadobnej torty. Mnoho mladomanželov to berie príliš osobne a môže sa dokonca cítiť urazene. Ak naozaj potrebujete odísť, porozprávajte sa s nevestou a ženíchom. Obom veľmi pekne ďakujem a ospravedlňujem sa za skorý odchod s gratuláciou a objatím.

Dodržujte prosím tieto pravidlá, aby tvár nevesty nakoniec nevyzerala takto!

nie ide pravidlá svadobnej etikety

Extra rady:

  • Ak dostanete pozvánku na svadbu, povedzte včas, či áno alebo nie.
  • Na svadbu nemeškajte a ak áno, buďte veľmi tichí a nenápadní.
  • Pri opekaní nikdy nedávajte dlhý alebo trápny prejav.
  • Správajte sa slušne, aj s ľuďmi na svadbe, ktorých inak nemôžete vystáť.

V tento veľmi dôležitý deň v živote novej rodiny urobte maximum, aby ste priniesli skutočnú hodnotu. Vyhnite sa chybám, ako je týchto 10 no-go z našej svadobnej etikety, a nerobte hanbu neveste a ženíchovi. Aj keď sa vám niečo na plánovaní svadby nepáči alebo sa vám nepáči konkrétny zvyk, držte sa toho a buďte pri tom. Svadba je jedným z výnimočných dní každej nevesty a ženícha, a preto by mala úplne splniť priania a predstavy dvoch novomanželov..

Nakoniec svadobný poriadok určili nevesta a ženích!

svadobná etiketa nevesta a ženích