130 niesamowitych wzorów tatuaży na ramię

Tatuaże z opaskami zawsze były ciekawym wyborem, choć dopiero od niedawna zyskały powszechną popularność.

W ciągu ostatnich kilku lat pojawił się trend na tatuaże z opaskami, które nagle stały się jednym z bardziej popularnych wzorów na całym świecie.

Gradient Pattern Band autorstwa Ervanda Akopova

Charakterystyka tatuażu opaski na ramię

Tatuaż na opasce zasadniczo ma kształt bransoletki. Konstrukcja owija się wokół ramienia w linii prostej i można ją umieścić w dowolnym miejscu na całej długości ramienia, w tym wokół przedramienia i nadgarstka.

Jeśli chodzi o rozmiar, opaski na ręce wahają się od bardzo wąskich (nawet tylko pojedyncza cienka kreska) do wystarczająco szerokich, by wyglądały jak półrękawy.

Tatuaże z opaskami to świetny wybór na pierwszy tatuaż. Ponieważ tatuaż z definicji musi być umieszczony na ramieniu, w razie potrzeby stosunkowo łatwo jest zakryć go długimi rękawami.

Warto również wspomnieć, że ramię jest generalnie jednym z najmniej bolesnych obszarów podczas tatuowania. Istnieje kilka wrażliwych obszarów, takich jak wnętrze bicepsa i łokcia, ale poza tym poziom bólu powinien być doskonale znośny.

Opaski ozdobne Kristiny Darmaeva

Chociaż większość tatuaży z opaskami jest wykonywana w całości na czarno, jest to bardziej trend niż reguła.

Głównym powodem popularności opasek w całości w kolorze czarnym jest to, że wzory są najczęściej abstrakcyjne lub geometryczne, a czarne linie lub kropki najdobitniej wydobywają kształty.

Mimo to nie ma powodu, aby nie mieć koloru w tatuażu na opasce – wszystko zależy od projektu i elementów, które chcesz zawrzeć.

Ozdobna opaska na przedramię od Fanny

Popularne opcje projektowania

Jedną z najlepszych rzeczy w tatuażach z opaskami na ramię jest nieskończony zakres kreatywności.

W końcu jedynym aspektem, który jest wstępnie zdefiniowany w tatuażach z opaskami na ramię, jest to, że owijają się wokół ramienia – wszystko inne, od rozmiaru po projekt i znaczenie, zależy wyłącznie od Ciebie i Twojej wyobraźni.

Tradycyjne zespoły Kristiny Darmaeva

Wiele tatuaży z opaskami, które zobaczysz w naszej galerii i innych miejscach, będzie zależało od abstrakcyjnych geometrycznych kształtów.

Biorąc pod uwagę regularny charakter opasek (tworzące pełne koło poprzez owijanie się wokół ramienia), symetryczne i geometryczne wzory dobrze komponują się pod względem estetycznym.

Geometryczny zespół Martynasa Šnioka .a

Jeśli chodzi o opaski zawierające rozpoznawalne elementy, popularne wzory i style to:

