150 tradycyjnych wzorów tatuaży plemiennych dla mężczyzn i kobiet

Plemienne tatuaże są tak samo tajemnicze jak starożytne kultury, które je inspirują.

Ich enigmatyczny wygląd, wraz z wizualną atrakcyjnością symetrii i zawiłości zastosowanych w projektach, czyni je jednym z najpopularniejszych wyborów w dzisiejszej sztuce tatuażu.

10932499_817908018330133_1197731793_n

Co rozumiemy przez plemienne tatuaże??

Myśląc o plemiennych tatuażach, większości ludzi przychodzą na myśl dwie rzeczy.

Pierwszym z nich jest ogólny tribalowy styl tatuażu, szczególnie popularny w późnych latach 80. i w latach 90..

Są to wzory złożone z przeplatających się czarnych kolczastych linii, grubszych w środku i zwężających się do punktu na obu końcach.

Byłyby one całkowicie abstrakcyjne lub ułożone tak, aby przypominały kształt – często smoki lub ptaki.

Generalnie były to czysto dekoracyjne – niesymboliczne niczego szczególnego.

plemienny tatuaż rękaw

Inne znaczenie frazy „tatuaże plemienne” opiera się bardziej na historii niż na współczesnych stylach tatuażu.

Starożytne plemiona i cywilizacje używały charakterystycznych tatuaży, aby komunikować status i osiągnięcia poszczególnych członków reszcie grupy i odróżniać się od innych plemion.

Dzisiejsze plemienne tatuaże są czymś w rodzaju powrotu do tradycyjnej sztuki plemiennej tych plemion.

Dekoracyjne tatuaże „plemienne” z lat 90. zostały stopniowo zastąpione sztuką plemienną, która nawiązuje do konkretnego plemienia lub kultury.

plemienny męski tatuaż

W dzisiejszych czasach plemienne wzory tatuaży są zwykle znacznie bardziej skomplikowane i wyrafinowane niż dwadzieścia czy trzydzieści lat temu, a najczęściej inspirowane są oryginalnymi znaczeniami i symboliką ich kultury pochodzenia.

Chociaż zachowały swoją atrakcyjność wizualną, są również nasycone ukrytym znaczeniem.

11325293_1618190725107237_128261679_n

Historia plemiennego tatuażu

Stwierdzenie, że plemienne tatuaże mają długą historię, byłoby niedopowiedzeniem – mówimy o co najmniej pięciu tysiącach lat historii.

Według dowodów odkrytych przez archeologów tatuaże były praktykowane przez różne grupy plemienne na całym świecie co najmniej od czasów neolitu.

Najwcześniejszy przykład prawdziwego tatuażu, który do tej pory został odkryty, pochodzi z około 3200 p.n.e..

W rzeczywistości najstarsza znana ludzka mumia w Europie jest również najwcześniejszym przykładem tatuowania na ludzkiej skórze.

Ötzi Lodziarz został odkryty w 1991 roku w Alpach Ötztalskich – pasmie górskim obejmującym południową Austrię i północne Włochy – i nosił plemienne tatuaże na skórze.

plemienny tatuaż na klatce piersiowej

Ötzi miał łącznie 61 (!!) tatuaży, które składały się z 19 grup czarnych linii.

Niewiele wiadomo na temat metody, w której te tatuaże były stosowane, ale sugerowano, że mogą one być związane z praktykami uśmierzania bólu. Pigment użyty do barwienia skóry Ötzi pochodzi z sadzy.

Chociaż najstarszy, Ötzi nie jest jedynym przykładem wytatuowanych mumii – inne odkryto tak daleko od Alaski, Mongolii, Egiptu, Chin, Sudanu i Filipin.

Współczesne wzory tatuaży inspirowane plemionami opierają się jednak na znacznie późniejszych plemionach – tych, których kultury, mitologie i symbolika są dziś znane i stosunkowo dobrze rozumiane.

11333443_1632756270339967_2137249037_n

Polinezyjskie tatuaże plemienne

Plemienne wzory tatuaży pochodzące z kultur polinezyjskich są obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym wyborem.

