150 olśniewających wzorów tatuaży i znaczeń gwiazd

Szukasz pomysłów na tatuaż gwiazd? Tworzymy krótką listę naszych absolutnych faworytów i wyjaśniamy ich znaczenie.

tatuaż z gwiazdą palmową

Gwiazdy to jeden z najpopularniejszych symboli pojawiających się we wszystkich epokach i kulturach.

Nic więc dziwnego, że zajmują tak ważne miejsce w projektowaniu tatuaży i są tak powszechnym wyborem.

Co oznaczają tatuaże z gwiazdami? Cóż, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, tak jak nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, co oznacza symbol gwiazdy.

gwiazda tatuaż

Gwiazdy mogą pojawiać się w tatuażach wyłącznie dla efektu estetycznego lub mogą mieć określone znaczenie. W tym artykule przyjrzymy się symbolice gwiazd o różnych kształtach i ich znaczeniu w projektach tatuaży.

Nie zapomnij sprawdzić naszej ogromnej galerii niesamowitych tatuaży gwiazd!

Tatuaże Gwiazdy

Gwiazdy jako symbole doskonałości

Ogólnie rzecz biorąc, we współczesnej kulturze zachodniej gwiazdy kojarzą się głównie z wyjątkową doskonałością.

Gwiazdę można nazwać „gwiazdą”, hotele są oceniane na podstawie systemu gwiazdek, a dzieci otrzymują złote gwiazdki za szczególnie dobre wyniki w szkole.

„Dążenie do gwiazd” oznacza próbę osiągnięcia czegoś niesamowitego. Stopnie wojskowe są często oznaczane symbolami z gwiazdami… Masz pomysł, moglibyśmy tak trwać w nieskończoność!

tatuaż gwiazdy pentagramu

W swojej najbardziej podstawowej formie pięcioramienna gwiazda na tatuażu może symbolizować osiągnięcia, nadzieję i aspiracje. Może również służyć jako osobiste przypomnienie o wyjątkowości i wyjątkowości.

Dla konkretnych znaczenie wzorów tatuaży gwiazd osiągnięcie, rozważać:

  • Tatuaż z pojedynczą gwiazdą – tatuaż z samotną gwiazdą nawiązuje do bycia wyjątkowym i wyjątkowym.
  • Trzy gwiazdki tatuaż – tatuaż z trzema gwiazdkami w sekwencji symbolizuje drogę do sukcesu. W tym projekcie często gwiazdy zmieniają się od małych do dużych (mała gwiazda, po której następuje większa, a następnie największa). Podkreśla to ideę małych początków i stopniowej drogi do wielkich osiągnięć.
  • Tatuaż z wieloma gwiazdami – zobaczysz wiele tatuaży złożonych z wielu małych gwiazdek, ułożonych w różne kształty i wzory. Wiele osób wybiera ten projekt, aby za każdym razem, gdy coś osiągną lub ukończą ważny krok lub kamień milowy, dodać kolejną gwiazdkę. Z drugiej strony ten projekt może być wyborem czysto estetycznym lub mieć inne osobiste znaczenie (takie jak miejsce w galaktyce lub zamiłowanie do astronomii).

gwiazda-tatuaż107

Star-Tattoo-Designs-Star-Dust-Tattoo

Gwiazdy jako symbole nadziei i otuchy

Inne szerokie znaczenie związane z gwiazdami to nadzieja. Wiąże się to ściśle z ideą osiągnięć – nadzieja i aspiracje idą w parze.

Pojęcie gwiazd jako symboli nadziei wynika z faktu, że oferują one jasne punkty światła wśród czerni nocnego nieba. Zanim opracowano odpowiednią technologię, do nawigacji wykorzystywano gwiazdy.

gwiazda tatuaż na piechotę

Wiążą się zatem również z nadzieją na znalezienie swojej drogi i zapewnieniem, że nigdy się nie zgubisz, nawet podczas najciemniejszej nocy.

