150 eleganckich tatuaży kręgosłupa dla mężczyzn i kobiet

Szukasz pomysłów na tatuaż kręgosłupa? Spójrz na nasze ulubione projekty poniżej!

czarno-biały tatuaż kręgosłupa

Jeśli chodzi o wybór tatuażu, nie każdy z nas zaczyna od wymyślenia projektu. Umieszczenie elementu może być czynnikiem decydującym.

W tym artykule przyjrzymy się dogłębnie tatuażom kręgosłupa – w tym popularnym pomysłom projektowym, rzeczom do rozważenia przy wykonywaniu tatuażu kręgosłupa i mnóstwu innych przydatnych rzeczy!

tatuaż kręgosłupa

Czym są tatuaże kręgosłupa?

Tatuaże kręgosłupa, jak sama nazwa wskazuje, to tatuaże wykonywane wzdłuż kręgosłupa. Różnią się od tatuaży pełnych pleców tym, że mają liniowy kształt, biegnąc tylko przez środek pleców.

Pod względem szerokości obejmują tylko sam kręgosłup i najbliższe otoczenie – zwykle około cala po obu stronach.

kręgosłup-tatuaże03

Zazwyczaj tatuaże kręgosłupa biegną od karku do kości ogonowej. Możliwe są jednak również krótsze projekty, obejmujące mniejszą część kręgosłupa.

Popularne wzory tatuaży kręgosłupa

Jeśli chodzi o projekty tatuaży kręgosłupa, ograniczenie do długiej, wąskiej przestrzeni może być punktem wyjścia dla naprawdę wyjątkowych i kreatywnych pomysłów. Niektóre z najpopularniejszych projektów kręgosłupa to:

 • Kręgosłup… na kręgosłupie – projekt ten polega na tatuowaniu stylizowanego lub anatomicznie poprawnego obrazu kręgosłupa w odpowiednim obszarze. Pomyśl o tym jako o tatuowaniu konturu każdej kości na skórze. Ten projekt jest zwykle wykonywany jako tylko kontur lub jako realistycznie wyglądający tatuaż 3D. Jest zwykle wytatuowany czarnym atramentem.

  tatuaż kręgosłupa

 • Pismo na tatuażu kręgosłupa – te delikatne, małe tatuaże kręgosłupa polegają na umieszczeniu długiej linii tekstu, zwykle w kolorze czarnym, wzdłuż kręgosłupa. Jest to jeden z najpopularniejszych tatuaży kręgosłupa dla kobiet i łatwo zrozumieć, dlaczego – projekt jest subtelny, minimalny i znaczący. Kręgosłup jest jednym z niewielu obszarów na ciele, w których można wytatuować długi fragment tekstu bez patrzenia na niezręczność, więc jeśli chcesz uzyskać długie, pełne zdanie lub dwa, może to być idealne rozwiązanie.

nowoczesny tatuaż kręgosłupa

Czcionki pisane kursywą lub odręcznie są zazwyczaj dobrym rozwiązaniem – sprawią, że tatuaż będzie wyglądał jeszcze bardziej elegancko i subtelnie.

Czcionki odręczne są trudniejsze do odczytania niż na przykład czcionki drukowane lub do pisania, więc są również doskonałym wyborem, jeśli wolisz, aby treść tekstu była względnie prywatna.tatuaż kręgosłupa

Jeśli prywatność jest dla Ciebie ważnym czynnikiem, rozważ przetłumaczenie tekstu na inny język i/lub alfabet – po prostu upewnij się, że otrzymasz tłumaczenie z zaufanego źródła.

Alfabety grecki, arabski, gruziński, hebrajski i cyrylica to świetne alternatywy.

tatuaż kręgosłupa

 • Chińskie tatuaże kręgosłupa – wariacja na temat tatuażu kręgosłupa, chińskie znaki to kolejna popularna opcja, szczególnie w przypadku tatuaży kręgosłupa dziewcząt. Tradycyjnie chiński był pisany pionowymi kolumnami, od góry do dołu – co w pewnym sensie sprawia, że ​​jest to bardziej odpowiedni wybór dla cienkiego, pionowego tatuażu niż tekst w alfabecie rzymskim.

  tatuaż kręgosłupa

 • Układ Słoneczny – planety Układu Słonecznego to kolejny popularny projekt zarówno męskich, jak i żeńskich tatuaży kręgosłupa. Planety są ułożone w sekwencji, ułożone w pionową linię i wytatuowane – zwykle w kolorze – wzdłuż środkowej części kręgosłupa. Znaczenie tego tatuażu zależy od indywidualnej interpretacji, choć często kojarzy się z przypomnieniem naszego miejsca we wszechświecie lub ogromu otaczającego nas świata.

