100 niesamowitych wzorów i znaczeń tatuaży Daisy

Obok róż i lotosów stokrotki są jednym z najpopularniejszych rodzajów kwiatów do wzorów tatuaży.

Te proste, delikatne kwiaty pojawiają się w tatuażach samodzielnie lub jako część większych wzorów i mają szereg znaczeń kulturowych i symbolicznych.

tatuaż stokrotka na ramieniu

Kiedy większość ludzi myśli o stokrotkach, wyobrażają sobie mały kwiatek z żółtym środkiem i białymi płatkami.

Jest to stokrotka pospolita (Bellis perennis), występująca głównie w Europie, Ameryce Północnej i Afryce.

Kolorowe kwiaty, które wyglądają bardzo podobnie do zwykłych stokrotek, znane są jako stokrotki gerbery (lub gerbery).

Są znacznie większe niż zwykła odmiana i występują w różnych kolorach, od żółtego i pomarańczowego po różowy i ciemnoczerwony.

tatuaż na nogach stokrotki

Znaczenie tatuażu Daisy

Podobnie jak większość symboli, stokrotki mają kilka znaczeń i skojarzeń, w zależności od kultury i okresu, o którym mowa. Do najważniejszych znaczeń stokrotek należą:

  • Czystość i niewinność – dotyczy to zwłaszcza zwykłych (białych) stokrotek z żółtymi środkami. Prostota i blada kolorystyka kwiatu są prawdopodobnie przyczyną tego skojarzenia, choć niektóre źródła sugerują, że to znaczenie pochodzi z legendy celtyckiej, według której bóg rozsypywał po ziemi stokrotki za każdym razem, gdy umierało niemowlę. W okresie renesansu stokrotki były kojarzone z Maryją Dziewicą w kulturach chrześcijańskich, dodatkowo zwiększając związek między tym kwiatem a pojęciem czystości.
  • Piękno – naukowa nazwa stokrotki pochodzi od słów oznaczających po łacinie „wieczne piękno”.tatuaże stokrotki
  • Prawdziwa miłość – stokrotki są złożonymi kwiatami, co oznacza, że ​​w rzeczywistości składają się z dwóch oddzielnych kwiatów – żółtego pośrodku (floret krążkowy) i białego zewnętrznego (floret ray). Ze względu na sposób, w jaki te dwa elementy są zarówno komplementarne, jak i nierozłączne, stokrotki są czasami kojarzone z parami, bratnimi duszami i prawdziwą miłością. Był też przesąd sugerujący, że umieszczenie płatków stokrotek pod poduszką przyniesie marzenia o miłości.
  • Nowe początki – to znaczenie prawdopodobnie wywodzi się z mitologii nordyckiej. Stokrotka była symbolem Freyi – nordyckiej bogini miłości, piękna i płodności. W dzisiejszych czasach stokrotki często można znaleźć w bukietach dla młodych mam.stokrotki tatuaże (1)
  • Transformacja – ten pochodzi z rzymskiego mitu Vertumnus i Belides. Belides była nimfą (mitologicznym duchem natury), a Vertumnus był bogiem pór roku i ogrodów. Kiedy Vertumnus zakochał się w Belidesie, odrzuciła jego zaloty. Aby go uniknąć, przemieniła się w stokrotkę.

Znaczenie koloru stokrotki

Kolejną warstwę znaczenia można dodać do tatuażu o tematyce stokrotki poprzez użycie koloru. Chociaż zwykłe stokrotki są zawsze białe, stokrotki gerbery występują w kilku odmianach kolorystycznych, w tym:

  • Żółty – kolor żółty ogólnie symbolizuje radość, szczęście i przyjaźń. Żółte tatuaże gerbera są zatem idealnym sposobem na wyrażenie, jak ważna jest dla Ciebie przyjaźń. Świetnie sprawdzają się również jako pasujące tatuaże przyjaźni.
  • Pomarańczowy – podobnie jak żółty, pomarańczowy jest symbolem radości – ale też kreatywności i emocjonalnej energii.
  • Różowy – różowe stokrotki symbolizują delikatność i romans, a także kojarzą się z kobiecą energią.
  • czerwony – czerwone stokrotki to symbol miłości i namiętności.

Wiele osób decyduje się na tatuaż gerber w różnych kolorach, na przykład jeden kwiat z każdego koloru ułożony w jeden wzór.

Ten rodzaj tatuażu może być czysto dekoracyjny lub może być użyty do wyrażenia znaczenia wszystkich wartości wyrażanych przez różne kolory – czystość, radość, kreatywność i miłość.

stokrotka-tatuaż-12

Stokrotki w wiktoriańskich wiadomościach kwiatowych

W czasach wiktoriańskich kompozycje kwiatowe i bukiety miały bardzo specyficzne znaczenie.

