100 inspirujących pomysłów na tatuaż Raven & Crow

Szukasz ekscytującego i inspirującego projektu tatuażu? W takim razie dlaczego nie rozważyć tatuażu kruka – dramatycznego i symbolicznego?!

abstrakcyjny kruk kruk tatuaż

Jeśli jesteś gotowy na tusz, być może szukasz inspiracji, aby znaleźć idealny projekt dla siebie.

Dlaczego nie rozważyć tatuażu wrony lub kruka??

Wrony i kruki są nie tylko oszałamiająco piękne, ale także bardzo symboliczne, z wieloma odniesieniami w mitologii, literaturze i kulturze.

kolorowy tatuaż kruk na ramieniu

Istnieje również wiele sposobów na wykonanie kruczych tatuaży. Od latającego kruczego tatuażu, który jest idealny na duży tył, po minimalistyczny krukowy tatuaż, który jest idealną małą ozdobą na nadgarstek lub kostkę, na pewno znajdziesz tu pomysły na kruki tatuaż, które zainspirują i zaimponują.

Co symbolizuje projekt tatuażu Raven??

Tatuaże kruk i wrona mogą mieć wiele znaczeń, nic więc dziwnego, że są tak popularne wśród wszystkich ludzi.

Kruki są szczególnie rozpowszechnione w mitologiach z całego świata, od Japonii po kultury celtyckie.

kolorowy tatuaż kruk kruk

Ze względu na ich czarne upierzenie, dietę padlinożerną i rechotanie, nie jest zbyt zaskakujące, że kruk często kojarzony jest ze złymi wróżbami i stratami, jednak ich symbolika jest w rzeczywistości zaskakująco złożona.

W mitach, legendach i literaturze często łączą ze sobą świat duchowy i materialny, działając jako pośrednik między śmiercią a życiem.

Już w mitologii greckiej kruki były kojarzone z bogami – w ich przypadku z bogiem proroctwa, Apollo.

Mówi się, że to pechowy omen, byli posłańcami boga w ludzkim świecie.

tatuaż kruk na ramieniu

Legenda mówi, że Apollo wysłał białą wronę lub kruka, aby obserwował swojego kochanka, a kiedy kruk wrócił, zgłaszając, że była niewierna, jego pióra zostały przypalone przez furię Apolla, zmieniając je na zawsze na czarno.

W kulturze islamu kruki były wymieniane jako stworzenia, które nauczyły Kaina, jak pochować Abla, jego zmarłego brata.

W Koranie Kain nie wiedział, co zrobić z ciałem swojego brata po zamordowaniu go, ale potem obserwował kruka zakopującego martwego partnera w ziemi i skopiował jego przykład.

W mitologii nordyckiej Odyn, król bogów, był związany z krukami i miał dwa własne, które pojawiały się na jego ramionach.

Nazywali się Muninn (pamięć) i Huginn (myśl), służąc jako jego uszy i oczy i przynosząc mu wiadomości ze świata.

tatuaż na ramieniu kruka kruka

Kruki były często używane w kulturze wikingów, m.in. na sztandarze Ragnara Lothbroka, na którym wyhaftowano wizerunek kruka. Legenda głosiła, że ​​jeśli sztandar powiewał na wietrze, zwycięstwo było zapewnione.

Każdy, kto kiedykolwiek był w Tower of London w Anglii, zna legendę, która mówi, że królestwo upadnie, jeśli ostatni kruk kiedykolwiek opuści wieżę.

Tymczasem w hinduizmie uważa się, że wrony są przodkami i podczas święta Sraddha ofiarowuje się im jedzenie. Hinduskie bóstwo znane jako Shani jest często przedstawiane jako ujeżdżające olbrzymią czarną wronę lub kruka.

tatuaż kruk na ramieniu

W mitologiach rdzennych mieszkańców północno-zachodniego Pacyfiku kruk jest nie tylko stwórcą świata, ale także bogiem oszustem. Historia głosi, że Wielki Duch trzymał wszystko, co tworzy świat w cedrowych pudełkach.

Podarował te pudełka zwierzętom, które następnie otworzyły je, aby stworzyć świat. Mewa otrzymała pudełko zawierające całe światło świata, ale nie chciał go otworzyć. Kruk został poproszony o nakłonienie mewy do wypuszczenia światła z pudełka, ale bez względu na to, co próbował, to nie zadziałało.

