150 tatuaży na dole pleców dla mężczyzn i kobiet

Wszechstronne i idealne do średnich i dużych symetrycznych wzorów, tatuaże na dole pleców są popularne od wczesnych lat 2000.

tatuaż w dolnej części pleców z kwiatów

W tym artykule omówimy zalety i wady tego miejsca i zaproponujemy kilka świetnych pomysłów na unikalne tatuaże w dolnej części pleców.

Więcej inspiracji znajdziesz w galerii poniżej!

Wzory tatuaży w dolnej części pleców

Dolna część pleców zapewnia stosunkowo dużą, płaską powierzchnię do pracy. Oznacza to, że możesz wybrać projekt od bardzo małego do rozmiaru kartki A4.

Symetryczne wzory dolnej części pleców

Zdecydowanie najpopularniejszym wyborem są projekty symetryczne. Biorąc kręgosłup jako środek, projekty rozszerzają się symetrycznie w obu kierunkach.

tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-32

Alternatywnie, symetryczny tatuaż na dole pleców może obejmować dwa elementy, które nie są połączone. Każdy z nich będzie wytatuowany po obu stronach kręgosłupa, w równej odległości.

APARAT CYFROWY OLYMPUS

Jeśli chodzi o tematykę projektów symetrycznych, to niebo jest granicą. Jeśli będziesz wystarczająco kreatywny, możesz zmienić dowolny obraz w symetryczny tatuaż.

Geometryczne tatuaże

Geometryczny styl tatuaży jest często z definicji symetryczny, więc może być dobrym punktem wyjścia dla opcji opisanej powyżej.

Geometryczne tatuaże wykorzystują – jak sama nazwa wskazuje – geometryczne figury i linie do tworzenia nowoczesnych, współczesnych wzorów. Są popularnym wyborem wśród męskich tatuaży na dole pleców.

Zwierzęta są często przedmiotem geometrycznych tatuaży, na przykład jelenie, tygrysy i sowy. Popularne są również abstrakcyjne wzory, podobnie jak kwiaty i mandale.

Tatuaże z dolnymi plecami kwiatów

Kwiaty są absolutną podstawą tematów tatuażu, a wzory dolnej części pleców nie różnią się od siebie.

Wybór kwiatów do projektu ma dwie główne zalety. Po pierwsze, wyglądają świetnie niezależnie od stylu – czarne i proste lub 3D w pełnym kolorze, są równie atrakcyjne.

Po drugie, kwiaty mogą być używane w tatuażach jako środek wyrażania znaczeń symbolicznych i osobistych wspomnień.

Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-11

Każdy kwiat ma co najmniej jedno znaczenie, które reprezentuje – a wiele z nich ma kilka. Wybierając odpowiedni kwiat lub łącząc kilka, możesz mieć pewność, że Twój tatuaż symbolicznie wyraża coś dla Ciebie ważnego.

Na przykład:

  • czerwone róże oznaczają miłość i romans, choć oznaczają też odwagę i siłę.
  • Lilie to kwiaty kobiecości, czystości, odnowy i macierzyństwa.
  • Lotos kwiaty symbolizują czystość i odrodzenie.
  • Polne kwiaty zasugerować wolny duch i niezależne myślenie. Wszystkie rodzaje roślin, które rosną na wolności mają bardzo konkretne znaczenia, także.
  • kwiaty wiśni są symbolami odnowy, wiosny i nowych początków. Symbolizują także ideę śmiertelności i wagę życia chwilą obecną. Są częstym wyborem w szczególności w przypadku tatuaży na dole pleców dla kobiet. Więcej przykładów znajdziesz w naszym poradniku tutaj.

Sprawdź nasz dedykowany artykuł na temat tatuaży kwiatowych i ich znaczenia, aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć przykłady.

10554146_717902611596793_1598668222_n

Większość ludzi nie zna znaczenia konkretnych kwiatów. Dzięki temu będziesz w stanie zachować prywatność swojego kwiatowego tatuażu.

Kwiaty można oczywiście ułożyć w symetryczny wzór. Jeśli symetria jest dla Ciebie ważna, rozważ zdjęcie kwiatu z góry lub lotosu widzianego z boku.

Plemienne tatuaże w dolnej części pleców

Istnieją dwa sposoby rozumienia terminu „tatuaże plemienne”. Dla niektórych oznacza to styl tatuażu z lat 90., z pół-abstrakcyjnymi wzorami tworzonymi za pomocą kolczastych linii.

tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-28

Niedawno tatuaże plemienne zaczęły czerpać z prawdziwych kultur plemiennych, takich jak polinezyjskie lub azteckie body art.

