150 pięknych różanych tatuaży i znaczeń

Potrzebujesz inspiracji do tatuażu różanego? Rzuć okiem na te niesamowite projekty i zdobądź pomysły na następny tatuaż.

tatuaż z różą w klatce piersiowej

Przed zrobieniem sobie tatuażu – nawet klasycznego, jak wzór róży – dobrze jest zrobić trochę badań i dowiedzieć się, jakie potencjalne znaczenie symboliczne może mieć Twoja przyszła sztuka ciała.

Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o znaczeniu tatuaży różanych, w tym konkretne kolory róż i kilka świetnych pomysłów na te tatuaże dla kobiet i mężczyzn.

róże tatuaż

Znaczenie tatuażu różanego

Ogólnie rzecz biorąc, róże w tatuażach zwykle oznaczają miłość, honor, piękno, równowagę, intrygę lub ponadczasowość.

Często są używane wyłącznie jako elementy dekoracyjne – w końcu nie każdy tatuaż musi mieć głębsze znaczenie.

Czasem jednak są celowo symbolicznym elementem projektu.

żółta róża tatuaż

Miłość

W dzisiejszych czasach róże są w większości symbolem wyrażania romantycznej miłości – a to skojarzenie nie jest niczym nowym.

Już w mitologii greckiej róża była kwiatem Afrodyty, bogini miłości. Często była przedstawiana z kolcami róż wokół głowy.

Według mitu, po zabiciu kochanka Afrodyty, Adonisa, z kałuży jego krwi wyrósł krzew róży.

Ta legenda pomaga utrwalić związek między czerwonymi różami a ideą wiecznej miłości – łączenia kochanków aż do śmierci i poza nią.

róże na ramieniu

Tatuaż z różą – zwłaszcza z pojedynczą czerwoną różą – jest popularnym sposobem wyrażania romantycznej miłości.

Jeśli chcesz uhonorować swój związek i wyrazić nieśmiertelną miłość do swojej ukochanej osoby, jest to jeden z najlepszych sposobów, aby to zrobić.

Rozważ dodanie do projektu imienia partnera, aby uczynić go jeszcze bardziej osobistym.

Różany obrazek mający upamiętnić romantyczną miłość ma inny poziom znaczenia – idea, że ​​twoja miłość jest wieczna, jest podkreślona przez trwały charakter samego tatuażu.

róże tatuaż (1)

Tajniki

Dzięki kilku rzymskim zwyczajom róże są czasem symbolem tajemnic, lojalności i milczącego zrozumienia.

Starożytni Rzymianie wieszali róże nad stołami spotkań, aby zaznaczyć, że wszystko, co zostało powiedziane przy stole, nie zostanie powtórzone i pozostanie tajemnicą.

Podobnie róże zostały umieszczone na drzwiach, aby przekazać wiadomość, że w pokoju toczy się prywatna rozmowa – taka, której nie należy podsłuchiwać ani przerywać.

piękny tatuaż różany

Wyrażenie sub rosa, używane do dziś, wywodzi się z tych zwyczajów – dosłownie tłumaczy się jako „pod różą” i oznacza dzielenie się i dochowanie tajemnicy.

Różany tatuaż może zatem symbolizować wiarygodność, honor i lojalność – sugestię, że dotrzymujesz słowa i pozostajesz wierny składanym obietnicom i dotrzymywanym tajemnicom.

Róże-tatuaże-Dziewczyny-tatuaż

Saldo

Związek róży z równowagą opiera się głównie na Tarota karty i okultyzm. Niektórzy uważają, że przy pomocy kart Tarota możliwe jest wróżenie – czyli przewidywanie przyszłości i/lub lepsze, głębsze zrozumienie teraźniejszości.

Idea równowagi wywodzi się ze struktury kwiatu róży. Płatki symbolizują nadzieję i nowe początki, co kontrastuje z obroną i stratą związaną z cierniami.