  • Tatuaże z opaską na ramię – mogą to być tylko jedna linia prosta lub kilka umieszczonych w regularnych lub nieregularnych odstępach wzdłuż ramienia. Wyglądają niezwykle elegancko w swojej prostocie i dają ciekawy efekt estetyczny.
  • Tatuaże z biżuterią na ramię – ponieważ tatuaże na opasce przybierają kształt bransoletki, ma sens, że wiele osób wybiera wzór, który naśladuje wygląd… prawdziwej bransoletki. Wykonane w stylu 3D mogą wyglądać zaskakująco realistycznie i tworzyć iluzję bycia biżuterią.Dotwork Armband autorstwa Tarasa Shtanko
  • Symboliczne tatuaże na opasce – opaski mogą wiązać się z użyciem symboliki, aby nadać tatuażowi głębsze znaczenie. Popularnym wyborem jest Ouroboros – starożytny symbol wieczności i odrodzenia, przybierający postać węża pożerającego własny ogon. W formie opaski na ramię wąż owija się wokół ramienia w równej linii. Innym powszechnym symbolem jest nieskończoność – ma kształt cyfry 8 umieszczonej na boku i można ją łatwo przerobić na wzór opaski na ramię. Strzały robią również świetne tatuaże na ramieniu, podobnie jak kotwice na linie. Strzała jest między innymi symbolem ochrony, osiągnięć i postępu. Tymczasem kotwica symbolizuje stabilność i siłę.
  • Krajobrazy – najnowszy trend w tatuażach na opaskach polega na wykorzystaniu minimalistycznych pejzaży. Największą popularnością cieszą się lasy i góry, choć świetnie sprawdzają się też panoramy miast.Linework Armband by Sasha Masiuk
  • Plemienne tatuaże na ramieniu – plemienne obrazy tradycyjnie polegają na zazębianiu się zakrzywionych linii kończących się ostrymi punktami. Ponieważ wzory plemienne są zwykle abstrakcyjne i używane tylko jako dekoracja, można je łatwo dostosować do kształtu opaski.Pasmo górskie Dotwork autorstwa Doy
  • Kwiatowe opaski – kwiaty, winorośle i inne elementy kwiatowe generalnie tworzą misterne, delikatnie wyglądające opaski na ramię. Wzory mogą być odważniejsze dzięki zastosowaniu większych kwiatów (takich jak róże) i/lub koloru.Tatuaż na ramieniu Treeline autorstwa Banul
  • Cytat tatuaże opaski – krótkie cytaty można dopasować do tatuażu na opasce. Może to być trochę trudne – uzyskanie odpowiedniego rozmiaru i czcionki, tak aby cytat był owinięty wokół ramienia bez nakładania się lub zbyt dużej przerwy, może wymagać trochę wysiłku. Jest to jednak dalekie od niemożliwego i sprawi, że tatuaż będzie świetnie wyglądający i niepowtarzalny.Heavy Blackwork Armbands autorstwa Matty Darienzo

Miejsca docelowe

Z definicji tatuaż opaski będzie musiał być umieszczony na ramieniu.

Pozostaje jednak do rozważenia, gdzie dokładnie: jak wspomniano powyżej, dowolne miejsce na długości ramienia jest opcją. Kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Tatuaże na bicepsie – biceps to najszerszy obszar ramienia, co czyni go najodpowiedniejszym miejscem na dłuższe projekty. Opaski na biceps też będą najłatwiejsze do ukrycia – w przypadku wąskich lub w inny sposób prostych tatuaży na ramieniu, krótkie rękawy mogą wystarczyć, aby je ukryć.Zakresy kryształowe doktora Woo
  • Tatuaże opaski na przedramię – choć węższe od bicepsa, przedramię wciąż oferuje dużo miejsca, nawet na opaski z cytatem. Popularnym wyborem są tatuaże z półrękawem na przedramieniu – zaczynając od poziomej linii nad nadgarstkiem, a projekt sięgający częściowo w kierunku łokcia. Świetnym wyborem są również pasujące opaski na przedramiona na obu ramionach.Minimalistyczne zespoły Raice Wong
  • Tatuaże opaski na nadgarstek – najlepsze miejsce na mniej skomplikowane projekty, biorąc pod uwagę, że nadgarstek jest stosunkowo cienki. Jeśli martwisz się o swoją odporność na ból, warto pamiętać, że nadgarstek może być bardziej bolesnym miejscem do tatuowania niż przedramię i biceps.Tatuaż Haft Krzyżykowy przez Taras Shtanko

Ostatnie słowa

Opaski na ramię to uniwersalne, świetnie wyglądające projekty o dużej estetyce.

Niezależnie od tego, czy są wykonane na jednym ramieniu, czy jako pasujący zestaw na obu, mają nowoczesny, stylowy wygląd, który z pewnością wyróżni Cię z tłumu.

Jeśli nadal szukasz pomysłów na to, co umieścić na opasce, zajrzyj do naszej ogromnej galerii poniżej, aby uzyskać mnóstwo inspiracji!