Jeśli chodzi o ideę nawigacji, zarówno duchowo, jak i dosłownie, najbardziej bezpośrednią symboliczną reprezentacją jest gwiazda żeglarska. Omówimy ten projekt bardziej szczegółowo poniżej.

gwiazda tatuaż na klatce piersiowej

Gwiazdy jako symbole religijne i duchowe

Gwiazdy pojawiają się w symbolice i emblematach wielu religii, przede wszystkim judaizmu. Sześciopunktowy Gwiazda Dawida jest uważany za symbol judaizmu, a gdy występuje w tatuażach, zwykle reprezentuje przekonania religijne danej osoby i przynależność do wiary.

Innym przykładem jest pentagram – używany jako symbol ruchu religijnego Wicca. Symbol pentagramu ma całą gamę znaczeń w różnych kontekstach (więcej o tym poniżej).

gwiazda tatuaż pod ręką

Dla wiccan górny punkt gwiazdy reprezentuje Ducha. Pozostałe punkty oznaczają cztery elementy duchowe: powietrze, ziemię, wodę i ogień (zgodnie z ruchem wskazówek zegara od górnego punktu). Okrąg wokół gwiazdy reprezentuje wszechświat, który zawiera i łączy je wszystkie.

Pentagram był w pewnym stopniu związany z wczesnym chrześcijaństwem, gdzie przedstawiał pięć ran Chrystusa. Obecnie jednak to połączenie w dużej mierze zanikło.

Warto wspomnieć, że istnieje błędne przekonanie, że półksiężyc i gwiazda symbol reprezentuje islam. W rzeczywistości jest to emblemat wywodzący się z Imperium Osmańskiego i chociaż widnieje na flagach kilku krajów islamskich, nie jest oficjalnie uznawany za symbol religii.

Tatuaże Gwiazdy

tatuaż-gwiazda-2religii600_657

Pięć znaczeń tatuażu z gwiazdą

Gwiazda z pięcioma punktami jest zdecydowanie najpopularniejszym wyborem dla tatuaży, więc zacznijmy od nich. Jako elementy tatuażu mogą być czysto dekoracyjne lub mieć osobiste znaczenie dla osoby. Jednocześnie jednak niektóre wzory tatuaży z pięcioma gwiazdkami mają uniwersalne znaczenie symboliczne.

Pentagram

Symbolika gwiazd i znaczenie tatuaży (lub cokolwiek chcesz) #znaczące tatuaże #symbolika gwiazd #symbole chrześcijańskie #symbole magiczne #wicca

Pentagram to jeden z najbardziej złożonych symboli o długiej historii i szeregu skojarzeń. Nie będziemy tutaj omawiać ich wszystkich – na pentagramie napisano całe książki – ale oto niektóre z głównych znaczeń i zastosowań pentagramu:

  • Wicca – jak już widzieliśmy, Wiccanie przyjęli pentagram jako swój główny symbol.
  • Duchowy – także poza ruchem wiccańskim, pentagram jest często postrzegany jako symbol żywiołów i połączonej natury wszechświata. Tatuaż pentagramowy w kontekście duchowym może zatem oznaczać, że czujesz bliski związek z żywiołami i otaczającym Cię światem. W kontekstach duchowych i okultystycznych pentagram jest również kojarzony z ochroną – ponieważ pięć kolczastych ramion wydaje się „chronić” środek gwiazdy.
  • Matematyczny – ze względu na swoją budowę pentagram jako figura matematyczna jest reprezentacją złoty podział.

Pentagram można narysować czubkiem w górę lub w dół. Pentagram skierowany w dół, znany również jako odwrócony pentagram, jest powszechnie kojarzony z okultyzmem i satanizmem, choć nie w każdym przypadku tak jest.

Kościół Szatana przyjął odwrócony pentagram (z głową kozła w środku) jako jeden ze swoich głównych symboli. Nie oznacza to jednak, że każde użycie odwróconego pentagramu powinno wiązać się z ciemną stroną okultyzmu lub ze „złem”.

Jeśli zastanawiasz się nad uzyskaniem tatuaż pentagramowy, możesz chcieć przeprowadzić dalsze badania nad symbolem, aby poznać całą jego historię i znaczenia. Najpopularniejsze wzory tatuaży to prosty, rysowany kreską pentagram w kolorze czarnym oraz pentagram 3D przypominający metalową zawieszkę.

