150 niesamowitych tatuaży biodrowych dla kobiet

Chociaż Twoje biodra mogą nie być najbardziej oczywistym miejscem na tatuaż, są doskonałym miejscem zarówno dla małych, jak i dużych projektów.

Popularne szczególnie – choć nie tylko – wśród kobiet, tatuaże wokół bioder dają dużo miejsca na kreatywność i polot.

biodra Tatuaże

Specyficzne umiejscowienie tatuaży na biodrach

Wyrażenie „tatuaż bioder” odnosi się do wzoru umieszczonego praktycznie w dowolnym miejscu w pobliżu kości biodrowych. Może to oznaczać:

 • Strona biodra – od górnej części uda do dolnej części brzucha
 • Obszar tuż poniżej przedniej części kości biodrowej
 • Obszar tuż nad przednią częścią kości biodrowej
 • Na samej kości biodrowej
 • Tylko „wewnątrz” kości biodrowej – w dolnej części brzucha

Tatuaże biodra ośmiornicy

Wielkość wybranego wzoru będzie jednym z czynników decydujących o wyborze konkretnego miejsca.

Małe projekty można zabrać praktycznie wszędzie, podczas gdy większe będą wymagały większej, stosunkowo płaskiej powierzchni.

Duże wzory mogą rozciągać się od boku brzucha do połowy uda.

Spójrz na to: Dowiedz się więcej o tatuażach na przedramionach!

Tatuaże na biodrachTatuaże na biodrach

Pomysły na tatuaże na biodrach

Jeśli chodzi o świetnie wyglądające projekty tatuaży na biodrach, niebo jest granicą.

Biodra to wszechstronny obszar, który może pomieścić każdy rodzaj projektu, od małych i minimalistycznych po duże i odważne. Oto kilka popularnych pomysłów projektowych do rozważenia:

