150 uroczych wzorów tatuaży na obrączkę

Tatuaże zaręczynowe i obrączki ślubne od dawna są realną alternatywą dla tradycyjnej biżuterii i zyskały na popularności w ciągu ostatniej dekady.

Dzięki szerokiej gamie wzorów do wyboru i możliwości uczynienia swoich wytatuowanych pierścionków całkowicie wyjątkowymi, tatuaże na obrączki to doskonały pomysł, jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na okazanie wzajemnego zaangażowania.

tatuaż-obrączka ślubna (2)

Tatuaże na obrączkach – plusy i minusy

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju tatuażu, decyzja o zrobieniu tatuażu na ślub lub pierścionek zaręczynowy wymaga starannego rozważenia.

Przygotowaliśmy listę zalet i wad, które pomogą Ci na drodze do świadomej decyzji.

Plusy:

 • Podobnie jak tradycyjna obrączka, tatuaż będzie stałym przypomnieniem twojego związku
 • Każdy tatuaż to rodzaj zobowiązania. Ponieważ obrączki ślubne już symbolizują twoje wzajemne zaangażowanie, zdobycie ich tuszem podkreśli wagę twojego związku.Obrączka ślubna tatuaż
 • W przeciwieństwie do biżuterii, nie ma możliwości zgubienia lub zgubienia tatuażu.
 • Tatuaże są tańszą opcją niż tradycyjna biżuteria. Średni koszt pierścionka zaręczynowego w USA wynosi około 5000 USD, a średni koszt obrączek waha się od 560 do 1400 USD. Tymczasem tatuaż z pierścieniem kosztuje średnio od 50 do 300 dolarów. Dokładna cena będzie zależeć od wielu czynników, w tym od złożoności projektu i stawki godzinowej wybranej przez wybranego artystę. Tatuowanie niezwykle skomplikowanych wzorów zajmie więcej czasu, a jeśli wybierzesz artystę, którego stawki są bardzo wysokie, możesz w końcu zapłacić więcej. Najważniejsze jest jednak to, że nawet najgorszy scenariusz kosztu tatuażu pierścionka będzie tańszy niż średni koszt prawdziwego pierścionka.
 • Jeśli masz tatuaże wykonane na zamówienie, będą dla Ciebie naprawdę wyjątkowe. To samo nie dotyczy tradycyjnych obrączek ślubnych (chyba że jesteś milionerem).Obrączka ślubna tatuaż

Cons:

 • Nikt nie chce o tym myśleć tuż przed ślubem, ale nie wszystkie małżeństwa trwają wiecznie, a usuwanie tatuaży to kosztowny, długi i bolesny proces.
 • Ponieważ są one umieszczane na palcu – obszarze stale wystawionym na działanie słońca i żywiołów, ciepła i zimna, wody, częstego mycia i pocierania oraz zadrapań i urazów – tatuaże pierścieniowe będą musiały być poprawiane w regularnych odstępach czasu, aby zapobiec zniekształceniom lub blaknięcie. Są to małe projekty, które nieuchronnie zawierają wiele skomplikowanych szczegółów, więc nadążanie za konserwacją i retuszami jest szczególnie ważne.Obrączka ślubna tatuaż

Poziomy bólu

Oprócz powyższych zalet i wad, jest kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na tatuaże pierścieniowe.

Ból często pojawia się w związku z tatuażami pierścieniowymi i nie bez powodu. Palce są bardzo wrażliwymi obszarami ciała, nie ma mięśni i prawie nie ma tłuszczu, który mógłby wchłonąć ból.

Dokładny poziom bólu będzie się różnić w zależności od osoby, w zależności od indywidualnej tolerancji.

ślub-pierścionek-tatuaż (1)

Wybrany projekt wpłynie również na ilość bólu, którego prawdopodobnie doświadczysz. Proste wzory będzie znacznie szybciej tatuować – nie będzie bolało mniej, ale będzie bolało krócej.

Większe, bardziej skomplikowane i złożone pierścionki, szczególnie te w kolorze, będą trudniejszym testem na Twoją tolerancję na ból.

W każdym razie nawet najbardziej skomplikowane projekty będą nadal stosunkowo małe i powinny być doskonale znośne dla większości ludzi.