Tak więc kruk był sfrustrowany i wbił cierń w stopę mewy. W bólu mewa upuściła pudełko, a gwiazdy, księżyc i słońce wyszły i rozpoczęły się pierwszy dzień.

tatuaż kruk na plecach

W literaturze i kulturze popularnej pojawił się również kruk i wrona. Większość ludzi zna wiersz „Kruk” Edgara Allana Poe, w którym kruk jest nadprzyrodzonym posłańcem i z którego wywodzi się słynna linia „cytat kruk, nigdy więcej”.

Wiele osób będzie również świadomych filmu The Crow z 1994 roku, filmu o superbohaterach z Brandonem Lee, opartego na komiksie o muzyku rockowym o imieniu Eric Draven, który zostaje przywrócony z martwych, aby pomścić gwałt i morderstwo swojej narzeczonej.

Film jest szczególnie znany z tego, że Lee został przypadkowo ranny na planie, a później w wyniku tego zginął, i ma potężny kult, który chętnie robi sobie tatuaże wrony jako pamiątkowy akcent. Mitologia rdzennych Amerykanów itp..

tatuaż wrona z powrotem krukiem

Dlaczego warto mieć tatuaż wrony lub kruka?

Jeśli zastanawiasz się, czy uzyskać prosty tatuaż wrony, czy realistyczny tatuaż wrony, musisz znać znaczenie tatuażu wrony, aby odpowiedzieć na pytania innych.

tatuaż na klatce piersiowej kruka kruka

Chociaż istnieje wiele negatywnych symboli związanych z wronami i krukami, w rzeczywistości ptaki te mają również wiele pozytywnych cech.

Symbolizują mądrość i inteligencję, a także magię, ochronę, tajemnice, przyszłość, wewnętrzną jaźń, proroctwo, myśl oraz światło i cień.

Plemienny tatuaż wrony lub tatuaż na ramieniu kruka może oznaczać wszystko, co chcesz. Być może po prostu chcesz pokazać swoją miłość do ptaków lub fascynację legendami i mitami?

A może jesteś fanem filmu The Crow i chcesz zaświadczyć o swoich pasjach? Może szukasz tatuażu, który jest dramatyczny i odważny, mówiący wiele o Twojej osobowości?

Bez względu na powód, dla którego chcesz mieć tradycyjny tatuaż z krukiem, będziesz rozpieszczany wyborem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego projektu dla siebie.

tatuaż wrona kruk ręka

Pomysły na tatuaż Raven

Istnieje niezliczona ilość różnych sposobów przedstawiania kruków lub wron w formacie tatuażu. Jedną z najlepszych rzeczy w tych ptakach jest to, że można je skalować w górę lub w dół, aby pasowały do ​​​​twojego projektu.

Możesz zdecydować się na mały wzór na tatuaż z krukiem na dłoni lub coś znacznie większego na rękaw z tatuażem wrony. Możesz zdecydować się na prostą czarną linię lub piękny akwarelowy tatuaż z krukiem, który nadaje projektowi bardziej kobiecy charakter.

Wrony i kruki mogą być przedstawiane jako siedzące, co wygląda szczególnie dobrze w tatuażu na kruczym ramieniu lub tatuażu na kruczym ramieniu. Alternatywnie można je pokazać w locie, co jest szczególnie estetyczne w przypadku tatuażu wrony na plecach.

tatuaż kruk na nodze

Wzory tatuaży, które zawierają wrony i kruki, są często przedstawiane obok innych symboli. Na przykład tatuaż wrony może być otoczony runami, aby podkreślić motyw nordycki.

Lub tatuaż na przedramieniu kruka może być przedstawiany obok krwi, czaszek lub broni. Lub tatuaż wrony może nabrać stylu sztuki plemiennej, łącząc się z celtyckimi ideami magii i wojny.

tatuaż na nodze kruka kruka

Jak dbać o tatuaż kruka lub wrony

Po wytatuowaniu sobie pięknego, nowego tatuażu na ciele, musisz wiedzieć, jak dobrze o niego dbać, nie tylko po to, aby zachować jego piękno na dłuższą metę, ale także po to, aby uniknąć bolesnej infekcji.

Kiedy wrócisz do domu po zrobieniu tatuażu, będziesz miał bandaż zakrywający obszar. Pozostaw bandaż na miejscu na 24 godziny, a następnie zdejmij bandaż i dokładnie umyj obszar mydłem przeciwbakteryjnym i wodą.

