150 największych tatuaży wojowników i znaczeń

Chociaż tatuaże wojowników były w przeszłości stosunkowo nietypowym wyborem, w ciągu ostatniej dekady zaobserwowano tendencję do zwiększania popularności w tej niszy.

Słowo „wojownik” odnosi się do szczególnie odważnego lub doświadczonego wojownika lub żołnierza i ogólnie pojawia się w kontekście starożytnych kultur, takich jak Rzymianie czy Celtowie.

tatuaż japońskiego wojownika na plecach

Znaczenie tatuażu wojownika

Jak w przypadku każdego tatuażu, to, co będzie oznaczać Twój projekt, zależy wyłącznie od Ciebie. Istnieją jednak pewne wspólne skojarzenia i znaczenia kulturowe związane z wizerunkiem wojownika.

Ogólnie rzecz biorąc, tatuaż o tematyce wojownika może oznaczać:

 • Odwaga – dyskurs wokół idei wojownika często zawiera słowa takie jak „nieustraszony” i „bohaterski”. Ideę wojownika otaczają idee nieustraszonego pokonywania przeciwników i bez wahania stawiania czoła bitwom. Projekty wojowników mogą symbolizować wartość odwagi i służyć jako przypomnienie, aby przejść przez życie bez strachu.

tatuaż wojownika na klatce piersiowej

 • Wytrzymałość – siła fizyczna i psychiczna to jedna z kluczowych cech definiujących wojownika – w końcu szli do walki, a siła była atrybutem niezbędnym do przetrwania. W tym kontekście tatuaż o tematyce wojownika przypomina o twojej własnej wewnętrznej sile i umiejętności pokonywania przeszkód.
 • Dyscyplina – zarówno dzięki skojarzeniu ze służbą wojskową, jak i wymaganiom rygorystycznego treningu, wojownicy są symbolem dyscypliny i porządku.

tatuaż wojownika na ramieniu

 • Zaszczyt – dla wojowników w każdej kulturze honor był główną zasadą przewodnią. Dlatego tatuaże wojowników symbolizują prawość, uczciwość, obronę swoich wartości i przekonań oraz pragnienie czynienia tego, co jest moralnie słuszne.

Rycerze – szanowani wojownicy średniowiecznej Europy – byli szczególnie znani z rygorystycznego kodeksu etycznego, a honor miał najwyższą wartość dla japońskich samurajów.

Dobrze znana samurajska praktyka seppuku (lub hara-kiri) polegała na rytualnym samobójstwie przez wypatroszenie – żołnierze ci zabijali się, by umrzeć z honorem z własnej ręki, zamiast zostać zabici przez wrogów.

Jeśli samuraj w jakiś sposób przyniósł sobie wstyd, seppuku było sposobem na przywrócenie mu honoru.

tatuaż rzymskiego wojownika na ramieniu

 • Męskość / Kobiecość – choć wizerunek wojownika umownie kojarzono z męskością ze względu na tradycyjne postrzeganie ról płciowych, obecnie te stereotypy się zmieniają. Tatuaże w stylu wojownika mogą być symbolem feminizmu i równości płci. Warto pamiętać, że na przestrzeni dziejów było wiele kobiet-wojowników – w tym znane postacie historyczne, takie jak Joanna d’Arc, ten Birka kobieta-wiking wojownik, i celtycka królowa Boudica.

tatuaż wojownika na przedramieniu

Jak więc widać, chociaż wojownicy byli ściśle związani z przemocą, wojnami i rozlewem krwi, ogólne znaczenie kulturowe wcale nie jest negatywne.

Wojownicy reprezentują wartości, cnoty i cechy, które są uważane za godne podziwu i pozytywne.

Oprócz ogólnego znaczenia kulturowego stojącego za tatuażami w stylu wojownika, wiele osób wybiera tego rodzaju projekty z powodów osobistych – na przykład jako symbolu trudnego czasu, jaki przeżyli w swoim życiu, wyzwań, które pokonali, i metaforyczne bitwy, które wygrali.

tatuaż rycerza

Wzory tatuaży wojownika

„Wojownik” to termin ogólny, odnoszący się do wojowników z wielu kultur o różnych wyglądach i cechach charakterystycznych. Przy projektowaniu wojownika rozważ następujące opcje:

 • Projekt rzymskiego wojownika – klasycznym wizerunkiem starożytnego wojownika w kulturze zachodniej jest wizerunek rzymskiego żołnierza. Starożytny Rzym słynął z ogromnej i praktycznie niepokonanej armii oraz licznych bitew i wojen. Rozpoznawalni dzięki charakterystycznym hełmom, żelaznej i skórzanej zbroi oraz gołym nogom, Rzymianie są jednymi z najpopularniejszych tatuaży wojowników. Często są przedstawiane uzbrojone w miecz i tarczę lub włócznię.

rycerz na koniu tatuaż

 • Samurajski projekt wojownika – klasa wojowników pochodząca ze starożytnej i feudalnej Japonii, Samuraje charakteryzują się bardzo wyszukanymi strojami, hełmami zakrywającymi całą twarz i uzbrojeni w katanę – tradycyjny japoński miecz.

Samuraje byli wyższą klasą wojowników w Japonii – elitarną kastą mistrzów sztuk walki. Przywiązywali wielką wagę do siły psychicznej i duchowej, a także sprawności fizycznej, praktykowali medytacje i byli pod głębokim wpływem filozofii buddyjskiej i zen.