W tradycyjnym projekcie tarota róża pojawia się na kartach Maga, Śmierci, Głupca i Siły – które są powiązane ze znaczeniem równowagi i równowagi.

niebieska róża tatuaż

Znaczenie różanych kolorów tatuażu

Oprócz symboliki przypisywanej róży w ogóle, określone kolory róż mają dalsze znaczenie własne. Kolory róż o najlepiej ugruntowanych znaczeniach to czerwony, biały i żółty.

czerwone róże kojarzą się przede wszystkim z miłością i namiętnością – tradycyjnie byłyby obdarowywane jedynie jako wyraz bezwarunkowej miłości.

Mają jednak również szereg innych symbolicznych skojarzeń, takich jak odwaga i szacunek. Wynikają one bardziej z samego koloru niż z kwiatu – czerwony to zazwyczaj kolor siły, odwagi i osiągnięć.

tatuaż różany

Jednocześnie znaczenie tatuażu z czerwoną różą nie zawsze jest głównym powodem wyboru tego wzoru – czerwone róże są niezaprzeczalnie piękne i imponujące. Często są wybierane jako projekty tatuaży wyłącznie ze względu na ich wygląd.

białe róże oznaczać niewinność, pokorę i czystość. Chociaż kojarzą się z małżeństwem i nowymi początkami, są również symbolem dziewictwa.

Według chrześcijańskiej legendy kwiaty czerwonego krzewu róży pobielały, gdy Dziewica Maryja położyła na nim swój płaszcz.

W podobnym duchu legenda niemiecka mówi, że czerwona róża staje się biała po obmyciu łzami Marii Magdaleny.

Fajna Róża-Tatuaż na Nadgarstku

Tatuaże z białej róży, jak każdy inny projekt, mogą być czysto estetyczne, bez głębszego znaczenia. Mogą również przekazywać wartość niewinności i czystości.

Czasami tatuaż z białej róży symbolizuje utraconą ukochaną osobę – białe róże to częsty wybór kwiatów pogrzebowych, szczególnie tych młodych ludzi.

Żółte róże od niedawna zaczynają być kojarzone z przyjaźnią. Sceptycy sugerują, że jest to wynik chwytu marketingowego, aby sprzedać więcej tych kwiatów, ale bez względu na powód, żółte róże są zwykle wręczane przyjaciołom i wyrażają nieromantyczną lojalność i miłość.

róża i mikrofon

Żółta róża w tatuażu może zatem być symbolem przyjaźni, często odnoszącym się do konkretnej osoby. Ten rodzaj tatuażu można uzupełnić dodaniem do projektu imienia osoby. Żółte róże również świetnie pasują do tatuaży dla przyjaciół.

Inne istniejące kolory róż to różowy (uznanie, wdzięczność) i Pomarańczowy (pragnienie, entuzjazm).

ten czarna róża jest symbolem śmierci, tajemnicy i czarnej magii. Czarne róże nie występują w naturze, chociaż czerwone róże są czasami farbowane w celu pogłębienia ich koloru. Nie jest to szczególnie silny związek, ale czarne róże czasami kojarzą się z anarchizmem.

Niebieskie róże symbolizują magię i tajemnicę, a kolor nie występuje naturalnie.

Niebieska-Rose-tatuaz-na-ramieniu-Dziewczyny-Tatuaże

Popularne wzory tatuaży różanych

Róże są jednymi z najpopularniejszych wyborów do wzorów tatuaży. Dzięki klasycznemu, ponadczasowemu wyglądowi świetnie sprawdzają się zarówno jako główny wzór, jak i jako tło lub ozdoba do łączenia z innymi elementami.

Pojedynczy tatuaż z różą

Jedna róża, w szczególności czerwona, zazwyczaj reprezentuje nieśmiertelną miłość do jednej osoby. Może jednak być również reprezentatywny dla innych znaczeń opisanych powyżej – lub po prostu być czysto dekoracyjny.

Z numerologicznego punktu widzenia róża z siedmioma płatkami symbolizuje inkluzję, porządek i uniwersalne zrozumienie. Tymczasem róża z ośmioma płatkami oznacza odrodzenie i odnowienie.

