120 inspirujących wzorów i znaczeń tatuaży niedźwiedzi

Szukasz pomysłów na tatuaż niedźwiedzia? Te tatuaże z pewnością Cię zainspirują! Sprawdź niektóre z najfajniejszych projektów niedźwiedzi w okolicy.

tatuaż na ramieniu niedźwiedzia

Od potężnych bestii po urocze misie, tatuaż niedźwiedzia jest w stanie wyrazić szereg znaczeń i pomysłów.

Tak jak lew znany jest jako król zwierząt, tak niedźwiedź znany jest jako król lasu.

Te ogromne, majestatyczne bestie dały początek tonom pięknych, znaczących wzorów tatuaży.

niedźwiedź na ramieniu ze strzałą

Kulturowe znaczenie niedźwiedzi

Różne gatunki niedźwiedzi pojawiają się w większości obszarów świata, w tym na kontynentach Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Europy i Azji.

To powszechne rozpowszechnienie niedźwiedzi oznacza, że ​​pojawiają się w wielu mitologiach, zwykle jako spokojne stworzenia traktowane z szacunkiem, a nawet szacunkiem.

niedźwiedź na boku

Być może najsłynniejszym mitem związanym z niedźwiedziami jest Kallisto w mitologii greckiej. Callisto była kochanką Zeusa, która urodziła jego dziecko, Arcas.

Kiedy dowiedziała się o tym żona Zeusa, Hera, w przypływie zazdrości przemieniła Callisto w niedźwiedzia.

Pewnego dnia Arcas, nieświadomy losu swojej matki, natknął się na niedźwiedzia Kallisto i strzelił do niej.

Zainterweniował Zeus, zamieniając oba w konstelacje – Ursa Major i Ursa Minor.

niedźwiedź tatuaż na klatce piersiowej

Idea, że ​​ludzie przybierają postać niedźwiedzia – lub odwrotnie – jest zaskakująco rozpowszechniona w różnych kulturach.

Ostiacy z Syberii rzekomo nazywali niedźwiedzie „czworonogimi” i „człowiekami futerkowymi”.

Być może nasi przodkowie zainspirowali się zaskakującą zwinnością i intelektem niedźwiedzia, a może to po prostu fakt, że niedźwiedzie czasami stoją wyprostowane, na tylnych łapach.

Tatuaże niedźwiedzie

Znaczenie tatuażu niedźwiedzia

Wytrzymałość

W różnych kulturach niedźwiedzie od dawna są uważane za symbole mocy, siły i do pewnego stopnia magii. Spójrzmy prawdzie w oczy – niewiele stworzeń byłoby na tyle głupich, by zadzierać z niedźwiedziem!

W Skandynawii istniało kiedyś przekonanie, że wojownicy mogą przemieniać się w niedźwiedzie, a przynajmniej przybierać ich cechy.

Legenda głosi, że gdyby wojownik nosił koszulę wykonaną z niedźwiedziej skóry, potraktowaną specjalnymi olejkami i ziołami, zyskałby siłę, moc i wytrzymałość niedźwiedzia.

Bear-Tattoo-Design-6

Nawiasem mówiąc, stąd pochodzi angielskie słowo beserk – koszule z niedźwiedziej skóry nazywano niedźwiedziem-sark.

Tatuaże na niedźwiedziach, szczególnie ciemne, realistyczne wzory, mogą symbolizować ducha wojownika i oznaczać surową siłę, moc i wytrzymałość.

by-Petri-Syrjala

Pokój i mądrość

Niedźwiedzie znane są jako stworzenia kontrastowe i przeciwstawne – mają ogromną siłę fizyczną, ale rzadko używają jej do polowania na inne zwierzęta.

Z osiem gatunków niedźwiedzia na świecie, tylko niedźwiedź polarny jest mięsożerny – drapieżnik polujący na foki i inne zwierzęta na pożywienie.

