150 inspirujących wzorów tatuaży wilka i ich znaczenia

Dzisiejszy przewodnik po tatuażach skupia się na stworzeniu równie pięknym, co przerażającym: wilku.

W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat znaczenia tatuaży wilczych, miejsca, jakie te zwierzęta zajmowały w różnych kulturach i mitologiach, a także mnóstwo pomysłów na projekty i style tatuaży – z kilkoma fascynującymi ciekawostkami dotyczącymi wilków!

Tatuaże z wełny

Znaczenie tatuaży wilka

Podobnie jak każdy inny symbol, wilk może mieć wiele znaczeń, gdy zostanie włączony do projektu tatuażu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że twoje znaczenie tatuażu wilka jest dokładnie takie: twoje. Wilk w twoim tatuażu może oznaczać wszystko, co chcesz.

Ogólnie jednak istnieją pewne pojęcia i koncepcje silnie związane z tymi zwierzętami.

tatuaże wilka na rękach

Lojalność i rodzina

Podstawowym znaczeniem wilków jest lojalność. Wilki żyją w stadach – grupach, zazwyczaj rodzinach.

Samica i samiec wilka kojarzą się na całe życie, co oznacza, że ​​gdy staną się parą, pozostają razem aż do śmierci.

Ich dzieci pozostają z nimi wyjątkowo długo w porównaniu z wieloma innymi przedstawicielami królestwa zwierząt.

tatuaż wilka i sztyletu na ramieniu

Członkowie wilczej watahy opiekują się sobą, czasami nawet do tego stopnia, że ​​pojedynczy wilk poświęca swoje życie, aby uratować resztę grupy.

Dostarczają sobie nawzajem pożywienia, polują razem, mieszkają w bliskim sąsiedztwie i dzielą terytorium. Kiedy w grupie są wilcze, cała sfora opiekuje się nimi i pomaga je wychować.

tatuaż na ramieniu wilka

To z powodu tego zachowania zaczęliśmy kojarzyć wilki z lojalnością, przyjaźnią i rodziną.

Tatuaż wilka może zatem symbolizować znaczenie więzi rodzinnych lub przyjaźni oraz duże znaczenie, jakie nasi bliscy mają w naszym życiu.

tatuaż wilka na kolanie

Niezależność

Może się to wydawać sprzeczne z powyższym znaczeniem, ale wilki często kojarzą się również z samodzielnością i samodzielnością. Ten pomysł pochodzi z koncepcji samotnego wilka.

Podczas gdy wilki są na ogół zwierzętami stadnymi, czasami pojedyncze wilki pozostają w tyle – albo dlatego, że reszta grupy nie przeżyła, albo dlatego, że z jakiegoś powodu zostały wykluczone ze stada.

wilk trzymający kluczowy tatuaż

W mowie potocznej osobę można czasem określić jako „samotnego wilka”.

Oznacza to, że wolą być i robić większość rzeczy samodzielnie, są niezależni i najwyraźniej nie potrzebują wsparcia grupy, aby żyć satysfakcjonująco lub osiągnąć cele.

Tatuaż z motywem wilka może zatem oznaczać, że uważasz się za całkowicie samowystarczalne.

Wytrzymałość

To dość oczywiste: wilki to silne, zaciekłe zwierzęta, które jednak zwykle trzymają się na dystans i działają tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Reprezentują spokojny, cichy rodzaj siły, odporności i zaradności.

duży wilczy tatuaż na brzuchu

Miłość

Jak już widzieliśmy, pary wilków pozostają razem na całe życie. W związku z tym tatuaż pary wilków może mieć romantyczne znaczenie wiecznej miłości i wierności na całe życie swojemu partnerowi.

Aby jeszcze bardziej zaakcentować to szczególne znaczenie, niektórzy wybierają tatuaż przedstawiający dwa wilki naprzeciw siebie, tworzące kształt serca.

52-wilk-tatuaż

Wilki w różnych kulturach

W czasach plemiennych i starożytnych ludzie stykali się z dzikimi wilkami znacznie częściej niż obecnie. W wielu kulturach stworzenia stanowiły ciągłe zagrożenie dla społeczności.

Nic więc dziwnego, że wilki odgrywają dużą rolę w mitologii i symbolice każdej kultury, która współistniała i dzieliła swoją ziemię z tymi zwierzętami.

tatuaż wilka na udzie

mitologia rzymska

Być może najwybitniejszym przykładem wilków w mitologii jest historia powstania Rzymu, w której wilczyca wychowuje braci, którzy według legendy byli założycielami Rzymu – Romulusa i Remusa.

