150+ Urocza Alicja w Krainie Czarów Wzory Tatuaży

Szukasz inspiracji do tatuażu z Alicji w Krainie Czarów? Nie przegap naszej kolekcji jednych z najbardziej niesamowitych body artów inspirowanych słynną książką!

szalony kapelusznik tatuaż

Wśród wzorów tatuaży inspirowanych literaturą żaden nie jest tak popularny jak tatuaże z Alicji w Krainie Czarów.

Mimo swojej popularności tatuaże inspirowane Alicją w Krainie Czarów są nadal dziwaczne, zabawne i bardzo oryginalne.

tatuaż na plecach alicja w krainie czarów

Napisana w 1865 roku przez Lewisa Carrolla, Alicja w Krainie Czarów to powieść, która podbiła serca i umysły całych pokoleń na całym świecie.

W tym artykule przyjrzymy się głównym typom projektów Alicji w Krainie Czarów. Nie zapomnij zajrzeć do poniższej galerii, aby uzyskać jeszcze więcej inspiracji!

Alicja w krainie czarów tatuaż na nodze

Pomysły na tatuaż z Alicji w Krainie Czarów

Postacie

Jeśli masz ulubioną postać w historii Alicji, zrobienie tatuażu, który ją przedstawia, może być idealnym sposobem na jej wyrażenie.

Głównymi postaciami – a więc i najpopularniejszymi tematami tatuażu – są:

 • Alicja – jako bohaterka, Alicja, co zrozumiałe, najczęściej pojawia się w projektach tatuaży. Aby stworzyć swój projekt Alice, możesz czerpać z ilustracji, przedstawień z adaptacji lub własnej wyobraźni i zrozumienia postaci. W książce jest opisana jako ma blond włosy do ramion i niebieskie oczy, a także – w sposób właściwy dla epoki – nosi sukienkę w stylu wiktoriańskim.

  Tatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Chris Hatch

 • Kot z Cheshire – projekt tatuażu Cheshire Cat sugeruje psotny charakter. Wyróżnia go duże oczy, psotna postawa i szeroki uśmiech. Jak omówimy później, najpopularniejszym odniesieniem do projektów tatuaży z Cheshire Cat jest wersja CGI postaci z adaptacji filmowej z 2010 roku. Sprawdź ten post, aby uzyskać więcej tatuaży dla kotów.

  alicja_w_krainie_czarów_1

 • Kapelusznik – kolejna natychmiast rozpoznawalna postać z powieści Carrolla, Kapelusznik, został słynnie zagrany przez Johnny’ego Deppa w adaptacji powieści Tima Burtona. Chociaż w książce nigdy tak naprawdę nie jest on wymieniony w ten sposób, większość ludzi zna go jako „Szalonego Kapelusznika”. Projekty tatuaży Szalony Kapelusznik to najczęściej szalenie wyglądający mężczyzna noszący cylinder z opaską z napisem „W tym stylu 10/6”, jak opisano w książce. Napis na kapeluszu nawiązuje do ceny kapelusza – dziesięć szylingów i sześć pensów.

  alicja_w_krajnie_czarów_2Tatuaż Wszyscy jesteśmy szaleni tutaj autorstwa Iain Strannigan

 • Biały Królik – w opowieści, Alicja przybywa do Krainy Czarów po podążaniu za Białym Królikiem w dół króliczej nory. Oba te elementy stały się czymś w rodzaju tropu w literaturze i filmie – weźmy chociażby odniesienie do Białego Królika w Matrixie. Tatuaże Białego Królika będą przedstawiać – jak można się spodziewać – białego królika, ubranego w kamizelkę w stylu wiktoriańskim i trzymającego zegarek kieszonkowy.

  alicja_w_krainie_czarów_3

 • Marcowy Zając – Królicze tatuaże z Alicji w Krainie Czarów czasami przedstawiają zamiast tego Marcowego Zająca – towarzysza Szalonego Kapelusznika, równie niespokojnego i dziwnego. Marcowy Zając różni się od Białego Królika ciemniejszym futrem i rozczochranym wyglądem.

