150 niesamowitych tatuaży i znaczeń Dreamcatcher

Tatuaże Dreamcatcher nie tylko wyglądają niesamowicie, ale także mają głęboką i fascynującą historię i tło.

sowa łapacz snów tatuaż na ramieniu

Podobnie jak w przypadku wielu innych popularnych symboli i wzorów tatuaży, dobrze jest poznać znaczenie sztuki, zanim zostanie ona nadrukowana.

Łapacze snów wywodzą się z kultury rdzennych Amerykanów. Przybierają formę obręczy z lekkim tkanym wzorem wewnątrz, a często piórami lub innymi ozdobami przymocowanymi do dna.

tatuaż łapacza snów na szyi

Początki łapacza snów

Chociaż łapacze snów są zwykle kojarzeni z całą kulturą rdzennych Amerykanów, w rzeczywistości pochodzą z plemienia Ojibwa Chippewa z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Słowo Ojibwa oznaczające „łapacz snów” asabikeshiinh, dosłownie oznacza „pająk”.

Legendy Ojibwa mówiły o mistycznej postaci znanej jako „Kobieta-Pająk”, która była duchowym obrońcą plemienia – zwłaszcza dzieci.

tatuaż słoń łapacz snów

Chociaż z perspektywy osoby z zewnątrz może to nie mieć większego sensu – pająki prawie nie wywołują pozytywnych myśli w większości współczesnych kultur – dla ludu Ojibwa pająki kojarzyły się z ochroną i bezpieczeństwem.

Kiedy plemię rozrosło się, a jego członkowie zaczęli rozprzestrzeniać się coraz dalej po całej krainie, legenda głosi, że Pajęcza Kobieta nie była w stanie ochronić każdego osobnika – było ich zbyt wielu, zbyt daleko.

Jako narzędzie lub znak jej ochrony stworzyła pierwszego łapacza snów. Idąc za jej przykładem, matki i babcie zaczęły robić łapacze snów jako pamiątki po matce dla swoich dzieci.

Łapacze snów były więc rodzajem talizmanu, który miał zapewnić ochronę.

tatuaż na ramieniu łapacza snów

Znaczenie tatuażu Dreamcatcher

To, przed czym tak naprawdę stworzono łapacze snów, to złe sny – jak sama nazwa wskazuje.

Rdzenni Amerykanie wierzą, że nocą powietrze wypełniają sny. Łapacz snów byłby zawieszony nad łóżkiem danej osoby lub w drzwiach do sypialni, najlepiej w miejscu, w którym padnie na niego poranne słońce.

łapacz snów i tatuaż wilka

Gdy osoba śpi, złe sny przechodzą przez łapacz snów, podczas gdy dobre są „łapane” w sieć i ześlizgują się po piórach do umysłu osoby.

Jako tatuaż, łapacz snów zachowuje swoją pierwotną funkcję – większość ludzi rozumie go jako symbol ochrony, talizman mający chronić przed złymi myślami lub złymi doświadczeniami.

Tatuaże Dreamcatcher mają odfiltrowywać negatywne – „koszmary” – i pozostawiać tylko pozytywne myśli – „dobre sny”.

kolorowy tatuaż na ramieniu łapacz snów

Znaczenie poszczególnych części

W strukturze łapacza snów każdy pojedynczy składnik odgrywa ważną rolę symboliczną lub metaforyczną i dodaje głębi znaczenia.

 • Obręcz – w swoim okrągłym kształcie obręcz reprezentuje krąg życia, a także Słońce i Księżyc podróżujące po niebie. Chociaż obręcze tradycyjnych, autentycznych indiańskich łapaczy snów wydają się być dość małe, w tatuażu występują w każdym rozmiarze. W zależności od projektu, jeden łapacz snów może mieć jedną obręcz lub wiele. W przypadku wielu obręczy częstym wyborem jest jeden duży obręcz i trzy mniejsze „wiszące” z jego dna.
 • Sieć – Wzór utkany wewnątrz obręczy jest wyobrażeniem pajęczej sieci – nawiązując do legendy o Pajęczej Kobiecie i pojęcia pająka jako symbolu ochrony.
 • Koralik – Niektóre łapacze snów zawierają jeden lub więcej koralików. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co mają przedstawiać koraliki, ale najpopularniejszy pogląd jest taki, że koralik jest pająkiem w „sieci” łapacza snów. Innym proponowanym znaczeniem koralików jest to, że są to dobre sny, które nie weszły do ​​umysłu śpiącej osoby, a zamiast tego stały się świętymi urokami na powierzchni łapacza snów.
 • Pióro – Jedno lub więcej piór zwykle zwisa z dolnej części obręczy. Jak wspomniano powyżej, mają one działać jako ścieżka dobrych snów, prowadząca od łapacza snów do umysłu śpiącej osoby.

tatuaż na przedramieniu łapacz snów

Przewodnik rozmieszczania

W zależności od złożoności wybranego projektu łapacza snów możliwe jest wytatuowanie go na większości obszarów ciała.

