100 najbardziej niesamowitych tatuaży celtyckich

Rozważasz tatuaż w stylu celtyckim? Czytaj dalej, aby zobaczyć niektóre z naszych ulubionych interpretacji tych niesamowitych tatuaży.

3d celtycki tatuaż

Tatuaże celtyckie były bardzo popularne wśród celtyckich wojowników ze względu na ich przekonanie, że tatuaże mogą przestraszyć i zastraszyć wrogów podczas walki z nimi.

Bitwa była czymś, co Celtowie traktowali bardzo poważnie, ponieważ walka była uważana za wielki zaszczyt. Wojownicy walczyli nago lub skąpo ubrani, a to też miało zastraszyć wroga.

geometryczny celtycki tatuaż na ramieniu

Ich włosy byłyby ufarbowane na jasne kolory i były noszone w nietypowy spiczasty styl wysoko na głowie, aby wyglądały jeszcze bardziej przerażająco.

Celtyckie plemienne tatuaże zostały wykonane przy użyciu rośliny Uoad. Ta wytrzymała roślina dwuletnia pochodzi z Wielkiej Brytanii i północnej Europy i zawiera indygotynę, niebieski barwnik, który można również znaleźć w silniejszej subtropikalnej roślinie indygo, od której kolor pochodzi..

Urzet był często używany w średniowieczu i starożytności do barwienia tkanin, a także był używany do tworzenia celtyckich wzorów tatuaży.

motyl celtycki tatuaż

Aby stworzyć irlandzkie tatuaże celtyckie, liście urzetu były zbierane, suszone przed kilkukrotnym gotowaniem. Gdy woda stała się lepka i gęsta, użyto jej za pomocą podobnego do igły instrumentu, aby umieścić barwnik pod powierzchnią skóry, aby pozostawić trwały wzór.

Gaelickie tatuaże tradycyjnie nie były reprezentacyjne i nie pokazywały żadnych konkretnych znaków ani słów. Zamiast tego składały się ze skomplikowanych i przeplatających się linii, które tworzyły złożony cykliczny wzór. Irlandzkie tatuaże mają długą historię.

celtycki tatuaż na ramieniu

Najwcześniejsze znane przykłady pochodzą z około 700 roku p.n.e. Te wczesne projekty miały silny plemienny wygląd i wykorzystywały geometryczne wzory z powtarzającymi się wzorami. Z biegiem czasu projekty zaczęły ewoluować, pokazując spirale i bardziej organiczne kształty.

Najnowsze przykłady celtyckiego tatuażu pochodzą z około 1000 roku n.e. Węzeł i symbole chrześcijańskie pochodzą z tej epoki i są to jedne z najłatwiejszych do zidentyfikowania tatuaży z symbolami celtyckimi.

tatuaż na ramieniu celtyckim

Symbolika celtycka

Starożytne celtyckie wzory tatuaży rękawów były wypełnione wyszukanymi splotami, przeplatanymi wzorami, zwierzęcymi kształtami, spiralami i kolorami.

Wcześni Celtowie używali tych samych symboli i wzorów we wszystkich swoich formach graficznych, w tym biżuterii i metaloplastyce.

Wojownicy często wybierali symbole reprezentujące moc i męskość. Tatuaż węzła celtyckiego często pojawiał się na ramionach i piersiach wojowników, a zwierzęta również były bardzo symboliczne, reprezentując odwagę, okrucieństwo i ochronę.

tatuaż węzeł celtycki

Znaczenie symboli celtyckich różni się w zależności od badanej kultury. W końcu słowo „celtyckie” odnosi się do wielu kultur w Irlandii, Wielkiej Brytanii i północnej Europie.

Niektóre symbole są nadrzędne we wszystkich tych kulturach. Grupy po trzy, czasami spotykane w formie potrójnej spirali, są jednym z przykładów symbolu występującego we wszystkich rodzajach tatuaży celtyckich.

tatuaż na nogach celtyckich

W tatuowaniu wojowników wykorzystano szereg innych symbolicznych kształtów.

Geometryczne kształty, potrójne, podwójne i pojedyncze zawijasy i trójce to inne dobrze znane i często widywane symbole, które zostały naniesione na ciało, aby pokazać energię organiczną i moc natury.

Później, w epoce chrześcijańskiej, pojawił się tatuaż z krzyżem celtyckim, prawdopodobnie ponownie jako forma ochrony w bitwie.

Dzielni wojownicy byli dumni z ran otrzymanych w bitwie i dumnie nosili swoje blizny. Czasami używano tatuaży, aby podkreślić te blizny, z pomysłowymi i skomplikowanymi wzorami, które zwracają uwagę na ranę.

celtycki tatuaż rękawa

Celtowie używali tatuaży z wielu tych samych powodów, dla których my dzisiaj używamy tatuaży. Chcieli oznaczyć siebie jako silnych i należących do klanu, ale chcieli także zidentyfikować siebie, własne przekonania i duchowość.