Symbolika

Zamiast bezpośrednio przedstawiać postacie z powieści, wiele projektów tatuaży z Alicji w Krainie Czarów koncentruje się na pośrednim znaczeniu.

Używanie symboli i mniej znanych odniesień z książki może być świetnym sposobem na przekazanie znaczenia książki.

Alicja w krainie czarów

Butelki z etykietą „Wypij mnie” są powszechnym wyborem symbolicznych projektów, podobnie jak królicze nory, karty do gry, kapelusze oraz oczy i uśmiech kota z Cheshire.

All-Mad-Alicja-w-Krainie Czarów

cytaty

Jednym z głównych powodów, dla których powieść Carrolla jest tak popularna, jest głębia znaczenia kryjąca się za pozornie prostymi stwierdzeniami.

Beztroski, czasem nieco absurdalny dialog jest rozumiany przez wielu jako zawierający głębszą prawdę.

Tatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Beckz

Rozważ te słynne zdania z powieści:

 • „Nie ma sensu wracać do wczoraj, bo wtedy byłam inną osobą”.
 • „Kim ja jestem na świecie?” Ach, to wielka zagadka.
 • „Cóż, czasami przed śniadaniem wierzyłem w sześć niemożliwych rzeczy”.

Wiele tatuaży z Alicji w Krainie Czarów zawiera cytaty z książki. Słowa mogą być zawarte jako elementy większego projektu lub same w sobie stworzyć świetny tatuaż do pisania.

Kraina Czarów-29

Włączając tekst w tatuażu, jako element główny lub towarzyszący, ważne jest, aby wybrać odpowiednią czcionkę.

Wybranie odpowiedniego wyglądu tekstu zapewni, że będzie on dobrze komponował się z resztą projektu i dobrze go uzupełniał.

Czcionki pisane kursywą i odręcznie są jednymi z najpopularniejszych wyborów do tatuaży. Są zarówno estetyczne, jak i łatwe w obróbce w większości projektów.

Ilustracje i adaptacje wizualne

Pierwsze wydanie Alicji w Krainie Czarów zostało opublikowane z 42 grawerowanymi w drewnie ilustracjami autorstwa Johna Tenniela.

Obrazy te, przedrukowywane niezliczoną ilość razy w przyszłych wydaniach, w dużym stopniu przyczyniły się do ukształtowania sposobu, w jaki wyobrażamy sobie bohaterów i świat powieści.

Tatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Frank Stoney

Niektóre tatuaże o tematyce Alice traktują te ilustracje jako punkt wyjścia lub odniesienie, często dodając kolor i inne elementy, takie jak tekst lub bardziej nowoczesny styl.

Adaptacje

Na przestrzeni lat powstało kilka adaptacji Przygód Alicji w Krainie Czarów oraz kontynuacji powieści Po drugiej stronie lustra.

Wiele projektów tatuaży z Alicji w Krainie Czarów jest inspirowanych grafiką w tych adaptacjach, w tym:

 • Alicja w Krainie Czarów Disneya – animowany klasyk z 1951 roku był źródłem dużej części inspirowanych adaptacją tatuaży Alice. Stworzony w stylu typowym dla Disneya w tym okresie film zawiera klasyczne rysunki i animacje. Gdy są używane jako tatuaże, obrazy te stają się tak zwanym tradycyjnym stylem tatuowania: jasne, jednolite kolory, wygląd przypominający kreskówkę, niewielkie lub żadne cieniowanie i delikatny ciemny kontur.

  alicja_w_krainie_czarów_4

 • Alicja w krainie czarów Tima Burtona (2010) – film, który odniósł ogromny sukces, charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem reżysera, szaloną oprawą wizualną i przerysowanymi postaciami.

  alicja-w-krainie czarów-tatuaż-klatka-979854364W szczególności wersja CGI Kota z Cheshire jest popularnym motywem dla projektów o tematyce Alicji w Krainie Czarów i tworzy imponujące tatuaże 3D.

  niesamowity-kot-alicja-w-krajnie-czarów

 • Alicja amerykańskiego McGee – gra wideo wydana w 2000 roku i jej kontynuacja z 2011 roku Alice: Madness Returns przedstawia mroczniejsze spojrzenie na historię, pozostawiając wiele swobody w interpretacji powieści. Wpadając w gatunek horroru psychologicznego, wizualizacje gier są bardziej niepokojące, co czyni je idealną inspiracją dla bardziej złowrogich tatuaży o tematyce Alice.