Jedynymi miejscami, w których dopasowanie może być niemożliwe, są bardzo małe obszary, takie jak bok palca.

Większe tatuaże będą wyglądać świetnie na plecach, brzuchu, ramionach, klatce piersiowej, udach – praktycznie wszędzie, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca, aby je pomieścić. Jeśli jednak chcesz zrobić mniejszy tatuaż z łapaczem snów, rozważ te miejsca:

 • Nadgarstek – tatuaże na nadgarstkach są zarówno eleganckie, jak i łatwe do wyeksponowania. Jeśli Twój projekt jest wydłużony – na przykład z powodu długich piór na dole łapacza snów – może wymagać częściowego rozciągnięcia na przedramię.
 • Tył szyi – choć pozornie niewielka przestrzeń, kark jest stosunkowo płaski – co sprawia, że ​​jest to świetne miejsce na okrągły tatuaż, ponieważ projekt nie zostanie zniekształcony przez zawijanie krawędzi. Podobnie jak w przypadku nadgarstka, jeśli jest to długa konstrukcja, może być konieczne rozciągnięcie w dół w kierunku górnej części pleców. To nie jest zła rzecz – wydłużony krój może świetnie wyglądać rozciągając się od karku wzdłuż linii kręgosłupa.
 • Za uchem – subtelny i bardzo dyskretny tył ucha nie należy do oczywistych miejsc na tatuaż. Wybór tego obszaru na tatuaż z łapaczem snów może stanowić wyzwanie dla tatuatora – projekt będzie musiał być dość mały. Przed podjęciem decyzji skonsultuj się z zaufanym tatuatorem.
 • Stopa – stopa jest doskonałym miejscem na tatuaż z motywem łapacza snów, który jest coraz bardziej popularny. Szczególnie płaska powierzchnia na zewnętrznej krawędzi górnej części stopy jest dobrym wyborem, ponieważ oferuje przyzwoitą ilość miejsca na stosunkowo niewielki projekt.

nowy tatuaż na ramieniu łapacza snów

Gwiazdy z tatuażami Dreamcatcher

Te tatuaże są również popularne wśród celebrytów. Przykłady znanych osób z projektami łapacza snów obejmują:

 • Miley Cyrus – Miley Cyrus ma duży tatuaż w stylu łapacza snów na żebrach, po prawej stronie. Projekt zawiera cztery pióra, które rzekomo reprezentują czworo rodzeństwa w jej rodzinie.
 • Vanessa Franco – Podobnie jak Miley Cyrus, Vanessa Franco ma łapacz snów po prawej stronie żeber.
 • Vanessa Biała – Vanessa White ma jeden wytatuowany na prawym przedramieniu. Na tym samym ramieniu, w okolicy nadgarstka, ma tatuaże serca i krzyża.

ładny tatuaż łapacza snów

Wzory tatuaży Dreamcatcher

Każdy projekt łapacza snów będzie wyglądał nieco inaczej. Jedną z największych zalet wyboru łapacza snów do tatuażu jest to, że można go łatwo dostosować i dopasować do wielu estetyk.

Tatuaże Dreamcatcher często należą do jednej z dwóch kategorii: minimalistycznej, z zaledwie szkicem konturów i hiperrealistycznej.

Obydwa można jednak łączyć z elementami innych stylów, np. akwarelą.

tatuaż serca łapacz snów

Jeśli chodzi o kolory, możliwości są praktycznie nieograniczone – tatuaże z motywem łapacza snów wyglądają niesamowicie w każdej kolorystyce. Czarne łapacze snów z lekkimi konturami będą miały elegancki, stonowany wygląd, a kolorowe będą bardziej przyciągać wzrok.

Możliwe są również łapacze snów wytatuowane białym tuszem, które mają bardzo oryginalny wygląd.

Jeśli zastanawiasz się nad kolorowym tatuażem łapacza snów, pamiętaj, że możesz dodać plamy koloru poza samym łapaczem snów – na przykład znaki akwarelowe wokół niego lub za nim.

łapacz snów na tatuażu na łopatce

Inne elementy, takie jak zwierzęta, liście lub koraliki, można dodać, aby projekt był bardziej złożony.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać przy wymyślaniu pomysłów na projekt tatuażu łapacza snów, jest to, że jest to znaczący symbol kulturowy i duchowy dla osób, które identyfikują się z kulturą rdzennych Amerykanów.