Pozostałe gatunki są wszystkożerne, jedzą więcej materii roślinnej i owadów niż mięsa.

Ich dieta to głównie jagody, liście, korzenie, owady, miód i termity, uzupełnione mięsem ryb i małych zwierząt.

mały miś tatuaż na ramieniu

W rzeczywistości pandy wielkie są prawie całkowicie roślinożerne – co oznacza, że ​​zwykle jedzą tylko materiał roślinny, w szczególności bambus.

Z tego powodu niedźwiedzie symbolizują siłę i moc, ale także spokój i mądrość.

Rzadko używają swojej siły do ​​przemocy i nie atakują, chyba że zostaną sprowokowane. Mieszkańcy Cree w Kanadzie nazywali nawet niedźwiedzie „dobrymi bestiami”.

Tatuaż na niedźwiedziu może oznaczać spokojną, wewnętrzną siłę połączoną z samokontrolą potrzebną, aby nie używać go do brutalnych celów.

autorstwa-Alexander-Lass-618x618

Zmartwychwstanie

Wiele kultur kojarzy niedźwiedzie z ideą zmartwychwstania lub powrotu do życia. Wynika to z faktu, że niedźwiedzie hibernują.

Przesypiają zimowe miesiące, aby wiosną znów być aktywnymi.

Od wiosny do jesieni budują masę ciała, gromadząc tłuszcz, aby utrzymać je przy życiu przez zimę i ponownie zapadają w sen zimowy.

Ten cykl sprawia, że ​​wydaje się, że niedźwiedzie „wracają do życia” na wiosnę. Tatuaż niedźwiedzia może zatem być odniesieniem do cykli życia i zmartwychwstania.

Można to rozumieć w bardzo symbolicznym sensie – na przykład tatuaż inspirowany niedźwiedziem może oznaczać moment w doświadczeniu danej osoby, w którym dokonała dużej zmiany i „rozpoczęła nowe życie”.

Tatuaże niedźwiedzie

Miłość matki

Niedźwiedzie są czasami rozumiane jako symbole macierzyńskiej miłości, troski i uczucia. Wynika to z zachowania samych zwierząt – niedźwiedzie, które kosztują siebie ogromnym kosztem, bardzo dbają o swoje młode.

Niedźwiedzie opiekują się swoimi młodymi przez stosunkowo długi czas, dopóki młode nie będą gotowe same sobie radzić.

Chociaż są to zazwyczaj bardzo spokojne stworzenia, niedźwiedzie stają się agresywne i będą walczyć na śmierć i życie, jeśli będą bronić swoich młodych.

Ten związek z matczyną miłością jest podkreślony przez implikacje pluszowego misia. Pluszowe misie kojarzą się ze szczęśliwym dzieciństwem, więc te dwa pojęcia dobrze się ze sobą łączą.

geometryczny-tatuaz-31

Znaczenie tatuażu pluszowego misia

Kiedy myślimy o niedźwiedziach, ogromne, kochające miód zwierzęta nie są jedyną rzeczą, która przychodzi na myśl.

Pluszowe misie, domyślne pluszaki naszego dzieciństwa i nie tylko, również zajmują ważne miejsce w wielu kulturach.

Historia pluszowych misiów

Może dziwić, że pierwszy miś został wynaleziony zaledwie 120 lat temu. Co ciekawsze, zabawka nosi imię Theodore’a Roosevelta, 26. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Historia mówi, że w 1902 Roosevelt był na polowaniu na niedźwiedzie w Mississippi. Chcąc upewnić się, że prezydent będzie mógł zastrzelić niedźwiedzia, słudzy Roosevelta złapali jednego, bili go pałkami i przywiązali do wierzby.

Roosevelt odmówił zastrzelenia niedźwiedzia, (słusznie, jak większość się zgodzi), twierdząc, że zdobycie trofeum myśliwskiego za zastrzelenie związanego, na wpół przytomnego zwierzęcia było niesportowe. Mimo to Roosevelt wydał polecenie zabicia niedźwiedzia, aby zakończyć jego cierpienie.

