150 oszałamiających wzorów i znaczeń tatuaży strzałek

Chociaż strzały zawsze były powszechnym elementem projektów tatuaży, ostatnio stają się szczególnie popularne – zwykle jako samodzielne tatuaże, a nie jako część większego obrazu.

drewniana strzałka tatuaż

Prostota tatuaży ze strzałkami jest atrakcyjna z wielu powodów, wśród których kluczowe są walory estetyczne i różnorodność znaczeń.

Początki tatuaży o tematyce strzałek sięgają do życia plemiennego rdzennych Amerykanów. Łuki i strzały były tam niezbędną bronią używaną zarówno do polowania, jak i do wojny – zapewniającą pożywienie i ochronę przed krzywdą.

Strzałka tatuaż

Znaczenie tatuażu strzałki

Jeśli szukasz projektu, który jest prosty, ale pełen znaczenia, zdecydowanie warto rozważyć tatuaż oparty na strzałkach.

Jako symbol strzałka oznacza kilka wartości i idei, w tym:

 • Ochrona – jednym z najwcześniejszych sposobów, w jaki ludzie mogli się chronić, był łuk i strzała – dlatego strzała pozostaje symbolem ochrony przed krzywdą.
 • Przyjaźń – dwie skrzyżowane strzałki mogą służyć jako symbol przyjaźni, bliskości i bycia „po tej samej stronie”. To symboliczne znaczenie ma korzenie w kulturze rdzennych Amerykanów.
 • Pozytywność – jednym z kulturowych znaczeń strzałek jest pozytywność. W projekcie tatuażu strzała może być używana samodzielnie lub obok innych elementów, aby przedstawić pozytywne nastawienie.
 • Idąc do przodu – wszyscy wiemy, że strzałka jest uniwersalnym symbolem kierunku – strzałki wskazują drogę. Strzałka może symbolizować podążanie ścieżką, nie poddawanie się, pójście dalej lub po prostu ciągłe poruszanie się do przodu – na przykład poprzez ciągłe samodoskonalenie. Obraz strzały przechodzącej przez diament jest powszechnym sposobem wyrażania idei odwagi w poruszaniu się naprzód.
 • Osiągnięcie – podobnie jak w przypadku posuwania się do przodu, strzałka może również symbolizować osiągnięcia – szczególnie poprzez pokonywanie przeszkód lub pomyślne podążanie ścieżką do indywidualnego sukcesu.
 • Męskość – we wczesnym okresie ludzkości polowanie było domeną przede wszystkim mężczyzn. Dlatego strzała pozostaje symbolem męskiej siły.
 • Miłość – nieco w przeciwieństwie do innych znaczeń symbolicznych strzały, skojarzenie z miłością wywodzi się z popularnego wizerunku kupidyna – i strzały kupidyna, która powoduje, że ludzie się zakochują.

tatuaż ze strzałką z piór

Jeśli masz na myśli jakieś szczególne symboliczne znaczenie dla swojego tatuażu, dobrym pomysłem może być uzupełnienie go innymi elementami, które wyjaśnią ideę, do której się wybierasz.

Z drugiej strony jest wiele do powiedzenia na temat zachowania osobistego znaczenia tatuażu – prosty projekt tatuażu ze strzałką, który ma znaczenie tylko dla ciebie, może być również interesującą opcją.

kolorowy-strzałka-tatuaż

Znaczenia w kulturze rdzennych Amerykanów

Strzała jest jednym z najbardziej znanych symboli w kulturze rdzennych Amerykanów.