Pierwsza kategoria wykorzystuje wzorce, które nie mają własnego znaczenia. To tylko styl estetyczny używany do reprezentowania niektórych przedmiotów i zwierząt. Często projekty te wykorzystują motyle i smoki jako swoje obiekty.

Tymczasem plemienne tatuaże na dole pleców, które zapożyczają się z określonych kultur, mają bardzo specyficzne znaczenie. Niektóre wzory pojawiające się w skomplikowanych projektach mają znaczenie symboliczne. Możesz je łączyć na różne sposoby, aby uzyskać niepowtarzalne efekty i znaczenia.

Te projekty tworzą popularne tatuaże na dole pleców dla mężczyzn, w szczególności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tatuażach plemiennych, zapoznaj się z tym artykułem. Daje ogólny przegląd plemiennych tatuaży, a także wskazuje bardziej szczegółowe strony, takie jak tatuaże maoryskie.

Wzory zwierzęce

Niedźwiedzie, tygrysy, lwy, ptaki – przykładów zwierząt popularnych we wzorach tatuaży jest mnóstwo.

Każde zwierzę reprezentuje inne cechy i ma swoje własne znaczenia symboliczne. Dzięki temu możesz używać tatuażu, aby naprawdę wyrazić to, kim jesteś lub odzwierciedlić swoje wartości.

Na przykład jelenie symbolizują autorytet i odrodzenie. Tymczasem lwy reprezentują siłę, królewskość i sprawiedliwość.

Niektóre zwierzęta mają szczególne znaczenie w pewnych kulturach. Na przykład tygrysy są szczególnie ważne w kulturze chińskiej, więc możesz rozważyć tatuaż tygrysa w stylu chińskim.

Warto również wziąć pod uwagę mityczne stworzenia, takie jak smoki i feniksy.

Projekty zwierzęce nie muszą być duże. Na przykład motyle, ptaki i ważki są idealne do małych tatuaży w dolnej części pleców.

tatuaż na dole pleców

Projekty ilustracji

Tatuaże przedstawiające ilustracje scen z książek i opowiadań tworzą wyjątkowy i wysoce spersonalizowany pomysł.

tatuaż na plecach alicja w krainie czarów

Częściowo spopularyzowany przez celebrytów, takich jak Lena Dunham, te projekty polegają na wzięciu ilustracji z bajki jako odniesienia do tatuażu.

Na przykład popularne są tatuaże z Alicji w Krainie Czarów – zwłaszcza klasyczne ilustracje z pierwszego wydania książki.

Tatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Frank Stoney

Dolna część pleców, z dużą płaską przestrzenią, jest idealnym miejscem na duże, szczegółowe tatuaże, takie jak te.

Jednocześnie możesz wybrać mniejszy obraz – na przykład z kreskówki – który sprawi, że tatuaże na dole pleców będą naprawdę urocze.

Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-39

Inne pomysły

Oczywiście to tylko kilka sugestii, które należy wybrać jako punkty wyjścia, gdy myślisz o swoim tatuażu. Inne popularne projekty to:

  • Serce – powszechne wśród tatuaży na dole pleców dla dziewczynek, serc i zamków w kształcie serca mogą towarzyszyć inne elementy, takie jak kwiaty lub wzory plemienne.
  • łapacz snów – zdecydowanie topowy temat tatuażu w stylu rdzennych Amerykanów, tatuaże łapacz snów to amulety na szczęście, które świetnie wyglądają na dolnej części pleców.
  • Mandala – mandale zazwyczaj przypominają motywy kwiatowe. Są okrągłe i muszą być dość duże, aby zachować wszystkie szczegóły – więc dolna część pleców to idealne miejsce.
  • Gwiazda – gwiazdy tworzą zaskakująco wymowne tatuaże. Można je układać w wyszukane wzory lub po prostu wytatuować jedną gwiazdkę.
  • Pióro – jako symbole pióra zwykle oznaczają wolność, odwagę i duchowość. Co ciekawe, pióra różnych ptaków mają różne znaczenia symboliczne. Oczywiście wyglądają też inaczej – możesz wybrać duży, bujny tatuaż z pawim piórem na dolnej części pleców lub proste pióro orła.