Ten incydent dał początek słynnej kreskówce politycznej w The Washington Post, narysowanej przez Clifforda Berrymana, przedstawiającej Roosevelta odchodzącego od schwytanego niedźwiedzia.

Bear-Tattoo-Design-30To właśnie ta kreskówka zainspirowała Morrisa Michtoma, wynalazcę urodzonego w Rosji, do stworzenia pluszowego misia i umieszczenia go na wystawie sklepowej, wraz z napisem „Miś pluszowy”. Najwyraźniej Roosevelt dał Michtomowi pozwolenie na używanie jego imienia….

Zabawki odniosły natychmiastowy sukces – i jak wszyscy wiemy, do dziś cieszą się popularnością. W tym samym czasie, gdy Michtom robił pierwszego pluszowego misia, firma Steiff w Niemczech również zaczęła produkować pluszowe misie, nieświadoma amerykańskiego trendu pluszowego misia.

kolorowy niedźwiedź tatuaż

Znaczenie tatuaży misia

Pluszowe misie to popularne zabawki dla dzieci, z oczywistych względów – są mięciutkie, urocze i przytulanki, z przyjaznymi wyrazami twarzy.

Te same cechy sprawiają, że jest to powszechny prezent również dla dorosłych. Pluszowe misie są wyrazem miłości, troski i uczucia.

Te projekty mogą mieć kilka znaczeń. Mogą być odniesieniem do konkretnego niedźwiedzia, który miał znaczenie w życiu człowieka. Na przykład cenna zabawka z dzieciństwa lub prezent dla pluszowego misia otrzymany w wieku dorosłym od kogoś ważnego.

tatuaż z niebieskim niedźwiedziem

Ogólnie rzecz biorąc, tatuaże z motywem pluszowego misia są beztroskimi, słodkimi przypomnieniami o znaczeniu miłości i uczucia oraz o ludziach w naszym życiu, którzy się o nas troszczą.

Większość z tych projektów jest wykonana w tradycyjnym stylu, przypominającym uroczą kreskówkę. Czarny kontur jest wypełniony głównie jednolitymi kolorami, z niewielkim cieniowaniem.

Bear-Tattoo-Design-5

Pomysły na tatuaż niedźwiedzia

Tatuaż plemiennych niedźwiedzi

Popularność sztuki plemiennej w projektach tatuażu ponownie rośnie, więc jest to idealny czas na tatuaż plemienny.

Nowoczesne tatuaże inspirowane plemionami tworzą dość duże, złożone elementy, najlepiej umieszczane na ramieniu, plecach lub ramieniu. Zazwyczaj są one tuszowane w jednym kolorze, zazwyczaj czarnym lub ciemnobrązowym.

Zaprojektowane przez profesjonalnego artystę z doświadczeniem w tym stylu, tatuaże plemiennego niedźwiedzia będą całkowicie wyjątkowe zarówno pod względem wyglądu, jak i znaczenia.

W zależności od konkretnego rodzaju sztuki plemiennej, którą chcesz naśladować – a jest wiele opcji, od polinezyjskiego po maoryskiego i azteckiego – określone elementy projektu będą miały dodatkowe znaczenie symboliczne.

czarny niedźwiedź

Na przykład liniowy wzór grotów w sztuce polinezyjskiej reprezentuje siłę i odwagę – po włączeniu do projektu niedźwiedzia ta symbolika bardzo dobrze pasuje do symboliki zwierzęcia.

Sprawdź nasz artykuł na temat plemiennych tatuaży, aby uzyskać bardziej ogólne pomysły, oraz te dotyczące plemiennych tatuaży polinezyjskich, maoryskich, samoańskich i azteckich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Geometryczny tatuaż niedźwiedzia

Geometryczny styl tatuażu jest jednym z najlepszych wyborów na prosty tatuaż niedźwiedzia. Geometryczne tatuaże wykorzystują proste linie i geometryczne kształty, aby stworzyć uproszczoną, zwykle symetryczną wersję obiektu lub zwierzęcia.