Polinezja to zbiór ponad tysiąca wysp wchodzących w Trójkąt Polinezyjski – obszar między Hawajami, Nową Zelandią i Wyspą Wielkanocną.

Tradycja tatuażu w Polinezji sięga co najmniej dwóch tysięcy lat. Podobnie jak w przypadku większości tatuaży plemiennych, tatuaże polinezyjskie były oznakami dorosłości i szczególnych osiągnięć, zwykle związanych z wojną, bitwami, odwagą i siłą.

plemienne tatuaże na ramionach

Tatuowanie było uważane za praktykę świętą i obejmowało szereg rytuałów – dopiero po ich wykonaniu dana osoba mogła zrobić sobie tatuaż.

Wspólne elementy w tatuażach plemiennych polinezyjskich to zęby rekina, fale oceanu, groty włóczni i enata – polinezyjski symbol plemienny dla postaci ludzkiej. Wspólnym motywem są również zwierzęta – w szczególności żółwie, jaszczurki i płaszczki.

Oprócz określonego znaczenia przekazywanego przez użycie symboli, znaczenie tatuażu jest również wyrażane poprzez umieszczenie. Na przykład tatuaże polinezyjskie na ramionach i ramionach odnoszą się do siły i odwagi, na przedramionach i dłoniach – kreatywności i zdolności manualnych, a na klatce piersiowej – honoru i szczerości.

plemienny tatuaż na przedramieniu

Ponieważ Polinezja jest tak dużą kolekcją wysp, nic dziwnego, że symbolika wyrażona przez te tatuaże nie była unikalna dla każdej lokalizacji w Trójkącie Polinezyjskim.

Tatuaże hawajskie i samoańskie są chyba najbardziej charakterystyczne, chociaż wyróżniamy również style tatuaży z Markizy, Tahitian, Wyspy Wielkanocne, Tonga i Wyspy Cooka.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym artykułem o tatuażach polinezyjskich – znajdziesz tam szczegółowy przegląd znaczeń symboli i wzorów użytych w tych plemiennych wzorach.

Tradycyjny tatuaż plemienny

Hawajskie tatuaże plemienne

Hawajskie wzory plemienne w dużej mierze zawierają abstrakcyjne wzory, żółwie i kwiaty.

W hawajskiej kulturze plemiennej tatuaże były nie tylko oznaką dorosłości i odwagi – były również uważane za ochronne talizmany lub sposób uhonorowania zmarłego członka rodziny.

11355704_1661513850795137_119653563_n

Samoaskie plemienne tatuaże

Przeznaczone do zaznaczenia statusu społecznego nosiciela, tatuaże Samoa były oznaką siły, autorytetu i rangi przede wszystkim.

Ponieważ narzędziem używanym do tatuowania był ząb rekina lub świni, a nie igła, proces ten był niezwykle bolesny. Uznano za wielką hańbę, jeśli dana osoba nosiła niekompletny tatuaż, ponieważ sugerował słabość i brak wytrzymałości.

11370985_1236252776400982_2045380268_n

Maoryskie tatuaże plemienne

Uważa się, że Maorysi byli pierwotnie wędrownym plemieniem polinezyjskim, które osiedliło się na terenie dzisiejszej Nowej Zelandii.

Ze względu na kilka stuleci znacznego oddzielenia od reszty Polinezji, Maorysi rozwinęli kulturę, która wyraźnie różni się od reszty regionu.

Są jedną z niewielu kultur plemiennych, które przetrwały do ​​dziś – w 2018 roku w Nowej Zelandii mieszkało ponad 775 000 osób identyfikujących się jako Maorysi.

tatuaż plemienny węża na ramieniu

Tradycja tatuowania wśród Maorysów jest szczególnie dobrze rozwinięta, z niezwykle specyficznymi znaczeniami przypisywanymi wzorom i rozmieszczeniom.

W rzeczywistości jest to integralna część kultury Maorysów – niektóre plemienne tatuaże Maorysów są zarezerwowane tylko dla Maorysów, a ich noszenie jest uważane za graniczną ofensywę dla osób niebędących Maorysami.