Wskazane jest, aby uważać, aby nie przywłaszczyć sobie symbolu w sposób, który mógłby być niewrażliwy lub obraźliwy.

Tatuaż łapacz snów na górnej części plecówKreatywny projekt tatuażu łapacz snów w kształcie sowyTatuaż akwarela łapacz snów

Łapacz snów tatuaż na przedramieniu

Pomysły projektowe

Jeśli chcesz, aby sztuka ciała łapacza snów była bardziej skomplikowana lub jeśli szukasz dodania kolejnej warstwy znaczenia, możesz wykazać się kreatywnością z elementami projektu.

Niektóre pomysły na bardziej złożone projekty obejmują:

 • Łapacz snów ptaków – Ponieważ obrazy łapaczy snów zawierają już pióra, dodanie ptaka do projektu jest ciekawym pomysłem. Te dwa elementy dobrze do siebie pasują i pod względem znaczenia podkreślają związki z naturą, które reprezentują zarówno łapacz snów, jak i ptak. Sowa to jeden z najczęstszych wyborów – ptak reprezentujący mądrość w większości zachodnich kultur. Warto zauważyć, że w wielu plemionach rdzennych Amerykanów obawia się sów – uważa się je za chore wróżby i symbole śmierci.
 • Łapacz snów słoni – Łapacze snów słoni są dość popularne, prawdopodobnie dlatego, że symboliczne znaczenie słonia tak dobrze pasuje do znaczenia łapacza snów. Słoń ogólnie symbolizuje szczęście i dobrobyt, a także moc i siłę. W połączeniu z symboliczną wartością łapacza snów jako talizmanu ochronnego, ten projekt jest głęboko pozytywnym symbolem.
 • Łapacz snów z wieloma obręczami – Jak wspomniano powyżej, projekt łapacza snów może być większy i bardziej złożony dzięki dodaniu mniejszych obręczy. Zazwyczaj będzie jeden duży obręcz, a pod nim jeden lub trzy mniejsze. To świetny sposób na wydłużenie projektu.
 • Łapacz snów jelenia – Obraz jelenia to ciekawy dodatek do łapacza snów. Zwykle widoczna jest tylko głowa jelenia – zazwyczaj w środku obręczy łapacza snów. W kulturze rdzennych Amerykanów jeleń postrzegany jest jako posłaniec, zwierzę reprezentujące moc oraz symbol intuicji, łagodności i wrażliwości. W kulturach zachodnich jeleń jest często postrzegany jako król lasu i obrońca wszystkich innych zwierząt.
 • Łapacz snów – Nierzadko widzi się łapacz snów w połączeniu z okiem, jako symbol lub jako hiperrealistyczny projekt. W obu przypadkach oko będzie zazwyczaj umieszczone na środku obręczy. Jako symbol, oczy najczęściej reprezentują wszechwiedzę i wiedzę i są uważane za bramy do duszy.
 • Łapacz snów serca – W ostatnich latach widzieliśmy wiele projektów łapaczy snów z elementem obręczy w kształcie serca, a nie koła. Modyfikacja kształtu w ten sposób oznacza oczywiście, że nie jest już „prawdziwym” łapaczem snów, ale jako dzieło sztuki wygląda bardzo interesująco.

Ostatnie słowa

Łapacze snów tworzą fantastyczne projekty tatuaży, które mogą być niepowtarzalne i naprawdę własne.

Większość projektów łapaczy snów zawiera symetrię i dużą ilość szczegółów, dlatego szczególnie ważne jest, aby wybrać tatuatora, który będzie w stanie upewnić się, że Twój tatuaż będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś..

Ciesz się przeglądaniem galerii i powodzenia w znalezieniu idealnego projektu łapacza snów!

Tatuaż akwarela łapacz snów na plecachŁapacz snów tatuaż na klatce piersiowejŁapacz snów tatuaż na udzieTatuaż 3D Łapacz snów na udzieŁapacz snów tatuaż na kostceTatuaż Dotwork DreamcatcherŁapacz snów z tatuażem kwiatówSkomplikowany projekt tatuażu DreamcatcherTatuaż z białym atramentem łapacz snówBlackwork Dreamcatcher Tattoo DesignProjekt tatuażu Dotwork DreamcatcherNajlepszy tatuaż na przedramieniu łapacz snówTatuaż Panda Kwiat Łapacz SnówTatuaż z łapaczem snów w kształcie sercaProjekt tatuażu łapacz snów naturyTatuaż łapacz snów z obręczą w kształcie sercaKwiatowy projekt tatuażu łapacz snówTatuaż łapacz snów o tematyce morskiejTatuaż kolorowy Dotwork Łapacz snówŁapacz snów tatuaż z nadrukiem łapySowa łapacz snówMały tatuaż łapacz snów na przedramieniuMorphing Dreamcatcher TattooProjekt tatuażu łapacz snów z jeleniemNiesamowicie szczegółowy tatuaż z miniaturowym łapaczem snówBlackwork Dreamcatcher Tattoo DesignTatuaż akwarela wilk łapacz snówMały tatuaż łapacz snów na nadgarstkuPiękny projekt tatuażu łapacz snówMały tatuaż z łapaczem snów na kostceNiesamowity tatuaż z akwarela łapacz snówTatuaż na ramieniu z łapaczem snówWspaniały projekt tatuażu Dreamcatcher

