150 inspirujących geometrycznych tatuaży i znaczeń

Spójrz na naszą galerię najbardziej niesamowitych geometrycznych wzorów tatuaży na całym świecie!

geometryczny tatuaż oceaniczny

Tatuaże o geometrycznych kształtach szybko zyskują na popularności i nietrudno zrozumieć, dlaczego.

Połączone użycie symetrii i symboliki w tych projektach pozwala na tworzenie stylowych, zamkniętych projektów z możliwością wyrażenia szeregu wartości i pomysłów.

geometryczny tatuaż na ramieniu

Jeśli szukasz inspiracji dla swojego potencjalnego geometrycznego tatuażu, prawdopodobnie natkniesz się na termin „święta geometria”.

Jest to koncepcja wykraczająca poza sferę tatuowania i odnosząca się do nadawania znaczeń symbolicznych geometrycznym kształtom i proporcjom.

„Święta” część świętej geometrii może sprawić, że pomyślisz o religii i duchowości – w rzeczywistości pochodzi z przekonania, że ​​boska moc jest geometrem świata, w którym żyjemy.

Tatuaże świętej geometrii są często używane symbolicznie, aby odzwierciedlić pewne wartości i zasady.

Tatuaż Geometryczny Sześcian przez Bicem Sinik

Historia tatuaży o geometrycznym kształcie

Sama geometria jest rdzeniem matematyki, której początki sięgają VI wieku p.n.e..

Była to podstawowa naukowa zasada stojąca za większością starożytnej architektury, w tym egipskimi piramidami – a starożytni Egipcjanie byli jednymi z pierwszych ludzi, którzy zdecydowali się na tatuaże geometryczne.

geometryczny tatuaż na rękę

Geometryczne tatuaże nie są więc niczym nowym – można je prześledzić nawet ponad 2000 lat temu. Najstarsze udokumentowane przykłady tatuaży o tematyce geometrycznej dotyczą pierwotnych mieszkańców kompleksu wyspiarskiego Mikronezji.

Tam tatuaże były noszone jako znak pomyślnego osiągnięcia dorosłości i sprawdzenia się w plemieniu – co ważne, tylko żonaci mężczyźni mogli być tatuowani.

geometryczny tatuaż byka

Proces tatuowania

Ponieważ tatuaże geometryczne mają zwykle wiele szczegółów i mogą zostać zniszczone przez najmniejsze odchylenie od wzoru, ważne jest, aby wybrać odpowiedni projekt i odpowiedniego tatuażystę do pracy.

Struktura geometrycznych wzorów tatuaży w dużej mierze zależy od prostych linii i strategicznie rozmieszczonych kropek – i tak jak w przypadku każdego tatuażu, im cieńsze linie i im bardziej skomplikowany wzór, tym ważniejsze jest, aby to zrobić dobrze.

geometryczny górski tatuaż na plecach

Istnieje wiele świetnych pomysłów na tatuaże oparte na geometrii – od odważnych projektów o żywych kolorach i mocnych konturach po całkowicie czarne linie i kropki.

Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, wybrany przez Ciebie tatuażysta powinien być w stanie doradzić Ci w zakresie skalowania i umiejscowienia preferowanego wzoru.

Na szczęście zastosowanie technologii w przygotowaniu projektu i procesie tatuowania znacznie ułatwia artyście wykonanie tatuażu na miejscu – cyfrowe projekty i drukowane szablony znacznie ułatwiają pracę.

geometryczny lew tatuaż

Geometryczne znaczenie tatuażu

Jak wspomniano powyżej, geometryczne wzory tatuaży często w dużej mierze opierają się na symbolice. Mając tak długą i bogatą historię, geometria zyskała swój własny zestaw określonych symboli i znaczenia.

Nawet jeśli nie masz na myśli znaczenia, które chcesz przekazać tatuażowi, dobrze jest zapoznać się z dobrze znanymi znaczeniami symbolicznymi przed tuszem – tatuaż może nie przedstawiać czegoś dla Ciebie, ale będzie inni!

geometryczny tatuaż na plecach

Różne kształty w geometrii są związane z różnymi elementami natury i społeczeństwa ludzkiego. Nawet podstawowe kształty, takie jak koła i kwadraty, mają swoje znaczenie – koła zazwyczaj reprezentują relacje i społeczność, podczas gdy kwadraty kojarzą się ze stabilnością.