Niektóre kwiaty były używane do potajemnego przekazywania wiadomości, które były zbyt niekonwencjonalne lub trudne do wypowiedzenia na głos lub dostarczenia na piśmie. Było więc coś w rodzaju kodu związanego z kwiatami.

Znaczenie miały same kwiaty, podobnie jak wstążki, którymi wiązano aranżację, a nawet sposób, w jaki zostały dostarczone.

Na przykład dawanie kwiatów komuś prawą ręką może być kodem „tak” w odpowiedzi na pytanie.

tatuaż na ramię stokrotka

W tym „systemie” zwykłe (białe) stokrotki symbolizowały niewinność i czystość. Gerber (kolorowe) stokrotki kojarzyły się z pogodą ducha i często były łączone z paprociami – symbolem szczerości.

Astry (Michaelmas daisies), mała, niebieska odmiana stokrotek, była używana do oznaczania pożegnania lub wyjazdu.

Warto zauważyć, że jeśli kwiaty były do ​​góry nogami, miały symbolizować przeciwieństwo ich zwykłego znaczenia.

Tak więc, chociaż proste stokrotki symbolizowały niewinność, odwrócone do góry nogami mogły oznaczać winę.

tatuaż stokrotka i lisek

Popularne wzory tatuaży stokrotek

Tradycyjny tatuaż stokrotka

Tatuaże w tradycyjnym stylu – z czarnym konturem i jednolitym wypełnieniem – wydają się być najlepszym wyborem dla tatuaży o tematyce stokrotek.

Kolorowe stokrotki gerbery najlepiej pasują do tego stylu, ponieważ użycie żywych kolorów jest jedną z cech charakterystycznych tej estetyki.

Tatuaż stokrotka z czarnym konturem

W ciągu ostatnich kilku lat tatuaże z kwiatów w postaci cienkich czarnych konturów stały się bardzo popularnym wyborem.

Dzięki temu powstaje misterna, elegancka konstrukcja, która najlepiej sprawdza się jako średniej i dużej wielkości element, zwykle umieszczany na przedramieniu.

tatuaż czarnej stokrotki

Akwarela stokrotka tatuaż

Po raz kolejny kolorowe stokrotki gerbery sprawdzają się najlepiej w tym projekcie. Styl akwareli skutkuje płynną, jaśniejszą kolorystyką, która ma przypominać akwarelę o dowolnej formie.

Jednak wykonanie tatuaży akwarelowych może być trudne, więc upewnij się, że wybrany artysta tatuażu ma doświadczenie w tym stylu.

Tatuaż Daisy z napisem

Jeśli twój tatuaż w stylu stokrotki ma mieć określone osobiste znaczenie, możesz podkreślić jego znaczenie poprzez dodanie napisu. Cytaty, nazwiska i daty to świetny wybór.

różowa stokrotka tatuaż

Stokrotki i inne elementy projektu

Oprócz pisania istnieje cała gama odpowiednich elementów, które możesz dodać do swojego projektu tatuażu stokrotki, aby uczynić go bardziej złożonym i atrakcyjnym.

Wśród najpopularniejszych wyborów są owady – motyle, biedronki i pszczoły. Wszystkie te elementy mają ścisły związek z kwiatami w naturze, co oznacza, że ​​świetnie sprawdzają się jako uzupełniające elementy projektu stokrotek.

Motyle są symbolem życia, nadziei i zmian. Wiele kultur kojarzy je z transformacją i zmartwychwstaniem ze względu na ich cykl życia – motyle zaczynają jako gąsienice, zanim przekształcą się w piękne skrzydlate stworzenia.

Uważa się, że biedronki przynoszą szczęście, fortunę i dobrobyt. Kojarzy się z dociekliwą naturą i dobrym humorem.

Pszczoły symbolizują społeczność i produktywność, a także determinację i energię.

Tatuaż Daisy Chain

Łańcuch stokrotek to ciąg stokrotek związanych ze sobą łodygami. Chociaż robienie stokrotek jest obecnie ogólnie kojarzone z dziećmi, niektóre źródła sugerują, że średniowieczni rycerze nosili stokrotki w walce.

Łańcuchy zostały wykonane przez ich znaczących innych jako znak miłości i ochrony.

Łańcuszki Daisy to świetny wybór na tatuaż na opasce – owijają się wokół nadgarstka lub ramienia jak bransoletka.wianuszek ze stokrotek

Stokrotka bez niektórych płatków

Tatuaż ze stokrotką, której brakuje niektórych płatków, jest często nawiązaniem do gry „On/ona mnie kocha, on/ona mnie nie kocha”, w której pełne nadziei dziewczyny i chłopaki odrywają na przemian płatki stokrotki. wypowiadanie zwrotów „kocha mnie” i „nie kocha mnie” przy każdym płatku.

Zdanie wypowiedziane podczas zrywania ostatniego płatka ma decydować o tym, czy obiekt ich uczucia odwzajemnia uczucia.