  tatuaż kręgosłupa

 • Strzałki – dzięki cienkiemu, wydłużonemu kształtowi strzały tworzą świetne tatuaże kręgosłupa. Strzałki to złożone symbole o szerokim zakresie znaczeń – więcej o tatuażach ze strzałkami przeczytasz tutaj. Ogólnie rzecz biorąc, symbolizują ochronę, pozytywność, postęp i osiągnięcia. Mogą również oznaczać przyjaźń i miłość.

  tatuaż kręgosłupa

 • Kwiatowe wzory – kolejny świetny wybór na tatuaże na kręgosłup dla kobiet, kwiaty i kwiatowe wzory mogą stworzyć naprawdę piękne, małe tatuaże na kręgosłup. Najbardziej popularne są winorośle, kwiaty wiśni i róże lub lilie o długich łodygach. Są one zwykle wykonywane w kolorze, w górnej części kręgosłupa.

  kręgosłup-tatuaże01

 • Plemienne wzory – plemienne tatuaże przybierają formę stylizowanej sztuki na wpół abstrakcyjnej – złożonej z zakrzywionych czarnych linii zwężających się do ostrego punktu na obu końcach – lub skomplikowanych wzorów inspirowanych tradycyjną sztuką Polinezji i innych kultur plemiennych. Ponieważ plemienne tatuaże mogą przybierać dowolny kształt i rozmiar, można je łatwo dopasować do cienkiej, wąskiej przestrzeni wzdłuż kręgosłupa. Niektóre plemienne sztuki tatuażu są czysto dekoracyjne, podczas gdy tatuaże inspirowane prawdziwymi kulturami plemiennymi mogą nieść bardzo specyficzne znaczenia i wiadomości.

  tatuaże kręgosłupa wzory pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (2)

  Sprawdź nasz dedykowany artykuł na temat plemiennych tatuaży, aby uzyskać więcej informacji i mnóstwo przykładów.

Duchowe i symboliczne znaczenie kręgosłupa

Choć zwykle skupiamy się na znaczeniu wzorów i elementów tatuażu, czasami znaczenie mogą mieć również umiejscowienia, poza względami praktycznymi lub podyktowanymi kształtem wybranego wzoru.

Kręgosłup jest jednym z takich obszarów ciała, z jego duchowymi i symbolicznymi znaczeniami wykraczającymi poza świat sztuki tatuażu.

Dla niektórych kultur, subkultur i grup duchowych kręgosłup jest najważniejszą częścią ciała.

Na przykład w Hatha jodze kręgosłup jest uważany za oś ludzkiego ciała i, w sensie duchowym, za filar łączący królestwa Nieba i Ziemi..

tatuaż kręgosłupa

Symbolicznie uważa się, że kręgosłup jest źródłem całej naszej energii. U dołu kręgosłupa znajduje się część o nazwie sacrum – od łacińskiego słowa „święty”. To tutaj znajduje się środek ciężkości w naszych ciałach i jako taki uważany jest – szczególnie wśród entuzjastów jogi – za punkt naszego stosunku do podłoża, ciała i rzeczywistości.

Niezależnie od tego, czy przypisujemy się do tych przekonań, czy nie, nie można zaprzeczyć, że nasz kręgosłup jest głównym filarem podtrzymującym nasze ciała – co ciekawe, jest to pierwsza część ciała każdego dziecka, która powstaje w łonie matki.

Z każdej perspektywy kręgosłup w jakiś sposób reprezentuje siłę i podstawowe wartości.

tatuaż kręgosłupa

Co wziąć pod uwagę przy robieniu tatuaży kręgosłupa

Rzeczy, o których należy pamiętać i rozważyć przed podjęciem decyzji, są w dużej mierze takie same w przypadku tatuaży kręgosłupa, jak w przypadku każdego innego rodzaju sztuki ciała. Jest jednak kilka rzeczy, które są szczególnie ważne, jeśli chodzi o tatuaże kręgosłupa.

Przyszłe tatuaże

W wielu przypadkach urok i piękno tatuaży kręgosłupa polega na ich prostocie i tym, że zakrywają tylko kręgosłup, schodząc dokładnie w dół środka pleców.

Oznacza to, że jeśli zrobisz sobie tatuaż na kręgosłupie, a w przyszłości chcesz mieć coś bardziej wytatuowanego na plecach, efekt końcowy może wyglądać na nieco chaotyczny lub niezorganizowany.

tatuaż kręgosłupa mężczyzn

Jednym ze sposobów jest planowanie z wyprzedzeniem – jeśli uważasz, że możesz chcieć czegoś więcej na plecach, wybierz projekt tatuażu na kręgosłup, który w razie potrzeby można rozszerzyć, aby zakryć całe plecy lub pionową połowę.