Ostatnie słowa

Interpretacje powieści różnią się perspektywą i perspektywą. Niektórzy uważają tę książkę po prostu za celebrację dziecięcej dzikiej wyobraźni.

Inni uważają, że w tekście jest ciemniejsza symbolika, często z podtekstem psychologicznym, co sugeruje, że historia jest ponownym opowiedzeniem rzeczywistości przez umysł osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Pod koniec dnia, jeśli szukasz tatuaży z Alicji w Krainie Czarów, prawdopodobnie masz osobisty związek z historią.

Najważniejsze jest to, co dla Ciebie oznacza i to powinno Cię kierować przy wyborze projektu tatuażu z motywem Alicji w Krainie Czarów.

alicja_w_krainie_czarów_5alicja_w_krainie_czarów_6alicja_w_krainie_czarów_7alicja_w_krainie_czarów_8Alicja w Krainie Czarów_10Alicja w Krainie Czarów_11Alicja w Krainie Czarów_12Alicja w Krainie Czarów_13Alicja w Krainie Czarów_14Alicja w Krainie Czarów_15Alicja w Krainie Czarów_16alicja_w_krainie_czarów_18alicja_w_krainie_czarów_19alicja_w_krainie_czarów_20

Tatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Dan LaveryAlicja w Krainie Czarów Nick ImmsPiękny kwiatowy tatuaż Alicja w Krainie Czarów autorstwa Mini LauProjekt tatuażu Alicja w Krainie Czarów autorstwa Sandra CunhaTatuaż Kot z Cheshire przez John Brasstatuaż alicja w krainie czarówWszyscy jesteśmy tu szaleni autorstwa Cybil SouzaTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Felipe Rodrigues Fe RodOzdobny tatuaż Alice autorstwa Sandry Cunhatatuaż alicja w krainie czarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Balazs BercsenyiTatuaż Kot z Cheshire przez SzabiKot z Cheshire autorstwa Blayne BiusTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Tyler Malektweedledee i tweedledumTatuaż Kot z Cheshire przez CavelluccitTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez James ColesTatuaż Alicja w Krainie Czarów Haft Krzyżykowy przez EvaTatuaż Kot z Cheshire przez Gianluca ModestiAlicja w Krainie Czarów Cytat Tattooalicja-w-krainie czarów-893eAlicja w Krainie Czarów-32Akwarela-cheshire-catTatuaż Alicja w Krainie Czarów Królik przez Mišička Kovácsováalicja-w-krainie czarów-34wiufesTatuaż Szalony Kapelusznik przez Federica FloroTatuaż Blackwork Alicja w Krainie Czarów przez Chris Marleytatuaż-alicja-w-krainie czarów-3443kTatuaż Kot z Cheshire przez Lee Reynolds346345-alicja-w-krainie czarów-tatuażTatuaż Kot z Cheshire przez Anton YellowDogfajka-paląca-katypila-alicja-w-krainie czarówTatuaż Kot z Cheshire przez Bart JanusAlicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie CzarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez MissashaTatuaż Johnny Depp Szalony Kapelusznik przez BalonTatuaż Kot z Cheshire przez Bolo ArtTatuaż Wszyscy jesteśmy szaleni tutaj autorstwa Brianne HixxAlicja w Krainie CzarówAlicja-w-Krainie Czarów-tatuaż-królik-stylowyTatuaż Akwarela Alicja w Krainie Czarów przez Felipe Rodrigues Fe Rodwspaniały-alicja-w-krainie czarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez DenkTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez MaxStyl szkicu Alicja w Krainie Czarów autorstwa TerryTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez East VanAlicja w Krainie Czarówkolorowy-cheshire-alicja-w-krainie czarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Yeliz OzcanTatuaż Alicja w Krainie Czarów Cytat przez Eric JonesAlicja w Krainie CzarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Killer QueenTatuaż Alicji w Krainie CzarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów Cytat przez Russell Van SchaickAlicja w Krainie Czarówalicja-w-krainie czarów-tatuaż-filiżanka-CZARNY-BIAŁYTatuaż Wszyscy jesteśmy tu stworzeni przez Nolan Duranzapierająca dech w piersiach-alicja-w-krainie-czarówTatuaż Akwarela Alicja w Krainie Czarów przez Cynthia SobratyTatuaż Kot z Cheshire przez Kamil Mokotwysokiej jakości-tatuaż-alicja-w-krainie czarówtatuaż-alicja-w-krainie czarów94jhdalicja-w-krainie czarów224eAlicja w Krainie CzarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Sudsywyjątkowy-alicja-w-krainie czarównajlepsza-alicja-w-krainie czarówTatuaż Kot z Cheshire na dłoni przez CoopProjekt tatuażu kot z Cheshire autorstwa Gianluca ModestiTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Helena DarlingTatuaż Kot z Cheshire przez Jacobo GlezTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Larzyalicja-w-krainie czarów-tatuaż-ousjkdtatuaż alicja w krainie czarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez YammyTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Matt CurzonTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Eiloalicja-w-krainie czarów-tatuaż-biały-królikcytat-alicja-w-krainie czarówTatuaż Alicja w Krainie Czarów przez Maria FleetBIAŁY KRÓLIK ALICE W KRAINIE CZARÓW TATUAŻUalicja-w-krainie czarów-tatuaż-vintage-flamingoalicja-w-krainie czarów-tatuaż-biały-królikSONY DSCtatuaż-alicja-w-krainie