Oczywiście róże mają zwykle więcej płatków – zwykle 20 lub więcej – ale można je stylizować w taki sposób, aby miały mniej płatków i nadal były rozpoznawalne jako róże.

tatuaż różany

Trzy róże tatuaż

Mówi się, że bukiet trzech róż jest równoznaczny z powiedzeniem „kocham cię”. Projekt tatuażu zawierający trzy róże może być tego odzwierciedleniem – oznacza miłość i uczucie.

W masonerii trzy róże symbolizują trzy przewodnie zasady – miłość, światło i życie.

Powód wyboru tej konkretnej liczby kwiatów do projektu tatuażu może być praktyczny lub estetyczny. Trzy róże można ułożyć w trójkątny wzór dla większych, płaskich obszarów ciała, takich jak ramiona lub plecy.

Wyglądają na równo wyważone, gdy są częścią bardziej liniowego tatuażu dla wydłużonych przestrzeni – takich jak ramię, łydka lub żebra.

tatuaż różany

Tatuaż z różą i czaszką

Czaszki bywają rozumiane jako symbole śmierci, ale także zwycięstwa (śmierć wrogów) i pojęcie śmiertelności.

Wzór czaszki i róży może symbolizować obietnicę nowego początku – wzrostu (róży) po zakończeniu fazy lub okresu (czaszka). Projekt może również oznaczać wieczną miłość lub służyć jako przypomnienie, aby docenić piękno życia (róża), kiedy możemy (czaszka = śmiertelność, nieunikniona i zbliżająca się śmierć).

Wizualnie istnieje kilka sposobów łączenia tych elementów. Częstym wyborem jest to, że róża wyrasta z jednego z oczodołów czaszki. Róże mogą owijać się wokół czaszki jak pnącza z wystawionymi cierniami lub czaszka może być wtulona w bukiet róż.

tatuaż różany

Tatuaż z różą i kompasem

Kompas jest potężnym symbolem – co nie dziwi – kierunku i przewodnictwa. Ambicja to kolejne znaczenie często kojarzone z kompasem, podobnie jak niezależność – szukanie własnej drogi, a nie podążanie wyznaczoną ścieżką.

W połączeniu z różą w jednym projekcie tatuażu pojawia się kilka znaczeń. Projekt może oznaczać równowagę i lojalność – pozostawanie wiernym i „na kursie”, podążanie za swoimi wartościami.

Jeśli przyjmiemy, że róża oznacza miłość (w tym przypadku zalecana jest czerwona róża), to połączenie jej z kompasem sugeruje, że miłość jest naczelną zasadą w twoim życiu.

Co ciekawe, część kompasu, która wyświetla główne kierunki – „strzałki” na tarczy kompasu – jest znana jako róża wiatrów lub róża wiatrów.

tatuaż różany

Tatuaż z różą i sztyletem

Klasyczny tatuaż marynarski, ten projekt zawiera sztylet przebijający kwiat róży.

Oznacza to, że marynarz jest lojalny i gotów zrobić wszystko, aby służyć, łącznie z niszczeniem czegoś pięknego, aby chronić swoje wartości. Jest to popularny wybór wśród tatuaży różanych dla mężczyzn.

tatuaż różany

Pojedynczy kwiat róży z nazwą to kolejny przykład typowego marynarskiego tatuażu – przypomnienie o żonie lub partnerce pozostawionej na dłuższy czas, gdy marynarz wyrusza w podróż.

Tatuaż z różą i kotwicą

Kolejny klasyk żeglarski, ten projekt reprezentuje zobowiązanie wobec ukochanej osoby, pomimo czasu i odległości.

Kotwica to nie tylko symbol żeglarski, ale także symbol siły, niezłomności, wsparcia i bezpieczeństwa. Połączenie go z czerwoną różą, symbolizującą miłość i namiętność, sugeruje oddany związek, odnalezienie wsparcia i bezpieczeństwa u ukochanej osoby.