Tradycyjne plemienne tatuaże Maorysów są zwykle wykonywane na twarzy i głowie, a linie i wzory opowiadają całą historię życia danej osoby – w tym jej rangę i status, osiągnięcia, rodowód matki i ojca, a czasem nawet podpis.

niesamowity tatuaż na klatce piersiowej i ramieniu

Tatuaże składają się głównie z linii, których umiejscowienie określa znaczenie. Pierwotnie tatuaże plemienne Maorysów były wykonywane przy użyciu narzędzia podobnego do dłuta, co prowadziło do widocznych bruzd na skórze nawet po wygojeniu.

Obecnie plemienne tatuaże inspirowane sztuką Maorysów najlepiej wykonywać na ramionach, nogach lub klatce piersiowej i wykorzystują symbole i wzory wypełniające, aby wyrazić określone znaczenia.

Aby dowiedzieć się więcej na ich temat i zobaczyć niesamowite projekty, zapoznaj się z naszym dedykowanym artykułem na temat tatuaży Maorysów.

11430195_1614589989821448_1971047611_n

Azteckie plemienne tatuaże

Aztekowie byli plemieniem koczowniczym z północnego Meksyku, które osiedliło się w Mezoameryce na początku XIII wieku i szybko rozszerzyło swoje wpływy na cały środkowy Meksyk. Imperium Azteków upadło w XVI wieku po przybyciu Europejczyków.

Znani z niezwykle krwawych ofiar z ludzi i zwierząt dla okrutnych bóstw, Aztekowie lubili także sztukę i architekturę – i to ta ostatnia inspiruje większość dzisiejszych plemiennych tatuaży o tematyce Azteków.

plemienny tatuaż na całe ramię

Niewiele jest zgoda co do tego, w jakim stopniu sami Aztekowie brali udział w tatuowaniu, ale ogólnie uważa się, że prawdopodobnie mieli plemienną tradycję tatuażu, podobnie jak wszystkie okoliczne plemiona.

Wspólne motywy tatuaży Azteków to wojownicy, słońce, orły i abstrakcyjne wzory.

Równie popularne są projekty z kalendarzem azteckim – opartym na kamieniu kalendarzowym stworzonym przez Azteków, aby opowiedzieć historię powstania wszechświata.

Jeśli to wzbudzi Twoje zainteresowanie, sprawdź ten artykuł i galerię, którą stworzyliśmy na temat tatuaży Azteków.

Tradycyjny tatuaż plemienny

Plemienne tatuaże Majów

Majowie byli kolejną starożytną cywilizacją amerykańską istniejącą w tym samym czasie co Imperium Azteków. Główna różnica między nimi polega na tym, że podczas gdy Aztekowie koncentrowali się na podboju i wojnie i znani ze swojej przemocy, Majowie byli bardziej pokojowi i koncentrowali większość swoich wysiłków na zajęciach kulturalnych i naukowych.

Plemienne tatuaże Majów miały głównie motyw religijny i były wykonywane w celu uhonorowania i zadowolenia bogów. Była to jedna z wielu, obok kolczyków, form modyfikacji ciała, w które zaangażowała się ta cywilizacja.

tatuaż w paski z tyłu

Tatuaże były również oznaką odwagi i siły, biorąc pod uwagę, że proces ten był bolesny, a tatuaże podatne na infekcje i powikłania.

Dla Majów tatuaże służyły jeszcze jednemu celowi – oznaczaniu wrogów i przestępców. Po pokonaniu innego plemienia w bitwie zaznaczyliby ocalałych wojowników po stronie przegranej.

Umieszczali również tatuaże na czołach złodziei i innych przestępców w ich własnych społecznościach, aby trwale zawstydzić ich za hańbę ich zbrodni.

plemienny tatuaż na klatce piersiowej i ramieniu

Współczesne wzory tatuaży plemiennych Majów są w dużej mierze pochodnymi rzeźby i architektury Majów. Przedstawiają bóstwa Majów i symbole znalezione w rzeźbach i innych zachowanych sztukach Majów.

Projekty te bywają duże i złożone, najczęściej wykonane w odcieniach czerni i zazwyczaj mają charakter czysto dekoracyjny.

Tradycyjny tatuaż plemienny

Tatuaże plemienne rdzennych Amerykanów

Prawie każda kultura plemienna zajmuje się tatuowaniem, a rdzenni Amerykanie nie różnią się od siebie – chociaż ich obrazowość i symbolika dość drastycznie odbiegają od tych opisanych powyżej.