Geometryczne tatuaże niedźwiedzi mogą być po prostu „klockowatymi” konturami, wykonanymi cienkimi czarnymi liniami, aby uzyskać prosty, elegancki wygląd. Czasami stosuje się technikę dotwork, aby dodać cieniowanie i głębię do projektu.

Dotwork polega na umieszczaniu małych kropek w różnej odległości od siebie – im bliżej kropek, tym ciemniejszy obszar pojawia się z daleka.

Aby uzyskać bardziej efektowny wygląd, rozważ dodanie kolorowego wypełnienia lub tła. Pamiętaj, że geometryczne tatuaże w żadnym wypadku nie dążą do realizmu, więc nie musisz ograniczać się do naturalnych kolorów niedźwiedzia, takich jak brąz i czerń.

Tatuaże niedźwiedzie

Słodki tatuaż niedźwiedzia

Chociaż niedźwiedzie są przerażającymi, niezwykle silnymi stworzeniami, istnieje tendencja – szczególnie na Zachodzie – do myślenia o niedźwiedziach jako słodkich i milutkich.

Część tego pomysłu wynika z naszego upodobania do pluszowych misiów. Ale każdemu, kto kiedykolwiek widział niedźwiadka, trudno będzie powiedzieć, że nie jest najsłodszą żywą istotą!

by-Benjamin-Laukis

Słodkie misie mogą nawiązywać do pluszowych misiów, aby uzyskać wygląd podobny do kreskówek. Tatuaż niedźwiadka również będzie lekki i słodki, wyrażający niewinność.

Bear-Tattoo-Design-21

Tatuaż niedźwiedzia pandy

Ze swoim czarno-białym futrem i upodobaniem do bambusa, pandy wielkie są prawdopodobnie najbardziej charakterystycznymi przedstawicielami rodziny niedźwiedzi – obok niedźwiedzi polarnych.

Pandy są znane ze swojego spokojnego usposobienia i diety opartej na roślinach. W kategoriach duchowych uważa się, że pandy oznaczają zachętę do zwolnienia tempa, odprężenia się na chwilę i zaprzestania wykonywania wielu zadań jednocześnie i wyczerpywania zbyt dużej ilości naszej energii.

Podczas gdy podstawowym znaczeniem dzieł sztuki z niedźwiedziem czarnym lub brunatnym jest siła i moc, tatuaże pandy wyrażają spokój i branie rzeczy we własnym tempie w życiu.

by-Sven-Rayen-Antwerpia-Belgia

Tatuaż niedźwiedzia łapa

Ciekawą alternatywą dla wizerunku niedźwiedzia jest projekt niedźwiedziej łapy. Ten rodzaj tatuażu ma kształt odcisku łapy niedźwiedzia, z wypełnieniem lub bez.

Zamiast wypełniać wydruk jednolitą czernią lub innym kolorem, możesz wykazać się kreatywnością i umieścić plemienne wzory lub obraz wewnątrz konturu.

Najczęstsze miejsca, w których wykonuje się tatuaż z łapą niedźwiedzia, to klatka piersiowa i ramię.

Bear-Tattoo-Design-16

Niedźwiedź rozmiary tatuaży

Niedźwiedzie to ogromne stworzenia – niedźwiedzie polarne, największe z nich, mogą osiągnąć ponad metr wysokości w kłębie.

Ale to nie znaczy, że tatuaż z niedźwiedziem koniecznie musi być duży. Niektóre projekty można skalować, aby pasowały do ​​małych obszarów, takich jak kark lub nawet za uchem.

Kluczem do zaprojektowania odpowiedniego tatuażu małego misia jest wycięcie zbędnych detali. Im bardziej uproszczony projekt, tym mniejszy może być tatuaż.

