150 pięknych wzorów małych lilii i ich znaczenia

Jeśli zastanawiasz się nad tatuażem z lilią, jesteś we właściwym miejscu.

Ten obszerny przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć – od obserwatora gwiazd po kwiaty konwalii, ich znaczenie, najlepsze pomysły na projekt tatuażu z kwiatami lilii i ciekawe miejsca do rozważenia.

tatuaż z lilii na plecach

Kwiatowe wzory zawsze były jednym z najpopularniejszych wyborów na tatuaże i prawdopodobnie nie wyjdą z mody w najbliższym czasie.

W rzeczywistości w ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania wykorzystaniem określonych rodzajów kwiatów w sztuce tatuażu w celu wyrażenia bardziej zdefiniowanych znaczeń i wartości.

Przygotowaliśmy również ogromną galerię wzorów lilii, które zainspirują Cię i poprowadzą Cię podczas planowania następnego tatuażu!

lilia-tatuaże-11

Tatuaże z liliami

Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty lilii mają długą historię znaczeń duchowych i symbolicznych, sięgającą starożytnej Grecji.

W mitologii greckiej lilie wyrastały z rozlanego mleka samej bogini Hery, królowej bogów.

Były więc bardzo szanowane wśród starożytnych Greków i wykonane jako popularna forma dekoracji, zarówno jako kwiaty cięte, jak i obrazy i ozdoby.

lilia na ramieniu

Szerokie symboliczne znaczenie lilii – a zatem tatuażu o tematyce liliowej – to odnowienie i czystość. Kwiat kojarzy się również z kobiecością (szczególnie macierzyństwem), pasją i tantiemami.

Kolor lilii determinuje jej bardziej specyficzne znaczenie zarówno w bukietach, jak iw sztuce tatuażu. A więc:

 • Białe lilie symbolizują czystość i kojarzą się z Maryją Panną w tradycji chrześcijańskiej
 • Różowe lilie oznacza dobrobyt i ambicję
 • Żółte lilie kojarzą się z uzdrowieniem i dobrym zdrowiem
 • Czerwone lilie reprezentują pasję i romans

Lilie są często podawane rodzinom w żałobie na pogrzebach. Uważa się, że łagodzą ból serca po stracie ukochanej osoby.

Wiele tatuaży z liliami, które zobaczysz na innych ludziach, będzie miało osobiste znaczenie żałoby po zmarłej osobie i wyrażające nadzieję na ponowne spotkanie w życiu pozagrobowym.

1-lilie wielkanocne600_831

Na szczęście lilie są również podawane parom w dniu ich 30. rocznicy ślubu. Tatuaże w stylu lilii są zatem również symbolem miłości i trwałych związków.

Tatuaże z liliami Stargazer

Stargazers to odmiana lilii, która powstała w drugiej połowie XX wieku. Ta egzotyczna hybryda wyróżnia się przede wszystkim swoim rozmiarem: mogą osiągnąć imponującą wysokość 36 cali (ponad 90 cm), z 2 do 8 kwiatami na łodydze, każdy na 10 do 14 cali (25-35 cm) w rozpiętości.

Stargazery są zwykle różowe – płatki są ciemnoróżowe w środku, blaknąc do bieli na brzegach. Różowe lilie Stargazer, tatuaże i inne, są symbolem dobrobytu, bogactwa i ambicji. Tymczasem biali obserwatorzy gwiazd symbolizują czystość, zwykle w sensie duchowym, a nie religijnym.

lilia-tatuaże-12

Podobnie jak w przypadku wielu innych rodzajów lilii, w szczególności biali obserwatorzy są często przedstawiani jako wyrazy współczucia na pogrzebach. Dość często tatuaże lilii Stargazer są wykonywane jako sposób na uhonorowanie i zapamiętanie utraconej ukochanej osoby.

Tatuaże z konwalii

Konwalia wygląda zupełnie inaczej niż inne lilie – prawdopodobnie dlatego, że mimo swojej nazwy nie należy do rodziny liliowców.

Te leśne rośliny są znacznie mniejsze, z kilkoma małymi, dzwonkowatymi kwiatami na każdej łodydze.

w floriografia, lub „język kwiatów”, konwalia oznacza powrót szczęścia. Ogólne znaczenia symboliczne tych kwiatów obejmują czystość, czystość, skromność i szczęście.

liliowe tatuaże na papierze

W folklorze europejskim wierzono, że konwalia chroni ogrody przed złymi duchami i jest kwiatem kojarzonym z wróżkami, które używają kwiatów w kształcie dzwonu jako kubków.