Plemiona rdzennych Amerykanów używały tatuaży do celów rytualnych, estetycznych i identyfikacyjnych, a także rozważały niektóre amulety ochronne tatuaży.

Wojownicy otrzymywali tatuaże, aby zaznaczyć swoje zwycięstwa w bitwie, członkowie określonych plemion nosili tatuaże, aby identyfikować się jako część społeczności, a niektórzy wierzyli, że tatuaże ochronią ich przed krzywdą lub dadzą im nadprzyrodzone moce poprzez połączenie ze światem duchowym.

plemienny tatuaż na plecach

Te tatuaże zostały wykonane przy użyciu zaostrzonej kości lub kamienia do przebicia skóry i naturalnych barwników, aby stworzyć plamę.

W dzisiejszych czasach projekty tatuaży plemiennych rdzennych Amerykanów zwykle zawierają obrazy, które odnoszą się do kultury w ogóle, zamiast czerpać ze znaczenia, jakie konkretne tatuaże miały dla samych plemion w przeszłości.

Nowoczesne tatuaże rdzennych Amerykanów często obejmują:

  • Łapacze snów – były to talizmany wykonane ręcznie przez rdzennych Amerykanów, aby chronić człowieka przed koszmarami. Przybierają formę jednego lub więcej obręczy z tkanym wzorem wewnątrz, ozdobionych piórami i koralikami. Jest to obecnie bardzo popularny wybór tatuaży, plemiennych lub innych, a istnieją setki przykładów twórczych podejść do tego projektu.
  • Pióra – reprezentujące ducha ptaków, pióra odgrywały ważną rolę w kulturze plemiennej rdzennych Amerykanów. Plemienne tatuaże z piórami różnych ptaków mogą mieć różne znaczenia – na przykład pióra orła oznaczają odwagę.
  • Strzałki – tatuaże ze strzałkami mogą mieć wiele różnych znaczeń, choć najczęściej są one związane z ochroną, kierunkiem i wytrwałością.
  • Zwierząt – zwierzęta i świat przyrody miały szczególne znaczenie w kulturze rdzennych Amerykanów i były wspólnym tematem tatuaży plemiennych rdzennych Amerykanów. Czasami ludzie otrzymywali tatuaż przedstawiający zwierzę, którego cechy i mocne strony starali się naśladować.
  • Plemienne wzory – ozdobne wzory wywodzące się ze sztuki indiańskiej i ozdób odzieży świetnie sprawdzą się jako samodzielny projekt tatuażu lub jako tło dla dowolnego z pozostałych elementów tatuaży o tematyce indiańskiej.

Sprawdź ten artykuł na temat tatuaży rdzennych Amerykanów, aby uzyskać więcej pomysłów i szczegółowe wyjaśnienia różnych symboli plemiennych.

Tradycyjny tatuaż plemienny

Chińskie tatuaże plemienne

Chociaż historia tatuowania w Chinach sięga tysięcy lat, tatuowanie nigdy nie było tak naprawdę powszechną praktyką w Chinach. W przeważającej części jest to postrzegane jako zniesławienie ciała i dlatego jest źle widziane.

W rzeczywistości, podobnie jak w kulturach Majów i Japonii, tatuaże były przez pewien czas formą kary w Chinach – oznaczanie przestępców, aby upewnić się, że nigdy nie zostaną w pełni zaakceptowani w chińskich społecznościach.

plemienny tatuaż na ramieniu

Większość współczesnych chińskich tatuaży plemiennych to po prostu wzory czerpiące z tradycyjnych chińskich obrazów, wywodzących się z chińskich dzieł sztuki. Smoki, tygrysy i abstrakcyjne wzory dekoracyjne to jedne z najpopularniejszych wyborów, podobnie jak frazy pisane chińskimi znakami.

Ponieważ główny nurt Chin nigdy tak naprawdę nie przyjął tatuażu jako elementu kulturowego, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele grup mniejszości chińskich o silnych tradycjach tatuażu.