11137790_345351602330198_2001505722_n

Czy dolna część pleców to dobre miejsce na tatuaż??

Krótka odpowiedź brzmi: tak – równie dobra, jak każde inne miejsce. Jeśli masz dobry pomysł na projekt pasujący do konkretnej przestrzeni, wszędzie jest dobre miejsce na tatuaż.

Mimo to każda lokalizacja będzie miała swoje zalety i wady.

Plusy

Tatuaże na dole pleców stały się popularne, szczególnie wśród kobiet, na początku 2000 roku. To nie był przypadek: wtedy też dżinsy z niskim stanem i crop topy były u szczytu popularności.

Przy tego rodzaju stroju wyeksponowano dolną część pleców – dzięki czemu tatuaże w tym obszarze można było pokazać i wykorzystać do podkreślenia stylu i wyglądu osoby.

Jedną z najlepszych rzeczy w tym miejscu jest to, że można je odsłonić lub ukryć, w zależności od potrzeb. Na przykład nie będziesz miał problemu z ukryciem tego tatuażu w pracy w normalnym ubraniu, ale nadal możesz go pochwalić się na siłowni lub na plaży.

Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-5

W rzeczywistości dolna część pleców to największa płaska powierzchnia na ciele, którą łatwo ukryć, szczególnie dla kobiet. Jest to zatem jedna z niewielu opcji, jeśli chcesz uzyskać duży tatuaż, który możesz ukryć za pomocą zwykłej odzieży.

Kolejną zaletą tego miejsca jest to, że tatuażysta może łatwo pracować. Wystarczy usiąść lub położyć się na brzuchu, a bez problemu dosięgną całą powierzchnię przyszłego tatuażu.

Ponieważ dolna część pleców jest płaska, owijanie wokół nie stanowi problemu – chyba że wybierzesz projekt specjalnie do owinięcia wokół boków.

Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-20

Cons

Jedną z najbardziej oczywistych wad jest to, że nie będziesz w stanie łatwo zobaczyć tatuażu. Oczywiście możesz poprosić kogoś o zrobienie dla Ciebie zdjęcia lub użyć dwóch luster. Mimo to niektórzy ludzie wolą robić tatuaże tam, gdzie mogą je zobaczyć.

W zależności od tego, jak duży jest wzór, w ciągu pierwszych kilku dni pielęgnacja tatuażu może być nieco trudna. Musisz nałożyć krem ​​na obszar, a jeśli tatuaż sięga daleko w górę pleców, możesz potrzebować pomocy w dotarciu do niektórych części tatuażu.

Ważne jest również, aby pamiętać, że nie należy moczyć świeżego tatuażu. Ponieważ ten byłby na dolnej części pleców, kąpiele nie wchodzą w rachubę.

Żeby było jasne, możesz zmoczyć tatuaż – to tylko przedłużone moczenie, które może go uszkodzić.

Poziom bólu

Poziom bólu jest częstym problemem w przypadku tatuaży dolnej części pleców i nie bez powodu. Tatuowanie dolnej części pleców powoduje średnio umiarkowany ból.

Oczywiście, jak trudne będzie to doświadczenie, będzie zależeć od indywidualnego progu bólu. Każdy odczuwa ból w różnych częściach ciała nieco inaczej. Niestety, nie będziesz wiedział na pewno, jak poradzisz sobie z bólem, dopóki tatuażysta nie zacznie pracować.

Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-9

Dobrą wiadomością jest to, że dolna część pleców zdecydowanie nie jest najbardziej wrażliwą częścią ciała. Skóra na plecach jest stosunkowo gruba.

Części dolnej części pleców, które najprawdopodobniej powodują większy ból, leżą wzdłuż kręgosłupa. Jeśli jakakolwiek część twojego projektu spadnie bezpośrednio na twój kręgosłup lub blisko niego, prawdopodobnie będzie to najbardziej bolesny kawałek.

Jeśli naprawdę martwisz się bólem, zapytaj swojego tatuatora o kremy znieczulające. Ważne jest, aby najpierw omówić to z nimi – nie przychodź po prostu w kremie znieczulającym, który sam kupiłeś! Większość artystów tatuażu odmówi kontynuowania i poprosi o zmianę terminu.

Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-26

Dzieje się tak, ponieważ istnieją różne rodzaje kremów znieczulających i nie wszystkie z nich nadają się do tatuażu. Nawet jeśli są specjalnie zaprojektowane do tatuaży, nadal musisz wybrać odpowiedni dla obszaru i rodzaju projektu.

