100 inspirujących tatuaży palmowych

Rozważasz tatuaż z palmą? Wybraliśmy niektóre z najfajniejszych projektów! Wyjaśniamy również, co symbolizują te tatuaże.

Dostępna jest ogromna różnorodność tatuaży, ale jednym szczególnym wzorem, który jest niezwykle popularny, jest palma.

tatuaż na dłoni palmy

Być może palmy kojarzą się z balsamicznymi wakacjami na plaży, ale tatuaże symbolizują o wiele więcej.

Zdobycie atramentu to poważne zobowiązanie, które należy odpowiednio rozważyć przed wykonaniem projektu.

Jeśli pomysł tatuażu z motywem palmy przemawia, oto fakty, które musisz wiedzieć.

tatuaż na dłoni palmy

Co symbolizują tatuaże z palmami??

Chociaż możesz polubić wygląd projektów palm, jeśli nie podoba ci się podstawowe znaczenie, to nie jest to projekt dla ciebie.

Dlatego najpierw przyjrzymy się symbolice tatuaży palmowych.

Używanie palm jako dekoracji sięga czasów biblijnych, kiedy Salomon używał ich na ścianach świątyni.

I to w Biblii, a także w Koranie, pojawia się część symboliki palm, gdzie były one używane do reprezentowania dobroci, mądrości i boskiej aprobaty.

geometryczny tatuaż palmy na ramieniu

Palmy są nadal synonimem tych samych cech, nawet dla osób, które nie są religijne. Znane jako Drzewo Życia, zmartwychwstanie, wieczność i nieśmiertelność są również reprezentowane przez palmy.

Drzewo Życia jest integralną częścią znaczenia palm, ponieważ reprezentuje nie tylko życie wieczne, ale także potężny symbol płodności. Odnosi się to do tworzenia nowego życia, w którym mężczyzna i kobieta spotykają się w jedności.

geometryczny tatuaż palmy na przedramieniu

Ten ukłon w stronę płodności jest widoczny w fakcie, że palmy nie są ani męskie, ani żeńskie: zamiast tego są obydwoma. Idealna ikona androgyniczna, palmy mają zarówno męskie, jak i żeńskie części.

Męska symbolika nie jest trudna do rozpoznania, a długi i dumny pień ma raczej falliczny wygląd. Tę męskość łagodzą kobiece cechy liści, a owoc palmy reprezentuje samicę gatunku.

tatuaż na kostce palmy

Oprócz tych bardziej niejasnych znaczeń palmy są dla niektórych symbolem kulturowym, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają na plażach.

Hawaje, Kalifornia i Floryda kładą szczególny nacisk na palmy w swoim społeczeństwie i często zdarza się, że osoby związane z tymi obszarami wybierają tatuaż w stylu palmy.

tatuaż na udzie palmy

Gdzie powinieneś mieć tatuaż z palmą??

Mając około 2600 różnych gatunków palm, można umieścić wzór palmy na różnych częściach ciała, zapewniając duży wybór.

Na pierwszy rzut oka długi bagażnik wskazywałby, że potrzebujesz dużo miejsca, ale niekoniecznie tak jest.

palma z białym atramentem na ramieniu

Ciekawą rzeczą w body art palm jest to, że same w sobie są kompletnym projektem. Możesz mieć palmę wytatuowaną na ciele bez żadnych innych elementów i nie będzie wyglądać dziwnie ani niedokończona.

I odwrotnie, palmy pasują do większych projektów, które mogą być częścią szerszego symbolicznego obrazu. Ta różnorodność oznacza, że ​​istnieje wzór palmy, który można dopasować praktycznie do każdej części ciała.

Jeśli podoba Ci się wygląd tatuaży z tyłu nadgarstka lub stopy, mały i subtelny wzór może dobrze pasować. Możliwe jest posiadanie pasujących wzorów z bliskimi lub wyjątkowymi przyjaciółmi, sekretna więź, która staje się oczywista tylko wtedy, gdy oboje pokazujecie razem swoje tatuaże.

tatuaż na rękawie palmy

Aby uzyskać śmielszy obraz, wydłużony kształt palm oznacza, że ​​można go używać do prowadzenia dłuższego odcinka przedramienia, podążając za naturalną krzywizną mięśni.

Tatuaże na ramionach lub plecach zazwyczaj zawierają inne elementy z palmą, aby stworzyć uderzający obraz o głębokim znaczeniu. Można je spersonalizować, aby symbolika była dla Ciebie całkowicie unikalna.

tatuaż dłoni palmy na dłoni

Pomysły projektowe

W połączeniu z innymi wzorami palma może nabrać innego znaczenia.

Na przykład w połączeniu z czaszką reprezentuje samotną śmierć.

Samotna palma może symbolizować samotność, podczas gdy dwoje razem oznacza zjednoczenie i wspólnotę.

tatuaż na ramieniu z palmą z tyłu ramienia

Dodaj kwiat, a prosta palma stanie się łącznikiem do boskości i nieba.

Mając to na uwadze, możliwe jest zaprojektowanie tatuażu w stylu palmy, który symbolizuje coś bardzo specyficznego.