Tatuaż zespołu celtyckiego może być najczęściej kojarzony z wojownikami, ale te symbole nie są specyficzne dla płci. Kobiety również mogą wybrać celtyckie wzory tatuaży i rzeczywiście wiele tatuaży zodiaku i religii z inspiracją celtycką jest popularnych wśród kobiet.

Większość tatuaży inspirowanych stylem celtyckim jest w rzeczywistości neutralna pod względem płci, ponieważ opiera się na węźle – mieszance przeplatających się linii i kształtów.

Reprezentujące równowagę przeciwieństw i wieczność natury, symbole te idealnie nadają się zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Uważano, że trwające spirale i pętle mają moc ochronną – coś, z czego mogą skorzystać obie płcie!

celtycki tatuaż na nadgarstku

Dlaczego warto mieć celtycki tatuaż?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wykonanie tatuażu inspirowanego celtyckimi motywami.

Dla niektórych osób o dziedzictwie celtyckim, czy to walijskim, szkockim czy irlandzkim, ten rodzaj tatuażu jest doskonałym sposobem na zademonstrowanie ich dumy ze swojej kultury i dziedzictwa, potwierdzając styl artystyczny przodków.

Inni chętnie używają symboliki występującej w tego rodzaju tatuowaniu, ponieważ z różnych powodów trafia w ich strunę.

celtycki tatuaż na nadgarstku

Na przykład symbole trójcy są często używane przez matki i córki jako pasujące do siebie reprezentatywne tatuaże, aby scementować ich związek.

Tatuaż krzyża celtyckiego jest czasami używany przez chrześcijan, aby podkreślić swoją wiarę i przekonania w wizualny i piękny sposób.

Jest jednak wiele osób, które wybierają tatuaże inspirowane celtyckimi wzorami i symbolami po prostu ze względu na ich piękno i wyjątkowość.

Nie zawsze łatwo jest znaleźć tatuaż, który wygląda pięknie, ale który ma również symbolikę i znaczenie.

Wzór inspirowany stylem celtyckim może łatwo osiągnąć ten cel, niosąc ze sobą dziedzictwo i kulturę, a także oszałamiająco skomplikowany wzór, który wygląda oszałamiająco na dowolnej części ciała.

krzyż celtycki tatuaż na ramieniu

Rodzaje celtyckiego tatuażu

Istnieje wiele rodzajów tatuaży, które czerpią inspirację z kultury i historii celtyckiej. Jednak niektóre są częściej widywane niż inne.

Węzły są jednymi z najczęściej używanych symboli celtyckich zarówno w tatuażach męskich, jak i żeńskich. Chociaż wiele kultur tworzy wzory wykorzystujące węzły, prawdopodobnie wszystkie pochodzą od Celtów.

„Węzeł trójcy”, znany również jako Triquetra, to chrześcijańska forma węzła celtyckiego, który pochodzi z Niemiec.

krzyż celtycki tatuaż

Inna popularna forma węzła celtyckiego ma trzy punkty i przebiega przez niego okrąg. To jest symbol reprezentujący rodzinę. Z biegiem czasu węzły celtyckie stawały się coraz bardziej skomplikowane, co doprowadziło do powstania naprawdę oszałamiających wzorów tatuaży.

Niektóre mają przeplatanie się zwierząt. Jest to podobne do zwykłego węzła, ale każdy sznur kończy się ogonem, głową zwierzęcia lub łapą zwierzęcia. Węzeł nie powinien mieć zawsze końca, chyba że jego luźne pasma mają stylizowane zwierzęce elementy lub spirale.

Knotwork ma bardzo głębokie znaczenie, a jego powtarzające się krzyże wyrażają zarówno duchowe, jak i fizyczne poprzez ich przeplatanie. Uważa się, że pokazują krąg wiary, miłości i życia.

smok celtycki tatuaż

Symbol Claddagh to kolejny popularny celtycki wzór, który można włączyć do tatuaży. Jest to symbol przedstawiający miłość, pokazujący dwie ręce trzymające serce zwieńczone koroną i połączone plecionym węzłem.

Koniczyna występuje również w tatuażach inspirowanych celtyckimi. Dzięki trzem liściom jest rozpoznawalnym symbolem, często widywanym razem z innymi irlandzkimi symbolami, takimi jak harfa, która od dawna jest narodowym instrumentem celtyckim.

geometryczny tatuaż celtycki

Niektóre celtyckie symbole tatuaży pochodzą z późniejszej części historii ich kultury, kiedy chrześcijaństwo zaczęło przenikać.