Wilki pojawiały się często w sztuce rzymskiej i na monetach rzymskich, ponieważ symbolizowały potęgę Cesarstwa Rzymskiego. Wilk był także świętym zwierzęciem boga Marsa (rzymski odpowiednik greckiego boga Apolla).

tatuaż wilka na szyi

mitologia grecka

Wilki miały tak wiele znaczeń i pojawiały się w tak wielu legendach w starożytnej Grecji, że nie sposób ich tutaj wszystkich opisać.

Niektóre z najważniejszych ról wilków w mitologii greckiej obejmują bycie zwierzęciem związanym z bogami Zeusem, Apollem, Artemidą i Leto oraz działanie jako boskich posłańców bogów.

W starożytnej Grecji istniał też kult poświęcony wilkom, skupiony w regionie Arkadii. Mitologia grecka i starożytne teksty greckie wskazują ponadto na ideę, że ludzie i bogowie mogą przemieniać się w wilki – choć nie należy tego mylić z naszą współczesną popkulturową ideą wilkołaka.

tatuaż wilka na klatce piersiowej

Mitologia nordycka

Najważniejszą wzmianką o wilkach w mitologii nordyckiej jest rola, jaką odgrywają w kosmologii tej kultury.

Uważano, że wilki Skalli i Hati są odpowiedzialne za ściganie słońca i księżyca po niebie, powodując, że dzień zmienia się w noc i odwrotnie.

Na końcu świata te wilki pożre słońce i księżyc, kończąc na zawsze cykl dnia i nocy.

Co ciekawe, mityczny wilk Tiangou pełni podobną rolę w Mitologia chińska – goni słońce po niebie i pożera je podczas zaćmienia.

tatuaż wilka na ramieniu

Mitologia celtycka

W wielu irlandzkich i walijskich mitach wilki odgrywają rolę pomocników i przewodników. Celtowie mieli też legendę nieco podobną do założycieli Rzymu – mówiono, że jeden z irlandzkich królów, Cormac mac Airt, był wychowywany przez wilczycę.

Uważano, że bogini Morrigana czasami pojawia się w postaci wilka.

tatuaż wilka na żebrach

Kultura rdzennych Amerykanów

Wilki miały szczególne znaczenie dla rdzennych Amerykanów. Uważano, że wilki ucieleśniają wiele wartości, do których ludzie powinni dążyć, takie jak oddanie rodzinie i grupie, umiejętność współpracy podczas polowania oraz zaciekła obrona terytorium przed obcymi..

Każde plemię indiańskie miało nieco inne legendy i znaczenia związane z wilkami. Być może plemieniem najbardziej związanym z tym zwierzęciem jest Pawnee – z regionu objętego obecnie stanami Nebraska i Kansas.

W znakach ręcznych Pawnee znak dla wilka jest taki sam jak znak dla Pawnee, co sugeruje, że plemię silnie identyfikuje się ze zwierzęciem.

tatuaż wilka na dłoni

Pawnee byli znani jako Wilczy Ludzie przez sąsiednie plemiona, a nawet ich pogląd na kosmos zawierał wilki.

Wierzyli, że pojawienie się gwiazdy Syriusza (znanej również jako Wilcza Gwiazda) wskazuje na przybycie i odejście mitycznego wilka ze świata duchów.

Kosmiczny wilk biegnie Wilczym Szlakiem – lub, jak wiemy, Drogą Mleczną.

6-wilk-tatuaż na plecach

Rodzaje wilków

Istnieje wiele gatunków i typów wilków, z których każdy zamieszkuje inny region i nieznacznie różni się wyglądem.

Znajomość kilku podstawowych faktów na ten temat może pomóc w badaniach nad tatuażem, szczególnie jeśli chcesz uzyskać realistyczny wygląd i potrzebujesz odniesienia do zdjęcia.

  • szary Wilk – lub wilk pospolity, jest to typ, który większość ludzi zna – głównie w kolorze szarym, chociaż istnieje pewna różnorodność odcieni futra. Oprócz tego, że jest najliczniejszy, jest to również największy typ wilka.
  • Arktyczny Wilk – ten gatunek jest prawie całkowicie biały, z ciemnymi oczami. Większość tych wilków żyje na Alasce, a niektóre pojawiają się na Grenlandii i Kanadzie.
  • Czerwony wilk – pochodzą z Ameryki Północnej, wilki te pojawiają się w Południowej i Północnej Karolinie, a w przeszłości znane były z życia w Teksasie i Luizjanie. Swoją nazwę biorą od czerwonawego, cynamonowego odcienia ich futra.
  • Czarny wilk – czarny wilk nie jest właściwie odrębnym gatunkiem, ale odmianą maści szarego wilka.

tatuaż wilka na plecach

Wilki w projektach tatuaży

Portret niebieskookiego wilka

Ten rodzaj projektu jest zwykle wykonywany w realistycznym stylu, w postaci czarno-białego wizerunku wilka o jasnoniebieskich oczach przypominających husky jako jedyne plamy koloru.