Szczegółowo wyjaśniamy tatuaże oparte na kotwicach i prezentujemy kilka niesamowitych przykładów w naszym specjalnym przewodniku.

tatuaż różany

Mały tatuaż różany

Chociaż wiele wzorów róż jest dość dużych i ekspansywnych, nie ma powodu, dla którego tego pięknego kwiatu nie można pomniejszyć do małego wzoru.

W przypadku małego tatuażu różanego – który zmieści się za uchem, na nadgarstku lub w innym miejscu o podobnej wielkości – rozważ stosunkowo proste projekty. Całkowicie czarne lub nawet tylko konturowe tatuaże są tutaj świetnym wyborem, podobnie jak jednolite kolory wypełnienia i ograniczona ilość szczegółów.

Powodem tego jest to, że małe projekty generalnie nie powinny być zbyt skomplikowane. Używanie zbyt cienkich linii może z czasem doprowadzić do ich zużycia – w miarę gojenia się tatuażu istnieje ryzyko powstania nierównych, połamanych linii.

Rose-tatuaż-wzory-5

Jeśli linie są zbyt blisko siebie, tatuaż może nie starzeć się tak dobrze, jak byś tego chciał. Skóra z czasem się rozciąga, a tatuaże tracą ostrość i szczegółowość wraz z wiekiem, a niektóre linie mogą stać się szersze niż pierwotnie zamierzano. Jeśli są blisko siebie, wpadną na siebie, a projekt straci kształt.

Aby naprawdę małe tatuaże – być może z boku palca lub ucha – musiały obejmować minimalną ilość szczegółów. Zwykły czarny wzór – coś w rodzaju cienia w kształcie róży – jest generalnie drogą do zrobienia.

tatuaż różany

Różowe style tatuaży

Jeśli wymyślasz własny projekt, a nie wybierasz już istniejący, kluczowe elementy tatuażu nie są jedynym czynnikiem. Innym wyborem jest ogólny styl lub technika tatuażu.

Tradycyjny tatuaż różany

Tradycyjny styl obejmuje odważne, czarne kontury z żywymi kolorami wypełnienia, zwykle z bardzo niewielkim cieniowaniem. Charakteryzuje się niskim poziomem realizmu, przypominając bardziej kreskówkową wersję niż prawdziwą.

Tradycyjne wzory róż mają klasyczny, ponadczasowy charakter. Jest to idealny wybór do zdjęć róż w stylu marynarskim, ponieważ użycie tradycyjnej techniki jest jedną z cech charakterystycznych projektów marynarskich..

tatuaż różany

Tatuaż różany 3D

Jedną z najpopularniejszych opcji pracy z różanym tuszem w ciągu ostatnich kilku lat jest styl 3D. Tatuaże 3D to w zasadzie hiperrealistyczne odwzorowania obrazu lub obiektu, mające na celu uzyskanie pełnego fotorealizmu.

Osiąga się to poprzez staranne cieniowanie i brak wyraźnych, niepotrzebnych konturów, aby stworzyć iluzję głębi.

3D-czerwona-róża-tatuaż

Pojedyncza róża sprawdzi się równie dobrze jak bardziej wyszukany projekt. Na przykład tatuaż 3D z różą na rękawie z pewnością będzie imponujący i piękny.

Zarówno róże kolorowe, jak i w odcieniach szarości są tutaj realnymi opcjami. Naturalnie, kolorowe tatuaże różane 3D stworzą lepszą iluzję, bardzo przypominającą prawdziwą różę i będą bardziej przyciągające wzrok.

Tymczasem opcja w skali szarości dodaje tatuażowi inny nastrój i – co ważne – prawdopodobnie łatwiej połączy się z innymi tatuażami – w tym potencjalnymi przyszłymi dodatkami do róży.

Róża-tatuaż-bez zarysu

Akwarela różany tatuaż

Jak można się domyślić, technika akwareli ma na celu naśladowanie wyglądu akwareli.

