150 najbardziej realistycznych tatuaży z lwami i ich znaczenie

Szukasz pomysłów na tatuaż lwa? Jesteś we właściwym miejscu! Ta kompilacja niesamowitych tatuaży z pewnością dostarczy inspiracji.

lew tatuaż na klatce piersiowej

Symboliczne głównie siły i pewności siebie, ale z szeregiem innych znaczeń i skojarzeń, tatuaże lwów są jednymi z najlepszych wyborów do sztuki ciała o tematyce zwierzęcej.

W tym artykule zamierzamy zbadać znaczenie i znaczenie różnych rodzajów tatuaży lwa.

Nie zapomnij sprawdzić naszej galerii wspaniałych tatuaży z lwami i daj nam znać swoje przemyślenia i komentarze poniżej!

29-lew-tatuaż

Znaczenie tatuażu lwa

Pomimo tego, że są dzikimi, dzikimi, przerażającymi stworzeniami, lwy na ogół mają bardzo pozytywne znaczenie symboliczne w historii i różnych kulturach.

Siła i odwaga

Łatwo zrozumieć, dlaczego lwy kojarzą nam się z siłą. Ważące około 150 kg (330 funtów), zdolne do biegania z dużą prędkością (od 50 do 80 mil na godzinę, w zależności od tego, kogo zapytasz), z przerażającymi pazurami i zębami, te bestie należą do najsilniejszych w królestwie zwierząt.

tatuaż lwa na ramieniu

Lwy nie mają się czego obawiać przed żadnym innym drapieżnikiem – nie dzielą swojego terytorium z niczym, co mogłoby na nie polować. Z biegiem czasu stały się więc symbolami nieustraszoności i odwagi.

Lion-tatuaż-projekt-na-żebrach

To jeden z powodów, dla których lwy tak często pojawiają się w heraldyce znanych rodzin, organizacji i krajów.

Symbolizują nieugiętą siłę i niekwestionowane przywództwo. Wiele krajów przyjęło lwy jako swoje narodowe zwierzęta, aby podkreślić ich siłę i moc.

lew na ramieniu

Istnieje również związek między lwami a szlachtą – częściowo z powodu tego, że te zwierzęta występują w herbach rodów szlacheckich, a częściowo z powodu powszechnego wyrażenia „król dżungli”. (W rzeczywistości lwy na wolności nie żyją w dżungli, ale na równinach Afryki… ale powiedzenie się utrzymało, prawdopodobnie z powodu historycznej nieznajomości topografii kontynentu.)

Tatuaże z lwami mogą zatem być odniesieniem do władzy – czy to siły fizycznej, wewnętrznej pewności siebie i odwagi, czy autorytetu i przywództwa.

Mogą służyć jako przypomnienie naszej siły lub symbol pewności i równowagi, do której dążymy. Tatuaże z lwami mogą symbolizować bycie silnym, a także ambicję, by stać się silnym.

tatuaż lwa

Ochrona i bezpieczeństwo

Niewątpliwie ze względu na swoją siłę i pewność siebie lwy symbolizują ochronę. Fakt, że żyją i polują w grupach, a poszczególne zwierzęta wspierają i bronią ich lwią rodzinę, również przyczynia się do tego pojęcia.

lew tatuaż na ramieniu

Zwłaszcza starożytni Grecy kojarzyli lwy z ochroną. Uważano, że lwy są strażnikami zmarłych, tronów, świątyń, pałaców i bram. To jeden z powodów, dla których metalowe kołatki do drzwi w kształcie głowy lwa są tak popularne, nawet do dziś.

tatuaż lwa

Lwy w starożytnej Grecji były również obrońcami domu i serca – najbardziej osobistych i najważniejszych aspektów życia człowieka.

Tatuaż lwa można zatem rozumieć jako swego rodzaju urok ochronny. Tatuaże z kołatkami do drzwi z głową lwa są powszechnym wyborem do wyrażenia tego szczególnego znaczenia. Symbolizują ochronę naszej osobistej przestrzeni i naszego wnętrza.

abstrakcyjny lew tatuaż

W kulturze chińskiej lwy występują głównie jako stworzenia mityczne (zamiast prawdziwych zwierząt) i są symbolem bezpieczeństwa i szczęścia. Duże posągi lwów wyrzeźbione z kamienia są powszechnym elementem architektonicznym poza bramami i drzwiami w Chinach. Umieszczeni po obu stronach wejścia, są dosłownymi strażnikami bramy, chroniącymi i strzegącymi.