tatuaż łapacz snów na siedzącej kobieciełapacz snów tatuaż całe ciało kobietytatuaż łapacza snów na kobiecych pośladkachtatuaż statku i ośmiornicy po stronie kobietypomarańczowy łapacz snów tatuaż na górnej części pleców kobietyzłożony tatuaż łapacz snów na kobiecej stroniezielony tatuaż łapacz snów na udzietatuaż orzeł i łapacz snów na plecachtatuaż łapacz snów w kształcie sercaprojekt tatuażu carpe diemCarpe diem i projekt tatuażu ptakówwzór tatuażu carpe diem na plecach kobietyDreamcatcher Tatuaż z powrotem projektCarpe diem i projekt tatuażu na ramionach chmurCarpe diem pionowy wzór tatuażu na plecachprojekt tatuażu klatki piersiowej carpe diemProjekt tatuażu nadgarstka DreamcatcherŁapacz snów czarno-biały wzór tatuażu na nadgarstkuDreamcatcher Tattoo projekt przedramieniabiały projekt tatuażu łapacz snówcarpe diem projekt tatuażu na całe przedramięprojekt tatuażu carpe diem na uchwycie miłosnymklatka dla ptaków na projekcie tatuażu udakobieta pełna tatuażukwiecisty wzór tatuażu całe ramię i ramięprojekt tatuażu z pełnym tyłem pawmarzycielski wzór tatuażu na pełnych plecachDreamcatcher Tattoo na kobiecej stronie pomysłumały pomysł na tatuaż łapacz snówkolorowy pomysł na tatuaż łapacz snówróżowy tatuaż na szyi i ramieniu pomysłupomysł na tatuaż z zielonym gigantycznym ptakiempomysł na zielony tatuaż łapacz snówcały projekt tatuażu z przodu górnej części ciała;

pomysł na tatuaż z łapaczem snów i białą różą pomysł na tatuaż łapacza snów  wysoki pomysł na tatuaż z łapaczem snów na plecach pomysł na tatuaż rękawa łapacza snów nie wszyscy, którzy wędrują, są zagubieni projekt tatuażu Dreamcatcher Dreamcatcher niebieski pomysł na tatuaż z boku  łapacz snów na tatuażu na górnej części nogi Pomysł na tatuaż z łapaczem snów i różami na udzie łapacz snów na pomysł na tatuaż z pełnym ramieniem Dreamcatcher mały pomysł na tatuaż na szyi Śliczny tatuaż łapacz snów łapacz snów pieszo  tatuaż łapacza snów na nodze Łapacz snów autorstwa TimeToTakeBack kreskówkowy tatuaż łapacz snów wyblakły tatuaż łapacza snów  czarno-biały tatuaż łapacz snów  tatuaż łapacz snów autorstwa marycat337 Tatuaż z pół rękawa Dreamcatcher Pomysł na tatuaż z zielonymi piórami Dreamcatcher łapacz snów na pomysł tatuażu na plecach kobiety tatuaż łapacza snów na bocznym pomyśle projekt tatuażu oka i łapacza snów francuski pomysł na tatuaż i łapacz snów projekt tatuażu łapacz snów z czerwonymi koralikami kolorowy projekt tatuażu łapacz snów róże i łapacz snów tatuaż zielony pomysł prosty, pełny czarny tatuaż łapacz snów projekt tatuażu stokrotki i łapacz snów projekt tatuażu łapa i łapacz snów projekt tatuażu z pełnym rękawem Dreamcatcher projekt tatuażu biodrowego łapacza snów Pomysł na tatuaż łapacz snów i różowe róże Projekt tatuażu łapacz snów na górnej części uda  łapacz snów tatuaż na udzie niebieskawy tatuaż łapacza snów na ramieniu prosty tatuaż łapacza snów kobiety na przedramieniu Pomysł na tatuaż z łapaczem snów w talii   łapacz snów cytat pomysł na tatuaż różowy wzór tatuażu łapacz snów na nodze