Powodem tego jest ograniczenie grubości linii wytwarzanych przez pistolet lub igłę do tatuażu. Jeśli skomplikowany projekt zostanie wciśnięty w przestrzeń, która jest dla niego zbyt mała, wiele szczegółów zostanie utraconych, a projekt stanie się nieporządny i zniekształcony w tym procesie.

Tak więc w przypadku małych przestrzeni wybierz proste projekty. Zarys niedźwiedzia lub solidny czarny kształt to najbezpieczniejsze opcje, które zmieszczą się nawet w najmniejszej przestrzeni. Pluszowe misie, misie z kreskówek i niedźwiadki mogą być również świetną alternatywą dla małych placówek.

Bear-Tattoo-Design-15

Można by pomyśleć, że wzór łapy niedźwiedzia byłby łatwy do zrobienia w bardzo małym tatuażu, ale problem z tym pomysłem polega na tym, że po zmniejszeniu odcisk łapy nie będzie od razu rozpoznawalny jako należący do niedźwiedzia.

Biorąc to pod uwagę, niedźwiedzie łapy różnią się od odcisków większości innych zwierząt tym, że niedźwiedzie mają pięć cyfr (palców). Tymczasem gatunki psów, takie jak wilki czy psy, mają cztery.

Jeśli jesteś otwarty na pomysł zdobycia większego tatuażu o tematyce niedźwiedzia, dostępnych jest więcej opcji. Należy pamiętać, że podczas wykonywania tatuażu dużego projektu w zakrzywionym obszarze ciała – takim jak ramię lub noga – należy zadbać o to, aby wzór nie był zniekształcony.

Największe tatuaże najlepiej sprawdzą się w płaskich obszarach, takich jak plecy, klatka piersiowa, brzuch, żebra czy udo. Rękawy i inne tatuaże na ramionach muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby nie „za bardzo rozciągać” niedźwiedzia wokół ramienia.

Tatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzie

Tatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzie

Tatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzie

Tatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzie

Tatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzieTatuaże niedźwiedzie (1)Tatuaże niedźwiedzie (2)

7ce3b39d4193f4606b6f5b510ff4f18182f9d46a0b480d286966182cca098141092fafeb37229c6f4f5411622023299d1Artysta-nieznany.1by-Ayı-Dövmeby-Barbe-Rousseby-Bert-Thomasautorstwa-David-Hale-1024x768autorstwa-Dr-Wooby-Kirsten-Holliday-of-Wonderland-Tattoos-Portland-Oregonprzez-Megan-Massacre-769x1024by-Nouvelle-Rita-of-Lisbon-Portugalia1-674x1024autorstwa-Peter-Aurischprzez-Philippe-Fernandezprzez-Zbawienie-Tatuażby-Samantha-Smith-Tattoo-Co-Richmond-BC przez-Samuele-Brigantiby-Stefan-Johnssone762abc913bf66a06cf814f904b25637ulepszony-buzz-16951-183689079-0tumblr-m-efml-gil-r-z-w-o-1030875658-862x1024Niedźwiedź-Tatuaż-ProjektBear-Tattoo-Design-1Bear-Tattoo-Design-2Bear-Tattoo-Design-3Bear-Tattoo-Design-7Bear-Tattoo-Design-8Bear-Tattoo-Design-9Bear-Tattoo-Design-10Bear-Tattoo-Design-11Bear-Tattoo-Design-12 Bear-Tattoo-Design-13Bear-Tattoo-Design-14Bear-Tattoo-Design-17Bear-Tattoo-Design-18Bear-Tattoo-Design-19APARAT CYFROWY OLYMPUSBear-Tattoo-Design-24Bear-Tattoo-Design-25Bear-Tattoo-Design-26Bear-Tattoo-Design-27Bear-Tattoo-Design-28Bear-Tattoo-Design-31Bear-Tattoo-Design-32Bear-Tattoo-Design-33