 • Kwiaty – kwiaty i kwieciste wzory są jednymi z najlepszych wyborów w przypadku tatuaży na biodrach, zwłaszcza dla dziewcząt. Tatuaże na biodrach są powszechnie uważane za podkreślające kobiecość – nic dziwnego, ponieważ podkreślają kształt bioder – dlatego kobiece motywy kwiatowe są naturalnym wyborem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz duży, kolorowy wzór z kilkoma kwiatami, czy prosty wzór z jednym kwiatkiem, nie możesz się pomylić. Kwiatowe tatuaże zawierające tylko czarny kontur stały się szczególnie popularne w ciągu ostatnich kilku lat – prosty kontur jest zrównoważony z zawiłym poziomem szczegółowości i daje elegancki, nowocześnie wyglądający tatuaż. Pamiętaj, że wiele kwiatów, takich jak róże, stokrotki i lotosy, ma interesujące znaczenie symboliczne i/lub kulturowe.
 • Pismo – pisanie jest powszechnym wyborem dla wszystkich miejsc tatuażu – biodra nie są wyjątkiem. Jedną z zalet umieszczenia tatuażu do pisania na biodrze jest to, że można go łatwo zachować w tajemnicy – ​​biodra to jeden z najlepszych miejsc na tatuaże, które chcesz zachować dla siebie, ponieważ łatwo je zakryć ubraniem. Imiona, daty, pojedyncze słowa lub dłuższe cytaty – każdy rodzaj pisma będzie świetnym wyborem.
 • Symbolika – dla wielu osób ważne jest, aby ich tatuaże miały znaczenie symboliczne lub metaforyczne. Dlatego symbole takie jak kotwice, serca, yin-yang lub nieskończoność są zawsze popularnym wyborem dla tatuaży. Wiele zwierząt ma również znaczenie symboliczne – częstymi przykładami są ptaki, motyle, lwy i jelenie.
 • Mandale – tatuaże mandali są zwykle wykonywane w kolorze czarnym i wymagają wysokiego poziomu szczegółowości. Z definicji mają okrągły kształt i podobnie jak koła reprezentują idee całości, wieczności, doskonałości i równowagi.
 • Stworzenia mityczne – smoki i feniksy to świetny wybór do dużych, kolorowych wzorów – a bok bioder zapewnia idealne miejsce na takie tatuaże. Jeśli przemawia do Ciebie pomysł stworzenia mitycznego stworzenia, rozważ tatuaż w stylu japońskim, aby uzyskać odważny, skomplikowany, oryginalny wygląd.
 • Plemienne tatuaże na biodrach – tatuaże plemienne to zazwyczaj abstrakcyjne lub na wpół abstrakcyjne wzory złożone z zakrzywionych linii, które są grubsze w środku i zachodzą w ostre punkty. Tradycyjnie wykonane czarnym tuszem, nierzadko obecnie można zobaczyć plemienne wzory wykonane w innym kolorze, a nawet cieniowane w kilku kolorach.
 • Geometryczne tatuaże na biodrach – jak sama nazwa wskazuje, ten styl tatuaży opiera się na wykorzystaniu geometrycznych kształtów jako podstawy projektu. Wykonane zwykle w kolorze czarnym, geometryczne tatuaże opierają się przede wszystkim na prostych liniach i strategicznie rozmieszczonych kropkach. Nawet abstrakcyjnie wyglądające geometryczne tatuaże na biodrach mogą mieć za sobą głębokie znaczenie – w ramach koncepcji znanej jako „święta geometria”, symboliczne znaczenia przypisywane są geometrycznym kształtom i proporcjom. Jeśli interesuje Cię ten styl, zajrzyj do naszego dedykowanego artykułu na ten temat.
 • Akwarelowe tatuaże na biodrach – jeśli poszukujesz jasnych kolorów do tatuażu na biodrach, styl akwareli może być dla Ciebie właściwym wyborem. Ten rodzaj tatuażu ma wyglądać jak swobodny obraz akwarelowy i nadaje się do całej gamy wzorów i tematów. Projekt może być wykonany w całości w akwareli lub mieć tylko akwarelowe tło z czarnym symbolem lub obrazem na pierwszym planie.
 • Biomechaniczne tatuaże na biodrach – projekty w tym stylu określa połączenie organicznych elementów i mechanicznych kawałków. Często wykonywane w hiperrealistycznej technice 3D, biomechaniczne tatuaże bioder inspirowane są gatunkiem science fiction i tworzą oryginalne, efektowne projekty. Zwykle wyglądają najlepiej jako duże tatuaże, więc ponownie strona biodra będzie najlepszym wyborem miejsca tutaj.
 • Symetryczne tatuaże na biodrach – innym fajnym pomysłem jest uzyskanie pasujących lustrzanych tatuaży na obu biodrach. Jednym z najlepszych miejsc do ich umieszczenia są obszary wzdłuż kości biodrowych w dolnej części brzucha – wydłużone tatuaże, takie jak pióra, strzały lub wzory plemienne, które podążają za linią kości biodrowych, będą działać najlepiej. Tego typu tatuaże świetnie nadają się do zwrócenia uwagi na brzuch i uwydatnienia kształtu bioder. Tworzą również głębię, nadając dolnemu brzuchowi stonowany wygląd.

Tatuaże na biodrachTatuaże na biodrach

Widoczność

Tatuaże w okolicy bioder są często ukryte pod ubraniem, choć oczywiście zależy to od dokładnego umiejscowienia. Może to być zaletą, jeśli wolisz zachować prywatność swojego tatuażu lub nie chcesz go pokazywać. I odwrotnie, dla tych, którzy planują mieć tatuaż przez większość czasu, będziesz musiał odpowiednio zaplanować swoją odzież.

Poziom bólu

Wszyscy mamy różne progi bólu dla różnych rodzajów bólu, ale nie można zaprzeczyć, że tatuaż będzie boleć. To, jak bardzo to boli, będzie zależeć od tolerancji bólu, dokładnego umiejscowienia oraz wielkości i poziomu szczegółowości tatuażu.

Jeśli masz już tatuaże, prawdopodobnie wiesz, czego się spodziewać. Jeśli jednak tatuaż bioder, który rozważasz, będzie twoim pierwszym i martwisz się bólem, musisz pamiętać o kilku rzeczach przy podejmowaniu decyzji.

Po pierwsze, dla większości ludzi ból związany z tatuowaniem jest najgorszy w miejscach, w których jest mało mięśni lub tłuszczu. Dlatego wykonanie tatuażu na samej kości biodrowej – gdzie między skórą a kością nie ma zbyt dużo tkanki – prawdopodobnie najbardziej boli ze wszystkich możliwych miejsc tatuażu biodrowego.