tatuaż lwa

Tatuaże z lwami w znaczeniu ochronnym zazwyczaj przedstawiają samce lwów, wyróżniające się dużymi grzywami. Powodem tego jest to, że na wolności, w obrębie stada (grupy lub rodziny) lwów, rolą samców jest patrolowanie terytorium oraz pilnowanie i ochrona grupy.

fajny lew tatuaż

Tatuaże z lwami o tematyce chińskiej, nawiązujące do kamiennych lwów opiekuńczych, przybierają charakterystyczny wygląd posągów. Tradycyjnie powinna to być para lwów – z lwicą po prawej i samcem po lewej, symbolizującymi równowagę (oraz pojęcie yin i yang) oraz ochronę.

lew tatuaż

Rodzina i lojalność

W swoim naturalnym środowisku lwy są najbardziej towarzyskimi zwierzętami wśród dużych kotów. Żyją w grupach od 10 do 15, znanych jako dumy. Duma składa się zwykle głównie z członków rodziny – suczek z młodymi (młody) i kilku dorosłych samców.

lew na plecach

Grupy pracują zgodnie, aby utrzymać swoje terytorium i dobre samopoczucie. Samice opiekują się młodymi i wykonują większość polowań (nawet do 90%), podczas gdy samce chronią dumę przed innymi lwami. Gdy lwice polują, robią to dla całej dumy, a nie dla siebie – dzielą się zdobyczą z całą rodziną.

Z tego powodu lwy symbolizują rodzinę i lojalność wobec innych. Tatuaże z lwami mogą oznaczać znaczenie rodziny, wartość bycia wiernym i lojalnym wobec bliskich oraz znaczenie ochrony naszych bliskich.

Oczywiście „rodzina” nie musi być tutaj rozumiana w sensie dosłownym – może odnosić się do dowolnej grupy osób, które kochamy i na których nam zależy, z więzami rodzinnymi lub bez nich.

Lew

Mądrość

Być może ze względu na ich cichą pewność siebie i wysoką pozycję w królestwie zwierząt, lwy są czasami kojarzone z mądrością.

W szczególności rdzenni Amerykanie wierzyli, że lwy są symbolem mądrości, szlachetności i pewności siebie. Tatuaż rdzennego Amerykanina lub indyjskiego lwa oznacza wartość mądrości i zaufania do twoich prawd i przekonań.

lew tatuaż

Powszechnym sposobem łączenia indiańskiej symboliki z lwem w tatuażu jest przedstawienie głowy lwa z tradycyjnym rdzennym nakryciem głowy z piór, tradycyjnie noszonym przez wodzów klanów i wojowników.

Ten wzór tatuażu oznacza zarówno mądrość, jak i siłę – ponieważ nakrycie głowy nosili tylko najsilniejsi, najpotężniejsi członkowie plemienia.

tatuaż na ramieniu lwa

Znaczenie tatuażu kobiecego lwa

Ogólnie rzecz biorąc, tatuaż z samicą lwa ma wiele takich samych znaczeń, jak samiec lwa. Może być równie potężnym symbolem siły, ochrony i lojalności.

Samce lwów są najczęstszym wyborem, głównie ze względu na ich wyjątkowy wygląd – spośród wszystkich gatunków dużych kotów tylko samce lwów mają charakterystyczną grzywę.

Cute-Lew-Tatuaż-Projekt-dla-kobiet-na-plecach

Jako symbol jednak lwica ma szereg innych znaczeń, które niekoniecznie są reprezentowane przez lwa samca. Znaczenie tatuażu lwicy obraca się wokół pojęć kobiecej siły i odwagi, a także macierzyństwa.

Lwica w tatuażu to potężny symbol kobiecej niezależności, mądrości, a jednocześnie lojalnego członka grupy i samowystarczalności.

prosty lew tatuaż

Wzory tatuaży lwa

Lwy stanowią doskonałe przedmioty dla niemal każdego stylu i wzoru tatuażu i można je łączyć z różnymi innymi elementami, aby wzbogacić znaczenie i znaczenie dzieła.

Realistyczny tatuaż lwa

Tatuaże 3D lwa mają być fotorealistycznymi przedstawieniami zwierzęcia. Ostrożne cieniowanie, zarówno kolorowym, jak i czarnym tuszem, służy do stworzenia iluzji realizmu i głębi.

Realistyczne tatuaże lwa będą z konieczności dość duże, więc nie planuj wyznaczania tylko małej przestrzeni, takiej jak nadgarstek lub kostka, dla jednego z nich. Tatuator będzie potrzebował rozsądnej powierzchni, aby dokładnie oddać szczegóły niezbędne do osiągnięcia realistycznej iluzji.