Specyficzne znaczenie tatuaży ze strzałkami rdzennych Amerykanów zmienia się w zależności od sposobu, w jaki strzała jest przedstawiona. Na przykład:

 • Pojedyncza strzałka – jako tatuaż, pojedyncza strzała będzie wyglądać elegancko i minimalistycznie. Jako symbol rdzennych Amerykanów, ogólnie oznacza władzę i kierunek – choć sposób, w jaki jest skierowany, również ma znaczenie. Pojedyncza strzałka skierowana w lewo oznacza odpędzanie zła, w prawo – ochronę, a skierowaną w dół – pokój.
 • Podwójne strzałki – jak wspomniano powyżej, dwie skrzyżowane strzałki symbolizują przyjaźń. Tymczasem dwie równoległe strzałki skierowane w przeciwne strony są symbolem wojny i konfliktu.
 • Wiele strzałek –wiązka strzał symbolizuje jedność i siłę w liczebności. Początki tego pojęcia są proste: kilka strzał razem jest trudniejszych do złamania niż jedna.
 • Złamana strzałka – złamana strzałka nie musi być symbolem negatywnym. W rzeczywistości w kulturze rdzennych Amerykanów często symbolizuje pokój – w dosłownym sensie koniec wojny lub konfliktu.

geometryczny tatuaż ze strzałką

Łączenie strzał z innymi elementami

Pojedynczy wzór strzałki tworzy świetny tatuaż. Elegancki i stylowy, jest również optymalnym wyborem dla początkujących ze względu na swoją prostotę – podstawowe tatuaże ze strzałkami nie trwają długo i są zwykle stosunkowo dyskretne.

tatuaż ze strzałką z pawim piórem

Jednak projekty strzałek mogą zawierać inne elementy, aby dodać kolejne warstwy znaczenia. Na przykład niezależność i wolność kojarzą się z wyobrażeniem strzały z piórem przebijającym jej trzon, a strzała przebijająca kompas reprezentuje nowy kierunek w życiu.

akwarela strzałka tatuaż

Oczywistą kombinacją do rozważenia jest łuk i strzała. Nic dziwnego, że jako zestaw mają one swoje własne symboliczne znaczenie: strzała naciągnięta na łuk jest symbolem napięcia, konfliktu i walki.

Tymczasem strzała wypuszczona z łuku symbolizuje pozytywne przejście. Sugeruje również cofnięcie się o krok, aby iść do przodu.

Z czysto estetycznego punktu widzenia strzały można łączyć z niemal każdym innym elementem – od piór i łapaczy snów po kwiaty i kotwice.

Popularne zdjęcia wzorów strzał

Tatuaż Kolorowy Akwarela Strzała przez G.NOStrzała projekt tatuażu autorstwa Marie RouraTatuaż Strzały przez DoyTatuaż Okrągły Strzała przez Cristiano FernandesWojownik Strzała Tattoo Design autorstwa Apocalypse TattooTatuaż Geometryczny Strzała przez Anna BravoTatuaż Styl Szkic Strzała przez Inez JaniakTatuaż Mała Strzała na ramieniu przez FlowerTatuaż Różne Strzały przez Jéssika CamposTatuaż Geometryczny Strzała przez Karl MarksTatuaż Mała Strzała przez FlowerTatuaż Geometryczny Strzała przez Jai CheongProjekt tatuażu strzałkaAkwarelowe strzały Becka SchoedelTatuaże ze strzałkami na palcu autorstwa Kc CooperGeometryczne strzałki Tatuaże autorstwa Karla MarksaTatuaż strzała na plecach autorstwa Jean PaulTatuaż Blackwork Strzała przez OKTatuaż strzała na nodze autorstwa Elvisa ShirleyTatuaż Strzały na nadgarstku autorstwa YasinStrzałki na bicepsieTatuaż Prosty Strzała przez Jai CheongTatuaż Akwarela Strzała na Stopie autorstwa Daniel BakerBlackwork Arrow Tatuaże autorstwa ManuelaTatuaż Strzała Z Pawim Piórem przez Sean

Miejsca na tatuaże ze strzałkami

Jak w przypadku każdego innego tatuażu, rozmiar wzoru wpłynie na idealne umiejscowienie.

Tatuaże z motywem strzałek można zmniejszyć do bardzo małych – odpowiednie do tatuowania na nadgarstku, kostce, a nawet na palcu.