Planowanie tatuaży na obrączkach

Inną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że wymagane będzie pewne planowanie.

Przypuszczalnie będziesz chciał, aby twoje tatuaże były zrobione i wyglądały świetnie w dniu ślubu.

Dwie rzeczy będą miały kluczowe znaczenie dla odpowiedniego terminu: zarezerwowanie wizyty tatuażu z wyprzedzeniem i pozostawienie około dwóch tygodni na wygojenie tatuażu.

tatuaż-obrączka ślubna (5)

Jeśli chodzi o umawianie się na wizytę, pamiętaj, że niektóre studia tatuażu mogą być zarezerwowane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Ponadto, w zależności od studia i artysty, czasami potrzebne są dwie wizyty – pierwsza, aby porozmawiać o szczegółach projektu, a druga, aby wykonać tatuaż.

Aby uniknąć konieczności kompromisu w kwestii wyboru artysty, najlepiej skontaktować się z nim z dużym wyprzedzeniem.

Możesz ulec pokusie, aby zrobić tatuaż w dniu ślubu lub dzień wcześniej. Pamiętaj, że gojenie tatuażu zajmuje od dwóch do trzech tygodni (przynajmniej na powierzchni i zakładając, że nie ma infekcji).

Podczas tego procesu tatuaż nie będzie wyglądał najlepiej – skóra będzie zaczerwieniona i pojawią się strupy. Nie jest to również najwygodniejsze doznania – okolica tatuażu będzie początkowo bolesna, potem prawdopodobnie swędząca.

Aby zapewnić bezstresowe i komfortowe wrażenia, planowanie z wyprzedzeniem zajmie dużo czasu. Teraz, gdy wiesz, czego się spodziewać, możesz zdecydować, kiedy będzie najlepszy czas na zaplanowanie tatuaży pierścieniowych.

Obrączka ślubna tatuaż

Popularne wzory tatuaży na obrączki

Jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy w tatuażach na obrączkach ślubnych jest to, że chociaż mogą wyglądać jak tradycyjne pierścionki, nie muszą.

Możliwości tego, jak mogą wyglądać Twoje dopasowane tatuaże, są praktycznie nieograniczone. Myśląc o projekcie dla Ciebie i Twojego partnera, rozważ następujące pomysły:

 • Pierścionki z węzłem celtyckim – jeden z najbardziej popularnych i tradycyjnych wyborów, tatuaże na obrączki w stylu celtyckim składają się z grubych, czarnych linii splecionych ze sobą na wzór celtyckiego węzła. Znaczenie tego rodzaju tatuażu pierścieniowego jest wiecznością: bez początku i bez końca. Łatwo zrozumieć, dlaczego – kiedy wzór owija się wokół palca, linie przeplatają się w taki sposób, że nie ma dostrzegalnego punktu, w którym zaczynają się lub kończą. Jako tatuaż na obrączkę ślubną ten projekt reprezentuje wieczną miłość i nierozerwalny związek.
 • Tatuaże z symbolem nieskończoności – nie do końca tradycyjny wzór opaski, te tatuaże są jednak niezwykle popularną alternatywą dla obrączek ślubnych. Wygląda jak cyfra 8 na boku, symbol nieskończoności – podobnie jak węzeł celtycki – reprezentuje wieczność, nieskończoność i brak początku ani końca. Jedną z opcji jest prosty projekt samego symbolu – dopóki tatuaże są na twoich palcach serdecznych, nie ma wątpliwości, że są reprezentacją twojego małżeństwa. Innym popularnym wyborem jest tatuaż, który wygląda jak zwykły pierścień, biegnący dookoła palca, z symbolem nieskończoności wpisanym w projekt (na przykład wyglądający tak, jakby był wyryty w pierścieniu). Symbol nieskończoności jest powszechnym elementem w biżuterii, w tym w pierścionkach – w przypadku konkretnych pomysłów i realistycznych tatuaży, znajdź pierścionki z symbolem nieskończoności, które Ci się podobają i użyj ich jako odniesienia podczas projektowania tatuażu.
 • Nazwij tatuaże – aby uzyskać inny nowocześnie wyglądający projekt, zastanów się nad zrobieniem sobie nawzajem tatuaży na palcach serdecznych. Podobnie jak w przypadku symbolu nieskończoności, może to przybrać formę samego napisu lub na górze opaski, która biegnie dookoła palca. Tatuaże będą musiały być małe i skomplikowane z konieczności – upewnij się, że wybrana czcionka będzie nadal czytelna. Czcionki kursywy i pisma ręcznego są tutaj popularnymi opcjami.
 • Tatuaże z inicjałami – jeśli nie jesteś przekonany, że ich imiona są dla Ciebie właściwym wyborem, ale podoba Ci się koncepcja, po prostu Twoje inicjały (pierwsza litera każdego z Twoich imion) mogą być świetną alternatywą. Ponieważ w grę wchodzi tylko jedna litera, możesz zwiększyć kreatywność czcionki dzięki zwiększonej czytelności.
 • Proste opaski – eleganckie i subtelne, jednorzędowe opaski są szczególnie popularne w ostatnich latach. Możesz wybrać najprostszy projekt ze wszystkich – pojedynczą linię wokół palca – lub wykazać się kreatywnością i eksperymentować z różnymi pomysłami. Kilka linii w regularnych odstępach aż do palca to ciekawy i oryginalnie wyglądający wybór.
 • Zablokuj i klucz pasujące tatuaże – bardziej wizualnym, obrazowym projektem jest mały klucz na palcu serdecznym jednej osoby i zamek na palcu serdecznym drugiej osoby. Zamek w kształcie serca jest popularnym wyborem przy wyborze tego typu projektu.Obrączka ślubna tatuaż

