150 niesamowitych wzorów i znaczeń tatuaży węża

Szukasz pomysłów na tatuaż węża? Czytaj dalej, aby zobaczyć jedne z najlepszych projektów, jakie napotkaliśmy.

marynarz jerry wąż tatuaż

Wąż jest jednym z najstarszych i najbardziej złożonych symboli, a jego znaczenie jest pełne sprzeczności, niejasności i dwoistości.

Tatuaże z motywem węża, podobnie jak zwierzę, które przedstawiają, mogą mieć całą gamę pozornie sprzecznych znaczeń.

tatuaż wąż i sztylet

W tym artykule przyjrzymy się różnym znaczeniom węża w sztuce tatuażu, a także rozważymy niektóre z najpopularniejszych wzorów tatuaży węża.

Po pierwsze: co oznacza projekt z motywem węża?

wąż-tatuaż-wzory-2

Znaczenie tatuaży węża

W dzisiejszych czasach dla większości ludzi – szczególnie na Zachodzie – wąż jest symbolem diabła, kłamstwa i oszustwa oraz manipulacji. „Wąż” to uwłaczający termin o negatywnych skutkach.

Zastanów się na przykład, jak nazywanie kogoś „wężem w trawie” jest równoznaczne z określaniem go jako zdradzieckiego i podstępnego.

wąż na żebrach

Jednak nie zawsze tak było. Węże to potężne symbole o długiej historii reprezentujące przede wszystkim pozytywne idee i koncepcje.

Dopiero odkąd chrześcijańska Biblia użyła węża jako przejawu diabła, pojawiły się te negatywne skojarzenia i, niestety dla naszych łuskowatych, wężowatych przyjaciół, utknęły.

Mosher-Snake-tatuaż

Odrodzenie

Zanim zostały skutecznie zniesławione przez chrześcijańską tradycję i mitologię, węże były symbolem przede wszystkim odrodzenia, w wielu kulturach i tradycjach.

To skojarzenie prawdopodobnie ma związek z nawykiem węża do zrzucania skóry. Jest to proces, w którym węże skutecznie wyślizgują się ze swojej starej skóry, pozostawiając ją w jednym kawałku.

Celem takiego zachowania jest umożliwienie dalszego wzrostu i usunięcie pasożytów.

Sailor Jerry Snake tatuaż na ramieniu

To zupełnie normalny proces, ale ludziom sprzed tysięcy lat musiał wydawać się co najmniej magiczny. Węże od dawna uważane są za symbol życia, śmierci i odrodzenia.

Tatuaż w stylu węża może zatem oznaczać odrodzenie – na przykład zaznaczenie potężnej transformacji lub kluczowego punktu w życiu. Może również wyrażać przekonanie, że życie i śmierć są częścią tego samego cyklu.

Z okultystycznego punktu widzenia węże są potężnymi symbolami alchemii, powiązanymi z rtęcią – a zatem z psychicznymi siłami życiowymi życia, umierania i odradzania się.

tatuaż węża kobra

Projekt tatuażu węża najczęściej wybierany do zobrazowania znaczenia odrodzenia to projekt Ouroboros.

Ouroboros to starożytny symbol o okrągłym kształcie, składający się z węża gryzącego własny ogon.

Wariacje na temat tego projektu obejmują wersję w kształcie cyfry „8”, nawiązującą do symbolu nieskończoności oraz dwa węże, z których każdy gryzie drugiego ogona.

wąż-tatuaż-10

Gojenie: zdrowienie

Wąż jest symbolem zdrowia, w szczególności procesu gojenia. To skojarzenie prawdopodobnie wywodzi się z mitologii starożytnej Grecji, w której bóg medycyny Asklepios był blisko związany z wężami.

Legenda głosi, że Asklepios okazał życzliwość wężowi – a węże starożytnych Greków były uważane za święte i posiadały niezwykłą mądrość. W zamian wąż polizał uszy Asklepiosa i nauczył go tajemnej wiedzy medycznej.

tatuaż na ramieniu węża

Laska Asklepiosa jest do dziś symbolem powszechnie używanym w emblematach organizacji medycznych. Przybiera kształt laski z owiniętym wokół niej pojedynczym wężem. Jest to jeden z najwyraźniejszych wyborów dla projektu węża, który ma symbolizować uzdrowienie i dobre samopoczucie.

Co ważne, laski Asklepiosa nie należy mylić z kaduceusz, pomimo podobnych pozorów.

Kaduceusz jest symbolem laski z dwoma wężami i parą skrzydeł – i jest kojarzony z greckim bogiem Hermesem, reprezentującym handel i handel (i często błędnie używany przez organizacje medyczne…).

wąż-tatuaż-21

Ochrona

W wielu kulturach węże są symbolem ochrony. Mitologicznie uważano ich za strażników świątyń, bram i skarbów.