Najważniejsze to nie martwić się zbytnio bólem. Odpocznij przed przyjściem na wizytę. Upewnij się, że zjadłeś odpowiedni posiłek, aby utrzymać wysoki poziom cukru we krwi, i pamiętaj: wkrótce się skończy!

Ostatnia rzecz – zrobienie dużego tatuażu, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy, może być stresujące. Ale nie pij alkoholu przed wizytą, aby odreagować.

Alkohol rozrzedza krew, co oznacza, że ​​podczas procesu tatuowania możesz krwawić bardziej niż zwykle. Może to utrudnić tatuażyście prawidłowe wykonanie projektu.

Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-16

Czy tatuaże z dolnej części pleców nie są „znaczkami włóczęgów”?

To jest coś z spór w niektórych kręgach: ludzie czasami określają projekty dolnej części pleców jako tatuaże „włóczęgi”.

Niektórzy przyjmują ten pseudonim dla tatuaży na tej części ciała, chociaż inni uważają ten pomysł za obraźliwy.

Powodem tego jest to, że „włóczęga” nie jest pozytywnym słowem – oznacza kogoś, kto jest bezdomny lub, w nowszym slangu, rozwiązłą, nadmiernie seksualną kobietę. W tym przypadku ma to negatywne konsekwencje.

Kultura popularna używa terminu „znaczek włóczęgi” tylko w odniesieniu do tatuaży kobiecych.

Tatuaż dolnej części pleców stał się szczególnie popularny w latach 90-tych. Jest to również dekada, w której uproszczone tatuaże plemienne były u szczytu sławy. Tak więc klasyczne wzory tatuaży „tramp stamp” zawierały motywy plemienne lub celtyckie.

W dzisiejszych czasach większość ludzi unikaj używania terminu „stempel włóczęgi” ze względu na negatywne konotacje. W ostatnich latach wiele kobiet wahało się przed wykonaniem tatuażu w tym obszarze. Na szczęście tatuaż w dolnej części pleców jest powoli odzyskiwany.

Miejmy nadzieję, że jeśli to jest twoje zmartwienie, negatywne postrzeganie popkultury w poprzednich dekadach nie przeszkodzi ci w zrobieniu tatuażu, który chcesz. Istnieje wiele zalet dolnej części pleców jako miejsca na tatuaż, więc szkoda byłoby nie przechodzić przez to tylko z powodu przestarzałego i niesprawiedliwego piętna.

tatuaż na dole pleców na pani

tatuaż dolnej części pleców na kobiecie

tatuaż w dolnej części pleców rekina

tatuaż dolnej części pleców na kobiecie

tatuaż tygrysa na dolnej części pleców

10727442_1491822991087412_2117154656_ntatuaż na dole plecówtatuaż na dole pleców11005276_1417795258515606_180507108_ntatuaż na dole plecówtatuaż na dole pleców

tatuaż na dole plecówtatuaż na dole pleców (1)tatuaż na dole pleców (2)tatuaż na dole plecówtatuaż na dole pleców (3)tatuaż na dole pleców (4)tatuaż na dole pleców (5)

tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-1   tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczyn-3 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-4 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-5 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-6 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-7 tatuaże-na-plecy-dla-dziewczynek-8 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-9  tatuaże-na-plecy-dla-dziewczynek-11 tatuaże-na-plecy-dla-dziewczynek-12 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-13 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-14 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-15 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-16 ???????????????????????? tatuaże-na-plecy-dla-dziewczynek-18 ???????????????? ???????????????? tatuaże-na-plecy-dla-dziewczynek-21 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczyn-22 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczyn-23 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-24 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-27  tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-29 tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-30  tatuaże-dolne-plecy-dla-dziewczynek-33   Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-2 Sexy-Dolne-Back-Tatuaże-dla-Kobiet-3 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-4  Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-6 Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-8  Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-10  Sexy-Dolne-Back-Tatuaże-dla-Kobiet-12 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-13 Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-14 Sexy-Dolne-Back-Tatuaże-dla-Kobiet-15  Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-17 Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-18 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-19  Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-21 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-22 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-23  Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-25  Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-27 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-28 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-29 Sexy-dolne-plecy-tatuaże-dla-kobiet-30 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-31 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-32 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-33 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-34  Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-36 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-37    Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-41 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-42 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-43 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-44 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-45 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-46 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-47 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-48 Sexy-dolne-plecy-tatuaze-dla-kobiet-49