Gwiazda żeglarska

Symbolika gwiazd i znaczenie tatuaży (lub cokolwiek chcesz) #znaczące tatuaże #symbolika gwiazd #symbole chrześcijańskie #symbole magiczneGwiazda żeglarska jest podstawą sztuki tatuażu, częściowo ze względu na jej przyjemny design, a częściowo ze względu na znaczenie. Początki symbolu są, jak sama nazwa wskazuje, związane z żeglarstwem i nawigacją. Przedstawia Gwiazdę Polarną – główny punkt odniesienia dla nawigacji – oraz różę kompasu.

Jest to ważny symbol w emblematach jednostek morskich wielu krajów, w tym US Navy i Marines. Żeglarze otrzymywali tatuaże z gwiazdami żeglarskimi jako amulety na szczęście, aby zapewnić, że zawsze bezpiecznie dotrą do domu.

A tatuaż z gwiazdą żeglarską może oznaczać pozostanie na kursie, znalezienie własnej drogi i wieczne połączenie z czymś lub kimś, kto „prowadzi” cię przez życie. Może być również symbolem szczęścia i bezpieczeństwa.

Morskie wzory tatuaży gwiazd zwykle dotyczy tylko jednej gwiazdki, często z użyciem czarnego i/lub czerwonego atramentu. Gwiazdę często łączy się z innymi elementami, aby podkreślić jej związek z nawigacją – najczęściej kawałkiem liny lub kotwicą.

Gwiazda żeglarska jako symbol kojarzona jest także z Irlandią i Irlandczykami, a także z subkulturą punkrockową. Przez pewien czas ten projekt miał również związek ze społecznością LGBT.

Tatuaże Gwiazdy

Tatuaże Gwiazdy

Inne znaczenia tatuaży gwiazd

Chociaż gwiazda pięcioramienna jest najpopularniejszą odmianą, istnieją inne kształty gwiazd, każdy z własnym znaczeniem i historią. Poniżej opisujemy najpopularniejsze i najbardziej znaczące kulturowo gwiazdy.

Heksagram (Gwiazda Dawida)

Symbolika gwiazd i znaczenie tatuaży (lub cokolwiek chcesz) #znaczące tatuaże #symbolika gwiazd #symbole chrześcijańskie #symbole magiczne #wicca #judaizmGwiazda ta przybiera kształt dwóch nałożonych na siebie trójkątów tworzących idealnie symetryczną sześcioramienną gwiazdę. Ma to szczególne znaczenie w wierze żydowskiej – w XVII w. stało się oficjalną pieczęcią wielu gmin żydowskich.

Na przestrzeni dziejów heksagram miał wiele innych znaczeń i zastosowań, w tym w matematyce, okultyzmie i różnych wiarach. Jednak obecnie heksagram kojarzy się przede wszystkim z judaizmem i Izraelem.

Heksagram jednokursowy

Symbolika gwiazd i znaczenie tatuaży (lub cokolwiek chcesz) #znaczące tatuaże #symbolika gwiazd #symbole chrześcijańskie #symbole magiczne #wicca #judaizmTo kolejna sześcioramienna gwiazda, choć wygląda zupełnie inaczej niż standardowy heksagram. „Unicursal” oznacza, że ​​(w przeciwieństwie do Gwiazdy Dawida) można ją narysować bez odrywania długopisu od kartki.

Został spopularyzowany przez niesławnego brytyjskiego okultystę Aleistera Crowleya – symbol ten występuje w Thelemie. Thelema to duchowa filozofia opracowana przez Crowleya. Mówi się, że w nim jednokursowy heksagram reprezentuje przeplatanie sił mikrokosmicznych (5 ziemskich elementów) z siłami makrokosmicznymi (planetarnymi i kosmicznymi).