alice_in_wonderland_21Alicja w Krainie Czarów_23alicja_w_krainie_czarów_24alicja_w_krainie_25alice_in_wonderland_26alice_in_wonderland_27alicja_w_krainie_czarów_28alicja_w_krainie_czarów_29alicja_w_krainie_czarów_30alicja_w_krainie_czarów_31alicja_w_krainie_czarów_32alicja_w_krainie_czarów_33alicja_w_krainie_czarów_34Alicja-i-Kraina Czarów-tatuaż-na-plecachAlicja-w-Krainie Czarów-wraz-Karty-TatuażAlicja-W-Krainie Czarów-Pół-rękaw-TatuażAlicja w Krainie Czarów TatuażeAlicja-w-Krainie Czarów-tatuaż-na-plecachAlice-in-WONDERLAND-tatuaż-rajstopy-śmieszne-tatuaż Alicja-z-grzybkiem-tatuażczarny-kolor-Alicja-w-Krainie Czarów-na-plecachKreskówka-Alicja-w-Krainie CzarówKot-Alicja-w-Krainie Czarówkubki-rękaw-od-Alicji-w-Krainie CzarówCytat-w-Alicji-w-Krainie CzarówKraina CzarówWonderland-tatuaż-1Wonderland-tatuaż-2Wonderland-tatuaż-3Wonderland-tatuaż-4Wonderland-tatuaż-7Wonderland-tatuaż-8Kraina Czarów-9Wonderland-tatuaż-11Wonderland-tatuaż-12Wonderland-tatuaż-14Wonderland-tatuaż-15Wonderland-tatuaż-16Wonderland-tatuaż-17 Kraina Czarów-18Kraina Czarów-19Kraina Czarów-20Wonderland-tatuaż-21Kraina Czarów-22APARAT CYFROWY OLYMPUSWonderland-tatuaż-24Wonderland-tatuaż-25Kraina Czarów-26Kraina Czarów-27Kraina Czarów-28Wonderland-tatuaż-30