Tradycyjny tatuaż plemienny

Plemienne tatuaże Dulong

Lud Dulong żyje wzdłuż rzeki Dulong w południowych Chinach. W tej grupie kobiety często wykonują tatuaże na twarzy.

Historia tego zwyczaju sięga czasów dynastii Ming (około 350 lat temu) i jest raczej mroczna.

Plemię często znajdowało się pod atakiem sąsiadów, a po każdym nalocie kobiety Dulongi były brane jako niewolnice.

Zaczęli tatuować twarze, aby wyglądać mniej atrakcyjnie dla najeźdźców.

skała z plemiennym tatuażem

Chociaż Dulongi na szczęście obecnie nie mają się czego obawiać w związku z najazdami wroga, tatuowanie zostało przyjęte jako część tradycji plemienia i jest obecnie postrzegane jako rytuał przejścia w dorosłość.

W wieku 12 lub 13 lat wszystkie kobiety Dulong otrzymują tatuaże na twarzy jako oznakę dojrzałości.

Dai plemienne tatuaże

Chińska grupa Dai to kolejny przykład plemiennego tatuażu w Chinach. Wśród Dai zarówno mężczyźni, jak i kobiety otrzymują tatuaże w wieku 14 lub 15 lat, ponownie jako rytuał przejścia w dorosłość.

Kobiety Dai zwykle mają tatuaże na ramionach i dłoniach, podczas gdy mężczyźni robią je w dowolnym miejscu na ciele, zwykle w sposób, który ma na celu podkreślenie konturów ich mięśni i zwrócenie uwagi na ich siłę.

Typowe projekty tatuaży plemiennych Dai obejmują smoki i tygrysy.

Tradycyjny tatuaż plemienny

Li plemienne tatuaże

Lud Li zamieszkują wyspę Hainan u południowych wybrzeży Chin – i podobnie jak większość kultur wyspiarskich, ich zwyczaje różnią się od obyczajów pobliskiego lądu. Co ciekawe, w tej kulturze kobiety noszą większość tatuaży.

W wieku 13 lub 14 lat dziewczynki Li tradycyjnie otrzymywały tatuaż na szyi i twarzy przez okres od czterech do pięciu dni. Kolejne trzy dni to kolejne tatuaże – na rękach i nogach. Był to znak osiągnięcia dojrzałości. Zamężne kobiety również przedłużały tatuaże na ramionach, aby zakryć dłonie.

plemienny tatuaż na solidnej nodze

Li nie są pojedynczym plemieniem, ale zbiorem plemion. Każde plemię miałoby inne oznaczenia, aby tatuaże kobiety również wskazywały na jej przynależność do określonej społeczności.

Tymczasem mężczyźni nie otrzymali odpowiednich tatuaży. Niektórzy mają wytatuowane trzy niebieskie kropki na nadgarstkach, chociaż było to raczej w celach leczniczych niż ze względów estetycznych lub rytualnych.

Tradycyjny tatuaż plemienny

Celtyckie tatuaże plemienne

Celtowie nie byli pojedynczą społecznością, ale zbiorem plemion. Pochodząca z Europy Środkowej ich kultura sięga 1200 roku p.n.e. Wielka Brytania, Irlandia i Szkocja są obecnie najczęściej uważane za narody celtyckie.

Plemiona celtyckie miały rozległe tradycje tatuażu, głównie w celach bojowych. Wojownicy nosili tatuaże – czasami nawet zakrywające całe ciało – jako sposób na zastraszenie przeciwników w walce.

Noszą małą zbroję, pokrytą tatuażami, z kolczastymi włosami ufarbowanymi na jasne kolory, z pewnością będą mieli uderzający wygląd.

szczegółowy tatuaż na ramieniu plemiennym

Co ciekawe, tatuaże celtyckie były w większości jasnoniebieskie, a nie czarne. Celtowie używali barwnika pochodzącego z liści rośliny Urzela.

Większość celtyckich plemiennych tatuaży jest obecnie w dużej mierze uzależniona od celtyckiego węzła – być może najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych wizualnych wskazówek identyfikowanych z tą cywilizacją.