Jako tatuaż ten symbol będzie miał najostrzejsze znaczenie dla osób zaznajomionych z okultyzmem i Thelemą. Nosiciele tego tatuażu informują, że dla nich reprezentuje on takie rzeczy, jak równowaga przeciwieństw, zasady alchemiczne i przywoływanie planet lub czerpanie z sił planetarnych.

Gwiazda Lakszmi

Gwiazda Lakszmi to oktagram, co oznacza, że ​​ma osiem punktów. Jest to symbol używany szczególnie w hinduizmie, gdzie reprezentuje osiem form bogactwa reprezentowanych przez boginię Lakszmi. Należą do nich dobrobyt, dobre zdrowie, wiedza, siła, potomstwo i władza.

Symbol nadziei rdzennych Amerykanów (gwiazda ośmiopunktowa)

Symbol nadzieiW niektórych plemionach rdzennych Amerykanów ośmioramienna gwiazda zamknięta w kole i z mniejszym kółkiem pośrodku była uważana za symbol nadziei.

Zewnętrzny okrąg symbolizuje ochronę, podczas gdy cztery punkty na wewnętrznej gwieździe (z przodu) oznaczają cztery kierunki – Północ, Południe, Wschód i Zachód. Gwiazda zewnętrzna (punkty z tyłu) odnoszą się do punktów przesilenia i równonocy Słońca.

Tatuaż gwiazdy rosyjskich złodziei

Powiązany obrazElitarni członkowie zorganizowanej przestępczości w Rosji, znani jako „Vor V Zakone” („złodziej z mocy prawa”), mają system tatuaży wskazujących takie rzeczy, jak ranga, rodzaje działalności przestępczej i czas spędzony w więzieniu.

Główny tatuaż dla Vor V Zakone to gwiazda z 4 dużymi ramionami, 4 średnimi i 8 małymi, wyglądającymi jak 3 warstwy. Każde ramię jest w połowie czarne, w połowie białe (lub niewypełnione), we wzorze przypominającym gwiazdę morską.

Mówi się, że gwiazda Vor V Zakone na każdym ramieniu wskazuje na pozycję o wysokim autorytecie. Gwiazdki na każdej nodze lub kolanie oznaczają, że dana osoba nie uklęknie przed nikim.

Znaczenie tatuażu spadającej gwiazdy

Jak zapewne już wiesz, spadające gwiazdy są uważane za symbole szczęścia w niemal każdej zachodniej kulturze. Mówi się, że jeśli zobaczysz spadającą gwiazdę, powinieneś złożyć życzenie – w końcu się spełni.

Z duchowego punktu widzenia zobaczenie spadającej gwiazdy oznacza, że ​​nastąpi duża zmiana w twoim życiu. Ponieważ jest powszechnie postrzegany jako pozytywny symbol, prawdopodobnie zmiana będzie również pozytywna.

Tatuaż spadającej gwiazdy może więc być amuletem szczęścia. Niektórzy ludzie postrzegają to jako przypomnienie, aby nigdy nie przestać marzyć i wciąż składać życzenia. Dla innych może to symbolizować odwagę podejmowania decyzji i zmian w życiu, z wiarą, że wszystko wyjdzie na dobre.

gwiazda-tatuaż156

Tatuaże Gwiazdy

Pomysły projektowe

Poruszyliśmy już wiele projektów tatuaży związanych z gwiazdami i ich znaczenia, takich jak projekt trzygwiazdkowy, gwiazda żeglarska z kotwicami lub linami lub spadająca gwiazda. Oto kilka innych projektów do rozważenia:

  • Gwiazdka z imieniem – nierzadko można zobaczyć projekty tatuaży łączące wizerunek gwiazdy i imię osoby, zwykle ukochanej osoby. Może to oznaczać, że dana osoba jest źródłem wskazówek i nadziei dla posiadacza tatuażu. Czasami ludzie wybierają ten projekt, aby upamiętnić utratę bliskiej osoby.
  • Tatuaż gwiazdy 3D – projekty te zwykle zawierają hiperrealistyczną symboliczną gwiazdę, przypominającą wisiorek lub metalowy emblemat. Inną opcją 3D dla tatuaży gwiazd jest projekt, który wygląda, jakby „brakowało” skóry w kształcie gwiazdy, z napisem lub obrazem w środku.