Minimalistyczne opaski Balazs BercsenyiNiesamowita opaska na ramię autorstwa Ervanda AkopovaKwiatowa opaska na ramię od ZihwaGeometryczna opaska na ramię Sophie LeePark rozrywki Dotwork autorstwa DoyKwiatowa opaska BanulCzyste linie Barb RebeloTribal Armband firmy ShonTatuaż Krajobraz Opaska na Ramię przez Mikki BedolWielka fala Kev Richardson JrGeometryczny projekt Blackwork autorstwa Gloreyhole TattoosRóżowe i żółte paski autorstwa DoyCzarne opaski na ramię Berç BatuhanWspaniały kwiatowy wraparound autorstwa Lawrence'a EdwardsaKwiatowe opaski Dotwork autorstwa Lawrence'a EdwardsaProjekt tatuażu opaski na ramię autorstwa Taras ShtankoWąski zespół krajobrazowy autorstwa ChxrylTatuaż Liniowy Opaska na Ramię przez Tad PeytonOzdobna opaska na ramię autorstwa Bicem SinikGradient Design autorstwa Ervanda AkopovaTrójkąty liniowe autorstwa Miami Tattoo CoLinia drzew Moonlite autorstwa DoyNegatywna spirala przestrzeni autorstwa Ervanda AkopovaNorse Armband Design autorstwa Andreasa VrontisFleur De Lis na opasce Tatiany AlvesOpaska ze strzałką Berç BatuhanBold Armband autorstwa Lee JongmoonOpaska w stylu szkicu autorstwa Inez JaniakFazy ​​Księżyca autorstwa BanulTatuaż Opaska na Ramię przez Emily ToneyTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuopaska-tatuaż (31)Tatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniuTatuaże na ramieniu

Arm-Band-Tatuaże-dla-Kobiet

Batman-opaska-tatuaż

Koraliki-i-Kwiaty-Opaska-Tatuaż

Piękne-opaski-Tatuaże-dla-Dziewczyn

Najlepsze-Wzory-tatuaz-na-ramki-dla-kobiet-i-dziewczyn

opaska na ramię

Śliczne-Kwiat-Opaskę-Tatuaż

jeleń-czaszka-poroże-opaska-tatuaż

kwiatowy-opaska

Kwiaty-opaski-tatuaż-wzory

Świetne-opaski-tatuaż-wzory-kobiety-tatuaże

grecki-opaska-tatuaż

hawajska opaska

opaska hitmana

indyjska-opaska

Indyjskie-opaski-tatuaż-wzory

Koronkowa opaska na ramię-Wodoodporny-Tatuaż

muzyka-opaska-tatuaż

Pocahontas-Arm Band-Tattoo

Polinezyjski-opaska na ramię Piękne-paski-i-ptaki-tatuaże-opaski na ramię

Mała opaska na ramię

Sportowe-paski-opaski na ramię

gwiazda-burst-opaska-tatuaż

Steelers-opaska-tatuaż

opaska-tradycyjna

USAF-opaska-tatuaż

Vine-Ramię-Opaska-Tatuaże-dla-Kobiet Tatuaże na ramię Opaska-Tatuaże-1 Opaska-Tatuaże-5 Opaska-Tatuaże-7 Opaska-Tatuaże-10 Opaska-Tatuaże-20 Opaska-Tatuaże-51 Opaska-Tatuaże-66 Opaska-Tatuaże-fajne Armband-Tatuaże-dla-Kobiet-Wzorów Opaska-Tatuaże-ładne Tatuaże-na-nodze opaski-tatuaże-tatuaż-wzory-tribal-108399 szalone-opaski-tatuaże Śmieszne-Orzeł-Opaska-Tatuaż-dla-Mężczyzn zielony-atrament-tribal-opaska-tatuaż inspirowana-opaska-tatuaż pomnik-67 opaska-wężowa-tatuaż-dla-mężczyzn niesamowity-projekt-tatuaz-opaski tribal-band-tatuaż-projekt-dla-chłopaków