Węzły przyjmują formę przeplatających się linii i kształtów, zwykle mających na celu reprezentowanie koncepcji nieskończoności i równowagi.

plemienny tatuaż

Ostatnie słowa

Niezależnie od tego, czy szukasz tatuażu, który wyraża znaczenie poprzez symbolikę konkretnego plemienia, czy szukasz tatuażu czysto dekoracyjnego, nie możesz się pomylić z tatuażami plemiennymi.

Wysoce uniwersalne, idealne na rękawy, pełne plecy i inne duże elementy, które z czasem można dodawać, pozostają jednym z najlepszych wyborów dla miłośników tatuażu na całym świecie.

Tradycyjny tatuaż plemiennyTradycyjny tatuaż plemienny

plemienny tatuażplemienny tatuażTradycyjny tatuaż plemiennyplemienny tatuażplemienny tatuażplemienny tatuażTradycyjny tatuaż plemiennyTradycyjny tatuaż plemiennyTradycyjny tatuaż plemienny

Tradycyjny tatuaż plemiennytatuaż plemienny (1)plemienny tatuaż (2)plemienny tatuażTradycyjny tatuaż plemiennyplemienny tatuażplemienny tatuażplemienny tatuażplemienny tatuażplemienny tatuażplemienny tatuaż

2. Diament na kostce

Tatuaże Tribal na Kostce

3. Tył sztuki plemiennej uszu

Tylne plemienne tatuaże ucha

Plemienne tatuaże ptaków

9. Ptak z czerwonym sercem

Plemienne tatuaże ptak z czerwonym sercem

10. Zapierające dech w piersiach tatuaże na brzuchu i żebrach

Zapierające dech w piersiach tatuaże plemienne na brzuchu i żebrach

11. Sztuka plemienna motyli

Motyl Tribal Tatuaże

12. Projekt motyla

Motyl Tribal Tatuaże Design

Kwiatowe polinezyjskie tatuaże plemienne

17. Kwiat na stopie

Kwiatowe plemienne tatuaże na piechotę

19. Inspiracja do tatuażu stóp

Tatuaże Tribal Stóp Inspiracja

Ręcznie plemienne tatuaże

24. Indyjska uroda

Indyjskie Tatuaże Tribal

25. Piękny kwiat

Piękny kwiat z plemiennymi tatuażami

26. Maoryska sztuka plemienna całego ciała

Maoryskie tatuaże plemienne całego ciała

27. Księżyc i słońce

Tatuaże plemienne księżyca i słońca

28. Projekt od szyi do tyłu

Plemienne tatuaże od szyi do tyłu

29. Tył szyi do górnej części kręgosłupa

Plemienne tatuaże na szyi

30. Inspiracja tatuażem na szyję dla kobiet

Plemienne tatuaże na szyję dla kobiet

32. Ładny kwiat

Ładny kwiat z plemiennymi tatuażami

34. Czerwony motyl

Tatuaże plemienne czerwonego motyla

35. Czerwony i pomarańczowy kwiat

Tatuaże plemienne z czerwonym kwiatem

Seksowne tatuaże plemienne szyi i kręgosłupa

Seksowne tatuaże plemienne na udach i nogach

Seksowne plemienne tatuaże na udzie

41. Hawajski projekt plemienny na ramieniu

Ramię hawajskie tatuaże plemienne Design

42. Ramieniem w twarz

Plemienne tatuaże ramię w twarz

44. Mały księżyc

Małe plemienne tatuaże księżyca

Plemienne tatuaże kręgosłupa dla kobiet

47. Gwiazdy

Gwiazda Tribal Tatuaże

48. Słońce na górnej części pleców

Słońce Tribal Tatuaże

49. Symboliczny

Symboliczne tatuaże plemienne

50. Udo i noga

Tatuaże plemienne na udach i nogach

51. Krzyż z boku

Krzyż na boku Tribal Tatuaże

52. Sztuka plemienna dla kobiet

Plemienne tatuaże dla kobiet

54. Unikalny smok

Unikalne smocze tatuaże plemienne

55. Najlepszy projekt tatuażu dla kobiet

Kobieta Arms Tribal Tatuaże Design

1. Cała połowa klatki piersiowej