Tatuaże z gwiazdami ze znaczeniem

  • Dopasowane tatuaże gwiazd – gwiazdki to doskonałe dopasowanie tatuaży dla par, przyjaciół lub członków rodziny. Mogą być małe i dyskretne, wyglądać identycznie i mieć pozytywne znaczenia. Proces tatuowania prostej gwiazdy lub zestawu gwiazd jest również bardzo szybki, co oznacza, że ​​jest to dobry wybór dla początkujących tatuażystów.

gwiazda-tatuaż128

Ostatnie słowa

Tatuaże gwiazd są znaczące, wszechstronne i łatwe do personalizacji. Świetnie sprawdzają się zarówno jako elementy czysto dekoracyjne, jak i jako wyraz wartości lub osobistego znaczenia.

Biorąc pod uwagę, że najbardziej podstawowy kształt gwiazdy jest bardzo prosty, tatuaż można zmniejszyć do naprawdę maleńkich rozmiarów. Inne wzory w gwiazdki mogą zakryć całe plecy lub stworzyć idealny rękaw – to zależy wyłącznie od Ciebie!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć odpowiedni tatuaż z gwiazdą. W poniższej galerii znajdziesz wiele popularnych przykładów projektów gwiazd – ale nie bój się eksperymentować i spraw, aby Twój tatuaż był naprawdę Twój!

Tatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże Gwiazdy

Tatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże Gwiazdy

Tatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże GwiazdyTatuaże Gwiazdy

Gwiazda tatuaże na ramię Tatuaże Gwiazdy dla kobietUnikalne tatuaże gwiazdGwiazda Tatuaże Boczny BrzuchTatuaże Gwiazdy dla kobietPomysły na tatuaże na kobiece nadgarstkiTatuaże Gwiazdy Na Stopach KobietTatuaże gwiazd na nadgarstekTatuaże Gwiazdy Na Stopach KobietTatuaże gwiazd dla dolnej części plecówTatuaże Gwiazdy Z KoloremGwiazdkowe tatuaże z koloremTatuaże Gwiazdy na piechotęMałe tatuaże spadającej gwiazdyTatuaże gwiazd dla kobiet z powrotemTatuaże gwiazd z imionamiTatuaże Gwiazdy dla mężczyznTatuaże spadającej gwiazdyGwiazda Tatuaże RękaWzory tatuaży gwiazd na tył szyiTatuaże Gwiazdy dla mężczyznTatuaże Gwiazdy na kostce i stopieTatuaże gwiazd dla kobiet z powrotemTatuaże Gwiazdy Z CieniowaniemWzory tatuaży gwiazd na tył szyiGwiazda Tatuaże TwarzProjekt tatuażu gwiazdTatuaże gwiazd dla mężczyznTatuaże Gwiazdy z tyłu ramieniaTatuaże Gwiazdy dla kobietGwiezdne tatuaże z imionami w środkuGwiezdne tatuaże z imionami w środkuGwiezdne tatuaże z imionami w środkuTatuaże gwiazd dla mężczyznTatuaże gwiazd na ramię męskieTatuaże Gwiazdy Dla KobietGwiazda Tatuaże przysłowiaTatuaże gwiazd dla kobiet z powrotemTatuaże Gwiazdy Na Stopach KobietTatuaże z gwiazdami na plecyTatuaże gwiazd dla mężczyznGwiazda Tatuaże Boczny BrzuchTatuaże gwiazd dla kobiet z powrotemTatuaże Gwiazdy Z KwiatamiTatuaże Gwiazdy dla kobietTatuaże z gwiazdami na plecyTatuaże Gwiazdy Z KwiatamiTatuaże na nadgarstku dla facetówTatuaże gwiazd dla kobiet z powrotemTatuaże z gwiazdami na plecyTatuaże gwiazd na ramię męskieMałe Tatuaże Gwiazdy SpadająceTatuaże gwiazd na ramionachTatuaże Gwiazdy Dla KobietTatuaże gwiazd na ramię dla kobietPomysły na tatuaże z gwiazdamiTatuaże spadającej gwiazdyProjekt tatuażu gwiazdWzory tatuaży gwiazdowych na ramięTatuaże gwiazd na ramię męskieProjekt tatuażu gwiazdMałe Tatuaże GwiazdyTatuaże Gwiazdy z tyłu ramieniaTatuaże gwiazd na ramię męskieTatuaże z gwiazdami na plecyTatuaże Gwiazdy Dla Kobiet3D-Star-tatuaz-wzory-na-nadgarstku-Śliczne-tatuaże-dla-dziewczyn tatuaż-gwiazdy-żeglarstwo600_425  5-kwiat-gwiazdy-więcej-tatuaż600_802 6-nowe-gwiazd-gwiazd-szkolnych-tatuaz600_400 7-motylekgwiazda-tatuaż600_840 8-więcej-gwiazd-list-tatuaż600_418 9-mój-nowy-tatuaz600_386 10-motyl czaszka-gwiazdy-różowe-tat600_789 11-tatuaż-gwiazdki-tylne600_665 Tatuaż na start z 12 stóp600_800 13-gwiazdkowa-dziewczyna_574_654 14-dang-stars_574_669 16-gwiazdkowy-tatuaż600_443 17-na żywo-miłosna walka600_814  19-gwiazdkowy-tatuaż600_498 20-gwiazdek-wszędzie600_517 21-gwiazdkowy600_449