To powiedziawszy, jeśli decydujesz się na duży projekt, który owija się częściowo wokół górnej części uda, tył i wnętrze uda są bardzo wrażliwymi obszarami. Spodziewaj się tam również stosunkowo wysokiego poziomu bólu. Bok biodra i uda to zazwyczaj obszar, który będzie najmniej boleć.

Po drugie, wielkość projektu i poziom szczegółowości w naturalny sposób wpłynie na to, jak długo trwa proces tatuowania – tj. jak długo będziesz musiał znosić ból. Małe, proste projekty takie jak linia pisania lub podstawowy kształt mogą zająć tylko pół godziny. Tymczasem bardzo duże lub złożone projekty zajmą kilka godzin, a nawet mogą wymagać więcej niż jednej sesji, z co najmniej kilkutygodniowym odstępem, aby tatuaż mógł się zagoić..

Jeśli myślisz o dużym projekcie z dużą ilością detali i/lub kolorem jako pierwszym tatuażem, możesz najpierw rozważyć wykonanie mniejszego, aby upewnić się, że nie przeszkadza ci ból i czujesz się komfortowo. zobowiązanie tatuaż.

Biorąc to pod uwagę, większość ludzi może poradzić sobie z bólem bez większych problemów. Jeśli nadal jesteś zaniepokojony, porozmawiaj z tatuatorem, którego myślisz o zatrudnieniu do wykonania tatuażu – będzie on w stanie udzielić Ci porad dotyczących Twojego pomysłu i okoliczności.

Gwiazdy z tatuażami na biodrach

Jest wiele celebrytów, którzy zdecydowali się na wytatuowanie sobie bioder, w tym:

 • Kylie Jenner – Kylie ma mały tatuaż do pisania na prawym biodrze. Litery tworzą fonetyczną pisownię słowa „poczytalność” i są wykonane czerwonym atramentem.
 • Cara Delevingne – Cara ma tatuaż na prawym biodrze – „DD”, wypisany czarnym stylizowanym pismem. To ma być pasujący tatuaż przyjaźni z modelem Jourdanem Dunn.
 • Jessie J – Jessie ma na prawym biodrze tatuaż z tekstem, który mówi „Nie trać tego, kim jesteś w rozmyciu gwiazd”.
 • Lea Michele – Lea ma dwa tatuaże na biodrach – jeden to mały zielony ptaszek z przodu lewej kości biodrowej, który ma symbolizować wolność. Drugi to niebieski motyl z tyłu prawego biodra.
 • Cardi B – Cardi B ma duży, kolorowy pawi tatuaż na prawym boku, rozciągający się od talii do połowy uda.

Tatuaże na biodrachTatuaże na biodrachTatuaże na biodrach

Tatuaże na biodrachTatuaże na biodrachTatuaże na biodrachTatuaże na biodrachTatuaże na biodrach

hip_tattoos_21

hip_tattoos_22hip_tattoos_24hip_tattoos_29

hip_tattoos_30

hip_tattoos_31

hip_tattoos_32hip_tattoos_34

hip_tattoos_35hip_tattoos_38 hip_tattoos_40

hip_tattoos_41

hip_tattoos_42

hip_tattoos_43

hip_tattoos_44

hip_tattoos_45hip_tattoos_48hip_tattoos_50

hip_tattoos_51hip_tattoos_53

hip_tattoos_54hip_tattoos_56

hip_tattoos_57

hip_tattoos_59 hip_tattoos_60

hip_tattoos_61

hip_tattoos_62

hip_tattoos_63

hip_tattoos_64hip_tattoos_66

hip_tattoos_67

hip_tattoos_68

hip_tattoos_69

hip_tattoos_70

hip_tattoos_71hip_tattoos_73 Tatuaże na biodrach

hip_tattoos_74hip_tattoos_76hip_tattoos_78

hip_tattoos_79 Mała kotwica-tatuaż-na-biodrach2

Mały-czarny wzór-hip-tatuaż-projekt

Tatuaże na biodrach

hip_tattoos_89

hip_tattoos_90

hip_tattoos_95

hip_tattoos_96

hip_tattoos_99

hip_tattoos_100

Published
Categorized as Tatuaż