Powodem tego jest to, że większość węży, gdy jest zagrożona, będzie bronić swojej ziemi, a nie wycofać się.

Kobry są najczęstszym wyborem do tatuaży z wężami opiekuńczymi, ponieważ ich podniesiona pozycja i rozłożony „kaptur” najbardziej przejmująco sugerują postawę obronną.

przednich łap-wąż-tatuaż

Diabeł

W biblijnej historii Adama i Ewy to wąż przekonuje Ewę, by przeciwstawiła się boskim rozkazom.

Ta wzmianka jest głównym powodem negatywnych skojarzeń z wężami, które mamy w dzisiejszych czasach – choć oczywiście nie bez znaczenia jest również fakt, że wiele węży może zabić człowieka jednym ugryzieniem.

tatuaż węża

Od wcielenia diabła w Biblii węże kojarzone są z siłami zła, z mściwością, mściwością i okultyzmem – w sensie negatywnym.

Projekt z motywem węża może zatem być odniesieniem do tych nowszych znaczeń symbolicznych. Może oznaczać niebezpieczeństwo lub sugerować, że użytkownik nie boi się łamać zasad panujących ideologii.

wąż na ramieniu

Popularne tatuaże węża

Węże są dość wszechstronnymi symbolami, które tworzą równie wszechstronne elementy tatuażu – mogą być świetnym tematem dla niemal każdego stylu tatuażu.

Podczas projektowania sztuki ciała węża jest wiele możliwości bycia naprawdę kreatywnym. Warto jednak zapoznać się z istniejącymi trendami i motywami.

Japoński tatuaż węża

Węże są często przedstawiane, jako główne motywy lub dodatkowe elementy, w tatuażach w stylu japońskim. Są to złożone, kolorowe projekty, bardzo wyróżniające się stylem i wyglądem. Robią duże tatuaże, zwykle pełne plecy lub rękawy.

W kulturze japońskiej węże mają pozytywne znaczenie – symbolizują zdrowie, regenerację, mądrość i ochronę.

Wąż-tatuaż-wzory-7

Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o japońskich tatuażach i zobaczyć kilka wspaniałych przykładów.

Tatuaże czaszki i węża

Prawdziwy klasyk. Symbolicznie ten projekt nawiązuje do skojarzenia węży z ideą odrodzenia oraz cyklu życia i śmierci.

Czaszka (zwykle ludzka czaszka w tatuażach) jest zwykle uważana za śmierć, ale w szerszym znaczeniu jest bardziej symbolem śmiertelności niż samym końcem.

Istnieje kilka opcji stylu tego projektu, z których najpopularniejszym jest dziś tatuaż 3D. Ta technika polega na zastosowaniu precyzyjnego cieniowania i kilku twardych linii, aby uzyskać iluzję fotorealizmu w tatuażu.

12

Biorąc to pod uwagę, styl tradycyjny lub tylko konturowy to również doskonale realne opcje.

Tatuaże z różą i wężem

Róże, zwłaszcza czerwone, są symbolem miłości i namiętności. Węże w okresie pobiblijnym mają między innymi znaczenie zachęty do grzechu. Razem te dwa elementy można rozumieć jako połączony symbol pokusy.

Czerwona róża z czarnym wężem dla kontrastu jest najpopularniejszym wyborem dla tego wzoru, obok całkowicie czarnego wzoru. Ponownie, zwykle obecny jest pewien stopień realizmu, aby tatuaż był bardziej efektowny i ciemniejszy, bardziej gotycki w tonie.

wąż-tatuaż-wzory-23

Tatuaż węża i jabłka będzie również odniesieniem do pokusy i grzechu i prawdopodobnie będzie miał podobną kolorystykę (czerwone jabłko, czarny/ciemny wąż).

tatuaż węża (2)

Tatuaże z wężem na ramieniu

Tatuaż cienkiego węża, który owija się wokół ramienia lub nadgarstka, jak bransoletka, jest jednym z bardziej złożonych wykonań tatuażu opaski.

Tatuaże tego typu są zwykle raczej małe, z wężem owiniętym wokół ramienia raz lub dwa razy. Za pomocą jednej cewki wąż może gryźć własny ogon – tworząc tatuaż z opaską na ramieniu Uroboros.

Duże, grube węże owinięte wokół ramienia będą wymagały więcej miejsca i prawdopodobnie przyjmą wygląd rękawa lub połowy rękawa niż opaska na ramię.

tatuaż węża

Tatuaż dłoni gryzie węża (uścisk dłoni węża)

Ten projekt obejmuje głowę węża z kłami zatopionymi w ludzkiej dłoni. Wynikowy obraz wygląda trochę jak pokręcona wersja uścisku dłoni – i w pewnym sensie jest.

Projekt wywodzi się z uścisku dłoni marynarskiego tatuażu – popularnego wśród marynarzy od końca XIX wieku i mającego reprezentować przyjaźń, lojalność i pokój.