Tatuaże plemienne z całym rękawem i pół klatki piersiowej

2. Żółw na plecachPlemienne tatuaże żółwia

3. Fajne tatuaże ciała dla mężczyzn

Fajne plemienne tatuaże dla mężczyzn

4. Najlepsze plemienne tatuaże maoryskie dla mężczyzn

Plemienne tatuaże Maorysów dla mężczyzn

5. Idealny projekt tygrysa

Tygrys Tribal Tatuaże

6. Ramię skały

Tatuaże plemienne z ramieniem skalnym

7. Solidna konstrukcja na nodze

Plemienne tatuaże na solidnych nogach

8. Solidne skomplikowane tatuaże na ramieniu

Solidne skomplikowane plemienne tatuaże na ramieniu

9. Solidny, skomplikowany projekt tatuażu na ramieniu

Solid Arm Tribal Tatuaże Design

10. Czaszki i oko

Czaszki i oczy Tribal Tatuaże

11. Prosty projekt tatuażu

Proste plemienne tatuaże na połowie ciała

12. Niesamowity projekt tatuażu na pół ciała

Proste plemienne tatuaże

13. Niesamowite tatuaże na klatce piersiowej, ramionach i ramionach

Maoryskie tatuaże plemienne na ramię i ramię

14. Prosty czarny wzór tatuażu

Plemienne tatuaże na ramię i ramię dla mężczyzn

15. Inspiracja do tatuażu ramion i ramion

Tatuaże plemienne na ramię i ramię

Seksowne tatuaże plemienne na ramię

17. Samoaskie tatuaże sztuki plemiennej na połowie ciała

Samoa Man Tribal Tatuaże

18. Polinezyjskie tatuaże plemienne na bicepsie

Polinezyjskie tatuaże plemienne na bicepsie

19. Polinezyjski wzór na klatce piersiowej i ramieniu

Polinezyjskie tatuaże plemienne na klatce piersiowej

20. Wybitny polinezyjski

Wyjątkowe tatuaże plemienne w stylu polinezyjskim

21. Kolor pomarańczowy i czarny

Pomarańczowe czarne plemienne tatuaże

22. Maoryjska inspiracja tatuażem

Maoryskie tatuaże plemienne

23. Projekt tatuażu Manta Ray

Manta Ray Back Tribal Tatuaże

24. Wzór lwa na ramieniu

Tatuaże Tribal Lwa

25. Sztuka plemienna lwa

Tatuaże Tribal Lwa

Gorące i seksowne tatuaże plemienne na ramieniu i ramieniu

27. Projekt tatuażu hawajskiego wojownika

Hawajski wojownik plemienne tatuaże projekt

28. Hawajski wzór na klatce piersiowej i ramieniu

Hawajskie tatuaże plemienne na klatce piersiowej i ramieniu

29. Hawajska inspiracja tatuażem

Hawajskie tatuaże plemienne

30. Inspiracja do projektowania tatuażu hawajskiego ogona

Tatuaże plemienne hawajskiego ogona

31. Symboliczna hawajska inspiracja do projektowania tatuaży

Hawajskie tatuaże plemienne nieskończoności

32. Zespół hawajski

Tatuaże plemienne zespołu hawajskiego

33. Najlepszy projekt tatuażu hardcore

Ostre plemienne tatuaże

34. Niesamowity tatuaż na pół rękawa

Inspiracja tatuażami plemiennymi z pół rękawa

35. Świetna szczegółowa inspiracja tatuażu

Świetna, szczegółowa inspiracja tatuażami plemiennymi

36. Niesamowity skomplikowany projekt na ramieniu

Dobre tatuaże plemienne

37. Hawajska ryba

Ryba Hawajskie tatuaże plemienne Design

38. Ogień w projekcie połowy ciała

Pierwotnie opublikowane w Wiadomościach o celebrytach

39. Filipińska Alibata o skomplikowanym projekcie

Filipińskie tatuaże plemienne

40. Najlepsza inspiracja egipska

Egipskie tatuaże plemienne z rękawami

41. Szczegółowe inspiracje plemion Maorysów

Szczegółowe tatuaże plemienne Maorysów

42. Krzyż owinięty plemiennym wzorem

Krzyż Tribal Tatuaże na ramieniu