Aby uzyskać mocne przesłanie o zmartwychwstaniu i nieśmiertelności, feniksa można połączyć z palmą. Feniks jest ptakiem, który pod koniec życia staje w płomieniach, zanim odrodzi się ze swoich popiołów w nieskończonym cyklu. To sprawia, że ​​jest to naturalny partner w sztuce palmowej.

tatuaże na klatce piersiowej palmy

Jeśli pociągają Cię romantyczne pojęcia zjednoczenia i być może płodności, możliwym projektem są dwie splecione palmy. Nie zewnętrznie schmalt, ale z osobistym znaczeniem intymności, które jest nie do pomylenia.

Należy również wziąć pod uwagę kolor tatuażu. Oczywiście naturalne zielenie i brązy palmy są możliwe i mogą wyglądać oszałamiająco w odpowiednim projekcie.

Alternatywnie, czarna sylwetka palmy może być niesamowita i pięknie łączy się z plemiennymi wzorami lub innymi symbolicznymi elementami, takimi jak kaskada ptaków w locie.

duży tatuaż na plecach palmy

Stwórz swoją idealną dłoń

W przeciwieństwie do innych rodzajów przedmiotów do tatuażu, palmy oferują wspaniały wybór, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy wolisz małe i dyskretne, czy duże i odważne, projekt palmy może pasować idealnie.

Zawsze dobrze jest upewnić się, że tatuator naprawdę rozumie efekt końcowy, który chcesz osiągnąć. Jest to podwójnie ważne w przypadku takich tematów jak palmy ze względu na ogromną możliwą różnorodność.

tatuaże na nadgarstkach palmy

Jeśli widziałeś zdjęcie, które Ci się podoba, pomocne może być zabranie go ze sobą lub, alternatywnie, naszkicowanie własnych pomysłów. Nie ma znaczenia, czy nie jesteś najlepszym artystą na świecie, ponieważ rysunek pomoże Twojemu tatuatorowi zrozumieć pożądany wygląd.

Spokojne, naturalne i symboliczne, nic dziwnego, że projekty w stylu palmy zyskują na popularności.

geometryczny tatuaż na ramieniu palmy tatuaż na kostce palmy tatuaż na ramieniu palmy tatuaż na plecach palmy tatuaż na ucho palmy tatuaż na łokciu palmy tatuaż na palcu palmowym tatuaż na stopie palmy tatuaż biodrowy palmy tatuaż na nodze palmy tatuaż na szyi palmy tatuaż z żebra palmy tatuaż na rękawie palmytatuaż na udzie palmy tatuaż na nadgarstku palmy mały tatuaż na ramieniu palmy akwarela palma na ramieniu

palma z białym atramentem na ramieniu

tatuaż na kostce palmy

tatuaż na ramieniu palmy

tatuaż na klatce piersiowej palmy

tatuaż na ucho palmy

tatuaż na łokciu palmy

mały tatuaż z palmą na kostce tatuaż na nadgarstku palmy tatuaż na udzie palmy tatuaż na brzuchu palmy tatuaż z żebra palmy tatuaż biodrowy palmy tatuaż na stopie palmy tatuaż na palcu palmowym akwarela palma na nadgarstku

tatuaż na nadgarstku palmy

tatuaż na rękawie palmy

tatuaż na nodze palmy

tatuaż na dłoni palmy

tatuaż na plecach palmygeometryczny tatuaż palmy na ramieniutatuaż na kostce palmy tatuaż na ramieniu palmy tatuaż na plecach palmy tatuaż na klatce piersiowej palmy tatuaż na ucho palmy tatuaż na łokciu palmy tatuaż na palcu palmowym tatuaż na stopie palmy tatuaż na dłoni palmy

tatuaż na ramieniu palmy tatuaż biodrowy palmy tatuaż na nodze palmy tatuaż z żebra palmy tatuaż na rękawie palmy tatuaż na brzuchu palmy tatuaż na udzie palmy mały tatuaż z palmą na ramieniu akwarela palma na nodze palma z białym atramentem na ramieniu

palma z białym atramentem na ramieniu akwarela palma na żebrze tatuaż na nadgarstku palmy tatuaż na udzie palmy tatuaż na brzuchu palmy tatuaż na rękawie palmy tatuaż z żebra palmy tatuaż na nodze palmy tatuaż biodrowy palmy tatuaż na dłoni palmy tatuaż na palcu palmowym tatuaż na łokciu palmy tatuaż na ucho palmy tatuaż na klatce piersiowej palmy tatuaż na plecach palmy tatuaż na ramieniu palmy tatuaż na ramieniu palmy tatuaż na ramieniu palmy tatuaż na kostce palmy geometryczny tatuaż palmy na ramieniu

geometryczny tatuaż palmy na ramieniu palma i koordynuje tatuaż na nadgarstku tatuaż na kostce palmy tatuaż na ramieniu palmy tatuaż na plecach palmy tatuaż na klatce piersiowej palmy tatuaż na ucho palmy tatuaż na łokciu palmy tatuaż na palcu palmowym tatuaż na stopie palmy tatuaż na dłoni palmy tatuaż palmy na kostce tatuaż na nodze palmy tatuaż z żebra palmy tatuaż z pół rękawa palmy tatuaż na brzuchu palmy tatuaż palmy na ramieniu tatuaż na udzie palmy akwarela palma na nadgarstku palma z białym atramentem na ramieniu