W naturze dorosłe wilki nigdy nie mają niebieskich oczu. Obraz ma zatem często oznaczać bycie wyjątkowym, niezwykłym lub wyjątkowym, czasami z odniesieniami do magii i / lub nadprzyrodzonych.

Warczący wilk

Podobnie jak psy, wilki warczą, gdy są rozgniewane lub zagrożone, a ich warczenie jest pewną oznaką niebezpieczeństwa, jakie stwarzają. Tatuaż warczącego wilka może oznaczać okrucieństwo, determinację i siłę – a także nieprzyjemny wygląd.

24-wilk-tatuaż

Wycie wilka

Wszyscy znamy obraz wilka wyjącego podczas pełni księżyca. W kulturze popularnej nocne wycie wilka zwykle sugeruje i zapowiada niebezpieczeństwo.

Jednak jako projekt tatuażu może oznaczać wszystko, co chcesz – popularną interpretacją jest transformacja i przebudzenie.

16-wilk-tatuaż

Tatuaż z symbolem wilka, taki jak odciski łap

Twój tatuaż z wilkiem nie musi koniecznie zawierać wizerunku wilka. Elementy symboliczne, takie jak odcisk łapy, mogą być użyte do zasugerowania tego samego znaczenia bez pełnego przedstawiania wilka.

Ten rodzaj tatuażu można uczynić bardziej złożonym poprzez wstawienie obrazu do łapy – tak naprawdę obrazu wilka, księżyca lub dowolnego symbolu, który lubisz. Niektórzy decydują się na pisanie, na przykład imię napisane w każdej części łapy.

Zwykle odnosi się to do mentalności stada wilków i pojęć rodziny lub przyjaźni, lojalności i znaczenia bycia częścią zwartej grupy ludzi, którym ufasz.

40-wilk-tatuaż

Ciekawostka: łapa dorosłego wilka szarego jest wielkości przeciętnej ludzkiej dłoni.

Style tatuaży wilka

Realistyczny

Hiperrealistyczne tatuaże są czasami określane jako tatuaże 3D. Artyści używają starannie wymieszanych cieni i świateł, aby stworzyć iluzję fotorealizmu w projekcie.

Aby zapewnić idealny realistyczny tatuaż, wymagany jest wysoki poziom wiedzy i doświadczenia. Wszystko, co nie jest perfekcyjne, może wyglądać dziwnie i nieprzyjemnie, dlatego ważne jest, aby bardzo ostrożnie wybrać swojego tatuatora, jeśli planujesz wybrać ten styl.

Dotyczy to zwłaszcza tatuaży o tematyce wilka i ogólnie tatuaży zwierzęcych, ponieważ są one przeznaczone do skomplikowanych tematów tatuażu.

Dobrze zrobione, realistyczne tatuaże wilków są naprawdę niezwykłe i na pewno będą wyjątkowe i przyciągające wzrok.

22-wilk-tatuaż

Geometryczny

Geometryczne tatuaże wykorzystują głównie proste linie i strategicznie rozmieszczone kropki, aby stworzyć pół-abstrakcyjny obraz z geometrycznych kształtów. Czasami opierają się na pojęciu „świętej geometrii” – odwiecznym przekonaniu, że geometryczne kształty i proporcje mają symboliczne, często duchowe znaczenie.

Geometryczny tatuaż wilka zwykle obejmuje tylko głowę wilka, widzianą z przodu. Ten styl w dużej mierze opiera się na symetrii, dlatego ważne jest, aby dobrze zaplanować projekt i wybrać zaufanego tatuażystę – odchylenie od symetrycznego wzoru lub niepotrzebna krzywizna do którejkolwiek z linii może spowodować, że tatuaż będzie wyglądał dziwnie i nie będzie miał kształtu.

Tatuaże z wełny

Kreskówka

Zasadniczo przeciwieństwo realistycznego tatuażu wilka. Ten styl nie ma na celu dokładnego naśladowania wyglądu wilka, ale reprezentowanie go w formie kreskówkowej.

Styl kreskówkowy czasami służy do złagodzenia niebezpiecznego wyglądu wilka, zmieniając go w bardziej przyjaźnie wyglądającą istotę.

Tatuaże z wełny

Plemienny

Tatuaże z symbolem wilka w stylu plemiennym tworzą uderzające, charakterystyczne elementy. Podstawowy styl plemienny polega na narysowaniu na wpół abstrakcyjnego wzoru za pomocą pogrubionych, zakrzywionych czarnych linii, zwężających się do ostrego punktu na obu końcach.