Tatuaż z głową lwa na bicepcie

Wybierając się na tatuaż 3D z lwem, szczególnie ważne jest, aby wybrać odpowiedniego tatuatora. Przy takim stylu nawet drobne niedokładności mogą doprowadzić do zniekształcenia obrazu i utraty jego pierwotnej jakości – realizmu.

Wybierz profesjonalnego artystę, który ma udokumentowane doświadczenie w tym stylu projektowania, aby upewnić się, że jesteś zadowolony z efektu końcowego.

6-lew-tatuaż

Geometryczny lew tatuaż

Geometryczne tatuaże zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Luźno oparte na idei świętej geometrii są to projekty złożone głównie z cienkich linii i kropek, ułożonych w idealnie symetryczny wzór i tworzących figury geometryczne. Figury łączą się, tworząc ogólny obraz obiektu, w tym przypadku lwa.

Powstały tatuaż będzie elegancki i minimalistyczny, bez poświęcania znaczenia lwa jako symbolu.

tatuaż lwa

Dotwork tatuaż lwa

Również dość niedawny trend, tatuaże dotwork to obrazy składające się z serii małych czarnych kropek. Technika opiera się na puentylizm styl artystyczny, choć w przypadku tatuaży zazwyczaj nie stosuje się koloru.

Wszystkie kropki są czarne, umieszczone w większej koncentracji w ciemniejszych obszarach obrazu, aby stworzyć iluzję cieniowania i głębi.

tatuaż lwa

Podobnie jak w przypadku tatuaży 3D, będą one wymagały sporej ilości miejsca, aby dobrze renderować i uniknąć zbytniego nachodzenia na siebie kropek.

Tatuaż z akwarelą lwa

Styl akwareli, jak sama nazwa wskazuje, inspirowany jest wyglądem akwareli. Jaskrawy kolorowy tusz jest rozprowadzany w sposób imitujący wygląd rozwodnionej farby.

Kolorowy-lew-tatuaż-dla-mężczyzn

Kolorowe plamy w stylu akwareli są często łączone z jednolitym czarnym konturem lub używane jako tło. Jak można się spodziewać, ten styl tworzy przyciągający wzrok, żywy tatuaż.

W przypadku tatuaży akwarelowych z lwami występuje element abstrakcyjny, ponieważ kolory, które nie występują w rzeczywistym wyglądzie lwa, są używane do ożywienia tatuażu.

lew tatuaż

Tatuaż lew i kwiaty

Kwiaty są częstym dodatkiem do wielu tematów tatuażu. Mogą podkreślać lub poszerzać znaczenie lwa, w zależności od konkretnych kwiatów, które wybierzesz.

Niektóre kwiaty mają dobrze znane znaczenie. Na przykład białe róże znane są jako symbole czystości, czerwone róże – miłość, stokrotki symbolizują niewinność, a lilie kojarzą się z kobiecością i przemijaniem.

11374112_736177163177199_1082213942_n

Pasujące tatuaże lwa

Ponieważ lwy symbolizują między innymi lojalność i rodzinę, są popularnym wyborem do dopasowywania tatuaży dla przyjaciół, rodziny i par.

Ogólnie rzecz biorąc, projekty wybrane do dopasowania tatuaży są stosunkowo małe i proste, aby upewnić się, że wyglądają dokładnie tak samo na każdej osobie. Zamiast wybierać duży, pasujący do lwa tatuaż 3D, najlepiej wziąć pod uwagę mały, minimalistyczny obraz, który będzie można łatwo powielić.

tatuaż z czarnym lwem

Lwy jako symbole narodowe

Czasami tatuaż z lwem może być odniesieniem do narodowej dumy i przynależności. Lew jest narodowym zwierzęciem kilku krajów, w tym Albanii, Belgii, Bułgarii, Anglii, Etiopii, Luksemburga, Holandii i Singapuru.

Tatuaże astrologiczne lwa

Znak zodiaku Lew to przedstawienie lwa. Tatuaż lwa może być odniesieniem do znaku zodiaku danej osoby, jeśli uważają, że astrologia ma znaczenie w ich życiu.

Można to przedstawić w projekcie tatuażu w sposób bezpośredni – za pomocą symbolu Lwa Zodiak – lub bardziej pośrednio, za pomocą tatuażu z motywem lwa.

Lew kojarzy się z ogniem i słońcem – co jest ciekawe, ponieważ lwy to głównie nocne stworzenia.

tatuaż króla lwa

Popkulturowe tatuaże lwa

Tak jak lwy często pojawiały się w różnych mitologiach, tak ich wpływ rozciąga się na współczesność poprzez kulturę popularną.