22-gwiazdki-tatuaż-na-stopie-z-wirowaniem600_650 23-imiona-z-cieniowanymi-gwiazdami-tatuaz-na-przedramieniu_596_397 24 gwiazdki w kwiatach600_568  Niesamowite-gwiazdy-tatuaze-dla-dziewczyn-na-plecach-Rihanna-Tattoo Fajne-mała-gwiazda-tatuaż-projekty-pomysły-tatuaż-palce Gwiazda-bransoletka-tatuaż-wzory-tatuaż-na-nadgarstek-dla-dziewczynek gwiazda-tatuaż02 gwiazda-tatuaż09 gwiazda-tatuaż16 gwiazda-tatuaż23 gwiazda-tatuaż30 gwiazda-tatuaż37 gwiazda-tatuaż44 gwiazda-tatuaż58 gwiazda-tatuaż65 gwiazda-tatuaż72 gwiazda-tatuaż79 gwiazda-tatuaż86

gwiazda-tatuaż93

gwiazda-tatuaż100  gwiazda-tatuaż114 gwiazda-tatuaż121  gwiazda-tatuaż135 gwiazda-tatuaż142 gwiazda-tatuaż149  gwiazda-tatuaż163 gwiazda-tatuaż170 gwiazda-tatuaż177 gwiazda-tatuaż184 gwiazda-tatuaż191 gwiazda-tatuaż198 Star-tatuaż-projekty Star-tatuaż-projekty-piękna-gwiazda-tatuaż-na-stopie Star-tatuaż-wzory-kolorowe-strzelanie-gwiazdy-na-stopie Star-tattoo-design-cute-girl-tatuaż-ramię

Star-tatuaż-projekty-spadające-gwiazdy-na-ręce-tatuaż

Star-tatuaż-wzory-kwiat-gwiazda-tatuaż-na-boku-ciała Star-tattoo-design-Free-tatuaż Gwiazda-tatuaż-projekty-strzelanie-gwiazda-z-muzycznymi-notatkami-tatuaż  Star-Tattoo-Designs-Stardust-tatuaż-na-ramię Star-tatuaż-wzory-Tatuaże-dla-dziewczyn-na-nadgarstku Star-Tattoo-Designs-Tribal-Star-Falling-Tattoo Star-tatuaże-wzory-dla-dziewczynek-za-uchem-pomysły-tatuaż Star-tatuaże-wzory-na-nadgarstku Gwiazdki-tatuaże-dla-dziewczynek-za-uchem-zdjęcia-tatuazów Gwiazdkowe tatuaże na podbiciu tatuaże-pomysły-gwiazdy-tatuaże-projekty