Tatuaż z uściskiem dłoni węża to ironiczny zwrot tego motywu i ma przeciwne znaczenie. Mówiąc ogólnie, oznacza to, że nikomu nie można ufać i każdy może w końcu okazać się zdrajcą.

Wynik obrazu dla tatuażu dłoni gryzącego węża

Ten rodzaj projektu jest zwykle wykonywany w tradycyjnym stylu, z czarnymi konturami i głównie jednolitymi kolorami wypełnienia.

Jest to styl, w którym wykonano oryginalne tatuaże marynarskie z uściskiem dłoni, więc ma sens, aby przeprojektowana wersja była zgodna z tą samą estetyką.

Tatuaż węża i sztyletu może nieść podobne znaczenie – sztylety są często symbolem zdrady (bycia dźgniętym w plecy).

tatuaż kobry na klatce piersiowej

Tatuaże głowy węża

Wybór tylko głowy węża w tatuażu jest wyborem czysto stylistycznym – znaczenie i symbolika głowy węża pozostaje taka sama jak całego węża.

Poświęcając tylko niewielką ilość miejsca na wzór węża – na przykład kark lub nadgarstek – lepszym rozwiązaniem może być wytatuowanie tylko głowy węża. Dzięki temu artysta może dodać więcej szczegółów, takich jak oczy i kły węża.

Tatuaż, nawet jeśli jest dość mały, nadal będzie bardzo efektowny – jesteśmy instynktownie zaprogramowani, aby niepokoić nas wszystko, co ma łuski i duże kły, więc ten projekt z pewnością wywoła reakcję!

tatuaż z głową węża

Ostatnie słowa

Sztuka ciała z motywem węża może mieć mnóstwo różnych znaczeń i nieskończoną ilość spojrzeń.

Od tradycyjnych po gotyckie i realistyczne, wzory tatuaży węża w dowolnym stylu z pewnością będą wyglądać efektownie i przyciągać wzrok, szczególnie w połączeniu z innymi elementami dla kontrastu i dodatkowego znaczenia.

Poniższa galeria jest pełna wspaniałych pomysłów na węża, które zainspirują Twój następny projekt. Zostaw nam komentarz poniżej po wybraniu ulubionego!

tatuaż wężatatuaż wężatatuaż węża

tatuaż węża (2)tatuaż węża (1)tatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż węża (3)tatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż wężatatuaż węża (1)

wąż-zwój-tatuażtatuaż wężawąż-tatuaż-1wąż-tatuaż-3wąż-tatuaż-4Wąż-tatuaż-9wąż-tatuaż-8wąż-tatuaż-7wąż-tatuaż-6wąż-tatuaż-5wąż-tatuaż-11wąż-tatuaż-12wąż-tatuaż-13wąż-tatuaż-14wąż-tatuaż-19wąż-tatuaż-18wąż-tatuaż-17wąż-tatuaż-16Wąż-tatuaż-15
wąż-tatuaż-20tatuaż-wąż-28 (1)tatuaż-wąż-211Snake-Tattoo-by-Artwork-Rebelstatuaże-wąż-3tatuaże wężowe-2wąż-tatuaże-1tatuaże wężowewąż-tatuaż-na-szyi2131szalony-wąż-tatuażzatuszować-wąż-tatuażkobra-wąż-tatuażNiesamowite-rękawy-wężem-dziesięć-dziesięć-tatuażfajne-plemienne-wężowe-tatuażeskręcający się-wąż-tatuażciemny-grzechotka-tatuaż
jedzenie-wąż-tatuażstóp-wąż-tatuażmały-czerwony-wąż-tatuażtatuaż na lewym ramieniu-wążgitara-wąż-róża-tatuażzielony-wąż-tatuażtatuaż na całej dłoniNieznany artysta-maska ​​i wążgrzechotnik-wążtatuaż-żebratatuaż na ramieniu-wążzgrywanie-wąż-tatuażskóra-zgrywanie-sake-headtatuaż z wężem i czaszkąblizna wężatatuaż-wąż-1tatuaż-wąż-1
wzory-tatuażu-węża-3wąż-tatuaż-wzory-4wąż-tatuaż-wzory-5tatuaż-wąż-6Wąż-tatuaż-wzory-8tatuaże-węże-9wzory tatuażu węża-10tatuaże-węże-11wąż-tatuaż-wzory-12tatuaże-węże-13APARAT CYFROWY MINOLTAtatuaż-wąż-16????????????????????tatuaże-węże-19wąż-tatuaż-wzory-22
tatuaże-węże-24wąż-tatuaż-wzory-26wąż-tatuaż-wzory-27wąż-tatuaż-wzory-29wąż-tatuaż-wzory-30tatuaż-wąż-wzory-31wąż-tatuaż-wzory-21

“>