W legendach niektórych krajów europejskich, zwłaszcza Niemiec i Skandynawii, kwiat symbolizuje szczęście.

W tradycji chrześcijańskiej uważa się, że konwalia symbolizuje łzy Maryi Panny na krzyżu Chrystusa i łzy Ewy, gdy ona i Adam zostali wyrzuceni z raju.

Inna historia opowiada o konwalii wyrastającej z rozlewu krwi świętego Leonarda podczas jego walki ze smokiem.

tatuaż z imieniem lilii

Pomimo tych skojarzeń ze łzami i krwią konwalia jest pozytywnym symbolem. W tatuażach może oznaczać szczęście, odnowę i nowe początki.

Jest również związany z miłością i związkami, jako popularny kwiat ślubny i tradycyjny prezent na drugą rocznicę ślubu pary.

Dla zainteresowanych astrologią oficjalnym kwiatem Bliźniąt jest konwalia. Ponieważ w maju kwitnie tylko przez krótki czas, kojarzy się z wiosną.

Popularne pomysły na projekt tatuażu z motywem lilii

Istnieje wiele opcji przy planowaniu projektu tatuażu w stylu lilii. Kwiaty same w sobie wyglądają niesamowicie, ale połączenie ich z innymi elementami może nadać tatuażowi kolejną warstwę znaczenia i pomóc wyrazić konkretny pomysł.

lilia-tatuaże-14

 • Tatuaż z kwiatami lilii – jeden lub więcej kwiatów lilii ułożonych w liniowy wzór wystarczy, aby stworzyć misterny, urzekający projekt. Sam kwiat jest dość złożony i szczegółowy, więc nawet tatuaż jednego kwiatu lilii nie będzie prosty ani minimalistyczny. Aby w pełni oddać estetyczne piękno lilii, tatuaże te są zwykle stosunkowo realistyczne lub nawet 3D. Świetnie prezentują się zarówno w pełnym kolorze, jak i w odcieniach czerni.

  lilia-tatuaże-4

 • Tatuaż lilii i motyla – jak większość kwiatów, lilie często łączy się z motylami we wzorach tatuaży. Być może jednak żaden inny kwiat nie pasuje do tego połączenia tak dobrze jak lilia – motyl symbolizuje życie, duszę, zmartwychwstanie, nadzieję i zmianę. Zauważysz, że wiele z tych znaczeń jest komplementarnych do znaczeń lilii – co oznacza, że ​​symbolicznie ten rodzaj tatuażu będzie tworzył spójną całość. Podobnie jak lilie, motyle często kojarzą się z wiosną i stanowią popularne symbole na wesela i inne uroczystości.
 • Tatuaż lilii i kolibra – w połączeniu z lilią w jednym wzorze, kolibry nie tylko tworzą efektowny i żywy tatuaż, ale także wzbogacają znaczenie dzieła. Te malutkie, kolorowe ptaki symbolizują życie chwilą i cieszenie się życiem, a także wytrzymałość i zdolności adaptacyjne. Tatuaże z liliami i kolibrami są najczęściej wykonywane w pełnym kolorze.

  20-lilia-i-jasmin-kwiaty-motyle-i-kolibry-tatuaz-na zamówienie600_800

 • Lilia i pisanie tatuażu – tekst jest świetnym dodatkiem do każdego tatuażu, a lilie nie są wyjątkiem. Zastanów się nad dodaniem znaczącego cytatu, jednego słowa, które urzeka Twoje najważniejsze wartości lub imienia ukochanej osoby do swojego tatuażu z lilią. Kursywa lub czcionki odręczne są zwykle najlepszym wyborem do uzupełnienia projektu lilii.

  lilia-tatuaże-36

  Widząc wzór lilii z imieniem na kimś innym, najlepiej być taktownym i ostrożnym, pytając o to – takie tatuaże są czasami wykonywane jako sposób na uhonorowanie utraconej ukochanej osoby.

 • Lilia akwarelowa – styl tatuażu akwarelowego ma na celu naśladowanie akwareli poprzez jasne, „rozwodnione” kolory, które łatwo łączą się ze sobą, z czarnym konturem lub bez niego. Tatuaże akwarelowe świetnie sprawdzają się w przypadku lilii, ponieważ istnieje wiele kolorów i odcieni, które można wtopić w żywy design.

  lilia-tatuaże-26

Umieszczenie i skala tatuażu Lily

Pomimo ich dużych rozmiarów w prawdziwym życiu, lilie są realną opcją nawet dla najmniejszych tatuaży. Chociaż mały projekt lilii byłby mniej szczegółowy niż pozwalałby na to większy projekt, nadal może wyglądać świetnie i pozostać rozpoznawalny.