Jak wspomniano powyżej, honor miał ogromne znaczenie dla samurajów – śmierć była lepsza niż zhańbienie tych starożytnych wojowników. Sprawdź nasz dedykowany artykuł na temat japońskich tatuaży, aby uzyskać więcej informacji na temat stylu i technik tatuażu.

tatuaż wojownika samuraja

 • Celtycki projekt wojownika – Celtyccy wojownicy charakteryzują się minimalnym użyciem zbroi – często przedstawiani są z nagimi piersiami – rytualne tatuaże i dziki wygląd. Typowa broń to duże miecze, topory, oszczepy i procy. Aby jeszcze bardziej zaakcentować celtycki motyw tatuażu, wiele osób decyduje się na dodanie do projektu innych celtyckich symboli, takich jak celtycki węzeł.
 • Projekt wojownika wikingów – Wojownicy wikingów wyróżniają się charakterystycznym stylem zbroi oraz, w przypadku wojowników mężczyzn, długimi brodami. Często przedstawiani z mieczem i tarczą lub toporem i tarczą, Wikingowie są najczęściej kojarzeni z mocą, ochroną i magią.
 • Indiański projekt wojownika – z nagimi piersiami, długimi włosami i charakterystycznym pióropuszem na głowie, wojownicy indiańscy są zwykle przedstawiani na koniach, uzbrojeni w łuk.
 • Kultura popularna i postacie fikcyjne – w ostatnich latach szczególnie popularne stało się wykorzystywanie wizerunków postaci z gier i filmów jako wzorów tatuaży. Przykłady typowych wyborów obejmują Spartanie z filmu „300” i postacie ze średniowiecznych gier fantasy, takich jak Elder Scrolls, Dragon Age, God of War lub Assassins Creed.

Technika i styl tatuaży o tematyce wojownika różnią się w zależności od projektu i osobistych preferencji. Tatuaże 3D, wykonane w realistycznym stylu, w kolorze czarnym lub kolorowym, są jednymi z najlepszych wyborów.

kolorowy tatuaż wojownika

Tatuaże z symbolem wojownika

Tatuaże wojowników nie muszą koniecznie zawierać pełnego wizerunku wojownika – symboliczne elementy mogą być użyte do przekazania tego samego znaczenia. Istnieje kilka charakterystycznych elementów, które mogą być używane samodzielnie w projekcie, aby symbolicznie oznaczać wojownika, na przykład:

 • Hełmy i inne elementy zbroi – najczęstszym wyborem wśród tego typu konstrukcji jest hełm rzymski, prawdopodobnie dlatego, że jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych opcji i jego estetyczny, symetryczny kształt.
 • Bronie – miecze, topory, buławy, włócznie, łuki, tarcze… Niezależnie od wybranej metaforycznej broni, można jej użyć w tatuażu, aby wyrazić te same wartości i znaczenia, co obraz wojownika, w bardziej subtelny sposób i jako prostszy, często mniejszy tatuaż. Specyficzny rodzaj i styl broni może nawet określić klasę wojownika – na przykład katana wyraźnie oznacza samuraja. Sprawdź nasz artykuł o tatuażach gangów, aby znaleźć podobne tatuaże.
 • Strzałki – strzały są bogate w symbolikę – do tego stopnia, że ​​mamy cały artykuł o znaczeniu tatuaży ze strzałkami – między innymi mogą symbolizować wojownika.

Symboliczne tatuaże, a nie pełnowymiarowe wizerunki wojowników, mogą być dobrym wyborem dla osób poszukujących bardziej dyskretnych projektów. Wzory wojowników są zwykle skomplikowane i stosunkowo duże, często pojawiają się jako rękaw lub zakrywają całe plecy danej osoby. Tymczasem powyższe symbole zmieszczą się w znacznie mniejszej konstrukcji.

Ostatnie słowa

Niektóre z tych rodzajów tatuaży są wybierane wyłącznie ze względu na ich walory estetyczne – wyglądają niesamowicie, to takie proste – podczas gdy inne są nasycone osobistym znaczeniem lub zależą od kulturowej symboliki wojownika dla metaforycznej głębi.

Z szeregiem pozytywnych skojarzeń i dużą ilością możliwości wymyślenia unikalnego projektu, tatuaże wojowników są doskonałym wyborem zarówno dla małych, jak i dużych projektów.

wzory tatuaży wojownika przedramieniawzory tatuaży wojownikawojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-projektwojownik-tatuaż-projektwojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywojownik-tatuaż-wzorywiking-wojownik-tatuaż-wzoryjapońskie-wojownik-tatuaż-wzory

absolutny-japoński-wojownik

absolutny wojownik

anioł-wojownik-tatuaż

Chiangmai-wojownik

chiński-wojownik-tatuaż

kolorowy-wojownik-tatuaż

fajny spartański wojownik

helleński-tatuaż

indyjski-wojownik-tatuaż

moja-wojowniczka

ładny-wojownik-tatuaż

bujający się wojownik

rzymski wojownik

samuraj-wojownik-tatuaż

spartański-wojownik-żołnierz

wytatuowany-spartański-wojownik

wytatuowany wojownik

trójcy-wojownik-tatuaż

tzeentch-wojownik

vestri-genua-canis

powrót wojownika

wojownik-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuaż

wojownicy-tatuażwojownicy-tatuaż