100 najbardziej znanych tatuaży gangów i ich znaczenia

Tatuaże służą różnym celom w gangach przestępczych, a każdy gang ma mniej lub bardziej tajny zestaw znaczeń związanych z konkretnymi wzorami.

Tajemnicze i intrygujące tatuaże związane z gangami od dziesięcioleci wzbudzają zainteresowanie i ciekawość.

tatuaż na plecach gang

Tatuaże gangu i więzienia

Członkowie pewnych gangów przestępczych i grup mafijnych przebywający w więzieniu i poza nim noszą tatuaże nasycone bardzo specyficznymi znaczeniami. Te tatuaże i ich znaczenie różnią się w zależności od grupy, ponieważ każdy gang ma swój własny „język tatuażu”, że tak powiem.

japoński gang tatuaż

Niektóre tatuaże gangów mają na celu dowody uznania ze względu na rangę i doświadczenie danej osoby, posiadane przez nią konkretne umiejętności lub przestępstwa, które popełniła w trakcie swojej działalności w grupie. Te tatuaże są wykonywane dobrowolnie, co oznacza, że ​​osoba musi wyrazić zgodę na otrzymanie tatuażu.

japoński gang z tatuażami

Ale tatuaże gangów nie zawsze są „pozytywne”. Czasami są używane jako kara, często podawane przymusowo (bez zgody osoby). Zazwyczaj są one umieszczone w miejscach dobrze widocznych i niemożliwych do ukrycia, na przykład na twarzy osoby.

Dla grup przestępczych w więzieniach tatuaże mają dalsze znaczenie. Na przykład tatuaż może wskazywać na przestępstwo popełnione przez osobę, które doprowadziło do jej uwięzienia.

tatuaże na twarzy gangu

Może to być forma pozytywnego uznania – jeśli przestępstwo zostało uznane za korzystne dla grupy przestępczej – lub kary – jeśli przestępstwo jest czymś, czego grupa się nie akceptuje. Pierwsza zwiększa pozycję danej osoby w grupie, druga ma ją zawstydzić i oznaczyć jako zdrajców.

Tatuaże więzienne mogą mieć również bardziej neutralne znaczenie, takie jak liczba razy dana osoba była w więzieniu. W niektórych kręgach jest to oznaczone krzyżykami na kostkach osoby – jeden krzyż za każdy wyrok więzienia.

więzienny tatuaż

Przykłady gangowych systemów tatuażu

Nie sposób wymienić tatuaży wszystkich gangów na świecie – częściowo dlatego, że jest ich tak dużo, a częściowo dlatego, że nie jest to dokładnie zbadany temat.

Wiele grup przestępczych – co zrozumiałe – jest bardzo skrytych w kwestii swoich oznaczeń i nie podaje ich do wiadomości publicznej. Wielu używa również kodów i szyfrów, takich jak te przyjęte przez kalifornijskie Crips and Bloods.

tatuaż czaszki na ramieniu

Crips to niesławny gang z przybrzeżnych regionów południowej Kalifornii, który toczy zaciekłą rywalizację z Bloodsami. Oprócz symbolu trójramiennej lub sześcioramiennej korony, Crips używają kodu w wielu swoich tatuażach. Jedna forma polega na zastąpieniu poszczególnych liter w słowie numerem litery w alfabecie – 1 dla A, 2 dla B, 3 dla C itd..

Na przykład wytatuowane na członku Crip cyfry 211 oznaczają „BK”, co z kolei oznacza „Blood Killer” – co oznacza, że ​​dana osoba zabiła członka konkurencyjnego gangu, Bloods.

gang tatuaż na klatce piersiowej

Krwiożercy również używają form kodu w ich oznaczeniach. Jednym z przykładów jest szyfr 13/13 – podzielenie alfabetu na pół i zastąpienie liter z pierwszej połowy literami z drugiej i odwrotnie – A staje się N, a N staje się A, B staje się O, a O staje się B itd..

Oprócz użycia kodu, członkowie Blood często mają wytatuowane litery MOB – oznaczające „Member of Blood”. Słowo „piru” jest również powszechne. Oryginalny gang Blood nazywał się Compton Pirus (nazwa pochodzi od ulicy West Piru w Los Angeles), więc jest to powrót do początków gangu. Łapa psa jest również powszechnym oznaczeniem.

więzienny tatuaż

Azjatyckie tatuaże gangów

Myśląc o tatuażach związanych z przestępczością, jednym z kluczowych przykładów, które przyjdą do głowy, są imponujące tatuaże całego ciała japońskiej mafii Yakuza. Tatuowanie w Japonii od dawna ma związek z działalnością przestępczą – setki lat temu władze wykorzystywały tatuaże na twarzy do trwałego oznaczania i zawstydzania przestępców.

Mafia przyjęła tę praktykę i zaczęła się zaznaczać, rażąco upraszczając długą i skomplikowaną historię.