W jednym z wariantów tej gry osoba zamykałaby oczy i podnosiła garść stokrotek bez patrzenia. Liczba zebranych kwiatów miała oznaczać liczbę lat do ślubu.

Konkretne znaczenie takiego wzoru będzie bardzo osobiste – dla niektórych może symbolizować nieodwzajemnioną miłość lub utraconą miłość, dla innych dożywotnią miłość do kogoś lub ważny związek.

stokrotka-tatuaż-18

Miejsca na tatuaże Daisy

Podobnie jak w przypadku większości tatuaży, wielkość i poziom szczegółowości wzoru wpływa na wybór miejsca ich umieszczenia. Stokrotki są stosunkowo prostymi elementami, co oznacza, że ​​można je zmniejszyć do bardzo małych rozmiarów – wystarczająco małych, aby zmieściły się na palcu lub płatku ucha.

W przypadku średniej wielkości wzorów tatuaży stokrotek, które zawierają więcej kolorów i szczegółów, wybór umiejscowienia będzie naturalnie ograniczony do większych obszarów ciała. Na przykład ramiona, nogi i kark są wystarczająco duże, aby pomieścić średnie tatuaże. Ciekawą propozycją są również rękawy i półrękawy ze wzorami w stokrotki.

Duże tatuaże wymagają dużej przestrzeni – takiej jak plecy, klatka piersiowa lub udo. Należy pamiętać, że duże tatuaże są proporcjonalnie droższe, a ich wykonanie zajmuje znacznie więcej czasu – wykonanie pełnego tatuażu na plecach zajmuje od 20 do 30 godzin.

Wybierając miejsce na tatuaż, ważne jest również, aby zastanowić się, czy chcesz, aby Twój tatuaż był cały czas widoczny. Tatuaże Daisy są oczywiście mało prawdopodobne, aby same w sobie były obraźliwe, ale w niektórych kręgach nadal istnieje pewien poziom społecznego piętna związanego z tatuażami.

Tatuaże z boku szyi, na dłoniach, na klatce piersiowej i przedramionach będą widoczne przez większość czasu i mogą być kłopotliwe do zakrycia w razie potrzeby. I odwrotnie, tatuaże na plecach, ramionach lub udach i tak będą przez większość czasu ukryte pod ubraniem i nie będą trudne do ukrycia.

tatuaże stokrotkitatuaże stokrotki

tatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotki (2)tatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotki

tatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotki

tatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotkitatuaże stokrotki

niebieska stokrotka na karkumotyl-n-stokrotkastokrotka i pajęczynastokrotka-łańcuszek-nadgarstkadaisy-duxestokrotka-kwiaty-z-początkiemstokrotka-bluszczstokrotka na taliiDaisy-side-tatuażstokrotka na palcachstokrotka-tatuaż-1-650x650stokrotka-tatuaż-3stokrotka-tatuaż-4stokrotka-tatuaż-6stokrotka-tatuaż-7stokrotka-tatuaż-8stokrotka-tatuaż-9 stokrotka-tatuaż-10stokrotka-tatuaż-11stokrotka-tatuaż-12stokrotka-tatuaż-14stokrotka-tatuaż-15stokrotka-tatuaż-16stokrotka-tatuaż-17stokrotka-tatuaż-18stokrotka-tatuaż-19stokrotka-tatuaż-20stokrotka-tatuaż-21-650x650stokrotka-tatuaż-22stokrotka-tatuaż-23-650x650stokrotka-tatuaż-24stokrotka-tatuaż-25stokrotka-tatuaż-26stokrotka-tatuaż-27stokrotka-tatuaż-28stokrotka-tatuaż-30 stokrotka-tatuaż-31stokrotka-tatuaż-32-650x650stokrotka-z-psemgerbera-stokrotka-na-nadgarstkugerbera-daisy-tatuażstaromodny-różany-tatuaż-stokrotkaróżowa stokrotkafioletowo-gromadaszkic stokrotkitrzy stokrotkibiała stokrotka w parzebiała-stokrotka-z-biedronkąstokrotka-tatuażstokrotka-tatuaż-1stokrotka-tatuaż-2stokrotka-tatuaż-3stokrotka-tatuaż-4stokrotka-tatuaż-5stokrotka-tatuaż-6stokrotka-tatuaż-7 stokrotka-tatuaż-8stokrotka-tatuaż-9stokrotka-tatuaż-10stokrotka-tatuaż-13stokrotka-tatuaż-14stokrotka-tatuaż-15stokrotka-tatuaż-16stokrotka-tatuaż-17stokrotka-tatuaż-20stokrotka-tatuaż-21stokrotka-tatuaż-22stokrotka-tatuaż-24stokrotka-tatuaż-25stokrotka-tatuaż-26stokrotka-tatuaż-28stokrotka-tatuaż-29