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że oboje musicie lubić tatuaże i czuć, że pasują one do waszych osobowości i relacji.

Jedynym ograniczeniem jest tutaj mały obszar, z którym musisz pracować – poza tym możesz być nieskończenie kreatywny i spersonalizować swój projekt, aby był dla Ciebie wyjątkowy.

Pamiętaj też, że tatuaże nie muszą być dokładnie takie same – wiele par wybiera osobne wzory, które są ze sobą w jakiś sposób powiązane. Tak długo, jak oboje wiecie, co znaczą dla was tatuaże, tylko to się liczy.

Obrączka ślubna tatuaż

Ostatnie słowa

Dopasowane tatuaże ślubne lub pierścionki zaręczynowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych pierścionków.

Są idealnym wyborem, jeśli chcesz wyrazić swoją miłość do siebie i stworzyć trwały symbol twojego związku, który jest całkowicie osobisty dla ciebie i twojej drugiej połówki.

Gdy szukasz inspiracji do idealnego projektu, sprawdź naszą galerię najlepszych damskich i męskich tatuaży na obrączki ślubne.

Jeśli okaże się, że skłaniasz się ku większemu projektowi, który będzie wymagał więcej miejsca niż tylko palec, dopasowane tatuaże stanowią świetną alternatywę dla tatuaży pierścieniowych.

tatuaż-obrączka ślubna (6)tatuaż-obrączka ślubna (7)tatuaż-obrączka ślubna (8)tatuaż-obrączka ślubna (9)Obrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażtatuaż-obrączka ślubna (10)tatuaż-obrączka ślubna (11)tatuaż-obrączka ślubna (12)tatuaż-obrączka ślubna (13)Obrączka ślubna tatuażtatuaż-obrączka ślubna (14)tatuaż-obrączka ślubna (3)Obrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażtatuaż-obrączka ślubna (4)Obrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuażObrączka ślubna tatuaż

wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_1 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_2 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_3 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_4 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_5 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_6 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_7 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_8 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_9 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_10 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_11 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_12 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_13 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_14 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_15 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_16 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_17 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_18 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_19 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_20 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_21 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_22 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_23 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_24 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_25 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_26 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_27 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_28 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_29 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_30 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_31 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_32 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_33 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_34 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_35 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_36 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_37 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_38 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_39 wedding_ring_tattoos_fabulousdesign_40 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_41 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_42 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_43 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_44 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_45 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_46 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_47 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_48 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_49 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_50 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_51 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_52 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_53 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_54 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_55 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_56 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_57 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_58 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_59 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_60 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_61 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_62 ślub_ring_tattoos_fabulousdesign_63