W rzeczywistości ekspansywne tatuaże nie są już synonimem przynależności do mafii w Japonii – jest to niepraktyczne z oczywistych powodów i zwraca zbyt dużą uwagę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tatuowanie jest ogólnie mile widziane w Japonii, więc niewiele osób nosi widoczne tatuaże.

orzeł z tatuażem samuraja

Rosyjskie tatuaże więzienne

Spośród oznaczeń nadawanych rosyjskim przestępcom w więzieniach znane symbole to:

 • Kot – wspólne dla złodziei. Pojedynczy kot oznacza, że ​​złodziej działał sam, podczas gdy kilka kotów razem wskazuje na kradzież w ramach grupy przestępczej. Głowa kota jest również uważana za tatuaż na szczęście dla złodzieja, choć noszony na klatce piersiowej oznacza lekceważenie i nienawiść przestępcy do organów ścigania.
 • Chrząszcz skarabeusz – także symbol szczęścia dla złodziei, zazwyczaj symbolizujący kieszonkowca.
 • Gwiazda – ogólnie każdy punkt gwiazdy reprezentuje rok więzienia. Elitarni członkowie zorganizowanej przestępczości w Rosji, znani jako Vor V Zakone („złodziej przez prawo”), używają gwiazdy z 4 dużymi ramionami, 4 średnimi i 8 małymi. Gwiazda Vor V Zakone na każdym ramieniu wskazuje na pozycję o wysokim autorytecie w gangu, a gwiazdki na nogach lub kolanach oznaczają, że dana osoba nie klęknie przed nikim.
 • Krzyż – podporządkowanie lub niewolnictwo. Może być dana siłą jako kara.
 • Kajdany – reprezentujący pięć lub więcej lat więzienia.
 • Insygnia wojskowe – często oznaczają, że więzień był wysokiej rangi przestępcą zanim został osadzony w więzieniu.
 • Czaszka – zwykle oznacza, że ​​więzień jest mordercą.
 • Drut kolczasty – umieszczony na czole oznacza, że ​​więzień odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego.
 • Ptaki na horyzoncie – oznaczają tęsknotę za wolnością i oznaczają „urodziłem się wolny i powinienem być wolny”.

członek gangu z tatuażami

Ogólne symbole tatuaży kryminalnych

Oprócz tatuaży charakterystycznych dla gangów lub więziennych, istnieje wiele symboli i wzorów, które mogą mieć uniwersalne znaczenie w przestępczym podziemiu.

 • Tygrys – moc i siła
 • pajęcza sieć – czas spędzony w więzieniu lub czas spędzony „złapany w sieci” nieuniknionego gangsterskiego stylu życia
 • Trzy kropki – ułożone w trójkąt, oznaczają „więzienie, szpital, cmentarz” – typowa ścieżka członka gangu. W niektórych kręgach byłby to pierwszy tatuaż otrzymany przez daną osobę, zanim stał się pełnoprawnym członkiem gangu. Ten projekt kojarzy się przede wszystkim z meksykańską mafią
 • Pięć kropek – oznaczające „krąg przyjaciół” i ochronę, jaką zapewnia członkostwo w grupie przestępczej. Pierwotnie wietnamski symbol, jest używany najczęściej przez Bloods, Gangster Disciples i azjatyckie triady
 • Maski lub twarze klaunów – najczęściej kojarzone z gangami azjatyckimi i latynoskimi, zazwyczaj oznacza „graj ​​teraz, zapłać później”.

więzienny tatuaż

Ostatnie słowa

Zakończmy obowiązkową przestrogą: większość gangów bardzo poważnie traktuje swoje indywidualne tatuaże. Niektóre tatuaże są zasłużone, w przypadku tych oznaczających rangę, umiejętności lub doświadczenie – inne są formą kary za poważne wykroczenia przeciwko regułom gangu.

W związku z tym nierozsądnie byłoby wyjść i zrobić sobie tatuaż, który jest powiązany z konkretnym gangiem i ma w nim znaczenie. W przypadku odkrycia „niezasłużonego” tatuażu może to mieć poważne konsekwencje dla osoby. Dlatego wysoce niewskazane jest stosowanie oznaczeń gangów wyłącznie ze względów estetycznych.

tatuaż więziennytatuaż więziennytatuaż więziennywięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażtatuaż więziennywięzienny tatuażtatuaż więziennywięzienny tatuażwięzienny tatuażtatuaż więziennywięzienny tatuażtatuaż więziennytatuaż więziennywięzienny tatuażtatuaż więziennywięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażtatuaż więziennywięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażwięzienny tatuażtatuaż więziennytatuaż więzienny

banda krwi

gang łańcuchowy

klub-tatuaż

Danny-Gang

nie dawaj

Eddie-Gang

zapomnij o mnie

gang-atrament

członek gangu

gang-mix

ziomek-tatuaż

tuszem-gang

tuszem-człowiek

tuszem-tatuaż

japoński gang

mora-twarz

mora-gang

mora-tatuaż

morgan-ulica

banita

róża

Święty

gang czaszek

gang czaszek

czaszka-tatuaż

tatuaż-czaszka

tokio-smar