Nigdy nie używaj bardzo gorącej wody, ponieważ może to wyblaknąć kolor. Nie nakładaj ponownie bandaża, ale pamiętaj o myciu tatuażu co najmniej dwa razy dziennie mydłem i wodą przed nałożeniem kremu antybakteryjnego.

tatuaż kruka krucza szyja

Nie wystawiaj skóry na silne działanie promieni słonecznych ani nie pływaj przez kilka tygodni – pomoże to uniknąć infekcji, a także zapewni, że sztuka ciała nie zniknie.

Możesz zauważyć, że zaczynają tworzyć się strupy. Jest to normalne, ale nie zdejmuj ich ani nie drap, ponieważ może to spowodować infekcję, a także może uszkodzić ostateczny wygląd tatuażu.

tatuaż wrona kruk tatuaż na ramieniu wrona kruk tatuaż na udzie kruka kruka tatuaż nadgarstka kruk kruk geometryczny kruk tatuaż akwarela kruk kruk tatuaż na plecach akwarela kruk kruk tatuaż

abstrakcyjny kruk kruk tatuaż na klatce piersiowej kolorowy tatuaż kruk kruk kolorowy tatuaż kruk na ramieniu tatuaż na ramieniu kruka tatuaż kruk na ramieniu tatuaż na ramieniu kruka tatuaż wrona z powrotem krukiem tatuaż kruk na plecach tatuaż na klatce piersiowej kruka kruka tatuaż wrona kruk ręka tatuaż na nodze kruka kruka tatuaż kruk na nodze tatuaż kruka krucza szyja tatuaż wrona kruk tatuaż na ramieniu wrona kruk tatuaż na udzie kruka kruka tatuaż nadgarstka kruk kruk geometryczny kruk kruk tatuaż na ramieniu akwarela kruk kruk tatuaż akwarela kruk kruk tatuaż na plecach

abstrakcyjny kruk kruk tatuaż na klatce piersiowej kolorowy tatuaż kruk na ramieniu kolorowy tatuaż kruk na ramieniu tatuaż na ramieniu kruka kruka tatuaż kruk na ramieniu tatuaż na ramieniu kruka tatuaż wrona z powrotem krukiem tatuaż wrona z powrotem krukiem tatuaż na klatce piersiowej kruka kruka tatuaż wrona kruk ręka tatuaż na nodze kruka kruka tatuaż na nodze kruka kruka tatuaż kruka krucza szyja tatuaż wrona kruk tatuaż na ramieniu wrona kruk tatuaż na udzie kruka kruka tatuaż nadgarstka kruk kruk geometryczny kruk tatuaż akwarela kruk kruk tatuaż na klatce piersiowej akwarela kruk kruk tatuaż na plecach

abstrakcyjny kruk kruk tatuaż na ramieniu kolorowy tatuaż kruk kruk kolorowy tatuaż kruk na ramieniu tatuaż na ramieniu kruka tatuaż kruk na plecach tatuaż na ramieniu kruka tatuaż wrona z powrotem krukiem tatuaż wrona z powrotem krukiem tatuaż na klatce piersiowej kruka kruka tatuaż wrona kruk ręka tatuaż na nodze kruka kruka tatuaż na nodze kruka kruka tatuaż kruka krucza szyja tatuaż wrona kruk tatuaż na ramieniu wrona kruk tatuaż na udzie kruka kruka tatuaż nadgarstka kruk kruk geometryczny kruk tatuaż akwarela kruk kruk tatuaż na udzie akwarela kruk kruk tatuaż na ramieniu

abstrakcyjny kruk kruk tatuaż kolorowy tatuaż kruk na ramieniu kolorowy tatuaż kruk na ramieniu tatuaż na ramieniu kruka tatuaż kruk na ramieniu tatuaż na ramieniu kruka tatuaż wrona z powrotem krukiem tatuaż wrona z powrotem krukiem tatuaż na klatce piersiowej kruka kruka tatuaż wrona kruk ręka tatuaż na nodze kruka kruka tatuaż kruk na nodze tatuaż kruka krucza szyja tatuaż wrona kruk tatuaż na ramieniu wrona kruk tatuaż na udzie kruka kruka tatuaż nadgarstka kruk kruk geometryczny kruk kruk tatuaż na plecach akwarela kruk kruk tatuaż akwarela kruk kruk tatuaż na ramieniu