Jasne, czarne kontury mogą być użyte, aby nadać tatuażowi więcej wyrazu, ale generalnie większość wzoru jest wykonywana za pomocą kolorowego tuszu, nakładanego na skórę w sposób, który sprawia, że ​​miejscami wydaje się rozwodniony.

róże tatuaż

Powstały tatuaż jest żywy i oryginalny, o jaśniejszym, delikatniejszym wyglądzie.

Ostatnie słowa

Mamy nadzieję, że teraz w pełni rozumiesz potencjalne znaczenie projektów róż, a jeszcze lepiej, masz mocne wyobrażenie o obrazach róż, które chcesz uzyskać. Więcej inspiracji znajdziesz w galerii poniżej!

tatuaż różany (3)tatuaż różany (4)tatuaż różany (1)tatuaż różany (2)tatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanyróże tatuażróże tatuażtatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanyróże tatuażtatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanyróże tatuażtatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanyróże tatuażtatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanytatuaż różanyróże tatuażróże tatuaż

 3D-Rose-Tattoo-Designs  Awesome-Rose-Tattoo Piękne-czerwone-róże-tatuaż Piękna-Róża-Pomysły-Tatuaż-Na-Ramieniu Piękna-i-Bestia-akwarelowy-różany-tatuaż Czarny-Różowy-Tatuaż Czarna Róża-tatuaż na stopie  Zegar-i-róża-tatuaż Kolorowe-różowe-tatuaż-Stopa-tatuaże-dla-dziewczynek Kolorowe-różowe-tatuaż-Małe-tatuaże Fajna Róża-tatuaż-na-udzie  Śliczne-Uzdrowione-Róże-Tatuaż Róże-róże-tatuaż Tatuaże na przedramionach Guns-n-roses-tatuaż Uwielbiam-tę-lokalizację-za-mały-tatuaż Czerwone Róże-Tatuaż-Na-Ramieniu Tatuaże z różą i różańcem Róża-kwiat-z-ozdobami Róża-pełne plecy-tatuaż Róże-tatuaż-dla-dziewczyny-na-ramię Róże-tatuaż-dla-dziewczyny-ramię-Tatuaże Róża-Tatuaż Róża-Tatuaż-–-czarno-szara-Udo Rose-tatuaż-wzory-1 Rose-tatuaż-wzory-1 Rose-tatuaż-wzory-4  Rose-tatuaż-wzory-6 Rose-tatuaż-wzory-7 Rose-tatuaż-wzory-8 Rose-tatuaż-wzory-9 Rose-tatuaż-wzory-10 ?????????????????????? Rose-tatuaż-wzory-14 Rose-tatuaż-wzory-15 Rose-tatuaż-wzory-16  Rose-tatuaż-wzory-18 Rose-tatuaż-wzory-19 Rose-tatuaż-wzory-20 Rose-tatuaż-wzory-21 Rose-tatuaż-wzory-22 Rose-tatuaż-wzory-23 Rose-tatuaż-wzory-26 Rose-tatuaż-wzory-28 róże-tatuaż-wzory-31 Rose-tatuaż-wzory-32  Rose-tatuaż-wzory-34 Rose-tatuaż-wzory-36 Rose-tatuaż-wzory-38 Rose-tatuaż-Full-back-tatuaż Rose-tattoo-japońskie-tatuaże  Róża-tatuaż na plecach-ramię Róża-tatuaż na stopie Róża-tatuaż-na-stopie-damskie-tatuaże Róża-tatuaż-na-ręce-damskie-tatuaże Róża-tatuaż-na-nodze Róża-tatuaż na boku ciała Róża-tatuaż na ramieniu Róża-Tatuaż-Na-Ramieniu Różowe tatuaże-Za uchem  Różowe tatuaże na biodrze Różowe tatuaże na udzie Różowe tatuaże na nadgarstku Sexy-Rose-Tattoo-Designs Cieniowane-róże-tatuaż Proste tatuaże stóp Proste tatuaże różane   Kobiety-tatuaże-Róża-tatuaż-na-stopie Kobiety-tatuaże-Róża-tatuaż-na-boku-ciała tatuaż różany tatuaż różany tatuaż różany