Oprócz tego nowoczesnego podejścia do stylu plemiennego istnieją tradycyjne wzory tatuaży plemiennych, które można dostosować do wizerunku wilka. Tatuaże maoryskie lub polinezyjskie to dwa przykłady bardziej wyszukanych i specyficznych stylów plemiennych.

Wilk-tatuaż-wzory-10

celtycki

Styl celtycki charakteryzuje się użyciem zakrzywionych, zazębiających się linii, przypominających te widoczne w symbolach węzła celtyckiego i krzyża celtyckiego.

Rdzenni Amerykanie

Ponieważ wilki miały duże znaczenie w kulturze rdzennych Amerykanów, stanowią doskonałe przedmioty tatuażu w stylu rdzennych Amerykanów.

Aby nadać tatuażowi wilka estetykę indiańską, wizerunek stworzenia należy na ogół łączyć z symbolami tej kultury. Planując ten rodzaj projektu, weź pod uwagę elementy wizualne unikalne dla danej kultury – takie jak nakrycia głowy z piórami, łapacze snów, wojownicy indiańscy i wodzowie klanów oraz stylizowane strzały.

Częstym wyborem dla tego stylu jest portret młodej kobiety w wilczej skórze – z „kapturem” wilczej głowy.

13-Wilczy Tatuaż w stylu indyjskimTatuaże z wełny

gotyk

Tatuaże w stylu gotyckim są zazwyczaj całe czarne, czasami z odrobiną żywego koloru dla kontrastu. Wzory w stylu gotyckim z abstrakcyjnymi czerwonymi elementami są często znakiem rozpoznawczym polki śmieciowej.

Ponieważ wilki często kojarzyły się z ciemnością, nocą i okultyzmem, doskonale nadają się do estetyki gotyckiej.

W tych projektach wilki są często łączone z innymi elementami, takimi jak wrony, księżyc, zarysy nagich drzew i ciemne krajobrazy.

Daje to dość skomplikowany obraz, więc najlepiej nadają się do stosunkowo dużych obszarów, takich jak przedramię, ramię, plecy lub klatka piersiowa.

Tatuaże z wełny

Tatuaże z wełny

Tatuaże z wełny

Tatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełny

Tatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełny

Tatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełny

Tatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełnyTatuaże z wełny

2-wilk-tatuaż na palcu

3-wilk-tatuaż

7-klatka-wilk-tatuaż

9-akwarelowy-wilk-tatuaż

12-wilk-tatuaż

14-Wilczy Tatuaż w stylu indyjskim

15-Tęczowy-Wilk-Tymczasowy-Tatuaż

17-wilk-tatuaż

18-wilk-tatuaż

19-Wilczy Tatuaż

21-wilk-tatuaż

26-Wilczy Tatuaż

27-wilk-tatuaż

28-wilk-tatuaż

29-wilk-tatuaż

30-wilk-tatuaż

31-Akwarela-Wilk-Tatuaż

32-wilk-tatuaż

35-wilk-tatuaż

37-wilk-tatuaż

41-wilk-tatuaż

42-wilk-tatuaż

43-wilki-tatuaże-dla-kobiet

44-wilk-tatuaż

46-wilk-tatuaż

49-wilk-tatuaż-dla-menan

54-wilk-tatuaż

wilk-tatuaż-wzory

wilk-tatuaż-wzory-1

wilk-tatuaż-wzory-2

wilk-tatuaż-wzory-3

wilk-tatuaż-wzory-4

wilk-tatuaż-5

wilk-tatuaż-wzory-6

wilk-tatuaż-wzory-7

wilk-tatuaż-wzory-8

Wilk-tatuaż-wzory-9

wilk-tatuaż-wzory-12

wilk-tatuaż-wzory-13

wilk-tatuaż wzory-14

wilk-tatuaż-wzory-15

wilk-tatuaż-wzory-16

wilk-tatuaż-wzory-17

wilk-tatuaż-wzory-18

wilk-tatuaż-wzory-19

wilk-tatuaż wzory-21

wilk-tatuaż-wzory-22

wilk-tatuaż-wzory-23

wilk-tatuaż wzory-24

wilk-tatuaż wzory-25

wilk-tatuaż-wzory-26

Wilk-tatuaz-wzory-27

wilk-tatuaż-wzory-28

Wilk-tatuaz-wzory-29

Wilk-tatuaż-wzory-31

Tatuaże z wełny

wilk-tatuaż-wzory-32Tatuaże z wełny

Tatuaże z wełny