Wśród bardziej złożonych kształtów dwunastościan (kształt 3D z 12 płaszczyznami) może być użyty do pokazania kontrastu między złożonością a jednością, podobnie jak dwudziestościan (20 płaszczyzn płaskich).

geometryczny tatuaż na przedramieniu

Żywioły reprezentowane są również przez konkretne kształty – ziemię symbolizuje sześcian, ogień czworościan, powietrze ośmiościan, woda dwudziestościan, a duch dwunastościan.

Pamiętaj, że nie musisz wybierać tylko jednego konkretnego kształtu – wszystkie można łączyć na różne sposoby, aby reprezentować różne wartości i zestawienia, tworząc wiele warstw dla indywidualnego znaczenia tatuażu.

Niesamowite w tym jest to, że kiedy się nad tym zastanowisz, prawie każdy sentyment lub wartość można wyrazić wyłącznie liniami!

geometryczny tatuaż

Rozważając temat geometrycznego znaczenia tatuażu, ważne jest, aby pamiętać, że umieszczenie może być tak samo znaczące, jak sam projekt.

Istnieje przekonanie, szczególnie związane z tatuażami świętej geometrii – te o znaczeniu duchowym – że wykonanie tatuażu na określonej części ciała ma swoje znaczenie i ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie duchowe.

geometryczny tatuaż na ramieniu pandy

Najlepsze projekty

Oczywiście ostatecznie od Ciebie zależy, jakie wartości – jeśli w ogóle – chcesz reprezentować geometryczny tatuaż i jak najlepiej wyrazić je w kategoriach wizualnych.

Istnieje jednak kilka powszechnie stosowanych wzorów, które mogą być dobrym punktem wyjścia dla Twoich pomysłów – zwłaszcza, że ​​można je łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb.

  • Mandala geometryczna sztuka – mandale stały się bardzo popularnym elementem we współczesnej sztuce tatuażu, przynajmniej częściowo ze względu na swoje walory estetyczne – dobrze wykonane tatuaże mandali wyglądają imponująco. Ale oprócz tego, że są przyjemne wizualnie, mandale mają również duże znaczenie symboliczne – są kluczowym symbolem religijnym w hinduizmie, reprezentującym wszechświat jako całość.
  • Sztuka geometryczna Ouroboros – kolejny wspólny element w tatuażach geometrycznych, Uroboros ma swoje korzenie w mitologii greckiej. Przedstawiając smoka lub węża pożerającego własny ogon, Uroboros symbolizuje autorefleksję oraz krąg życia i śmierci. Podwójny uroboros – symbol przedstawiający dwa węże łączące się na przeciwległych końcach – można również zaobserwować w starożytnej kulturze greckiej i oznacza on zmienność oraz przeciwne, ale uzupełniające się energie – pojęcie, które możesz uznać za podobne do yin i yang.
  • Sowa geometryczna sztuka – geometryczne tatuaże zwierzęce to jedne z najczęstszych połączeń geometrii i bardziej tradycyjnych wzorów w tatuowaniu. Podczas gdy szybkie wyszukiwanie w Internecie ujawni, że prawie każde stworzenie można z powodzeniem przerobić na geometryczne tatuaże zwierząt, sowa przebija je wszystkie. Sowy są dobrze znanymi symbolami mądrości i inteligencji, a także w wielu kulturach kojarzone są z tajemniczością i nocą. Sowy są często włączane do geometrycznych tatuaży, ponieważ pomagają dodać kolejną warstwę znaczenia do i tak już złożonego projektu.

geometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuaże

Miejsca docelowe

Jak w przypadku każdego tatuażu, nie ma jednego najlepszego miejsca na wzór geometryczny. Wszystko zależy od własnych preferencji oraz od wielkości i kształtu tatuażu. Wspólne obszary projektów geometrycznych obejmują:

  • Ramię/ramię – zaletą tego umiejscowienia jest to, że możesz wybrać wyeksponowanie tatuażu lub zakrycie go w razie potrzeby, na przykład dłuższymi rękawami. Świetnie sprawdza się w przypadku mniejszych projektów.
  • Plecy – doskonałe miejsce na duże projekty i/lub te z dużą ilością detali. W przypadku szerokich projektów plecy mogą być jedynym miejscem, w którym można je umieścić bez utraty jakości. Oczywiście możesz użyć tylko górnej części pleców lub umieścić projekt na większej powierzchni. Pamiętaj jednak, że możliwości eksponowania tatuażu mogą być ograniczone!
  • Klatka piersiowa – świetne zarówno do większych wzorów, jak i mniejszych tatuaży. Decydując o tym, gdzie umieścić tatuaż na klatce piersiowej, zastanów się, czy chcesz, aby był widoczny przez większość czasu (u góry/środek klatki piersiowej), czy ukryty (u dołu lub z boku).
  • Nogi – częstym miejscem na nogach dla geometrycznego tatuażu jest tył łydki lub bok uda. Ponownie, niektóre obszary na nogach mogą być łatwiejsze do zakrycia lub wyświetlenia w razie potrzeby – pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę.

Rozważając umiejscowienie swojego tatuażu, zastanów się nad poziomem szczegółowości, który chcesz uwzględnić w projekcie.

Bardziej skomplikowany wzór może skłonić wybranego tatuażystę do przeskalowania projektu – powiększ go, aby wszystkie szczegóły były widoczne. 

geometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuażegeometryczne tatuaże

Ostatnie słowa

Atrakcyjność tatuaży o geometrycznych kształtach jest wielowarstwowa – nie tylko świetnie wyglądają, ale można je również dostosować do konkretnych pomysłów i wartości. Duchowe i symboliczne znaczenie można wprowadzić do niesamowicie wyglądających projektów, a do wyboru jest ogromny wybór opcji – od małych do dużych, od monochromatycznych po pełne kolorów. Zajrzyj do galerii, aby uzyskać inspirację i powodzenia w wymyślaniu własnego stylu geometrycznego tatuażu!

6-wzór-tatuaż 7-wzorów-tatuaż 8-wzorów-tatuaż 9-wzorów-tatuaż 10-wzorowy tatuaż 11-wzorów-tatuaż 12-wzorów-tatuaż 13-wzorów-tatuaż 14-wzorów-tatuaż 15-wzorów-tatuaż 16-wzorów-tatuaż 17-wzorów-tatuaż 18-wzorów-tatuaż 19-wzorów-tatuaż 20-wzorów-tatuaż 21-wzorów-tatuaż 22-wzór-tatuaż 23-wzorów-tatuaż 25-wzorów-tatuaż 26-wzorów-tatuaż 27-wzorów-tatuaż 28-wzorów-tatuaż 29-wzorów-tatuaż 30-wzorów-tatuaż 31-wzorów-tatuaż 32-wzór-tatuaż 33-wzór-tatuaż 34-wzorów-tatuaż 35-wzorów-tatuaż 36-wzorów-tatuaż 37-wzorów-tatuaż 38-Geometryczne-tatuaże  40-geometryczne-tatuaże 41-Geometryczne-tatuaże Anich-Andrzej Chaim-Machlev  Koło Corey-Boski  Corey-Ferguson Kropki-koła-tatuaże Dr-Woo Francesco-Blackbindu geometryczny-wzór-tatuaz02 geometryczny-wzór-tatuaz09 geometryczny-wzór-tatuaz30 geometryczny-wzór-tatuaz37 geometryczny-wzór-tatuaz44 geometryczny-wzór-tatuaż51 geometryczny-wzór-tatuaż58 geometryczny-wzór-tatuaz79 geometryczny-wzór-tatuaz177  geometryczny-wzór-tatuaz191  geometryczny-wzór-tatuaz205 geometryczny-wzór-tatuaż212  Javier-Gaona Kamil-Czapiga Kenji-Alucky Kike-Bugni-Czaszka-Iluzja Lazer- Liz  Lippo2 Marcin-Aleksander-Surowiec Matt-Pehrson Michael-Bennett-2spirit-Tattoo Michele-LAbatte Neo Złudzenie optyczne Piramidy  Russ-Abbott1 Russ-Abbott-2 Sky-Lart-du-Point Wzór-rękaw-Tatuaż-dla-Men wzór tatuażu  Trójkąt Trójkąty Valentin-Hirsh Valknut-bog-Odyn-zazębiające się-trójkąty Victor-J-Webster Victor-Webster Vincent-Hocquet