Mnisi w VII wieku dostosowali swoje istniejące celtyckie formy artystyczne do nowej wiary i tak pojawiło się Drzewo Życia i słynny krzyż celtycki.

Ten krzyż jest również symbolem czterech okresów roku celtyckiego z czterema kluczowymi festiwalami: Imbolc, Samhain, Lugnasadh i Beltaine.

Sam krzyż składa się z węzłów bez końca, łączących dzieło tradycyjnego i starożytnego krzyża z późniejszym okresem chrześcijańskim.

sowa celtycki tatuaż

Triskel to jeszcze jeden popularny symbol celtycki, który regularnie pojawia się w tatuażach, które czerpią inspirację z tej kultury. Ta figura składa się z trzech spiral, które oznaczają trójwarstwową naturę ludzkiej duszy.

Triskel lub trójca, jak się ją czasem nazywa, może reprezentować ziemię, morze i niebo oraz ukazywać znaczenie elementów przyrody w otaczającym nas świecie.

Wiele z najpiękniejszych tatuaży celtyckich łączy wszystkie te symbole w jeden wspaniały projekt.

sowa celtycki tatuaż na ramieniu celtycki tatuaż drzewo życia drzewo życia celtycki tatuaż na ramieniu plemienny celtycki tatuaż akwarela celtycki tatuaż wilk celtycki tatuaż

3d celtycki tatuaż na ramieniu motyl celtycki tatuaż tatuaż na ramieniu celtyckim celtycki tatuaż na ramieniu tatuaż z węzłem celtyckim na ramieniu tatuaż na nogach celtyckich celtycki tatuaż rękawa celtycki tatuaż na ramieniu celtycki tatuaż na nadgarstku celtycki tatuaż na nadgarstku krzyż celtycki tatuaż na ramieniu krzyż celtycki tatuaż smok celtycki tatuaż na ramieniu geometryczny celtycki tatuaż na ramieniu sowa celtycki tatuaż sowa celtycki tatuaż na ramieniu celtycki tatuaż drzewo życia drzewo życia celtycki tatuaż na ramieniu plemienny celtycki tatuaż na ramieniu akwarela celtycki tatuaż na ramieniu

3d celtycki tatuaż na ramieniu motyl celtycki tatuaż celtycki tatuaż na ramieniu tatuaż na ramieniu celtyckim tatuaż z węzłem celtyckim na ramieniu tatuaż na nogach celtyckich celtycki tatuaż rękawa celtycki tatuaż na szyi krzyż celtycki tatuaż na ramieniu krzyż celtycki tatuaż na ramię smok celtycki tatuaż na ramieniu geometryczny tatuaż celtycki sowa celtycki tatuaż na ramieniu sowa celtycki tatuaż celtycki tatuaż drzewo życia Celtycki tatuaż drzewo życia na plecach plemienny celtycki tatuaż na ramieniu akwarela celtycki tatuaż na szyi wilk celtycki tatuaż wilk celtycki tatuaż na klatce piersiowej

3d celtycki tatuaż na ramieniu motyl celtycki tatuaż tatuaż na ramieniu celtyckim tatuaż na ramieniu celtyckim tatuaż z węzłem celtyckim na szyi tatuaż na nogach celtyckich celtycki tatuaż rękawa celtycki tatuaż na rękawie celtycki tatuaż na nadgarstku krzyż celtycki tatuaż na ramieniu krzyż celtycki tatuaż smok celtycki tatuaż na ramieniu geometryczny celtycki tatuaż na ramieniu sowa celtycki tatuaż na nodze sowa celtycki tatuaż na ramieniu drzewo życia celtycki tatuaż na nodze Celtycki tatuaż drzewo życia na plecach plemienny celtycki tatuaż na ramieniu akwarela celtycki tatuaż na ramieniu wilk celtycki tatuaż

3d celtycki tatuaż na plecach motyl celtycki tatuaż na plecach tatuaż na ramieniu celtyckim celtycki tatuaż na ramieniu tatuaż z węzłem celtyckim na ramieniu tatuaż na nogach celtyckich celtycki tatuaż rękawa celtycki tatuaż na udzie celtycki tatuaż na nadgarstku krzyż celtycki tatuaż na ramieniu krzyż celtycki tatuaż na klatce piersiowej smok celtycki tatuaż na ramieniu geometryczny celtycki tatuaż na ramieniu sowa celtycki tatuaż na ramieniu sowa celtycki tatuaż celtycki tatuaż drzewo życia drzewo życia celtycki tatuaż na plecach plemienny celtycki tatuaż na ramieniu akwarela celtycki tatuaż na ramieniu wilk celtycki tatuaż na ramieniu