43. Akcentowany tatuaż – przed i po

Okładka plemiennych tatuaży

44. Fajny projekt tatuażu na kręgosłupie

Fajne plemienne tatuaże na plecach

45. Polinezyjski wzór plemienny na klatce piersiowej

Polinezyjskie tatuaże plemienne w klatce piersiowej

46. ​​Cały tatuaż na plecach z różnymi wzorami

Inspiracja do wielkich tatuaży plemiennych

47. Plemienna inspiracja sztuką na plecach

Inspiracja plemiennych tatuaży plemiennych

48. Czarno-zielone tatuaże plemienne

Powrót Zielone i czarne tatuaże plemienne

49. Tribal Aztec Tattoo Design na klatce piersiowej i ramieniu

Plemienne tatuaże w stylu azteckim

50. Kolejny niesamowity polinezyjski projekt tatuażu

Niesamowite tatuaże plemienne na ramieniu i klatce piersiowej

51. Projekt tatuażu na ramię i ramię

Plemienne tatuaże na ramię dla mężczyzn

52. Najlepsza inspiracja plemienna na ramię

Ramię Man Tribal Tatuaże

53. Wielki tatuaż na ramieniu i klatce piersiowej

Ramię i klatka piersiowa Wielkie plemienne tatuaże dla mężczyzn

54. Inspiracja do tatuażu w kształcie głowy Anakondy

Anakonda kształt głowy plemienne tatuaże

55. Najlepsza prosta inspiracja do tatuażu na plecach

Niesamowite plemienne tatuaże na plecach czarny-plemienny-tatuaz-na-ramionach-i-ramionach Celtic-sleeve-tatuaż fajny-maoryski-tatuaż    elegancki-tribal-tatuaz-projekt-dla-dziewczyn Filipiński-Kalinga-tatuaż odręczny Filipiński-tribal-tatuaż Filipiński-Tribal-Tattoo plemienny-tatuaż plemienny tribal-tatuaż-dla-mężczyzn z pełnymi plecami plemienny-tatuaż z pełnym rękawem pół-ciała-plemiennego-tatuaż półrękaw-tribal-tatuaż-dla-mężczyzn hawajskie-tribal-tatuaże-dla-mężczyzn  japoński-smok

japoński-tribal-list-tatuaż-projekt sztuka maoryska Maori-back-tatuaż plemienny-tatuaż-maoryski tatuaż maoryski tatuaż maoryski maori-tatuaż-kolor-z powrotem maori-tattoo-polynsien maori-te-moko-tatuaż-nowa-zelandia Polinezyjski-pół-rękaw-Tatuaże-dla-Mężczyzn polinezyjski-ramię-tatuaż  polinezyjska-tatuaże-dziewczyna polinezyjski-tribal-tatuaż ribal-tatuaże-dla-mężczyzn samoan-tatuaż-wzory-dla-mężczyzn samoan-tribal-tatuaż tatuaż-tatuaż tatuaż-plemienny-noga  plemienny-piersi-rękaw-tatuaż plemienny-smok-symbol-tatuaż  plemienny-tatuaż ucha plemienny-pióro-tatuaż Tribal-Kwiaty-Tatuaże-dla-Kobiet plemienny-kwiat-tatuaż tribal-stóp-tatuaż plemienne-japońskie-tatuaże-na-kostce plemienny-nogi-tatuaż Tribal-Lew-Tatuaż plemienny-lew-tatuaż plemienny-wzór-tatuaż tribal-phoenix-back-tatuaż tribal-phoenix-back-tatuaż  plemienny-czaszka-tatuaż plemienny rękaw plemienny-rękaw-tatuaż Tribal-sleeve-tatuaż-dla-mężczyzn plemienny-tatuaż plemienny-tatuaż Tribal-tatuaż-projekt tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-ramię tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na kobiecie tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni plemienny tatuaż z szyi w ramię tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni plemienny tatuaż pełne ramię tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-wzory-na-broni tribal-tatuaż-dla-mężczyzny  plemienny-tatuaz-na-plecy plemienny-tatuaz-na-piersi-ramię-i-żebro plemienne tatuaże plemienne-tatuaże-na-plecy-ramię tribal-tatuaż-rękaw-tatuaż