Średnie strzały świetnie wyglądają na przedramionach, klatce piersiowej, udach i łydkach. Duże wzory idealnie nadają się do układania wzdłuż kręgosłupa.

Gwiazdy ze strzałkami

Wzory strzałek są popularnym wyborem tatuaży dla obu płci i w każdym wieku – ale także dla celebrytów. Przykłady obejmują:

 • Lynn Gunn – ma prosty wzór czarnej strzałki wytatuowany na lewym przedramieniu.
 • Ellie Goulding – na prawym palcu wskazującym ma tatuaż oparty na strzałce. To, co sprawia, że ​​tatuaż Ellie jest wyjątkowy, to fakt, że jest on barwiony białym tuszem.
 • Bethany Cosentino – ma tatuaż z dwiema skrzyżowanymi strzałkami (symbol przyjaźni, jak opisano powyżej) na dolnej części klatki piersiowej.

Arrow Tattoo Design autorstwa Vikas MalaniTatuaż Kobiecy Strzała przez Mini LauTatuaż Abstrakcja Strzała przez Alex EjsmontTatuaż Strzała przez BanulTatuaż Kolorowa Strzała przez Orianne-Marjorie HenemanTatuaż Urocza Mała Strzała przez Anna BravoArrow Tattoo Design autorstwa STProjekt tatuażu Dotwork Arrow autorstwa Davida TombuTatuaż Akwarela Strzała przez Mervin CarballoStrzała Tattoo on Hand autorstwa PechschwarzTatuaż Ozdobny Strzała przez JuniorogheriTatuaż Blackwork Strzała przez Nic LeBrunProjekt tatuażu z drewnianą strzałą autorstwa J. TripTatuaż Mała Strzała przez Rachael AinsworthTatuaże Dotwork Arrow autorstwa Sinead StewartNiesamowity tatuaż strzała na przedramieniu autorstwa Frank Carrilho

strzałka-tatuaż (1)strzałka-tatuaż (2)strzałka-tatuaż (3)strzałka-tatuaż (4)strzałka-tatuaż (5)strzałka-tatuaż (6)strzałka-tatuaż (7)strzałka-tatuaż (8)Strzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażstrzałka-tatuaż (10)strzałka-tatuaż (11)strzałka-tatuaż (12)strzałka-tatuaż (13)strzałka-tatuaż (14)strzałka-tatuaż (15)Strzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażstrzałka-tatuaż (16)strzałka-tatuaż (17)strzałka-tatuaż (18)strzała-tatuaż (19)Strzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażStrzałka tatuażstrzałka-tatuaż (20)strzałka-tatuaż (21)strzałka-tatuaż (22)strzałka-tatuaż (23)strzałka-tatuaż (24)

15 109 188 198 208 258 277-e1421232527996 348 349 369 374 426 513 613 1117 1212 1311 1411 2114 2311 3114-pl1421232601967 3315-e1421232659699 strzałka-tatuaż09 strzałka-tatuaż16 strzałka-tatuaż23 strzałka-tatuaż30 strzałka-tatuaż37 strzałka-tatuaż44 strzałka-tatuaż51 strzałka-tatuaż58 strzałka-tatuaż65 strzałka-tatuaż72 strzałka-tatuaż79 strzałka-tatuaż86 strzałka-tatuaż93 strzałka-tatuaż100 strzałka-tatuaż107 strzałka-tatuaż114 strzałka-tatuaż121 strzałka-tatuaż128 strzałka-tatuaż135 strzałka-tatuaż142 strzałka-tatuaż156 strzałka-tatuaż163 strzałka-tatuaż170 strzałka-tatuaż184 strzałka-tatuaż191 strzałka-tatuaż198 strzałka-tatuaż205 strzałka-tatuaż212 strzałka-tatuaż219 strzałka-tatuaż226 Arrow-Tattoo-Design-for-kostka-i-nadgarstek