Správne tapety vytvárajú individuálny pocit života

tapeta vzorovaný čiernobiely filigrán

Urobte si perfektnú voľbu, pokiaľ ide o tapety, s Tapetenmax

 Okrem individuálneho usporiadania s nábytkom získa miestnosť aj dobrú životnú atmosféru, ak sú steny podľa toho navrhnuté. Hrajte v tomto kontexte Tapeta hrá dôležitú úlohu v ich rôznych podobách, pretože ponúka vynikajúcu príležitosť na vykúzlenie textúry, farby a vzoru, ale aj jednotlivých motívov na stene.

To má rozhodujúci vplyv na charakter miestnosti, a preto by ste mali rozhodnutie a výber starostlivo zvážiť.

Klasika sa hodí ku všetkému

Každý, kto sa rozhodne pre tapetu z drevotriesky, volí klasiku par excellence. Je to preto, že je veľmi univerzálny a ak ho chcete zmeniť, je ho možné jednoducho natrieť emulznou farbou. Štruktúrovaný povrch dokonale vyrovná nerovnosti alebo jemné praskliny na stene, pričom ostatné vlastnosti, ako je štrukturálna a rozmerová stabilita a priedušnosť, hovoria v prospech týchto tapiet. Papierová tapeta, ktorá sa zvyčajne skladá z dvoch vrstiev papiera, patrí ku klasike dizajnu stien. Horný je farebný alebo potlačený vzormi, v závislosti od kvality tapety je tento viac -menej svetlostály. Vďaka tomu je zrejmé, ako sa tapeta v priebehu času mení, tj. Či je zažltnutá alebo vyblednutá. Papierové tapety sú potlačené rôznymi kreslenými postavičkami ako špeciálna atrakcia pre detskú izbu. V celom Nemecku sa hovorí, že je nimi vybavených 47 percent juniorských izieb. Papierové tapety sú perfektné do obývačky alebo spálne, ak sú potlačené exkluzívnymi vzormi v štýle známych dizajnérov.

moderný dizajn so vzorovanými škvrnami na tapety

Štruktúrovaný vinyl si získava na popularite

Tí, ktorí chcú mať vo svojom dome vznešené prostredie, odporúčajú používať stále trendovejšie textúrované vinylové tapety. Majú trojrozmerný reliéfny efekt, ktorý je možné ešte zvýrazniť vhodným zafarbením. Samotná tapeta je veľmi robustná, ale kúpa je drahá. Na oplátku zaujme nielen mimoriadnym vzhľadom, ale aj vysokou priedušnosťou a vysokou odolnosťou voči účinkom svetla. Pretože veľmi spomaľujú horenie, môžu byť inštalované aj v miestnostiach s nadpriemernou vlhkosťou, napríklad v kúpeľniach alebo v kuchyniach. Jednoduchá vinylová tapeta na druhej strane zaujme predovšetkým nízkou údržbou, a preto je vhodná aj do kuchyne, kúpeľne alebo kancelárie a na schodisko.

tapeta vzorovaný barokový štýl čiernobiele retro

Textil vytvára pohodlie

Zvlášť v obývačke ide o útulný a útulný pocit, že ste doma. To sa najlepšie dosiahne textilnými tapetami na stenách. Skladajú sa buď z vlny, hodvábu, ľanu alebo bavlny a sú veľmi jemné. Vzhľad a určitý vkus však vynahrádzajú drahý nákup a vysoké úsilie o správne pripevnenie tapety na stenu. Velúrové tapety majú veľmi nadýchaný povrch – a tým aj veľmi útulný pocit z bývania. Textilné vlákna sú elektrostatickými vplyvmi „navinuté“ na hrubý podkladový papier, čo vytvára zamatový dojem. V tmavých farbách šíria príjemný nádych v obývačkách a spálňach a presvedčia domácou atmosférou, v ktorej sa každý cíti príjemne..

 tapeta vzorovaný ošumělý štýl shic

tapeta dizajn tehlového vzhľadu