Małe tatuaże z liliami mogą zmieścić się w tak małych przestrzeniach jak twój palec. Aby uzyskać bardziej dyskretne i oryginalne umiejscowienie, rozważ swoje ucho – mała lilia może zmieścić się w przestrzeni za uchem lub wzdłuż zewnętrznej krawędzi. Wydłużone wzory najlepiej sprawdzają się w przypadku tych ostatnich, umieszczając je wzdłuż naturalnej krzywizny ucha.

tatuaż z lilią na ramieniu

Aby tatuaż z motywem lilii był na tyle mały, aby zmieścił się w tych przestrzeniach, musi być uproszczonym obrazem kwiatu – pamiętaj, że nie będzie możliwe stworzenie szczegółowego odwzorowania lub takiego z innymi elementami, takimi jak motyle. Jeden lub dwa kwiaty lilii to chyba najwięcej, jaka zmieści się w tak małej przestrzeni.

W przypadku nieco większych projektów często umieszcza się nadgarstek, kostkę, ramię i dolną część pleców. W tych rejonach zazwyczaj najlepiej sprawdza się szczegółowy obraz pojedynczego kwiatu lilii.

Lilie są popularnym wyborem do dużych, wydłużonych wzorów, które pasują do połowy pleców lub wzdłuż boku (żebra). Świetnie sprawdzą się również jako rękawy i półrękawy, najczęściej w postaci trzech kwiatów lilii ułożonych w odpowiedni wzór.

lilia-tatuaże-29-650x650

W przypadku tatuażu konwalii, szczególnie jeśli projekt obejmuje pojedynczą łodygę, rozważ umieszczenie, które jest najbardziej sensowne dla cienkiego, długiego tatuażu. Najważniejsze sugestie to: wzdłuż obojczyka, kręgosłupa, palca lub przedramienia.

Ostatnie słowa

Wzory Lily to doskonały wybór zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, z ogromną różnorodnością wzorów i możliwych rozmieszczeń. Kwiaty są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także mają wiele znaczeń, które z pewnością będą rezonować z prawie każdym z nas w pewnym momencie naszego życia.

Aby uzyskać więcej inspiracji i pomysłów, przejrzyj naszą galerię tatuaży z liliami. Poświęć chwilę, aby poinformować nas o swoich ulubionych w sekcji komentarzy poniżej!

Popularne obrazy tatuaży z kwiatów lilii

lilia-tatuaże-2lilia-tatuaże-3lilia-tatuaże-5lilia-tatuaże-6lilia-tatuaże-7lilia-tatuaże-8lilia-tatuaże-10-650x650lilia-tatuaże-13-650x650lilia-tatuaże-15lilia-tatuaże-16lilia-tatuaże-17-650x650lilia-tatuaże-18-650x650lilia-tatuaże-19-650x650lilia-tatuaże-20 lilia-tatuaże-21lilia-tatuaże-22lilia-tatuaże-23lilia-tatuaże-24lilia-tatuaże-25lilia-tatuaże-27lilia-tatuaże-28-650x650lilia-tatuaże-30lilia-tatuaże-31-650x650lilia-tatuaże-32lilia-tatuaże-34lilia-tatuaże-35lilia-tatuaże-37lilia-tatuaże-38lilia-tatuaże-39lilia-tatuaże-40 2-lilly_side_tattoo600_900lilie trójboczne600_8034-lilia-tatuaż600_9045-lily-thingy600_9006-lilia na stopie600_4507-lilly-cover-up600_4628-lillys-n-butterflys600_8969-orhideea-i-ornament600_79910-kwiatowy-plecy 600_90011-flor600_80012-lilie-i-wiry600_36613-kostka-lilia600_95814-lilia-i-pszczoła-tatuaż600_67715-lilie-i-rozkwita-tatuaz-na-ramie600_94616-lilly-tatuaż-tatuaż600_33717-lilie-storczyki-i-winorosy-tatuaz-na-nodze-i-stopie600_35621-lilia-tatuaż600_8002222 22-lily-piosenka-tatuaż-design-by-denise-a600_900232323-lirio600_91024-lirios600_89925-liliowy-chicano-napis-tat600_49726-jeszcze-inna-lilia600_45827-tyłowy-kwiat-tatuaż600_90028-kwiat-tatuaż-kobiecy600_69129-kwiat-back-lilia-final600_57030-tygrysia-lilia-tatuaż600_979170268318514611713910 1117121613141412151316131713181319112013211724132514