Ewentualnie pomyśl o zrobieniu tatuażu, który obejmuje połowę kręgosłupa – górną lub dolną – pozostawiając drugą połowę pleców pustą, gotową do oddzielnego, ale uzupełniającego projektu.

Maskowanie tatuaży kręgosłupa

Zakrywanie tatuażu innym tatuażem jest dość powszechne. Może być konieczne z wielu powodów, na przykład dlatego, że nie jest już aktualne, nie pasuje stylistycznie do późniejszych tatuaży danej osoby lub po prostu dlatego, że osoba nie lubi już swojego pierwotnego wyboru.

Tuszowanie jest najskuteczniejsze, gdy oryginalny tatuaż jest stosunkowo mały i nie zawiera zbyt wielu dużych ciemnych obszarów. Jednak w przypadku tatuaży na całej długości kręgosłupa może być trudno znaleźć wzór, który będzie odpowiedni, aby przejść nad nim i całkowicie go ukryć.

kobieta z tatuażem kręgosłupa

To nie powinno powstrzymywać Cię przed wykonaniem tatuażu kręgosłupa – w końcu wszystkie tatuaże są trwałe, więc każdy tatuaż musi być przemyślanym i świadomym wyborem, aby mieć go na zawsze. Pamiętaj jednak, że małe tatuaże na kręgosłupie, takie jak cienkie linie pisania, będą łatwiejsze do zakrycia niż szerokie, ciemne, gęste wzory.

Czynnik bólu dla tatuaży kręgosłupa

Tatuaż bezpośrednio na kręgosłupie będzie boleć bardziej niż w większości innych obszarów. Są ku temu dwa powody. Po pierwsze, między kością a skórą nie ma zbyt mało tkanki – brak mięśni i tłuszczu, które pochłaniałyby ból i wibracje pistoletu do tatuażu.

Po drugie, kręgosłup jest bardzo wrażliwym obszarem – rdzeń kręgowy odbiera i przetwarza sygnały i odczucia z całego ciała, więc bezpośrednie uszkodzenie skóry w tym obszarze jest stosunkowo bolesne.

tatuaż kręgosłupa

Mimo to nie jest tak, że ból jest nie do zniesienia – jest mnóstwo ludzi z tatuażami kręgosłupa. Nie pozwól, aby ból zniechęcił Cię do wykonania tatuażu kręgosłupa – po prostu bądź przygotowany. Jeśli naprawdę martwisz się, jak sobie z tym poradzisz, bądź szczery ze swoim tatuatorem – może zasugerować podzielenie procesu tatuowania na więcej niż jedną sesję.

Ostatnie słowa

Niezależnie od tego, czy mają być czysto dekoracyjne, czy mają głębsze znaczenie, tatuaże kręgosłupa tworzą wyjątkową, kreatywną sztukę ciała, która z pewnością będzie przyciągać wzrok i oryginalna.

Aby zobaczyć wspaniałe przykłady tatuaży kręgosłupa dla kobiet i mężczyzn, sprawdź naszą galerię poniżej!

tatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupatatuaż kręgosłupa

/ alfa alfan czarniejszy ochroniarz boeder chiński szalony delta każdy jaam kelwin drabina najnowszy liney śliczny księżyc muzyka Paw módl się czerwony samsun Sara jasnowidz spanco tatuaże kręgosłupa wzory pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (2) tatuaże kręgosłupa projekty pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (10) tatuaże kręgosłupa projekty pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (16) tatuaże kręgosłupa projekty pomysły mężczyźni kobiety dziewczęta (23) tatuaże kręgosłupa wzory pomysły mężczyźni kobiety dziewczęta (24) tatuaże kręgosłupa wzory pomysły mężczyźni kobiety dziewczęta (25) tatuaże kręgosłupa wzory pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (27) tatuaże kręgosłupa wzory pomysły mężczyźni kobiety dziewczęta (29) tatuaże kręgosłupa projekty pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (31) tatuaże kręgosłupa projekty pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (33) tatuaże kręgosłupa wzory pomysły mężczyźni kobiety dziewczyny (41)  kręgosłup-tatuaże02  kręgosłup-tatuaże04 kręgosłup-tatuaże05 kręgosłup-tatuaże06 kręgosłup-tatuaże07 kręgosłup-tatuaże08 kręgosłup-tatuaże09 kręgosłup-tatuaże10 kręgosłup-tatuaże11 kręgosłup-tatuaże12 kręgosłup-tatuaże13 kręgosłup-tatuaże14 kręgosłup-tatuaże15 kręgosłup-tatuaże16 kręgosłup-tatuaże17 kręgosłup-tatuaże18 kręgosłup-tatuaże19 kręgosłup-tatuaże20 gwiazda słońce transf ussey woda joga zygzak