Przykładami lwów we współczesnej kulturze są Król Lew, mądry Aslan w serii książek i filmów Opowieści z Narnii oraz lew symbolizujący odwagę domu Gryffindoru w serii Harry Potter.

Tatuaże z lwami mogą być odniesieniem do tych i innych fikcyjnych postaci.

lew tatuaż

Miejsca na tatuaż lwa

Wzory tatuaży z lwami mogą być trudne do skalowania do najmniejszych rozmiarów. Jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu z lwem na małej przestrzeni, takiej jak szyja lub nadgarstek, spodziewaj się, że projekt będzie zawierał mniej szczegółów niż duże tatuaże.

W przypadku realistycznych tatuaży lwa, w szczególności rozważ większe obszary, takie jak klatka piersiowa, plecy, żebra, udo, łydka lub brzuch. Lwy są również świetnymi projektami rękawów i półrękawów. Jeśli Twój projekt zawiera tylko głowę lwa, być może uda Ci się uniknąć mniejszych rozmiarów tatuaży.

Jeśli już wybrałeś projekt swojego tatuażu z lwem, każdy renomowany tatuator będzie w stanie doradzić Ci najlepszy rozmiar i umiejscowienie. Ważne jest, aby być rozsądnym i ufać ich osądowi – jeśli projekt ze zbyt wieloma zawiłościami zostanie zbytnio zmniejszony, prawdopodobnie nie będzie się zbyt dobrze starzeć.

42-lew-tatuaż

Ostatnie słowa

Tatuaże z lwami są tak samo znaczące, jak piękne. Zdolne do wyrażania szeregu wartości i pomysłów, tworzą naprawdę oszałamiające tatuaże, które z pewnością będą przyciągać wzrok, z dużym potencjałem oryginalności.

Poniższa galeria dostarczy Ci wielu pomysłów i inspiracji na Twój własny tatuaż z lwem. Daj nam znać, które z nich najbardziej Ci się podobają w komentarzach!

11809837_441864546018683_1881542359_n (1)11374238_415013205351659_2008339845_nlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuażlew tatuaż10731965_814494348670837_643648992_n11199405_1774226579470833_431516108_n11311602_1022626051103856_1078493555_n11326306_659819560785197_2105057080_n11327903_682736791871050_968171785_n

3D-ryczący-lew-tatuaż-na-klatce 3D-ryczący-lew-tatuaż-na-rękawach-dla-mężczyzn 5-lew-tatuaż  13-lew-tatuaż 14-lew-tatuaż 20-fajny-lew-tatuaż-w-plemiennym-stylu 22-lew-tatuaż 23-Majestatyczny-Lew 24-African-theme-Tibor-Galiger 26-lew-tatuaż 27-lew-tatuaż  33-Tribal-Lew-Tatuaż 34-lew-odrobina-punjabi-pisanie-tatuaż   50-Tribal-Lew-Tatuaż Niesamowity projekt tatuażu w klatce piersiowej lwa dla mężczyzn Niesamowity-Maoryski-Polinezyjski-Lw-Wzór-tatuazu-na-klatce avkjmg Czarno-Biały-Lew-Tatuaż-Z-Flagą-Jednostki-Pioner Kolorowa-klatka-lew-tatuaż-projekt-dla-mężczyzn Kolorowy lew-tatuaż-na-ramię  Fajny-Lw-Głowa-tatuaż-na-klatcePara-Lew-Walka-Wzór-tatuazu-na-klatce  Dziewczyna-lew-tatuaż-projekt-na-udzie  Złoty-kolorowy-lew-piersi-tatuaż-projekt Pomysły na dobre tatuaże na ramię lwa dla mężczyzn Świetny tatuaż na plecach dla mężczyzny lew tatuaż projekt 3d 4  Wzór-tatuazu-lew-i-gwiazda-dla-mężczyzn  Lwia Głowa-tatuaż-projekt-na-ramię Tatuaż z głową lwa dla dziewczynki na plecach  Tatuaż-Głowa Lwa-na-klatce-dla-mężczyzn Lions-Tattoo-Design-z-Lwem-Dla-Mężczyzn Lew-Tatuaż Lion-Tattoo-Design-dla-mężczyzn-na-nodze  Lew-tatuaż-dla-dziewczyny-na-rękawach Lew-tatuaż-dla-kobiet-na-udzie Pomysły na tatuaż z lwem na udzie Lew-tatuaż na ramieniu  Żebra-lew-tatuaż-projekt-dla-mężczyzn Ryczący Lew-Tatuaż-na-klatce Tribal-abstrakcyjny-lew-tatuaż-projekt